folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder TOKİ Başvuruları Başladı (100 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Başvuru Şartları)

TOKİ Başvuruları Başladı (100 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Başvuru Şartları)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı
    Uveys bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı

Istanbul için limitin 6k olması üzücü.

ama bir eve 6k net para giriyorsa o dar gelirli sayılmaz.

ortadan hallice olur.

Ama evde alamaz ? 

Yoksulluk limiti 6561 TL bu arada

yapacak birşey yok. türkiye şartlarında ev almak istiyorsan belli şeylerden kısmak zorundasın.

ayrıca alternatif olarak şunu da paylaşayım. bilginiz olsun.

sahibindende bakarsanız kurada adama çıkmış ve belli bir hava parası ödeyerek direk evi borcu ile beraber kendine alabiliyorsunuz.

yani örneğin 3+1 ev var. adam işte 10 sene borç yapmış. 2 senesini ödemiş. geri kalanını borcu ile satıyor.

2 senede 40bin lira ödediğini varsayalım. 30-40 binlirada hava parası ödeyip toplamda 70-80 bin lira peşinatla evi üstüne alabiliyorsunuz.

yada hiç ödeme yapmamış. kurada çıktığı gibi satıyor. direk sadece hava parasını anlaşıp evi alabilirsiniz.

Sadelik demek güzellik demektir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

toki evlerini alanlara bi gidin sorun oyle karar verin.. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Toki dairelerinde taksitler bitmeden evi kiraya veremiyor veya satamıyorsunuz. Bilginiz olsun. Ek olarak çoğu binada ısıtma merkezi sistem. Evde oturmasanız bile ısınma parasını vermek zorundasınız.

Gerçi yeni binalarda merkezi sisteme pay ölçer takılıyor diye duydum.

mkyb tarafından 16/Ara/19 19:37 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

Evlere 150 bin diyorlar ama en dandiği 150 bin lira , banka kredisiyle aldığın zaman üzerine kafadan 50 bin lira koy. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeLeVoLe
    TeLeVoLe's avatar
    Erkek

Ben toki evinde kaliyorum.

2+1 amerikan tipi.

Ev harika hersey yerli yerinde. Malzeme cok kaliteli. Bakim ve hizmet var. 

546 konutlar

808 konutlar

720 konutlar.

Toplam 2074 daire bitti. 

Verilmeyen 2000 konut daha var ama daha temeli atilmamis. Yenisi nerde yapilir muamma. 

Beyler isminiz cikarsa evi noterden devredebiliyorsunuz. Yaptiginiz masraf arti hava parasi  ( 20k) genelde olur.

Ev size ciksin kiraci yerlestirin sorun yok ;))

Benim bulundugum kattaki 4 dairede birine ait.

Evin suanki fiyati banka satis bedeli 117k pesin.

96 ay vadeyle ayda 1700 tl var.

120 ay vade ayda 1390 tl var

240 ay ayda 790 tl var.

Iyi dusunun adinizi yazdirin evi kar payinizla satin. Alicisi cok. Ama bir daha tokide size ev cikmaz.

Mahallenin Tavuk Hırsizı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    micropin
    micropin's avatar
    Erkek

Başvurulacak ilde en az 1 yıldır oturuyor olma şartı saçma olmuş.

7 yıldır İstanbul'da yaşıyorum. 5 yıl ikamet kaydım vardı, başka yere taşınınca silinmiş. Tekrar kayıt için uğraşmadım, askere gittim, geldim. Eylülde yeniden nüfus sistemine kayıt oldum, büyük ihtimalle 3 aydır istanbul'da yaşadığım görünüyor ve bu yüzden başvuramayacağım sanırım.

"Nasıl doğabilirsin ki yeniden önce küle dönmeden..."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    micropin bunu yazdı

Başvurulacak ilde en az 1 yıldır oturuyor olma şartı saçma olmuş.

7 yıldır İstanbul'da yaşıyorum. 5 yıl ikamet kaydım vardı, başka yere taşınınca silinmiş. Tekrar kayıt için uğraşmadım, askere gittim, geldim. Eylülde yeniden nüfus sistemine kayıt oldum, büyük ihtimalle 3 aydır istanbul'da yaşadığım görünüyor ve bu yüzden başvuramayacağım sanırım.

Babamında öyle, emekli kendisi geçen yık sivasa aldırdı ikameti sonra geri getirdi, 1 ay orada gözüktü, aya vurduğunda tam bir yıl olmamış sanırım. Emekli katogorisinden girmesini isterdim. Validem de normal bavşuran olarak başvuru yapabiliyor Allah'tan onun için yarın başvrusunu yaptırmaya götürecemzx Ben kendi adıma yapıyım diyecektim lakin 24yaşımdayım 25 dolmuş istiyorlarmış.

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

nufus olayı rantı aza indirmek için

Muğla'da oturuyorum gidip İstanbul'daki İzmir'deki kuraya katılmayalım diye.

buradaki projeler bana çok uzak ama yazdırıp çıkarsa satma olayı iyiymiş 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

ben almayı düşünüyorum ama tam olarak nereye yapılacak bu konutlar onunla ilgili net bilgi bulamadım.

yani şehrin ücra köşelerine, yada terminalden de ötede şehrin dışında bi yerlerde olursa pek sıcak bakmam.

istanbulda ücra köşe mi kaldı.. silivri ve şile hariç :)

İstanbulda değilim

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Geçmiştede bu tür denetimler yapılmıştı. 

https://www.cnnturk.com/video/turkiye/toki-evlerini-100-liraya-alip-400-liraya-kiraya-verdiler

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 19295 Toplam Mesaj: 148
toki altgelir evsahibi