Neden Ateistsiniz.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

fivestar bunu yazdı:
    -----------------------------
    :) ulan anlamadıgım olay şu madem ateistsin bu soruların cevabını kendin verebiliyormusun ki ? ne kadar ilim bilim sahibisin

bu şekilde mantıklı bir tartışma yapılamaz

sen millete ulan dersen millet sana neler demez ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dina_Kaki
    Dina_Kaki's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

sorularına cevap vermeden önce birde ben sorayım sana

1- Neden inanıyorsun ?

2-Hıristiyanlar,Museviler,Budistler,Müslümanlar,Hindular, vb, onlarca din var herkez neden farklı şeylere inanıyor ?

3- Hadi herkez farklı şeylere inanıyor biz niye inanalım ? (ki hangisine )

Basit bir örnek;

Bir uçağın ,demir parçasının  havada nasıl uçtuğunu mantığıma sığdıramazken,vucüduma baktığımda mükemmel bir şeklide işleyişini bile anlayamazken bazı şeyleri reddetmenin kolaya kaçmak olduğunu düşünüyorum.İnanıp inanmamak sana kalmış teknoloji çağında açıp hepsini okuyup istediğine inanabilirsin.

Ve blok yapılan derslerin tek güzelliği, bir sigara daha içmeyip düşünebilmek seni..A.Redif YANKI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alacakaranlik
    alacakaranlik's avatar
    Erkek
    999Epineprin bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:

Tanrı kötü şeyleri niçin direk yok etmiyor yada baslamadan engellemiyor????Amacı ne?
    Cevap : Amaç SInav Her şEy Güzel olsa YAda Her KEz Zengin olsa , Ve Oturduğun Binanın wC Tıkansa Hangi Zengine TEmzileteceksin YAda Misali Bahçendeki DUvar Yıkılsa Kıme Yaptıracaksın O ağa BU paşa Bu işi Kim Yapa.
    @Niçin sınav ediyo?Tanrıysa herşeyi biliyodur.Neden sınav edip olayları canlı gormek istiyo??Hatta onuda geçtim olaylar yasanmadanda bizi sınav edemezmi?edemiyorsa nasil bir Tanrı bu? 

biz zaten onun için hiç bişeyiz, "o bize 24 saat verdi siz ona günde yarım saatinizi ayıramıyomusunuz" diyo bazı dinci lavuklar, benmi dedim beni yarat diye ? ben dünyaya gelmek mi istiyodum, bizim acı çekip sürünüp ölmemiz tanrının umrunda değil açıkça diyo topraktan geldiniz diyor hiç bişeysiniz diyor...

Şayet BEn Sevgilimi Koluma TAkıp Patikada Gezerken hiç aklıma öle sorular gelmıyor Benı NEden yarrattın diye Yaratmasa Üzülürdüm . Az Bişey Gtmüz Sıkışınca Ne belalı bahtım varmış Benı yaratmasydın gibi Zurna Laflar Acilerin İşi Yeryüzüne Binlerce Peygamver Evliyalar ALLAH DOstları GEldi Bunların Hepsi Yanılıyor SAvsata Sizin Bildikleriniz Doğru , :)

eskilerden kim kaldı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

ZaYGo bunu yazdı:
    nitrous @ Allah neden kendisinin bilinmesini istemiş?Ayrıca hayat sınavsa sınavın sonucunu allah biliyordur.Neden canlı gormek istiyo?illa sınav yapacaksa insanları niye yarattı en başta?Yaratmasaydı sınavda kotuluk de olmayacaktı.Hem yaratıyo hemde emin olmadıgı için sınav mı ediyo:)

fivestar @ bu sorulara cevap bulamadıgım için inanmıyorum zaten :)

g2k @ Sordugum sorular "Allah kendisinin kaldıramayacağı bir kaya yaratabilir mi?" sorusudan daha mantıklıdır.Açıklayamadığın için gerildin biraz galiba:)

valla hocam  "Allah kendisinin kaldıramayacağı bir kaya yaratabilir mi?" sorusundan mantıklı olanları açıklamaya çalışırım ama sonuç değişmicek yani sen neye inanıyosan öyle kalıcaksın ben mantıklı açıklama yapsam da sen gülüp geçiceksin. he yok ben mantıklı açıklama olursa inanırım, fikirlerimi değiştirebilecek kadar çağdaşım dersen açıklamaya çalışırım.

g2k[et]tahribat[dat]com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

-------- 

Nitrous bunu yazdı:

Bende bir soru sorabilirmiyim?

Ateizm'de ahlak nedir?

neye dayanır?

nasıl oluşmuştur?

vicdan dostluk sevgi vs. bu tür olgular nasıldır? neye dayanır aynı şekilde. 

1-Ahlak ın sağdece din ile alakası yoktur 

Ahlak, kelimenin en dar anlamıyla, neyin doğru veya yanlış sayıldığı (sayılması gerektiği) ile ilgilenir. Terim genellikle kültüreldinîseküler ve felsefi topluluklar tarafından, insanların (subjektifolarak) çeşitli davranışlarının yanlış veya doğru oluşunu belirleyen bir yargı ve ilkeler sistemi kavramı ve/veya inancı için kullanılır.

doğru şeyler , ve yanlış şeyleri bırakın vicdanınız seçsin iyi biriyseniz dininiz ne olursa olsun yada inancınız iyi olmaya devam edersiniz , ama içinizde varsa kötülük hacı olun fark etmez.

1,2,3, uzun uzun yazmaya gerek yok anladın anlayacağını

4- biz kuş karınca fil değiliz insanız ,,

Vicdan Felsefeye göre, iç huzuru veya iç sıkıntısı vererek kişiyi uyaran vicdan bir kavram değil, kişinin bir yeteneğidir.  

benim bir arkadaşıma durduk yere bir kötülük yapacak halim yok, aç değilim açıkta değilim hırsızlık yapıcak halim yok ki öyle olsada yapmam

dostluk ve sevgide emin ol senden çok daha tarafsız ve bunları çok daha dorukların da yaşayabilecek haldeyim(yada yiz başkalarının adına  konuşmak olmaz başkası beni bağlamaz)

sonuç olarak şunu söylemek istiyorum inancınız ne olursa olsun hayata eşit bakmaya herkeze eşit davranmaya çalışın ama dini inancı olan kimse nin bunu yapması çok zordur ki konuyu açan kişi nin yaptığı gibi bir yerden bakıyor görmek istediğini görüyor gibi,,,

Ahlak sadece dinle alakalıdır şeklinde birşey yazmadım yada onu ima etmedim. 

Sorunun ne demek olduğunu açıklamama gerek var mı? sadece öğrenmek istediğim şeyleri sordum ki şahsıma saldırı var burada.

Beni tanımaz etmezsin sen kimsin ki benim "dostluk ve sevgi" me laf atarsın?

bu hakkı nerden aldın? Ahlak anlayışının nasıl olduğunu bu şekilde açığa çıkardın zaten fazlasını söylemene gerek yok. 

Kimse arkadaşına durduk yere kötülük yapmaz ama içinden şeytan dürterse o zaman seni engelleyecek birşey bulamayabilirsin belki.İnanan bir kişi bunun günah olduğunu ve günahlarının sonucunda ahirette cehennemle cezalandırılacağını bilir. Buda o kişiyi kötülük yapmaktan alıkoyar. 

İslam için konuşuyorum diğer ilahi dinlerdede böyledir ancak orjinalliklerini koruyamadıkları için günümüzde değişmiş olabilirler. Eşitlik kavramı vardır.

Benim dinimde "Üstünlük takvadadır" anlayışı vardır.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    alacakaranlik bunu yazdı:
    999Epineprin bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:

Tanrı kötü şeyleri niçin direk yok etmiyor yada baslamadan engellemiyor????Amacı ne?
    Cevap : Amaç SInav Her şEy Güzel olsa YAda Her KEz Zengin olsa , Ve Oturduğun Binanın wC Tıkansa Hangi Zengine TEmzileteceksin YAda Misali Bahçendeki DUvar Yıkılsa Kıme Yaptıracaksın O ağa BU paşa Bu işi Kim Yapa.
    @Niçin sınav ediyo?Tanrıysa herşeyi biliyodur.Neden sınav edip olayları canlı gormek istiyo??Hatta onuda geçtim olaylar yasanmadanda bizi sınav edemezmi?edemiyorsa nasil bir Tanrı bu? 

biz zaten onun için hiç bişeyiz, "o bize 24 saat verdi siz ona günde yarım saatinizi ayıramıyomusunuz" diyo bazı dinci lavuklar, benmi dedim beni yarat diye ? ben dünyaya gelmek mi istiyodum, bizim acı çekip sürünüp ölmemiz tanrının umrunda değil açıkça diyo topraktan geldiniz diyor hiç bişeysiniz diyor...

Şayet BEn Sevgilimi Koluma TAkıp Patikada Gezerken hiç aklıma öle sorular gelmıyor Benı NEden yarrattın diye Yaratmasa Üzülürdüm . Az Bişey Gtmüz Sıkışınca Ne belalı bahtım varmış Benı yaratmasydın gibi Zurna Laflar Acilerin İşi Yeryüzüne Binlerce Peygamver Evliyalar ALLAH DOstları GEldi Bunların Hepsi Yanılıyor SAvsata Sizin Bildikleriniz Doğru , :)

Hem yaratıyo hemde niye yarattıgını açıklamıyor EN TEMEL SORU neden varoldugumuzu acıklamadan bize ona inanmamız için peygamber gonderiyo ..onunla beraberde emirler? Biz neden varoldugumuzu bilmeden neden inanalım? Hayır yani anlımızda enayi felan yazmıyor. 

Long Live Turkey..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alacakaranlik
    alacakaranlik's avatar
    Erkek
    Hatta Biraz Yeni İsmi : Materyalizm..

eskilerden kim kaldı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

The-ExTaCy bunu yazdı:

Mecaz bişeydi o hiç görmedim anlamında yazmadım dahada açıklayım:)

Diyorumki.. Ateistlere laf atanlar diyoki "Müslüman olmayan cezasını bulcak bu dünyada değil diğerinde". fln gibi şeyler.

Aynı zamanda da diyolarki " Ateistlik allahın varlığının inkarıdır."

Ben de diyorumki. "Deistler allaha inanır. Müslüman değiller. Nie deistlikten bahsedilmiyo."  Konu ateistlikmi burdaki yoksa

Müslümanlık- Allah inancımı..

Açıklayıcı oldumu:) 

valla hoca konuyu ben açmadım açana sormak lazım. ama anlamak isteyen adam anlar. ben gayet net anladım olayı. adam başlığa neden ateistsiniz, deistsiniz agnostiksiniz vs. mi yazsaydı. genel olarak ateist demiş işte. isteyen gelir yorumunu yapar.ülkemizdeki ateistlerin, deistlerin, vs. çoğu İslam düşmanlığ yaptığı için(yanlış anlamayın ben ekşi sözlükte orda burda gördüğümü söylüyorum) zaten burdaki konunun merkezinde İslam olduğunu anlayacaklardır. ki adam ilk mesajında belirtmiş zaten.

g2k[et]tahribat[dat]com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    g2k bunu yazdı:

Hoca benim olayım o değil.  Her defa böyle konu açıldığında ateistlere söwülüyor.  Neden ateistsiniz diye konu açılmış.

Yanlış anlamasınlar.

Biri tutmuş ayet yazmış. Biri gayrimüslimlikten bahsetmiş. Olaya öbür taraf girmiş. 

Şimdi konu ateist olmanın nedenleri. Ne alaka gayrimüslimlikle yada ayetlerle?

ilk olayım burdaki.. Konuya konuyla ilgili post atılmaması.

İkincisi.

Geçen forumdan ateist biri konu açtı isim wermicem. Ana awrat herkes söwdü.

Dedilerki Allah inancı olmayan şöyle olur. Bazıları dediki Müslüman olmayan böyle olur.

Bende diyorumki Allah inancı olup Müslüman olmayan war. Ona niye bişey demiyosunuz.

O nasıl olur?

Benim olayım bu. Yoksa banane elalemin dininden düşüncesinden.
    Beni germez. Kimseyede bu yüzden kırılmam söwmem 

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dina_Kaki
    Dina_Kaki's avatar
    Erkek

The-ExTaCy bunu yazdı:

Hoca benim olayım o değil.  Her defa böyle konu açıldığında ateistlere söwülüyor.  Neden ateistsiniz diye konu açılmış.

Yanlış anlamasınlar.

Biri tutmuş ayet yazmış. Biri gayrimüslimlikten bahsetmiş. Olaya öbür taraf girmiş. 

Şimdi konu ateist olmanın nedenleri. Ne alaka gayrimüslimlikle yada ayetlerle?

ilk olayım burdaki.. Konuya konuyla ilgili post atılmaması.

İkincisi.

Geçen forumdan ateist biri konu açtı isim wermicem. Ana awrat herkes söwdü.

Dedilerki Allah inancı olmayan şöyle olur. Bazıları dediki Müslüman olmayan böyle olur.

Bende diyorumki Allah inancı olup Müslüman olmayan war. Ona niye bişey demiyosunuz.

O nasıl olur?

Benim olayım bu. Yoksa banane elalemin dininden düşüncesinden.
    Beni germez. Kimseyede bu yüzden kırılmam söwmem 

Hocam başlığı açarken genel bir ibare kullanadım belki kelimenin anlamı uyuşmayablir ama sormak istediğim deistler içinde geçerli.

İlk postun gayet açıklayıcı olduğunu düşünüyorum.

Ufak şeylere takılmayalım derim:)

Ve blok yapılan derslerin tek güzelliği, bir sigara daha içmeyip düşünebilmek seni..A.Redif YANKI
Toplam Hit: 30680 Toplam Mesaj: 285