Neden Ateistsiniz.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    8mm bunu yazdı:
    -----------------------------
    PeTaL bunu yazdı:

Sorun dinlerin yasakları değil sonuçta herhangi bir dine mensup bireyler de dinin yasaklarına uymayabiliyor

Dinle ilgili akıl kurcalayan sorulara karşı sert gelen ;böyle soru olmaz bu sorgulanmaz,o öyle gibi cevaplar zaten kabul edilemez bu şekilde zaten kendi dinini de sorgulamadan yerine getirmiş bilinçsiz biri olursun ve doğruluğuna inandığın dini değilde toplum tarafından baskılandırılan bir dine inanırsın ;katolik bir aile çocuğu olursan katolik ya da müslüman bir aile çocuğu olursan müslüman falan olursun sorgusuz..

Neden ateistlik ; yaratıcının yaratıldığına inanmak..

Ayrıca forumda bir iki kere geçti ama;

''If a god is willing to prevent evil, but not able, then he is not omnipotent. If he is able, but not willing, then he must be malevolent. If he is neither able or willing then why call him a god? Why else do bad things happen to good people?''

Saygılarımla.

Neden ateistlik ; yaratıcının yaratıldığına inanmak.. 

Bu değil.

Din bir olgu değildir. Dine bakış açısı, din bir olgudur tartışılamaz baskısının ürünü olduğu vakit baskıcı kimlikler ortaya çıkar. Din sömürülür, değerini yitirir malzeme olur.

Tıpkı ülkemizde Başörtüsünün malzeme olduğu gibi.

Kendi yeterince dinsiz,şerefsiz,iki yüzlü ama başkasının kusurlarında müslümanlık bulan o. çocukları türer bu memlekette.

Halkın kafasındaki ateistlik nedir?

Eşittir = Dinsiz.

Peki Ateizimin özünde ne vardır.

Sallamamak.

Ee sallayınca ne oluyor?

Bu memlekette hiçbirşey..

Ve..

''If a god is willing to prevent evil, but not able, then he is not omnipotent. If he is able, but not willing, then he must be malevolent. If he is neither able or willing then why call him a god? Why else do bad things happen to good people?''

Şu cümleyi ciddi anlamda söyleyebilecek biri aslında tam bir ateist bile değil.

Ama aslında çoğumuz tam bir müslüman,hristiyan yada hangi dine mensupsak aslında yerine getiremiyoruz.

Eee birinin  bizi yarattığına da inanıyoruz.

O zaman Deist miyiz biz.

Böyle sorgu olmaz..

İbadet etmeyen bi müslüman olmaktansa, ateist olmak daha iyidir.

Allah yalancıları iki yüzlüleri sewmez.. Buraya bunu eklemek istedim.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

"İbadet etmeyen bi müslüman olmaktansa, ateist olmak daha iyidir.

Allah yalancıları iki yüzlüleri sewmez.. Buraya bunu eklemek istedim."

------------------------------------------------------------------------------

Yaratıcının neyi sevip neyi sevmeyeceğini biz bilemeyiz.

Bu senin yaptığın mantık yürütmek ama inanmak istediğin de bu.

Ama,

O olmaktansa bu olmak daha iyidir gibi bir mantık yürütmek te ne derece doğru olur?

Doğru olmaz.

Kim ne yaparsa yapar..

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:
    tolgasen bunu yazdı:

Herkes iyi biyerlere gelmeli demi herkes çok iyi biyerde yaşamayı ister. Buda cennettir. Eğer seni yarattıysa kulluk yapmanı isteyecektir. Bir web sitesi açıyorsun üyelerin sana itaat etmesini, senin dediğinin yapmalarını istiyosun demi. Böyle düşün olayı ;)

Güzel biyeri kazanmak için elbet bişeyler yapman gerekli ki onu hak edesin ve kazanasın...

edit: itaat derken tapmak anlamında değil.

Beni niye yarattı hocam:) Herşeyi bilen Allah beni yarattıktan sonra kendisine inanmacagımıda biliyordur.Beni yaratırken bana mı sordu?  

sen ona inanasın diye yaratmadı zaten senin öyle olacağını bildiği için yarattı herkesi aynı yaratmış olsaydı farklılığı düşün?

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    8mm bunu yazdı:

"İbadet etmeyen bi müslüman olmaktansa, ateist olmak daha iyidir.

Allah yalancıları iki yüzlüleri sewmez.. Buraya bunu eklemek istedim."

------------------------------------------------------------------------------

Yaratıcının neyi sevip neyi sevmeyeceğini biz bilemeyiz.

Bu senin yaptığın mantık yürütmek ama inanmak istediğin de bu.

Ama,

O olmaktansa bu olmak daha iyidir gibi bir mantık yürütmek te ne derece doğru olur?

Doğru olmaz.

Kim ne yaparsa yapar..

Tabiki bilemeyiz zaten şu yönden söyledim.

Orda Kuranda geçen bişeye yorum yaptım. Allah yalancılığı ve iki yüzlülüğü yasaklamıştır, yapmayın demiştir.

Yani ben Müslümanım diyip, Müslümanlığın gereklerini yapmıyorsa insan, bu Allahı yada insanları kandırmaya çalışmaktır.

Ama diğer yönden ele alalım. Ateistler derki ben ateistim. O kadar. 

Yani eğer biri ben Müslümanım dicekse şunları şunları yapmak zorunda. Bunun kaçarı yok...

Umarım anlatabildim.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

Scofield bunu yazdı:
    adamgibi bunu yazdı:

anlattıgın seylerı  bılmedıgımımı  sanıyorsun hıc  belgesel ızlmedım dıyemı  dusunuyorsun hem benım koydugum resım  sadce  bır  ornek ve bence  guzel bır  ornek 

ve  bu resımı  sırf  benım kendı  aklıma  geldıgı  ıcın  yanı  baska  bıyerden  duyma degıl .acaba   böle  bısey  olabılırmı  dıye  dusunup     arstırdıktan  sonra  buldugum ve  etkılendıgım bıseydır .

o ceketındekı  önyargıyı cıkar  bı kenara koy ve tartısmayı  öğren  ve madem tartısma  düzeyimiz aynı değil ( bunu  sölemen  senın  bıyerleırını  kaldırıyormu  bılmıyorum )yazdıgım yoruma  cevap  yazma anladınmı  kardeşim 

edit:  yeni bi resim koymussun  o resımde  olan  seylere ınanmana  bısey dıyemem senı baska bır  seyede  ınandıramam bu senın dusuncendır  saygı  duyarım ama  ben öle bıseyın olduguna  ınanmıyorum 

eğer  bu yazdıklarıma  bı  cevap verıcek olursan sımdı ıse  gıdıyorum aksama mutlaka  bu  konuya  bakıcam   

Resim çıkmamış sanırsam ? Gözükmüyor.

İspatlanmış olan kıtaların kayma teorisine inanmıyosun gaipten gelen seslere inanıyosun daha bişey demiyorum.

Deprem olunca allah kızdıda bizi sallandırıyo felan diyosundur herhalde :)

kıtaların 225  mılyon yıl oncekı  halıne  ınanmamı ıstıyorsun ama  depremlerınde  allah  tan geldıgıne  ınanmamamı  ıstemıyorsun

senı  buna  ınandırabılecek kadar iman sahıbı olmadıgım ıcın kendımden utanıyorum arkdaşım 

sen mılyonlarca  yıl oncekı seylere ınanmaya  devam  et  

kontra bisiklet
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

tolgasen bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:
    tolgasen bunu yazdı:

Herkes iyi biyerlere gelmeli demi herkes çok iyi biyerde yaşamayı ister. Buda cennettir. Eğer seni yarattıysa kulluk yapmanı isteyecektir. Bir web sitesi açıyorsun üyelerin sana itaat etmesini, senin dediğinin yapmalarını istiyosun demi. Böyle düşün olayı ;)

Güzel biyeri kazanmak için elbet bişeyler yapman gerekli ki onu hak edesin ve kazanasın...

edit: itaat derken tapmak anlamında değil.

Beni niye yarattı hocam:) Herşeyi bilen Allah beni yarattıktan sonra kendisine inanmacagımıda biliyordur.Beni yaratırken bana mı sordu?  

sen ona inanasın diye yaratmadı zaten senin öyle olacağını bildiği için yarattı herkesi aynı yaratmış olsaydı farklılığı düşün?

arkadaşın ne yapacağını biliyorsa cennet cehennem ne gerek kaldı diye sorabiliriz ?

Merhabaaaaa
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

tolgasen bunu yazdı:

Bizi yarattıktan sonra yapacaklarımızı biliyosa yaptıgımız kotu şeylerden dolayı bizi cehenneme atmamalı.Çünkü bizi kotu seyleri yapacagamız şekilde yarattı ve bunu kendisi biliyo. Ozaman tanrının amacı ne? 

Long Live Turkey..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek
    ALLAH KİMSENİN AKLINI İSLAMDAN SAPACAK KADAR ALMASIN...! 

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

whatanlar bunu yazdı:
    ALLAH KİMSENİN AKLINI İSLAMDAN SAPACAK KADAR ALMASIN...! 

Yani Allah hem islami gönderiyor hemde insanların aklını alıp islamdan şaşmalarını sağlıyor :) Bu tanrının amacı ne anlamış değilim :) 

Long Live Turkey..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Razorback
    Razorback's avatar
    Erkek

Ateizm bana göre çıkış bulamamak ve herşeyi sabit kabul edip raslantı kelimesini tartışmaya bodoslama sokmaktır.Evren bi döngüdür.Doğum ve ölüm varoluşu tanımlar.Birşeyin başlangıcı ve sonu.Gerçi benim kişisel fikrim nası geldiğimizi hatırlamıyorsak gittiğimizdede bişey hatırlamıyacağız.Tanrı kavramı dinle birleştiğinde insanların çözmediği bu ululuğa sığınma durumu sözkonusudur.Yani tanrının varolduğunu aslında hiçbirimiz bilmiyoruz sadece ona inanıyoruz var olduğunu kabul ediyoruz ama bilmiyoruz.Din bana göre insanların icat ettiği sanatsal rituellerin bulunduğu ibadet edilirken tanrıya kavuşma ümidiyle uyuşmak bi nevi meditasyon yapmak gibi bişey.Ama sonsuz boşlukta bizim akıl sınırlarımızı zorlayan hatta bunun üstünde bi güç var tabikide herşeyi diyalektik ve neden-sonuç ilişkisi içinde değerlendirmekte insanı biraz ikileme sokar diyorum. 

Toplam Hit: 30883 Toplam Mesaj: 285