folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder TOKİ Başvuruları Başladı (100 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Başvuru Şartları)

TOKİ Başvuruları Başladı (100 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Başvuru Şartları)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

15 dakika once edevletten basvuru yaptim ama telefona SMS falan gelmedi. Bu yuzden basvuru ucretini yatiramiyorum. SMS'i sonradan mi gonderiyorlar? 

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Beyler kesin bilgi daireler ödemesi bitene kadar satılamıyor, kiraya verilemiyor. 

Alt gelir grubu denilerek satılıyor bu projedeki daireler. Daireyi alayım boş dursun taksitleri bitince düşünürüz diyorsanız onun içinde denetim yapılıyormuş. Evde siz veya birinci derece akraba (baba, anne, kardeş, çocuk) oturması gerekiyormuş.

Eğer bu şartlara uymazsanız daireye el koyuluyor ve o vakte kadar yatırdığınız parada yanıyor. 

Başakşehir Kayabaşı Mahallesindeymiş bu arada proje. 

mkyb tarafından 24/Ara/19 15:02 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

İkametgahımı tembellikten dolayı yaşadığım şehire taşıyamadım. Fakat yaşadığım şehirde elektrik,su vs. benim üzerime. İkametgah olmadan elektrik, su faturalarıyla ispat edebilirim. Yine de toki ye başvurabiliyor muyum bilgisi olan var mı? Aradığımda ulaşamıyorum  doğal olarak.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    saybirs bunu yazdı

İkametgahımı tembellikten dolayı yaşadığım şehire taşıyamadım. Fakat yaşadığım şehirde elektrik,su vs. benim üzerime. İkametgah olmadan elektrik, su faturalarıyla ispat edebilirim. Yine de toki ye başvurabiliyor muyum bilgisi olan var mı? Aradığımda ulaşamıyorum  doğal olarak.

E-devlette ne yazıyorsa o kabul ediliyor. Fatura bir anlam ifade etmiyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek
    matr0x bunu yazdı

15 dakika once edevletten basvuru yaptim ama telefona SMS falan gelmedi. Bu yuzden basvuru ucretini yatiramiyorum. SMS'i sonradan mi gonderiyorlar? 

sms yarın mesai başlangıcı sonrasında gelir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Beyler kesin bilgi daireler ödemesi bitene kadar satılamıyor, kiraya verilemiyor. 

Alt gelir grubu denilerek satılıyor bu projedeki daireler. Daireyi alayım boş dursun taksitleri bitince düşünürüz diyorsanız onun içinde denetim yapılıyormuş. Evde siz veya birinci derece akraba (baba, anne, kardeş, çocuk) oturması gerekiyormuş.

Eğer bu şartlara uymazsanız daireye el koyuluyor ve o vakte kadar yatırdığınız parada yanıyor. 

Başakşehir Kayabaşı Mahallesindeymiş bu arada proje. 

Ben o konuda rahatım çok şükür bunu bilerek başvurduk, çıkarsa bir kaç sene sonra başakşahir de ki evime davetlisiniz :P :) 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

-Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

Şu maddeyi tam anlayamadım. Peder bey ile ayrı adreslerde ikamet ediyoruz. İkimizde ayrı başvuru yapabilir miyiz?

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çıkması imkansız. Haberlerde söyledi 100.000 konuta 440.000 kişi başvurmuş şimdiye kadar. 1.000.000 kişi olur diyorlar süre bitene kadar.

Yılbaşı büyük ikramiyesiyle eşdeğer çıkma şansı var. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek

Arkadaş ben ilçede oturuyorum. Mersinde var ama tarsus'da yaşıyorum ben başvursam olumsuzmu olur acaba

Emekli
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çıkması imkansız. Haberlerde söyledi 100.000 konuta 440.000 kişi başvurmuş şimdiye kadar. 1.000.000 kişi olur diyorlar süre bitene kadar.

Yılbaşı büyük ikramiyesiyle eşdeğer çıkma şansı var. 

10 seferde girsek 10unda da çıkmaz. Üstelik bunun içinde nen yandaşlık kurulmuş fırsat kovalamış içten içe dönen ihaleye fesat kafası bir ton olayında olduğunu düşünüyorum. İşte bizimki de macera Musfata hocam

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
Toplam Hit: 19283 Toplam Mesaj: 148
toki altgelir evsahibi