Neden Ateistsiniz.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

senin bu söylediklerin ateistleri etkilemez ..

telefon örneği biraz saf kalır onlar için.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

ZaYGo bunu yazdı:
    -----------------------------
    Tanrı kendisinden sonraki canlıları niçin yaratmıstır?
    Tanrı kendisinden sonraki canlıları yaratmadan once ne yapıyordu veya ne ile ilgileniyordu?
    Tanrı melekleri niçin yaratmıstır?İnsanları niçin yaratmıstır?
    Tanrı bir tanrı daha yaratabilirmi?Yaratmısmı?Yaratırmı???
    Tanrı kötü şeyleri niçin direk yok etmiyor yada baslamadan engellemiyor????Amacı ne?

Simdilik bu kadar:) Bu sorulara cevap mantıklı cevap istiyorum..

Tanrı kendisinden sonraki canlıları niçin yaratmıstır? =

Cevap: Kendisinden Sonraki Canlılar ibaresi yüzünden Soru Soru Olarak Algılanamaz Niteliğe Bürünmüş Malesef. Kendisi Bir Canlı olmayıp Yaratıcı Sıfatıyla Varolan, Tüm Zamanların ve Her şeyin Tüm Bilinen Veya Tarafımızdan Bilinmeyen Boyutları İle Saran ve Sarmalayan, Kontrolü Dışında Tek Yaprağın bile Kımıldamadığı Yüce ve Eşsiz Varlıktır.

Tanrı kendisinden sonraki canlıları yaratmadan once ne yapıyordu veya ne ile ilgileniyordu? =

Cevap: Bu Soruyu Ancak o Yanıtlayabilir, Ama Hala Kendisinden Sonraki Canlılar İbaresi Barındıran Bir Soru. :)

Tanrı melekleri niçin yaratmıstır?İnsanları niçin yaratmıstır? =

Cevap: Allah Melekleri, Yarattıklarına Hizmet etsinler diye Yaratmıştır. Burada Canlı cansız Her şey Dahil edilmiş Bir kavramda Hizmet ederler, Bir Gezegenin Düzensizleşmesini Önlemek Gibi Bir Yağmur Damlasını Yere Ulaştırmak gibi, Her şey için Melekler Mevcuttur. 

İnsanı Yaratma Gayesi, Görebilen, Düşünebilen ve Fikir Yürütebilen Bir Varlık Yaratıp Yarattıklarının, Yarattıklarınca Bilinmesini Arzulamıştır. Bizim Bu Gücünü ve Yarattığı Eşsiz Güzellikleri Görüp Teyyit Etmemizi İstemiştir. Şimdilik Elimizdeki Tek mantıklı Yanıt bu. Elbetteki İnsana İhtiyacı Olduğu İçin Yaratmıştır Denilemez...

Tanrı bir tanrı daha yaratabilirmi?Yaratmısmı?Yaratırmı??? =

Cevap: Allah Bir Allah Daha Yaratabilirmi, Bu Paradoks Bir Durumdur. Yaratırsa Ezelden beridir Varoluşu ve Eşsiz Oluşu Hakkındaki Sıfatlarını Yokederki, Bu Soru Kendsi Tarafından Aralamamız İstenmeyen Sırlar Arasında Tutulabilecek Ve Belkide Evrendeki En Sonuçsuz Kalmaya Mahkum Bir Sorudur. Bu Sorunun Net Bir yanıtı Asla Buluhnamayacak. Kendisi Net yanıt verir ama Yanıt Vermeyeceğide Ortadadır... :)

Tanrı kötü şeyleri niçin direk yok etmiyor yada baslamadan engellemiyor????Amacı ne? =

Cevap: Kötü Olmasaydı İyiyi Bilemezdik. İyi Olanı Bilmemiz için Mutlaka Kötü Gereklidir. Bilgisel Düzlemde Sebep Sonuç İlişkisine ihtiyaç duyan, Kıt Algılama Yeteneği ile Donanımlı Canlılar Oluşumuzunda etkisi ile Kötü vardır Ve varolacaktır. Ayrıca Zamana Hükmeden Allah Katında Her şey Çoktan Olup Bitmiştir bile, Haşir bile Olup Bitmiştir. O Yüzden kimin Ne Olduğu Ne Olacağı Hakkında bilir. Gel gelelim Çok Darda Kalmış Biri Ne KAdar Adını Ansa Kendisinden Yardım Dilese bile, Yardımına gelmeyecektir. Misalen Kurşuna Dizilenler arasındasınız, 5 Dakikaya kadar Kurşuna Dizilmiş olacaksınız, Allahın Sizi Bu Sürede Kurtarmasını Feryat ediyorsunuz, Kurtarmaz, Çünkü Yazılmış Yazgıyı değiştirmesi Zamanda Kırılmaya neden olacaktır, Diğer Hayatlarıda Etkileyen Tetikleme Bozukluk Yaratacaktır, Bozukluğa Hükmetse Bir Diğer Kimsenin Hür İradesini Etkileyecek neticeler Doğuaracaktır. Buda Onun Yarattığı Yaratımı Tehlikeye Sürükleyecektir. O Yüzden Kurşuna Dizilmen Yazgında var ise Dizileceksin. Kaçış Yok..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

Ölünce Tanri ile karsilasan Ateist..

- merhaba abi
    - selam, tanıdın mı?
    - hayır... tanımıyorum
    - güzelim kasma artık, biz bizeyiz...
    - birden kötü oldum abi
    - bişey içer misin?
    - ...

--

-bana inanmiyormussun ?
    -yanlisin var abi..yok oyle bisi..
    -hadi hadi..
    -abi simdi bilion mu obur tarafta boyle kizlara filan hava atmak icin inanmam filan dedik ama..sen buyuksun icimi bilmen lazim icten diildi yani..sadece bi kac kiz dusurmek icindi..
    -e aferim..burda da hurileri kacirdin ama..gec soyle kirmizili arkadas ilgilensin senle..
    -abi yapma kulun kolen olayim
    -sktr..
    -inanmiyom lan var mi anasini satiyim..kimsin lan allah mi saniyon kendini ibnetor..
    -evet ustune bastin..siktir git yan simdi..

---

-su var mı? abdest alıcam da...

--

eşhedüüenlaaaa... (ulan biraz geç kaldık galiba ama hayırlısı artık...)

--

-abi benimkisi bi çeşit tepkiydi,bir çeşit başkaldırış.anlatabildim mi?
    -ı ıh

--

-fakat nietzche der ki...
    -geç onunla tartış istersen sıcak sıcak...

--

- aman tanrııım
    - hassiktir lan

--

-hoşgeldin, ne düsünuyorsun oyle kara kara?
    -şey... nietzche denilen pezevengi nerede bulurum onu dusunuyordum da.

-

-merhaba,ben allah.
    -baba gözümle görsem inanmam diye bir laf duydun mu sen?
    -tamam cehennemi görünce inanırsın belki.

Eksi'den alintidir..

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

konunun saçmalığına darwin'in bir sözü ile yanıt vermek istiyorum sadece..

" Birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa, maymundan gelmeyi tercih ederim. "

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek
    The-ExTaCy bunu yazdı:
    be_cool bunu yazdı:

Doğru dünyada tek mantıklı düşünenin Müslümanlar olduğu konusunda haklısın.

Diğerleri mantıksız beyinsiz. Beyinleri basmıyo işte ya. Haklısın

dimi 

haklı buldugun için çok sagol ya :) beyinleri basıyor basmıyor degil aslında ama herşeye degil şöyle gökyüzüne baksalar düşünseler bile Allahı bulurlar inançsız inanmayan bir insan ne diye yaşarki anlamıyorum :)

onu bırak eger gerçekten tanrı varsa işte ozaman zıçtılarr :D:D her kuladede öndeyiz bu kesin

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

be_cool bunu yazdı:

haklı buldugun için çok sagol ya :) beyinleri basıyor basmıyor degil aslında ama herşeye degil şöyle gökyüzüne baksalar düşünseler bile Allahı bulurlar inançsız inanmayan bir insan ne diye yaşarki anlamıyorum :)

onu bırak eger gerçekten tanrı varsa işte ozaman zıçtılarr :D:D her kuladede öndeyiz bu kesin

evet haklısın tmm siz 1-0 yeniyosunuz maçı.. inançsız insanın niye yaşadığını anlamıorsun, hayatı sanki spor müsabakası gibi görüosun. 

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek
    mustaphachan bunu yazdı:
    be_cool bunu yazdı:

evet haklısın tmm siz 1-0 yeniyosunuz maçı.. inançsız insanın niye yaşadığını anlamıorsun, hayatı sanki spor müsabakası gibi görüosun. 

hım bak böle düşünmemiştim ama evet sanırım görüyorum nevsime şeytana karşı verdigim bir ahiret olimpiyatları diye biliriz :) bazı dallarda o bazılarındada ben kazanıyorum.

ve merak ettim 1 0 yendigimizi biliyorsan neden inat ediyorsun :D sencede yaptıgın mantıksız degilmi :)

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

Dünya'nın hiç bir biyoloji bilim kürsüsü bilimsel açıdan evrimin varlığını tartışmıyor. Evrimin nasıl işlediği tartışılıyor. Sen 2-3 cümle ile çürüttün şimdi onu dimi (:

diğer arkadaşların neden ateist olduğunu bilemem ama ben bilime inanırım ;) Elime bi diken batmasından, akciğer kanserine dek başıma ne gelirse çözümü olan bilime.. Kanser olduğunda boşver sen gitme doktora evde 4 (sözde) kutsal kitabı hatim et geçer o.. Bu kafayla kesin kesin geçer zaten hiç merak etme. Mademki ateizme karşısınız, o zaman onu burada kendi aranızda değilde gidip bilimsel ortamlarda çözüme kavuşturmaya bakın ^^ 

Oxford'a yollasana buna dair bi mail. Ertesi gün Fun/Comics sayfasına çıkar yazın. O sebeple benim inadım senin 2-3 cümleyle kendi kendini ispat etmenle değil, 2-3 deneyinle bilim kürsülerini ikna etmenle sona erecektir ;)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

be_cool bunu yazdı:
    mustaphachan bunu yazdı:
    be_cool bunu yazdı:

hım bak böle düşünmemiştim ama evet sanırım görüyorum nevsime şeytana karşı verdigim bir ahiret olimpiyatları diye biliriz :) bazı dallarda o bazılarındada ben kazanıyorum.

ve merak ettim 1 0 yendigimizi biliyorsan neden inat ediyorsun :D sencede yaptıgın mantıksız degilmi :)

1-0 Yeniyorsunuz demek. :)

Bak Ben Deist Bir inanışa Sahip biriyim, Yani Allahın Varlığını Kabul ederim ama Kurallarını Kabul etmem. Yani Dini Kurallara Bağlı olmayan Bir inanışa Sahibim. Gerçekten Bir Yaratılmışlığımız Olmadığı Hususunda Siz Ateistler Samimimisiniz.? Kendi Kendinize Oluşmuş Yada İnsanın Oluşmuş Olabileceğini Hangi Temellere Bağlıyorsunuz.?

Zira bir Pencere bile Ustası olmadan Pencere Olamamaktadır. Yada bir Saat Ustası olmadan Varolamamaktadır. Bir Bilgisayarın Rastlantılar la Yapılabileceğini Nasıl İzah edebilirsiniz, Kaldıki İnsan Vücudu Bir Bilgisayardan Çok Daha Karmaşıktır. Tüm Fonksiyonları ile Muhteşem Çalışma Şekli İnanılmaz Bir Bilimsel Şölen ne dersin.?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

Kumsalda kendiliğinden oluşmuş bir saat bulamazsın.. Haklısın.

Marangozda kendiliğinden oluşmuş bir pencere bulamazsın.. Haklısın.

Bir heykel gördüğünde onun biri tarafından yapıldığından eminsindir.. Haklısın.

Ama canlılık böyle bir şey değildir. Canlılar üreyebilir, mutasyon geçirebilir ve en önemlisi doğal seçilime uğrayabilir. 

Bir saati üretmek 1 haftanı alır.. Bir pencereyi yapmak bir 1 gününü alır.. Bir heykeli bitirmek 1 ayını alır..

Ama evrimsel süreç milyonlarca yılı içerir. İmkansız diye düşünebildiğin pek çok olay gerçekleşebilir.

Çoğunluk diyor ya peki ya yaratıcı varsa? Bende sana diyorum peki ya yoksa ?

Toplam Hit: 30840 Toplam Mesaj: 285