Neden Ateistsiniz.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

SpoofU bunu yazdı:
    -----------------------------
    Mesajların tamamını okumadım ama kıtaların kaymasıyla Allah'a inanmak arasında nasıl bir bağ var yav? Bir de evrime inananları ateist ilan ediyorlar, ben insanın maymundan türediğine inanmıyorum fakat Allah insanları ve canlıları öyle bir yaratmışki, bulunduğu ortama göre zamanla bazı değişikliklere uğruyor.

Evrimi bilimsellikten soyutlayıp ırkçı bir yapıya bürüdüler, bunun içine dini olgularıda dahil ettikleri için evrime sadece ''İnsanlar maymundan mı gelmiştir?'' tanısıyla yaklaşmamalıyız.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    Scofield @ O soruları sitelerden değil kendim yazdım.Eğer cok uyuz olduysan lafta kalmasın... ;)

mamii @ madem cevaplar kolay cevaplasaydın hocam :) Senin gibileri cevaplamaya calıstı ama bi yerden sonra tıkanıyorsunuz.Sende bunu bildiin için "inanmayan adam inanmaz" diyosun..

HoLyZone @ Madem kur'an da her cevap var. Allah'ın niçin kendisine kulluk ,hizmet etmeleri için melek ve insan yaratmış bunun cevabını ver:) Aradıgın herşey kur'an da var diyip kenara çekilmekle olmuyor hoca....

Long Live Turkey..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeTaL
    PeTaL's avatar
    Dişi

Sorun dinlerin yasakları değil sonuçta herhangi bir dine mensup bireyler de dinin yasaklarına uymayabiliyor

Dinle ilgili akıl kurcalayan sorulara karşı sert gelen ;böyle soru olmaz bu sorgulanmaz,o öyle gibi cevaplar zaten kabul edilemez bu şekilde zaten kendi dinini de sorgulamadan yerine getirmiş bilinçsiz biri olursun ve doğruluğuna inandığın dini değilde toplum tarafından baskılandırılan bir dine inanırsın ;katolik bir aile çocuğu olursan katolik ya da müslüman bir aile çocuğu olursan müslüman falan olursun sorgusuz..

Neden ateistlik ; yaratıcının yaratıldığına inanmak..

Ayrıca forumda bir iki kere geçti ama;

''If a god is willing to prevent evil, but not able, then he is not omnipotent. If he is able, but not willing, then he must be malevolent. If he is neither able or willing then why call him a god? Why else do bad things happen to good people?''

Saygılarımla.

rüyaları gerceklestirmenin en guzel yolu uyanmaktır
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

İşte bu sebepten ateist olunur...

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

ZaYGo bunu yazdı:
    Allah'ın niçin kendisine kulluk ,hizmet etmeleri için melek ve insan yaratmış bunun cevabını ver:)
    Herkes iyi biyerlere gelmeli demi herkes çok iyi biyerde yaşamayı ister. Buda cennettir. Eğer seni yarattıysa kulluk yapmanı isteyecektir. Bir web sitesi açıyorsun üyelerin sana itaat etmesini, senin dediğinin yapmalarını istiyosun demi. Böyle düşün olayı ;)

Güzel biyeri kazanmak için elbet bişeyler yapman gerekli ki onu hak edesin ve kazanasın...

edit: itaat derken tapmak anlamında değil.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    yascakucuk bunu yazdı:

ben müslümanım çok şükürki ve şuna cevap verebilirim

Allah insanları melekleri kendine duydupu aşktan dolayı yaratmıştır

çünkü Allah bize göre o kadar güzeldir ki ve kendisini o kadar çok beyenmektedirki

kullarım beni görsün istemektedir

ateistler neden inanmıyor bence en az %95i farklı olma çabasından inanmıyor

günmüz koşullarında farklı olmak ilgi çekmek için en güzel şeydir insan farklı olduğunda

en başta karşı cins olmak üzere herkesin ilgisini çeker ve buda insanın doğasında vardır

en güzel farklılık ise müslümanların çok korktuğu sevdiği yüzelttiği taptığı Allahı yok saymaktır

bu onu diğer insanlardan yani müslümanlardan iyice ayırır ben cesurum korkmam senden farklıyım imajı doğurur

deistlik ise sonradan ortaya çıkan bir akımdır aslında Allahtan korkan ve çekinen insanların kendine geçirdiği bi klıftır

ben ateist değilim Allahtan korkuyorum dünyayı yaratmış ve bırakmıştır der ve ateizmin cevap veremediği soruları

veya saçma sapan cevap verdiği sorulardan kurtulmuş olur

eğer şöyle düşünürsek deistlerin aslında %70 müslüman olduğu savunulabilir

müslümanlıkta Allah insanları yaratmış ve dünyaya bırakmıştır kimin ne yapacağını bilmektedir ama karışmaz

çünkü bize özgür irade vermiştir onu kullanmamızı ister kendi irademizle ona tapmamızı ister buranın tamamı deizimle

uyuşmaktadır ama deizimin reddettiği şey dinlerdir din yok der sadece Allah var yaratmış bırakmış

ama şunu düşünmezler Allah insanlara yolda göstermiştir bunuda ilahi dinler sayesinde yapmıştır

bu yüzdendirki ben deistler için çok üzülürüm keşke müslüman olsalar...

Öncelikle deistlerin Müslüman olduğu sawunulamaz. Niye?  Sen sadece tek din war sanıyosun sanırım.

Sürüyle din war... Şimdi bunun adı akım..  Ama akım diyelimki 1900 yılında çıktı diye sen 500 yılında deist yoktu diyemezsin.

Bu inanç meselesdir,bu bi moda değil anlıcağın:)  Sadece ad werilmiş o kadar. 

Ateistlere farklı olma çabasında içindeler de diyemezsin. O yönden bakarsak..

Sen anormal bi insansın. Normal bi insan gibi gözükmek için Müslümansın. Sende millete benzeme çabasındasın..

Bi olay daha war.. Sadece Müslümanlar Allahtan korkmaz.  Putlara tapanlar da korkardı. Onlar için "Allah" Putlardı..

Allah somut bir olay değildir. Allah Müslümanlara ait değildir. Herkesin inandığı bir yücelik wardır.

Ayrıca Allah korkusu her insanda olcak diye zorunlu değildir.

İnsan yaratıcıyı sırdaşı dostu olarak da görebilir..  Bu korkmaktan daha iyidir:) 

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı:

İşte bu sebepten ateist olunur...

O zaman yaptığı günahlardan saklanmak için de insan Müslüman olur. Ben Müslümanım öyle şey yapmam der.

İnanç meselesini insanlara bağlayamazsın. İnanç Muhammedle ortaya çıkmadı.. İnanç hep wardı.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı:

Herkes iyi biyerlere gelmeli demi herkes çok iyi biyerde yaşamayı ister. Buda cennettir. Eğer seni yarattıysa kulluk yapmanı isteyecektir. Bir web sitesi açıyorsun üyelerin sana itaat etmesini, senin dediğinin yapmalarını istiyosun demi. Böyle düşün olayı ;)

Güzel biyeri kazanmak için elbet bişeyler yapman gerekli ki onu hak edesin ve kazanasın...

Beni niye yarattı hocam:) Herşeyi bilen Allah beni yarattıktan sonra kendisine inanmacagımıda biliyordur.Beni yaratırken bana mı sordu?  

Long Live Turkey..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:
    tolgasen bunu yazdı:

Herkes iyi biyerlere gelmeli demi herkes çok iyi biyerde yaşamayı ister. Buda cennettir. Eğer seni yarattıysa kulluk yapmanı isteyecektir. Bir web sitesi açıyorsun üyelerin sana itaat etmesini, senin dediğinin yapmalarını istiyosun demi. Böyle düşün olayı ;)

Beni niye yarattı hocam:) Herşeyi bilen Allah beni yarattıktan sonra kendisine inanmacagımıda biliyordur.Beni yaratırken bana mı sordu?  

Hoca şimdi zaten herkes Müslüman olsa ateistliğin anlamı kalmaz.

Herkes ateist olsa Müslümanlığın anlamı kalmaz... Herkes farklıdır.

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    PeTaL bunu yazdı:

Sorun dinlerin yasakları değil sonuçta herhangi bir dine mensup bireyler de dinin yasaklarına uymayabiliyor

Dinle ilgili akıl kurcalayan sorulara karşı sert gelen ;böyle soru olmaz bu sorgulanmaz,o öyle gibi cevaplar zaten kabul edilemez bu şekilde zaten kendi dinini de sorgulamadan yerine getirmiş bilinçsiz biri olursun ve doğruluğuna inandığın dini değilde toplum tarafından baskılandırılan bir dine inanırsın ;katolik bir aile çocuğu olursan katolik ya da müslüman bir aile çocuğu olursan müslüman falan olursun sorgusuz..

Ayrıca forumda bir iki kere geçti ama;

''If a god is willing to prevent evil, but not able, then he is not omnipotent. If he is able, but not willing, then he must be malevolent. If he is neither able or willing then why call him a god? Why else do bad things happen to good people?''

Saygılarımla.

Bu değil.

Din bir olgu değildir. Dine bakış açısı, din bir olgudur tartışılamaz baskısının ürünü olduğu vakit baskıcı kimlikler ortaya çıkar. Din sömürülür, değerini yitirir malzeme olur.

Tıpkı ülkemizde Başörtüsünün malzeme olduğu gibi.

Kendi yeterince dinsiz,şerefsiz,iki yüzlü ama başkasının kusurlarında müslümanlık bulan o. çocukları türer bu memlekette.

Halkın kafasındaki ateistlik nedir?

Eşittir = Dinsiz.

Peki Ateizimin özünde ne vardır.

Sallamamak.

Ee sallayınca ne oluyor?

Bu memlekette hiçbirşey..

Ve..

Şu cümleyi ciddi anlamda söyleyebilecek biri aslında tam bir ateist bile değil.

Ama aslında çoğumuz tam bir müslüman,hristiyan yada hangi dine mensupsak aslında yerine getiremiyoruz.

Eee birinin  bizi yarattığına da inanıyoruz.

O zaman Deist miyiz biz.

Böyle sorgu olmaz..

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
Toplam Hit: 30678 Toplam Mesaj: 285