folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Toplanın Millet Kendi VPN Sunucumuzu Kendimiz Kuruyoruz - Yeni Başlayanlar İçin VPN - Güncelleme : 30.03.2014

Toplanın Millet Kendi VPN Sunucumuzu Kendimiz Kuruyoruz - Yeni Başlayanlar İçin VPN - Güncelleme : 30.03.2014

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek

bu 789 olayının yokmudur bir çözümü diğer vpnlere bağlanıyorum ama nedense bunda olmuyor L2TP yi devre dışı bırakmak mı gerek acaba.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Altair bunu yazdı

bu 789 olayının yokmudur bir çözümü diğer vpnlere bağlanıyorum ama nedense bunda olmuyor L2TP yi devre dışı bırakmak mı gerek acaba.

Hocam l2tpnin secret keyini düzgün giriyorsun değil mi?

Birde softetherin sitesinde softether client var, onunla bağlanmayı dener misin?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    VBDream bunu yazdı

dökümanda ip'yi putty'de ve e-mail'de gizlemiş rene ama, command prompt ekranında ssh login olurken ip yazıyor tamamen unutmuş onu.

Başlarda gizlemiştim, sonra sunucuyu sildim tamamen ondan dolayı takmadım :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı
    Altair bunu yazdı

Hocam l2tpnin secret keyini düzgün giriyorsun değil mi?

Birde softetherin sitesinde softether client var, onunla bağlanmayı dener misin?

Daha onu denemedim ama hocam sorun sanırım şu ttnet modemlerinde telefondan mobil ağ üzerinden bağlanıyor ama normal ağdan bağlanmıyor.

edit : denedim şimdi client i giriyor artık. Peki bu client in mobil versiyonu varmıdır acaba android için ?

Altair tarafından 06/Nis/14 12:45 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

789 hatası alanlar..
    Softether'in client'ini kursun. Onunla kolayca bağlanıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efgo
    efgo's avatar
    Erkek

Eline sağlık akıcı detaylı faydalı bir makale olmuş.Tebrikler

Dağıtacak nimetin gösterecek kuvvetin yoksa kimseden sadakat bekleme.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alli
    alli's avatar
    Erkek

dokümandaki adımları tek tek uyguladım. ancak vpn e ağ bağlantıları kısmından bağlanırken 809 server cevap vermiyor hatası aldım. bir tek softether'in vpn clientiyle windowstan bağlanabildim. iphone telefonda ve mac bilgisayarda da aynı şekilde server cevap vermiyor hatası aldım. önceki mesajlarda bahsedildiği gibi ttnetin verdiği modemlerden birini (tp link wireless n) kullanıyorum acaba sorun onda mı ?

normalde internet bağlantı hızım 4 mbit speedtest de baktığımda 3.5 mbit falan çıkıyor, vpnle bağlantı kurduğumda hız 2 mbite düşüyor. youtube videolarını takılarak oynatıyor. bunu düzeltmenin bir yolu var mı ?

https://i.imgur.com/lCgZ0V0.jpg
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    CyberAngel bunu yazdı

Henüz ihtiyaç duymadım ama lazım olabilir.Çok güzel olmuş, eline sağlık.

Fotoğrafların bazıları gözükmüyor.

gerçi bu gidişle ihtiyaç duyacağız gibi ama

olaya biraz fransızımda

ne kadar gereksinimler 3 madeyle sınırlanmışsada :)  sunucu mu almak gerekiyor ?

birde bahsettiğiniz para kazanma mevzusunu anlamadım. nasıl kazanılıyor ki

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    futurist bunu yazdı
    CyberAngel bunu yazdı

Henüz ihtiyaç duymadım ama lazım olabilir.Çok güzel olmuş, eline sağlık.

Fotoğrafların bazıları gözükmüyor.

gerçi bu gidişle ihtiyaç duyacağız gibi ama

olaya biraz fransızımda

ne kadar gereksinimler 3 madeyle sınırlanmışsada :)  sunucu mu almak gerekiyor ?

birde bahsettiğiniz para kazanma mevzusunu anlamadım. nasıl kazanılıyor ki

1- sunucu almak gerekiyor tabi ki, sana hizmet verecek olan şey ne?

2- para kazanma değildir aslında o, şuan performanslı ve en ucuz sunucu 5 dolar / aylık.

1 kişi kursa, kendi gibi vpn ihtiyacı olan 4 kişiyi daha bulsa, aylık 1 dolara vpn sahibi olurlar, olay bu.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

snnyk kurban olduğum hâlâ çalışıyor vpn

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 67732 Toplam Mesaj: 200