Neden Ateistsiniz.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı:
    -----------------------------
    ZaYGo bunu yazdı:

Sen nerden çıkıyosun? Seni yaratan kim? İnsanlar yaratmış olsa sen bir döngünün ürünümüsün?

Tanrıyı yaratan kim? 

Long Live Turkey..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı:
    Scofield bunu yazdı:

Olmasını istedikleri için.

Görünen mucizeler ne peki?

Kafanı biraz çalıştırsan daha net olayı kavrıcaksınız ama inanmak istemiyorsunuz. Kendini derinden dinle.

En güzel örneği göz. Bana bunu bi yaratıcı olmadan oluşumunu anlat, nasıl görebileceğini anlat yada sen bitane yap yemin ediyorum ölene kadar köpeğin olucam.

Mutlak güç olmadan bunlar nasıl olabilir. Kendi kendine bi döngü içindemi

Arkadaşım sizin önyargınız şu hemen ateist biri gördüğünüzde allah yoksa evren nasıl oluşmuştur diyorsunuz.

Ateist birinin bu sorulara cevap verme zorunluluğu yoktur yada ateist olmak için bu sorulara cevap vermiş olmak gerekmez.

Bilimin ışığına inandığım için bana insanlık nasıl oldu dersen darwin teorisi derim, bana dünya nasıl oluştu dersen big bang derim ama bana big bang nasıl oluştu dersen orada dururum çünkü bilmiyorum kimse bilmiyor ve bilim aydınlatana kadarda kimse bilmeyecek.

İnsanlarda mutlaka bi güç olması lazım diyo işte tanrı,din vb. burdan doğmuştur bu düşüncede olunduğu için.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:
    tolgasen bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:

Sen nerden çıkıyosun? Seni yaratan kim? İnsanlar yaratmış olsa sen bir döngünün ürünümüsün?

Tanrıyı yaratan kim? 

Allah doğurulmamıştır. Ama işte onu anlaman için beynin yetmez. Düşünürsen kafayı yersin ki kafanı yemen senin için iyi olur. Deliler cennete gidecek. Ama sizi ahirette kötü bir azap bekliyor.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    Scofield bunu yazdı:

Arkadaşım sizin önyargınız şu hemen ateist biri gördüğünüzde allah yoksa evren nasıl oluşmuştur diyorsunuz.

Ateist birinin bu sorulara cevap verme zorunluluğu yoktur yada ateist olmak için bu sorulara cevap vermiş olmak gerekmez.

Bilimin ışığına inandığım için bana insanlık nasıl oldu dersen darwin teorisi derim, bana dünya nasıl oluştu dersen big bang derim ama bana big bang nasıl oluştu dersen orada dururum çünkü bilmiyorum kimse bilmiyor ve bilim aydınlatana kadarda kimse bilmeyecek.

İnsanlarda mutlaka bi güç olması lazım diyo işte tanrı,din vb. burdan doğmuştur bu düşüncede olunduğu için.

Evet bak işte sende çok iyi söylüyosun. Bi mutlak güç olmalı ama dimi? Biraz daha o insanlar gibi düşün. Yani insan gibi düşün. İnanmamak için değil birde inanmak için düşün...

Bende maymundan gelmediğimize inanıyorum...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:
    tolgasen bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:

Tanrıyı yaratan kim? 

Allah doğurulmamıştır. Ama işte onu anlaman için beynin yetmez. Düşünürsen kafayı yersin ki kafanı yemen senin için iyi olur. Deliler cennete gidecek. Ama sizi ahirette kötü bir azap bekliyor.

Allah dogrulmamış olabilir.Ama kendisinin nasil var oldugunu biliyormuyuz:) Yani onun hakkında yaratılmamış,dogrulmamış felan derler.Tamam ozaman peki nasil varolmuş tanrı denen şey?? 

Long Live Turkey..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı:
    Scofield bunu yazdı:

Evet bak işte sende çok iyi söylüyosun. Bi mutlak güç olmalı ama dimi? Biraz daha o insanlar gibi düşün. Yani insan gibi düşün. İnanmamak için değil birde inanmak için düşün...

Bende maymundan gelmediğimize inanıyorum...

Mutlaka bi güç olmalı demiyorum hocam yanlış okuyorsun İnanan insanlar mutlaka bi güç olması lazım diyor işte tanrı kavramı buradan doğuyor.

Ben zaten eskiden inanıyordum yani inanan insan gibi düşünüyordum.

Ama akıl+bilim tek yol artık benim için.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yamiyumu
    yamiyumu's avatar
    Erkek
    hep şunu derim; ateistte olsa müslümanda veya her ne olursa insanın mutlaka bir tanrısı olmalıdır. Çünkü tembelliğinde, yapamadığı işlerde, yapmak isteyipte olmadığı işlerde, mutlaka suçluycak birileri olması lazım yoksa insan cinnet geçirir.

"Önemli olan, Tanrı"nın bir enstrüman yaratmış olmasıdır. İnsan denen bir enstrüman. Ancak yarattığı müzik enstrümanını çalamayan bir usta gibi, Tanrı da insandan doğru sesi çıkaramamıştır. Bu yüzden, Tanrı hariç bütün güçler insanı çalmış ve özellikle de şeytan en güzel melodilerini onunla bestelemiştir." *** Sahip olduğun her bilgi, içinde çürüdüğün bir hücredir. ***
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:
    tolgasen bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:
    tolgasen bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:

Tanrıyı yaratan kim? 

Allah dogrulmamış olabilir.Ama kendisinin nasil var oldugunu biliyormuyuz:) Yani onun hakkında yaratılmamış,dogrulmamış felan derler.Tamam ozaman peki nasil varolmuş tanrı denen şey?? 

Karanlık varmı? Zeka varmı? Mantık varmı? Rüya varmı?

Kafan basmaz işte. Sonsuzluk olayını kafan basmıyor... Hep vardı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

yamiyumu bunu yazdı:
    hep şunu derim; ateistte olsa müslümanda veya her ne olursa insanın mutlaka bir tanrısı olmalıdır. Çünkü tembelliğinde, yapamadığı işlerde, yapmak isteyipte olmadığı işlerde, mutlaka suçluycak birileri olması lazım yoksa insan cinnet geçirir.

ben herzaman hatayı kendimde aradım.Herzaman herşeyin en iyisini yapabilecek gucte oldugumu ama yapamamamın sebeninin kendimde oldugunu varsaydım.Ama cinnet geçirmedim ;) 

Long Live Turkey..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    Scofield bunu yazdı:

Mutlaka bi güç olmalı demiyorum hocam yanlış okuyorsun İnanan insanlar mutlaka bi güç olması lazım diyor işte tanrı kavramı buradan doğuyor.

Ben zaten eskiden inanıyordum yani inanan insan gibi düşünüyordum.

Ama akıl+bilim tek yol artık benim için.

Hocam bilime okeyimde akıl yokki sizde :/ Düşünmek istemiyorsun beynini yıkamışlar. Sen devam et bu yolda ;)

Toplam Hit: 30875 Toplam Mesaj: 285