folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder TOKİ Başvuruları Başladı (100 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Başvuru Şartları)

TOKİ Başvuruları Başladı (100 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Başvuru Şartları)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    Catapat bunu yazdı

İstanbul Tuzla'nın başvuru ekranında daha önce yer alıp şimdi neden yer almadığı konusunu buradan sordum. 

https://www.toki.gov.tr/bilgi-edinme 

Konu türünü "Konut ve İşyeri Satışları" olarak seçip ve diğer gerekli alanları doldurup siz de sorabilirsiniz.

Bu konunun takipçisi olalım bakalım :)

Bu konuda güzel bir yer değinmişsin hocam, bende hemen bir bilgi edinme vereyim, bakayım merak ettim detayları. 
    Başakşehir'e verdik başvuruyu ama soran edenler için bilgi birikimimiz olsun. Her yıl yapılacaksa da her yıl bu körpe ülke de şansımızı deneriz. 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı
    Catapat bunu yazdı

İstanbul Tuzla'nın başvuru ekranında daha önce yer alıp şimdi neden yer almadığı konusunu buradan sordum. 

https://www.toki.gov.tr/bilgi-edinme 

Konu türünü "Konut ve İşyeri Satışları" olarak seçip ve diğer gerekli alanları doldurup siz de sorabilirsiniz.

Bu konunun takipçisi olalım bakalım :)

Bu konuda güzel bir yer değinmişsin hocam, bende hemen bir bilgi edinme vereyim, bakayım merak ettim detayları. 
    Başakşehir'e verdik başvuruyu ama soran edenler için bilgi birikimimiz olsun. Her yıl yapılacaksa da her yıl bu körpe ülke de şansımızı deneriz. 

Az önce para çekmeye gittim gişedekilere sordum Tuzlaya başvuru alıyorlarmış. Sistemsel bir sorun olabilir dedi edevlette görünmemesi için. 

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

E-devletten başvuru yapanlar, başvuru ücretinin ödenmesi için mesajla bildirilen IBAN numarasına ödeme yapıyorlarmış.

Gelen mesajda alıcı adı belirtilmemiş sadece IBAN numarası var. 

"Alıcı adı soyadı " kısmına ne yazılacak bilen var mı ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek
    Catapat bunu yazdı

E-devletten başvuru yapanlar, başvuru ücretinin ödenmesi için mesajla bildirilen IBAN numarasına ödeme yapıyorlarmış.

aynen arkadaşlar bilen var mı. yoksa bankadan mı yatıracağız.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Proje - inşaat - teslim derken 2-3 yılı bulacaktır diye düşünüyorum. Direk geç otur tarzında olsa hemen atlardım :)

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Proje - inşaat - teslim derken 2-3 yılı bulacaktır diye düşünüyorum. Direk geç otur tarzında olsa hemen atlardım :)

bu yıl başında yapılmaya başlanacakmış ve 1-1,5 yıl içerisinde teslim edilecekmiş.

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WildWamqire
    WildWamqire's avatar
    Erkek
    Kahramann bunu yazdı
    Catapat bunu yazdı

aynen arkadaşlar bilen var mı. yoksa bankadan mı yatıracağız.

Hesap kendi adına açılıyor kendi adını soyadını yaz 

Abure cubure subure dubure re re re tey tey tey
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Zaten isim cikiyor ibani yazinca, diger kismada kendi adini yasacaksin ben oyle yaptim. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Müritler bir sorum var mesela. Diyelim ki bana çıktı 180 bin TL lik ev. 

Ben buna kredi çekmek istemiyorum kenarda 180 bin TL param vardı çatırt diye evi alabiliyor muyum? Yoksa krediye mecbur muyum? Birde bu faiz muhabbeti nedir Toki deki anlamadım tam olarak. 

Taksiti bankadan çekilen krediye mi veriyorsun tokiden kredi mi çekiyorsun biraz gariplik var. 

MhmdAlmz tarafından 21/Ara/19 22:02 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WildWamqire
    WildWamqire's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Müritler bir sorum var mesela. Diyelim ki bana çıktı 180 bin TL lik ev. 

Ben buna kredi çekmek istemiyorum kenarda 180 bin TL param vardı çatırt diye evi alabiliyor muyum? Yoksa krediye mecbur muyum? Birde bu faiz muhabbeti nedir Toki deki anlamadım tam olarak. 

Taksiti bankadan çekilen krediye mi veriyorsun tokiden kredi mi çekiyorsun biraz gariplik var. 

Peşin paraya kim yok der

Abure cubure subure dubure re re re tey tey tey
Toplam Hit: 19315 Toplam Mesaj: 148
toki altgelir evsahibi