folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder TOKİ Başvuruları Başladı (100 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Başvuru Şartları)

TOKİ Başvuruları Başladı (100 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Başvuru Şartları)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Sen bas vurdun mu peki toki ?

O kadar yalamaya belki bir ev sahibi olursun fellah seni

garga tarafından 17/Ara/19 15:49 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı
    Uveys bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı

Istanbul için limitin 6k olması üzücü.

ama bir eve 6k net para giriyorsa o dar gelirli sayılmaz.

ortadan hallice olur.

6850 tl yoksulluk siniri olan bir ulkede 6000 kazanana orta halli demek iyimserlik olur. 

Buna baban anandir deseler, evet dogrudur babam anamdir der.

garga tarafından 17/Ara/19 15:50 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Gençler ben gittim valide için hallettim. Herkes arnavutköye yükleniyor, adam geldi elinde bmw anahtarı, kafada orjin raybab mütehaittim ben diye bağırıyor, bu gibi tiplerle dolu ve hepsi 3+1 Arnavutköy girişi yapıyorlar.

1500 kişi ilk günde bir önceki postta ki haberde okuduğum gibi Arnavutköy, 2 bin kişi küsür başakşehir. Bende başakşehiri seçtirdim valideye

ne bileyim, olur olmaz çıkar çıkmaz. O amına kodumun orospu çocuklarına çıkacağına gerçekten ihtiyacı olan insanlara yanaşır bir şey olur umarım. 

tipini siktiğimin mütahitleri bir şey deseydi o ve ona benzeyenlere saldıracaktım amına koduğum ne işin var senin orada böyle bir şey için, ne yaptım bir hafta önceden tüm mal varlığını arkadaşına mı devrettin anasını siktiğimin gebeşi 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek

Hacılar ben başvuru yapmayı düşünüyorum gelir kısmına takıldım. Benim adres annem ve babamın yanında gözüküyor. Aylık gelirde limitin üstünde oluyor. Evde 3 maaş var gözüküyor. ben adresi ablamın ya da bir yakınımı yanına aldırsam başvuruda gelir kuşamına takılmış olmuyor muyum ? Bu durumda hane geliri ayrı ayrı mı hesaplanır yoksa yine toplanır mı ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    BEDB1N bunu yazdı

Hacılar ben başvuru yapmayı düşünüyorum gelir kısmına takıldım. Benim adres annem ve babamın yanında gözüküyor. Aylık gelirde limitin üstünde oluyor. Evde 3 maaş var gözüküyor. ben adresi ablamın ya da bir yakınımı yanına aldırsam başvuruda gelir kuşamına takılmış olmuyor muyum ? Bu durumda hane geliri ayrı ayrı mı hesaplanır yoksa yine toplanır mı ?

6ay ikamet sınırı var artık değiştirirsen seneye katılırsın 

PanxeR tarafından 18/Ara/19 02:35 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

emekli kategorisini kaldırmışlar heralde.

sitede 3 kategori gözüküyor. E-devlette de öyleydi. Bende başvurucam bakalım kendime belki kısmetimize çıkar. 

Başakşehiremi başvurmak lazım , Arnavutköyemi bilemedim ama.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı

sitede 3 kategori gözüküyor. E-devlette de öyleydi. Bende başvurucam bakalım kendime belki kısmetimize çıkar. 

Ben hata yaptım, kaç adet yapılacak bilgin var mı ? 
    Arnavutköye 3bin küsüre yakın, tuzlaya 4bin küsür adet ev yapılacak. 
    Ama başakşehire 500 adet. 

Baba bey arnavutköy dedi, dedim dağda ne işin var, oda avcı iyi olur falan kafasında. 
    Lakin çıkarsa bir şey olursa oraya gitmek lazım iş yeri yeşilköyde yapamaz.
    başakşehir yazdırdım da unuttum ben 500 adet olacağını. Daha ikinci günde 3000 kişiyi geçmişti başakşehir başvurusu 

Edit ; Baktım emekli kalkmış dediğin gibi sanırım %25'lik sınırı doldurmuşlar, geriye kalan katogoriler için hala giriş mevcut. 

EricNorthman tarafından 18/Ara/19 21:10 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı
    samato bunu yazdı

Baba bey arnavutköy dedi, dedim dağda ne işin var, oda avcı iyi olur falan kafasında. 
    başakşehir yazdırdım da unuttum ben 500 adet olacağını. Daha ikinci günde 3000 kişiyi geçmişti başakşehir başvurusu 

Edit ; Baktım emekli kalkmış dediğin gibi sanırım %25'lik sınırı doldurmuşlar, geriye kalan katogoriler için hala giriş mevcut. 

abi o işte bir iş var . Emekli kalktıda en ufak bir duyuru bile yapılmadan kalktı.

E-devlette 2 tane başvuru noktası var. biri başakşehir biri arnavutköy.  Tuzlayı göremedim. 

Bende memleketteyim e-devletten başvuru yapmaya çalışıyorum olmuyor bir türlü . Başvurular kapanmadan istanbula dönücem. 

Nasip kısmet işte abi. Kimler kimler başvuruyordur bunlardan nemalanmak için.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı
    EricNorthman bunu yazdı
    samato bunu yazdı

abi o işte bir iş var . Emekli kalktıda en ufak bir duyuru bile yapılmadan kalktı.

E-devlette 2 tane başvuru noktası var. biri başakşehir biri arnavutköy.  Tuzlayı göremedim. 

Bende memleketteyim e-devletten başvuru yapmaya çalışıyorum olmuyor bir türlü . Başvurular kapanmadan istanbula dönücem. 

Aaaaa bak ben sana anlatayım, dediklerini duyunca kafamda nifak tohumu daha da arttı şimdi.

Öncelik proje daha başlamadan da takip ediyordum. Başlamadan derken, başvuru tarihi girmeden yani. Tayyibin açıklamasından sonra giriştim konuya.

1. Olarak, 3 yerde 1.5-2 yıla kadar yapılacak konutlar mevcut sadece İstanbul için söylüyorum, Tuzla - Arnavutköy - Başakşehir 

Toki'nin sitesinde an altta, pdf linki var, oraya gidince 3 bölge de ki yapılacak konut sayısını görüyordun. Şimdi girdim sayfa 404 error veriyor. 
    Arnavutköy de dün bakmıştım 3 bin küsüre yakın konut yapılacak yazıyordu. Adeti verilmişti. Tuzla da 4 bin küsüre adet verilmişti. Başakşehir'e de 500 küsür adet verilmişti. 

Bundan önce de başvuru tipleri olarak. 

Şehit, gazi, harp vs mağdurları, 
    Emekli ( %25 kontejyan onlara vardı )
    %40 engelli raporu olanlar
    Standart başvurular 

4 katagori içinde genel kural, 25 yaş doldurması 1 yıl bulunduğu yerde ikamet ediyor olması nufuse kayıtlı olması, 
    Şehit harp gazı vs için gerekli belgeler, Emekli için ssk'dan emekli belgeleri, engelli için %40 raporu, İstanbul için maksimum gelir beyanı 6000tl belgelemek, 
    Şehit ve gazi vs hariç diğerlerinde her aile için bir başvuru, aile üzerine eşe ve çocuklara ait mülkiyet olmaması. Bu kadardı. 

Şimdi dikkat ettim dediğin gibi, 
    - Emekli kontejyanı kaldırılmış, 
    - Tuzla kalkmış 

Biz ziraata para yatırmaya gittiğimiz de, Başakşehir, Tuzla, Arnavutköy, hangisini seçiyorsunuz diye kağıt koydular önümüze. 

Diyeceğim, ki emekliyi doldurdular, tuzla için başvuru adetini doldurlar. 

Ama işte bende bilmiyorum altında başka hangis sebepler var ne karıştırıyor bunlar :/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı
    samato bunu yazdı
    EricNorthman bunu yazdı
    samato bunu yazdı

Aaaaa bak ben sana anlatayım, dediklerini duyunca kafamda nifak tohumu daha da arttı şimdi.

Öncelik proje daha başlamadan da takip ediyordum. Başlamadan derken, başvuru tarihi girmeden yani. Tayyibin açıklamasından sonra giriştim konuya.

1. Olarak, 3 yerde 1.5-2 yıla kadar yapılacak konutlar mevcut sadece İstanbul için söylüyorum, Tuzla - Arnavutköy - Başakşehir 

Toki'nin sitesinde an altta, pdf linki var, oraya gidince 3 bölge de ki yapılacak konut sayısını görüyordun. Şimdi girdim sayfa 404 error veriyor. 
    Arnavutköy de dün bakmıştım 3 bin küsüre yakın konut yapılacak yazıyordu. Adeti verilmişti. Tuzla da 4 bin küsüre adet verilmişti. Başakşehir'e de 500 küsür adet verilmişti. 

Bundan önce de başvuru tipleri olarak. 

Şehit, gazi, harp vs mağdurları, 
    Emekli ( %25 kontejyan onlara vardı )
    %40 engelli raporu olanlar
    Standart başvurular 

4 katagori içinde genel kural, 25 yaş doldurması 1 yıl bulunduğu yerde ikamet ediyor olması nufuse kayıtlı olması, 
    Şehit harp gazı vs için gerekli belgeler, Emekli için ssk'dan emekli belgeleri, engelli için %40 raporu, İstanbul için maksimum gelir beyanı 6000tl belgelemek, 
    Şehit ve gazi vs hariç diğerlerinde her aile için bir başvuru, aile üzerine eşe ve çocuklara ait mülkiyet olmaması. Bu kadardı. 

Şimdi dikkat ettim dediğin gibi, 
    - Emekli kontejyanı kaldırılmış, 
    - Tuzla kalkmış 

Biz ziraata para yatırmaya gittiğimiz de, Başakşehir, Tuzla, Arnavutköy, hangisini seçiyorsunuz diye kağıt koydular önümüze. 

Diyeceğim, ki emekliyi doldurdular, tuzla için başvuru adetini doldurlar. 

Ama işte bende bilmiyorum altında başka hangis sebepler var ne karıştırıyor bunlar :/

başvuruyu e devletten yapmayı denediniz mi? oradan yapıp gönderilen hesap numarasına parayı gönderdiğiniz zaman başka birşey yapmanıza gerek kalmıyor

Sadelik demek güzellik demektir.
Toplam Hit: 19171 Toplam Mesaj: 148
toki altgelir evsahibi