Neden Ateistsiniz.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Davos
    Davos's avatar
    Erkek
    The-ExTaCy bunu yazdı:
    -----------------------------

Wolfwerine bunu yazdı:
    insanin dünya üzerinde oldugu zamani bilmiyoruz dünya 5 milyar yıldır var ...sence 6 milyar insanin olmasi zor bişeymi 2 kişiden :) ...ozaman ilk başta tek hücreli canli vardi ozaman nasil milyarlarca hatta trilyonlarca tür var madem öyle bi de böyle bak ... 2 insandan bu kadar insan olmasinin ihtimali tek hücreli bir canlidan bu kadar varlik olmasi ihtimalinden cok daha yüksektir..tek hücreden geldigimize inaniyorsan 2 insandan bu kadar insan oluşmasi ihtimaline cok daha kolay inanilabilir :)

Senin için bu mümkün olabilir haklısındır tabi.  

Hastalıkta soğukta karanlık çağın gerisinde 5 milyar yıl önce bu mümkündür tabi neden olmasın..

Ama ewrim mümkün değildir. Haklısın hoca seni anlayamamıştım.  Yüksek derecede bilgilerini görmezden geldik.

Kusura bakma.

Seni de kendinle baş başa bırakıyorum. Az düşün gel konuşalım 

Hocam sen gliba çok bilgili adamsın yaw ...
    Böle diyrsn ben ateis deyilim sadece bu kadar  eleştirilmelerine tepki duyuyorum diyorsn ...
    Konuyu başlatanlardan biride ben sayılırım ama 6.sayfada yorum yazmayı bıraktım sadece izledim en farklı  yorum yapan sensin k.bakma ama ne ayaksın çok bilgi biliyrsn gliba...?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wolfwerine
    Wolfwerine's avatar
    Erkek

ben evrim diye bir şey yoktur demiyorumki var bu yatsinamaz bir gercek kim söyledi evrim  yoktur dedigimi ????

insanlar için kanitlanmiş bir gerçek degil tam olarak hayvanlarda ve bitkilerde evrim var.. ama bence bir sınırı var bu

evriminde cünkü bizden başka düşünebilen bir canli yok bu da demektirki evrimin sınırı bu işte ...bizden başka bir canli

bizim gibi buluşlar bulamayacak ve düşünemeyecek ... üstün bilgilerinle başbaşa bırakıyorum gibi alayci bir tavir içinde

benimle dalga geçmeye caliştigini mi sanıyorsun ... evet beni yanliş anladigin için bu şekilde düşünmen dogal ama daha

dikkatli yazdiklarimi okursan bence bi sorunun kalmaz arkadaşim :) benim cok bildigimi felan iddia etmem ben sadece

mantık sınırları içinde ve cok düşünmeyi seven bir insanim bu kadar basit ve senelerdir tanri hakkinda ve diger şeyler

hakinda düşündüm bu kadar basit......

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fuzbing
    fuzbing's avatar
    Erkek
    Wolfwerine bunu yazdı:
    asla ilk insanin var oldugu tarihi bilemiyeceksiniz öyle 150.000 yıl önce vardi insan gibi bişey diyemezsin... cünkü belli bir sürecten sonra insanin kemikleri petrol oluyor cart curt oluyor bi halt oluyor ve coktan topraga karişmiş bir şekilde hiç bir kalintin kalmiyor bilim ilk insanin tarihini nasil aciklayabilirki ellerinde bir bulgu kalamaz yani imkansız 150.000 yılmış felan buldugu son kemik için 150.000 yıl var diyince sende buna inaniyorsun nerden biliyorsun ki 150.000 yıldan önce olmadigini ? 
    Paleontoloji diye bir bilim dalı var kemiklerden belki milyarlarca yıl öncesine gidemeyiz ama milyonlarca yıl önce yaşamış yaratıkları öğrenebiliriz en basidinden dinozorlar. Aynı şekilde insanlığın başlangıcını da çok net bir şekilde görebiliyoruz dediğim gibi bugünkü insan 130 bin yıl öncesine dayanıyor ondan öncesi ise insanın atası olan başka canlılara ait, bu da paleontologlar tarafından tespit edilmiş.

to be or not to be.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    Davos bunu yazdı:
    The-ExTaCy bunu yazdı:

Hocam sen gliba çok bilgili adamsın yaw ...
    Böle diyrsn ben ateis deyilim sadece bu kadar  eleştirilmelerine tepki duyuyorum diyorsn ...
    Konuyu başlatanlardan biride ben sayılırım ama 6.sayfada yorum yazmayı bıraktım sadece izledim en farklı  yorum yapan sensin k.bakma ama ne ayaksın çok bilgi biliyrsn gliba...?

Bi insanın saçmaladığını anlamak için kahin bilge yada seçilmiş kişi olmaya gerek yok.

5 milyar yılda 2 insandan milyarlarca kişi oluşuyosa. Şimdide 6 milyar insan warsa.

Bu süreç içinde ewrimin kralı olur.

Zaten 5 milyar rakamını arkadaşa bilim wermiş. Ewrimi arkadaşa bilim wermiş.

İşine gelince bilime inanıyo işine gelince inanmıyo.

Oke?  Kahin olmak gerekmiyo. 

edit: i am the choosen one:)

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wolfwerine
    Wolfwerine's avatar
    Erkek

tamam dogrudur 150.000 yıl önce bulunmuş olabilir ama ilk insanin tarihini bulamiyacagin yatsinamaz bir gerçektir..bilim bunu kesin olarak söyleyemezki ? sence 100 de 100 söyleyebilirmi ilk insan bu tarihtedir diye ... ya kemikler artik tamamen topraga karişmişsa daha öncesindende varsa ozaman bunu nasil bileceksin bilim bunu bilemezki...aynı zamanda akli sayesinde insanlarin hayatta kalma ihtimali cok daha yüksek olur bu da üreyip 2 insandan 6 milyar oluşturmasi ihtimalini coook cook da yükseltir bu her canli için aynidir akli yüksek olan canlilarin yaşama ihtimali yükselir...........ben 5 milyar yıldır insan var demiyorumki extacy kıcından ne salliyorsun cok merak ediyorum ilk insanin ne zaman oluştugunu bilemessin diyorum belki 5 milyardir var belki yok nerden bilceksin bilim bunu 100 de 100 aciklayamaz oyüzden cok bilmişlik ve sacmaladigim düşüncesine yatipda cok ötme ben sizden cok fazla kötü şey görmüş bir insanim hala inanabiliyorsam bu benim erdemligimdir benim düşüncelerimde dalga geçip sana mantıksız gelmişse bile cok kötü bir huydur git kendine ceki düzen ver.......yanlişim varsa söylersin ama sen cok bilmişlige yatip genede cekiliyorum ben sen cok biliyosun hahaha gibi bir şeye yatarsa insanlar senin hakkinda ne düşünürki ? madem yanlişim var ozaman dogrusunu yazarsin dogru şeyleri biliriz bu kadar basittir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    Wolfwerine bunu yazdı:

tamam dogrudur 150.000 yıl önce bulunmuş olabilir ama ilk insanin tarihini bulamiyacagin yatsinamaz bir gerçektir..bilim bunu kesin olarak söyleyemezki ? sence 100 de 100 söyleyebilirmi ilk insan bu tarihtedir diye ... ya kemikler artik tamamen topraga karişmişsa daha öncesindende varsa ozaman bunu nasil bileceksin bilim bunu bilemezki...aynı zamanda akli sayesinde insanlarin hayatta kalma ihtimali cok daha yüksek olur bu da üreyip 2 insandan 6 milyar oluşturmasi ihtimalini coook cook da yükseltir bu her canli için aynidir akli yüksek olan canlilarin yaşama ihtimali yükselir...........

Bilimle içli dışlı olmaya başladın hoca.
    2  insandan 6 milyar oluşma ihtimali ewrimin 100.000 yılda olma ihtimalinden düşüktür.

Ha yani insan dünyaya geldi haywanlar yoktu. Hastalık yoktu öylemi? 2 insan geldi. 

Bunlara hiçbişey olmadı milyonlarca insan oluştu... 

Buna inanıyosun. Ewrime niye inanmıyosun?

edit. editlemişsin bişeyler eklemişsin...

Öncelikle adaplı konuş milletin kıçını işin içine katma.

Sen 5 milyar yıldır dünya war dedin. Bende o zamandan beri insanın oluşunu göz önünde bulundurdum.

Hani en başında olsaydı misali. Bilim bunu açıklayamaz ama sana 5 milyar kelimesini bilim werdi.

we o bilim diyorki ewrim war.

Senin kötü şey yaşamanla olayın alakası ne? :)  

Ademle Havva derken bi anda bilime saldırmaya başladın bunun da farkınadyım.

Bilim sana her cevabı sunar. Bilmiyosa bilmiyorum der.

Ama kanıtlanmamış şeyleri söylemez! Örneğin 2 insandan milyonlarca kişi doğduğu.

İlk 2 insanın Adlarının bilinmesi gibi...  Bunları kanıtlayamayıp gelip bilim bunu kanıtlayamaz şunu kanıtlayamaz deme.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wolfwerine
    Wolfwerine's avatar
    Erkek

fuzbing sadece mantıklı şeyler söylüyor buda güzel ve hoş gelip bizle dalga geçme gibi bi havalara bürünmüyor senin gibi

ateist veya deist ne olursa böyle olsun canımı yesin... ama sen hem mantıklı birşeyler sunmuyorsun hemde konusuyorsun

benim dediklerimin 1 kelimesini bile anlamamişsin ...Kuranda Yazarki ALLah ilimsiz insani sevmez.....herşeyden önce biz

vardik demiyorum insan 5 milyar yıldır

varız  demiyorum. hayvanlardan önce biz vardık demiyorum insanin var oldugu tarihi tam olarak bilemessin diyorum

150.00 yıl once veya daha önce de olabilir bilim bunu tam olarak kanitlayamaz diyorum ama şu an için kanitlayamaz o

kadar üstün bir teknolojimiz yok gelecekte kanitlarsa da bişey diyemem ama suan kimse bunu kanitlayamaz evet

bana geldin dedin ki

2 insandan 5 milyara insan olduguna nasil inaniyorsun diyorsun ..... ben sana diyorumki sen bilmedigin bir şans eseri

oluşmuş bir patlamadan sonsuz tane gezegen ve bu gezegenlerin belki bir cogunda canli vardir orasini bilemem ama 

dünya adli gezegenden atomlarin bir araya gelipte farkli yapida su ateş toprak ordan tek hücreli canli ordan bir cok tür

milyarlarca

bizim oluşabildigimize nasil inaniyorsun madem benim düşüncemi cürütmek için önce kendi düşüncelerinle celişmemen

gerekir ben 2 insandan 5 milyara inanirim cünkü daha kolay bir şey buna inanmak tanrinin varligina inanmak bu şekildebir cok 

sorumu cözüme ulaştirmiş olurum ama siz anlam karmaşasinin içine düşersiniz cünkü cözmeye caliştiginiz bir cok 

sorununuz oluşur... ben evrime inaniyorum ama sınırlı bir evrime bu kadar , ben bilime inanirim ama dine de inanirim......

cocuklugumdan beri bilim teknik okuyorum kuantum fizigine acayip ilgi duyarim ve o bilimde bana o atomlarin birleşip o

şekilde olabilmesini aciklayamiyor...bir sonsuz gücün bunu ayarlarip  yapmasi cok daha mantıklı geliyor sadece...

o atomlarin bir araya gelip o maddeyi oluşturmasi bana şans olamayacak kadar mantıksız geliyor sadece....

ama sadece! kendini geliştirmiş olan bilgili kültürlü ateistlere de saygı duyarim seninde bu gibi biri olmadigini

düşünüyorum extacy....herkeze iyi geceler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    Wolfwerine bunu yazdı:

fuzbing sadece mantıklı şeyler söylüyor buda güzel ve hoş gelip bizle dalga geçme gibi bi havalara bürünmüyor senin gibi

ateist veya deist ne olursa böyle olsun canımı yesin... ama sen hem mantıklı birşeyler sunmuyorsun hemde konusuyorsun

benim dediklerimin 1 kelimesini bile anlamamişsin herşeyden önce biz vardik demiyorum insan 5 milyar yıldır

varız  demiyorum. hayvanlardan önce biz vardık demiyorum insanin var oldugu tarihi tam olarak bilemessin diyorum

150.00 yıl once veya daha önce de olabilir bilim bunu tam olarak kanitlayamaz diyorum bana geldin dedin ki

2 insandan 5 milyara insan olduguna nasil inaniyorsun diyorsun ..... ben sana diyorumki sen bilmedigin bir şans eseri

oluşmuş bir patlamadan sonsuz tane gezegen ve bu gezegenlerin belki bir cogunda canli vardir orasini bilemem ama 

dünya adli gezegenden atomlarin bir araya gelipte farkli yapida su ateş toprak ordan tek hücreli canli ordan bir cok tür

milyarlarca

bizim oluşabildigimize nasil inaniyorsun madem benim düşüncemi cürütmek için önce kendi düşüncelerinle celişmemen

gerekir ben 2 insandan 5 milyara inanirim cünkü daha kolay bir şey buna inanmak tanrinin varligina inanmak bu şekildebir cok 

sorumu cözüme ulaştirmiş olurum ama siz anlam karmaşasinin içine düşersiniz cünkü cözmeye caliştiginiz bir cok 

sorununuz oluşur... ben evrime inaniyorum ama sınırlı bir evrime bu kadar bu günlük

Neden acaba asabiyim?   Tüm postları okusana.

Acaba senin gibi bilimin kanıtlayabildiklerine değilde kanıtlayamadıklarını konuşan insanlar, tüm konuda aynı soruları sorup

Hiç kanıtlanamıycak bişeyi olayın içine kattığı için asabi olabilirmiyim sence?

Ben sorulan her soruya bilimin dilinde cewap werdim.  Ama siz weremediniz...

Sen sadece inan sanada bu son postum. İnananlara lafım yok ama gerçekleri kabullenmeyip inananlara söylicek sözüm yok.

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

hocam reklama girermi bilmiyorm ama herkes söylüyor facebook falan diye. http://www.facebook.com/video/video.php?v=1028554773419&ref=share 

ateisleri müslüman yapan video başlıklı bu paylaşım bence gayet güzel açıklayıcı ve darvinin düşüncelerinden daha mantıklıdır. kendi görüşüm bu yöndedir.

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Ateistleri çok tuhaf ya şimdi hocam benım masada telfon vardı bır baktım yok olmus.orada telefon yok .Orada telefon olmadıgını nasıl bılıyorum.Cunku telefonun oradakı varlıgını bılıoyrudm degılmı.

Deist olsanız agnotıst fılan olsanız anlarımda ateizm nedir allah aşkına.

Bir şeyin olmadıgını bılmenız,idda etmeniz  ıcın o şeyın önce oldugunu daha sonra olmadıgını bılmenız lazım. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 30676 Toplam Mesaj: 285