folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder TOKİ Başvuruları Başladı (100 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Başvuru Şartları)

TOKİ Başvuruları Başladı (100 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Başvuru Şartları)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Tokibank... 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çıkması imkansız. Haberlerde söyledi 100.000 konuta 440.000 kişi başvurmuş şimdiye kadar. 1.000.000 kişi olur diyorlar süre bitene kadar.

Yılbaşı büyük ikramiyesiyle eşdeğer çıkma şansı var. 

1 milyon olsa yine iyi bence. 10 da 1 oran. çok kötü sayılmaz

Sadelik demek güzellik demektir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Ev ofis dükkan hıdıdı mıdıdıdı almadan önce şu kanalı baştan aşağı bir izleyin derim;  youtube.com/user/erdmfidan/featured  alacağınız yerin inşaat mühendisini denetmenini bulun ve gerekli soruları sorun, biraz baskıyla eksik gedik ne varsa öğrenirsiniz boşa yatırım yapmazsınız, ya da tersi alacağınız yer alınır yerse kaçırmazsınız.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çıkması imkansız. Haberlerde söyledi 100.000 konuta 440.000 kişi başvurmuş şimdiye kadar. 1.000.000 kişi olur diyorlar süre bitene kadar.

1.000.000 başvuru olsa bile 10 da bir kazanma şansın var. Bildiğin tüm şans oyunlarına göre daha yüksek bir oran zaten çıkmazsa para iadesi var.

birde yığılmalar genelde büyük şehirlerde 

PanxeR tarafından 25/Ara/19 01:15 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Yıllardır TOKİ'de yaşayan biri olarak, bence (+) ve (-) yönleri. Belki işinize yarar...

-Yapısı gereği duvarlara çivi çakamazsınız, bişey asamazsınız. Depreme dayanıklı olması bakımından, gaz beton mu ne diyolar aşırı sağlam ve sert. Darbeli matkapla bile epey güç harcayarak delebilirsniz. Ayrıca yapıştırıcı bişeyler kullanmaya kalkarsanız, bant mesela, sökerken boyalarıda beraber sökersiniz.

-Kalorifer peteklerini mutlaka değiştirmek istersiniz, yatak odasına minnacık petek koyup, banyoya yatak odasından 2 kat büyük petek koymuşlar.

-İç kapılar rezalet. Bir kaç yıl içinde kapı kenarlarındaki sıvalarda dökülme yaşarsınız.

-Yalıtım çok iyi, kışın (özellikle arakattaysanız) ısınmada minimum sorun yaşarsınız. Bana en fazla gelen doğalgaz faturası 287 TL ve 5. katta (en üst) oturuyorum.

-Özellikle yazın üst katlarda su (banyoda) sorunu yaşayabilirsiniz. Gerçi az katlı olacak deniyor, sorun yaşanmayabilir.

-Zemin parke güzel ve sağlam.

-Oda yerleşimleri şekilsiz ve orantısız. Salon gereksiz şekilde büyükken diğer odalar küçük kalıyor.

-Tek balkon var, ihtiyacı karşılayacak kadar büyük değil. Anca iki kişi kahvaltı yaparsınız.

-Pencereler çift cam ama doğramalar kaliteli değil. Bozulmalar yaşanıyor.

-Eğer asansörlü olacak kadar çok katlı yapılırsa sık sık merdiven çıkmak zorunda kalırsınız.

-Çevre düzenlemesi yok, bahçe kavramı yok, tel örgüyle bile çevirmiyorlar. Sonra site sakinleri olarak kendiniz yaptırıyorsunuz.

-Binalar arasında kalan yol boşlukları otopark için oldukça uygun. Park sorunu asgari düzeyde.

-Binalar arasındaki mesafeler uygun. Öyle karşı binanın içine girecekmişsiniz gibi değil.

-Balkon gibi, mutfakta küçük. Hanımları pek tatmin etmez kanımca. Özellikle, yeterli mutfak dolabı yok. Bi de doğalgazlı konutlarda kombiyi mutfağa koymuşlar, Boşa alan işgal ediyor.

-Banyo yeterli büyüklükte.

-Isı yalıtımı oldukça iyi olmasına rağmen ses yalıtımında sınıfta kalır. Komşular öksürse duyuyorsunuz. (Gıcırdayan yatak muhabbetine girmiyorum bile...)

Benim yaşadığım TOKİ ile aynı şartnameyi mi taşır bilemiyorum tabii ki. Eğer aynı olursa, yukarıda yazdıklarım yaşanacak demektir.

Umarım işiniza yarar...

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

şimdi il merkezinde konut projesi var diyelim. ben ilçesinde oturuyorum. il merkezindeki için başvuruda bulunabiliyormuyum? il sınırları içerisinde olma şartı yazıyor?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

1.000.000 başvuru olsa bile 10 da bir kazanma şansın var. Bildiğin tüm şans oyunlarına göre daha yüksek bir oran zaten çıkmazsa para iadesi var.

Orası öylede bakalım senin benim gibi sıradan vatandaşa çıkacak mı çekiliş?

Neyse başvurdum bende. Gelin ata binmiş ya nasip demiş.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Orası öylede bakalım senin benim gibi sıradan vatandaşa çıkacak mı çekiliş?

Neyse başvurdum bende. Gelin ata binmiş ya nasip demiş.

bana yakın toki projesi yok malum muğla da neredeyse her ilçe ve ilin kendisi chp olduğu için adam gitmiş köy gibi yerlere alakasız yerlere toki koymuş

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Projelere baktım da evler çok küçük değil mi ya?

85 m2 net kullanımlı 3+1 mi olur

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

edevlet ten mesaj geldi.başvuru bedeli tahsil edilmiştir diye.sonraki aşama ve süresi.........

mademki türksün systeme göster ürksün
Toplam Hit: 19292 Toplam Mesaj: 148
toki altgelir evsahibi