Neden Ateistsiniz.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    yascakucuk bunu yazdı:
    -----------------------------
    The-ExTaCy bunu yazdı:
    yascakucuk bunu yazdı:
    The-ExTaCy bunu yazdı:
    yascakucuk bunu yazdı:
    The-ExTaCy bunu yazdı:
    yascakucuk bunu yazdı:

herkes müslümanlara benziyoda demedim anlamıyorsun galiba bak ben benzedikleri tarafı söylemişim şu şu şu nedenlerden dolayı benziyolar demişim demi

dünya nüfusunun yaklaşık 7 milyar olduğu düşünülürse müslüman türk nufusunun %2 yi geçmeyeceği açıkca ortadadır

lafı anlamak istediğin yerden anlama sadece yazdığımı oku.. bişiler ekleme  

Hoca senin ne yapmaya çalıştığını anlamadım. Hristiyanlar şu yönden müslümanlara benzer dedin. Deistlerin %70i  bu yönden müslümanlara benzer dedin.

Dünyada en fazla %1 Türk var dedin. Doğrusunu söyleyince. %2 Müslüman olan Türk var dedin.

Bence sen lafı çekmek istediğin yere çekiyosun. Düşünürsek konuştuğumuz şahıslar insan olunca benzemeleri normal değilmi:)

İşe gitmem lazım akşam post atarım.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

legion_of_doom bunu yazdı:
    @mustaphachan miller deneyini bana ispatlar mısın? miller o deneyle yanılmıyorsam nobel alıyr ama ondan sonra yapıtğı hileyi de açıklıyor.. Araştır istersen.. Haa eğer deney doğru diyorsan kur düzeneğini de video ya çek :) Millerin üretmiş olduğu basit bir kaç aminoasittir ve vücutta öyle aminoasitler yoktur. Ayrıca yoktan değil, belli maddeler kullanarak oluşturulmuştur.. (Tabii hileli düzeneğini unutma..)

Bu deneyi şu an değil ben türkiye'deki üniversiteler adam akıllı yapamamakta.. Ben sana daha neyini ispatlıcam?

Dünya üzerinde bile bunun gerçekliği tartışılmamakta. Farkındaysan orada belirttim. O günün ortam şartları bu teknoloji ile ne kadar sağlanabilir bilemiyorum diye. Gelişen teknoloji bu konuya açıklık getirecek diye.. Amacın sana göre özel bi günde beni lanetlemekse sebepsiz yerede yapabilirsin ;)

Aminoasit olayına gelincede "2008 yılının Ekim ayında, yeniden analizi yapılan deneyin malzemelerinin, düzenek içinde 5 değil 22 tane aminoasit ürettiği yayınlanır." cümlesi dikkatini çekmedi sanırım. Aminoasitler, proteinlerin yapıtaşıdır. Her canlıda bulunurlar. 2 kategoride incelersin onlarıda temel aminoasitler ve insanın üretebildikleri diye. Temel aminoasitleri, yediğin besinler sayesinde dışardan alırsın. Diğerleride kendi vücudunda üretilir. Neye inanırsan inan arkadaşım ben senin hiç bir şeyine karışamam. Ama inandığın şeyide sorgulayabiliyor olman gerekli ki bu inandığın şeyin doğruluğunu göstermekte sana yardımcı olur. 

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:
    be_cool bunu yazdı:
    mustaphachan bunu yazdı:
    be_cool bunu yazdı:

haklı buldugun için çok sagol ya :) beyinleri basıyor basmıyor degil aslında ama herşeye degil şöyle gökyüzüne baksalar düşünseler bile Allahı bulurlar inançsız inanmayan bir insan ne diye yaşarki anlamıyorum :)

onu bırak eger gerçekten tanrı varsa işte ozaman zıçtılarr :D:D her kuladede öndeyiz bu kesin

evet haklısın tmm siz 1-0 yeniyosunuz maçı.. inançsız insanın niye yaşadığını anlamıorsun, hayatı sanki spor müsabakası gibi görüosun. 

hım bak böle düşünmemiştim ama evet sanırım görüyorum nevsime şeytana karşı verdigim bir ahiret olimpiyatları diye biliriz :) bazı dallarda o bazılarındada ben kazanıyorum.

ve merak ettim 1 0 yendigimizi biliyorsan neden inat ediyorsun :D sencede yaptıgın mantıksız degilmi :)

1-0 Yeniyorsunuz demek. :)

Bak Ben Deist Bir inanışa Sahip biriyim, Yani Allahın Varlığını Kabul ederim ama Kurallarını Kabul etmem. Yani Dini Kurallara Bağlı olmayan Bir inanışa Sahibim. Gerçekten Bir Yaratılmışlığımız Olmadığı Hususunda Siz Ateistler Samimimisiniz.? Kendi Kendinize Oluşmuş Yada İnsanın Oluşmuş Olabileceğini Hangi Temellere Bağlıyorsunuz.?

Zira bir Pencere bile Ustası olmadan Pencere Olamamaktadır. Yada bir Saat Ustası olmadan Varolamamaktadır. Bir Bilgisayarın Rastlantılar la Yapılabileceğini Nasıl İzah edebilirsiniz, Kaldıki İnsan Vücudu Bir Bilgisayardan Çok Daha Karmaşıktır. Tüm Fonksiyonları ile Muhteşem Çalışma Şekli İnanılmaz Bir Bilimsel Şölen ne dersin.?

mantıksal olarak 1 0 yendigimiz dogru ve ben ne ataistim ne deist ne hortlak ne vampir

sadee iyi olmaya çalışan nevsiyle savaşan sıradan bir müslüman

shockman sence deistlık ataistlikten daha kötü ve vahim degilmi Allahın varlıgını kabul ediyorsun ama takmıyorsun nasıldesem baban oldugunu biliyorsun ama onu tanımıyorsun tınlamıyorsun gibi birşey Allahın varlıgını birligini bildigin halde ona karşı gelmek hımm bilmiyorum :)

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

be_cool bunu yazdı:
    ShockMan bunu yazdı:
    be_cool bunu yazdı:
    mustaphachan bunu yazdı:
    be_cool bunu yazdı:

haklı buldugun için çok sagol ya :) beyinleri basıyor basmıyor degil aslında ama herşeye degil şöyle gökyüzüne baksalar düşünseler bile Allahı bulurlar inançsız inanmayan bir insan ne diye yaşarki anlamıyorum :)

onu bırak eger gerçekten tanrı varsa işte ozaman zıçtılarr :D:D her kuladede öndeyiz bu kesin

evet haklısın tmm siz 1-0 yeniyosunuz maçı.. inançsız insanın niye yaşadığını anlamıorsun, hayatı sanki spor müsabakası gibi görüosun. 

hım bak böle düşünmemiştim ama evet sanırım görüyorum nevsime şeytana karşı verdigim bir ahiret olimpiyatları diye biliriz :) bazı dallarda o bazılarındada ben kazanıyorum.

ve merak ettim 1 0 yendigimizi biliyorsan neden inat ediyorsun :D sencede yaptıgın mantıksız degilmi :)

1-0 Yeniyorsunuz demek. :)

Bak Ben Deist Bir inanışa Sahip biriyim, Yani Allahın Varlığını Kabul ederim ama Kurallarını Kabul etmem. Yani Dini Kurallara Bağlı olmayan Bir inanışa Sahibim. Gerçekten Bir Yaratılmışlığımız Olmadığı Hususunda Siz Ateistler Samimimisiniz.? Kendi Kendinize Oluşmuş Yada İnsanın Oluşmuş Olabileceğini Hangi Temellere Bağlıyorsunuz.?

Zira bir Pencere bile Ustası olmadan Pencere Olamamaktadır. Yada bir Saat Ustası olmadan Varolamamaktadır. Bir Bilgisayarın Rastlantılar la Yapılabileceğini Nasıl İzah edebilirsiniz, Kaldıki İnsan Vücudu Bir Bilgisayardan Çok Daha Karmaşıktır. Tüm Fonksiyonları ile Muhteşem Çalışma Şekli İnanılmaz Bir Bilimsel Şölen ne dersin.?

mantıksal olarak 1 0 yendigimiz dogru ve ben ne ataistim ne deist ne hortlak ne vampir

sadee iyi olmaya çalışan nevsiyle savaşan sıradan bir müslüman

shockman sence deistlık ataistlikten daha kötü ve vahim degilmi Allahın varlıgını kabul ediyorsun ama takmıyorsun nasıldesem baban oldugunu biliyorsun ama onu tanımıyorsun tınlamıyorsun gibi birşey Allahın varlıgını birligini bildigin halde ona karşı gelmek hımm bilmiyorum :)

Hayır Bakış açında Yorumsal hata yapıyorsun, Ben onu Tanıyorum, Dünyadaki Tüm Din Kurallarının İyi Olduğunu Düşünüyorum, İslamiyet Dini en Oturaklı Dindir. Benimkisi Tınlamama anlamında değil, Sadece Kendimi Biliyorum. Onun Sevmediği Şeyleri yapmıyorum, Kısasa kısas yaşıyan biriyim. Biri bana Dokunmazsa Dokunmam, Malımı Çalarsa bende onunkini çalarım gibi. Tokat Atarsa Bende Patlatırım. Yaşam Felsefem bu. Bu yaşıma Geldim Henüz Zina yapmadım. Kötüden uzak Yaşarım. Yani Sapkın Bir Kişi değilim. Dolayısıyla Sadece Klavuza İhtiyaç Duymuyorum. 

Dostum Ben Haşre Avukatsız Gidenlerden Olacam Bilmem anlatabildimmi... :) O Allahki En Bağışlayandır, O Allahki Haktır. Kimseye Haksızlık etmez, Kötü Biri değilimki, Sırf Namaz Kılmadım Diye Beni Yakmaz, Kim Ne Derse Desin Yanmayacağımı Düşünüyorum, Onun Tiskindiği Bişeyi asla Yapmam.

Benimkisi Belkide Azcık Dinde Üçkağıda gitmek gibi bişey. Ama Belirttiğim Gibi Kötü ve Sapkın Yada Sapkınlaşabilecek bir Kişilik değilim. Neden Cehenneme Atsınki Beni, Hem Cennet Sadece Müslümanlar için değilki, Allah Kimseyi Sebepsiz Günahsız Yakmaz.

Ayrıca Benim Gibi Yaşayan Bir Deist Müslümanım Diyip Her Günahı İşleyebilen, Allahtan Korkmaz Bir Şahsiyetten Daha İyidir Onun katında. Çünkü İnsanların İçini Bir o Bilir, O Allahki Yüceliği, Büyüklüğü Tartışmasızdır. Dini Kurallara İnanma ve Bağlı Kalma İhtiyacı Hissetmiyorum. Olay bu. Hem Kimse Hakkında Şu Cennete Gidecek, Bu Cehenneme Gidecek Şeklinde Yorum Yapılmaz, Bunu Kuranı Kerimde yazar. Kimin Cennete Kimin Cehenneme Gideceğine O Karar verecek. Bir Ateist bile, Gidebilir yani. İyi Bir İnsan ise Mümkündür. Yada Dünyaya Tekrar Gelebilir, Rearnkarne olabilir, Tanıması için Bir Fırsat Verilebilir. Bilemeyiz yani, Karar şekli Ona Kalmış.

Yani Özeti Şöyle Babamı tanıyorum, ama Otur dediği için Oturmuyor, Kalk dediği içinde Kalkmıyorum. Ama Ona Saygı Duyuyorum, Sevmediği şeyleri Yapmıyor Hayırlı Bir Evlat Olarak Yaşıyorum. Emir Almayı Sevmiyorum. Sanırım Sorun bu. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 30891 Toplam Mesaj: 285