folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İnsan Vücudunda İşe Yaramayan Organlar Neler

İnsan Vücudunda İşe Yaramayan Organlar Neler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı
    Al kulunu vur allahına jdskfjsd.

Ayıp sana hoca yakışıyo mu şu söylediğin?

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Yav konu nereden nereye geldi, vücutta işe yaramayan organ uzuv ne bilim işte çalışmayan iş görmeyen nedir diye merak ettim sordum, konu birbirinize hakarete kadar gitti,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kenankonak
    kenankonak's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Yav konu nereden nereye geldi, vücutta işe yaramayan organ uzuv ne bilim işte çalışmayan iş görmeyen nedir diye merak ettim sordum, konu birbirinize hakarete kadar gitti,

yok hocam şimdi allaha hakaret ediyor

misafirdir ne kafirdir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Boş bir beyin.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

İnsanda apandis

Apandis, ince bağırsağın kalın bağırsağa açıldığı bölgede yerleşen parmak şeklinde kör bir uzantıdır. Tavşan ve at gibi hayvanlarda selülozun sindiriminden sorumludur. İnsanda apandisitin görevleri konusunda net bilgiler olmamakla birlikte biliminsanları arasındaki yaygın kanı, insan apandisin evrimsel süreçte yavaş yavaş yok olduğu yönündedir.

Kuyruk Sokumu Kemiği, pelvis tabanını oluşturan kaslar için bir tutunma bölgesi olarak işlev görür.

Kulak kasları, iç ve dış kaslar olmak üzere ikiye ayrılır. Bu kaslar toynaklıların ve yırtıcı etoburların kulak kepçelerini hareket ettirmelerine yarar, insanlarda ise kulak şeklinin oluşması için gereklidirler.

Plantaris kası, insanlarda proprioseptif fonksiyonlar için özelleşmiş bir kastır.

Yirmiyaş Dişi, beslenme alışkanlıklarının değişmesi nedeniyle daha az kullanılan çenelerin yeterli genişliğe ulaşamamasına bağlı olarak bazen problem oluşturabilmektedir.

Erkek Memesi, memelerin tek işlevi olan yavruyu emzirme, sadece dişiler tarafından gerçekleştirilmesine rağmen aynı doku erkeklerde de bulunur. Bu durum, embriyolojik bir gerekliliktir. Zira erkek ve dişi bireylerin her ikisi de aynı otozomal kromozomlara sahiptirler. İki cinsi farklı kılan şey, erkeklerin bir Y kromozomuna sahip olmasıdır.

Plica Semilunaris, taşıdığı bol miktarda bez sayesinde gözü koruyucu bir sıvı üretmektedir.

İnsanlarda birtakım genlerin de körelmiş olduğu savunulmuştur,

http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6relmi%C5%9F_yap%C4%B1lar

Burada yazılanlar bazı organların durumunu açıklamış abandist hakkında tam bir bilgi yine yok arkadaşlar,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı
    sniperscope bunu yazdı

Haci sunu soyleyeyim. Allah insan vucudunda insanin isine yaramayacak hicbirsey yaratmamistir.

Kimisi sac demis, kimisi kil demis. Sacin bile aslinda cok buyuk bir gorevi vardir. 1- Kafayi ve beyni direk gunes isigindan korumak 2 - olasi hafif siddetdeki carpismalari beyne iletmeden emmek.

Ayrica konu harbiden tuhaf olmus.

Hasa Allah salakmiki ise yaramayan birsey yaratsin. Osurugun bile cok onemli fonksiyonu vardir. Sikiysa 1 hafta osurmadan durmayi dene bakalim. 8.gunde havaya ucarsin.

Diger bir ayrica, boyle salak islerle ugrasmak kimseye hicbirsey kazandirmaz.

Kimse saç demedi, kaşın gözü terden koruma, sakalların ve saçların seksüel seçilimde fonksiyonu olabilir. Ama kollardaki kılların ve ince kılların fonksiyonu nedir?

Kolu güneş ışığından koruma mı HAHAHA?

Peki kel adamların kafasına hafif vursak mesela ölürler mi? Saçları yok ya darbeleri ne emecek? Ya da az güneşte kalsalar bayılırlar mı? :D

Ya insana bok sürdürmüyrsunuz peki? Doğuştan kör olan balıkların neden gözleri var? Ya da balinaların neden bacak kemikleri var? Olurda yüzemezse yürüsün bari diye mi?

Bir insan bu kadar mı bilimden uzak yorum yapar :) Allaha isyan edeceksen de bilim yoluyla et hem bilimden uzaksın hem dinsel mevzulardan neye göre hangi teze göre

Vücudda var olan her bir organın elbette bir faydası vardır he bu konuyu Allaha bağlanıp bağlanmaması orası kişinin düşüncesine ve inancına bağlıdır  sen ne allaha bağlıyorsun ne de bilime mantıksız yorum yapmışsın hoca kusura bakma ayrıca konu dada provakatörlük yapıyorsun haberin olsun

ama her bir uzvun organın yararının bilimsel bir yararı açıklaması vardır.

kıl konusuna Gelince buyur oku

http://www.uslanmam.com/saglik-ve-yasam/250121-vucudumuzdaki-killarin-faydalari.html

Balina mevzusuna gelince suda yaşayan memelerin karada yaşayan memelilerden evrimleşerek geri suya döndüğü tezi vardır. bildiğiniz evrim teorisi arkla bacak kalıntısı ordan kalıyor olabilir bu evrimmin süreciyle alakalı mevzu olabilir  bulunduğu şekil ittibariyle canlınn bir faydası olabilir

http://img687.imageshack.us/img687/3526/whaleevolutionlarge.jpg

Senin Ağzından küfür çıkmaması senin konuyu saptırdığın başka insaların küfür etmesine sebebp olduğun kısacası provakatörlük yaptığın gerçeğini değiştirmez takdir yönetivlerin ben olsam konuda bu şekil prpvakatörlük yapanların banlanması gerektiğini düşünüyorum

Sayıyla mı yolluyor olm sizi? Kalıntı organ diye bas bas kaç kere bağırdım ben burada? Ya bir de entel dantel görünmek için bilimden uzak yorum yapıyor diyor, sanki kendisi 4 nobel ödülüyle geziyormuş gibi. Senin bilim anlayışın uslanmam.com'daki KaTLiaM isimli üyenin yazdığı yazı mı haha? Somut bir şeylerle gel hocam.

Ee balinanın kemiğinin evrimsel bir sürecin sonucu olduğunu biliyorum. Olabilir değil, söyle faydası neyse öğrenelim bizde. Buradaki zibilyon tane örneğin hepsinin faydasını (lütfen uslanmam.com'dan alıntı yapmadan) say. Hem ben de bilime yakın bir insan olayım.

Allah'a isyan falan ettiğim yok hocam. İnanmadığm şeye neden isyan edeyim? Her zamanki klasik müslüm alınganlığı gösteriyorsunuz işte. Sizinki kadar alıngan başka bir din yok dünyada.

Ulan sanki en büyük varlık olan Allah ben hakaret ettim diye köşesine çekinip ağlayacakmış gibi bir de korumaya çalışıyorsunuz :D

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

göt yanakları bi sike yaradığı yok

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

türk kızlarında am bi işe yaramıyo

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ya hayır bir de ben provakatör olmuşum. Siz Allah salak mı öyle yaratır mı? Böyle gereksiz şeylere kafa mı yorulur derken hiç provakatörlük yapmıyorsunuz. Sizin gibi boş gezenin boş kalfası olmayan, bilmem kaç milyon bilim adamının tartışığı, çözüme ulaştırmaya çalıştığı konulara gereksiz derken bu adamlara hakaret etmiyorsunuz?

Dön de kendine bir bak müslüm.

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KrypT bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı
    sniperscope bunu yazdı

Haci sunu soyleyeyim. Allah insan vucudunda insanin isine yaramayacak hicbirsey yaratmamistir.

Kimisi sac demis, kimisi kil demis. Sacin bile aslinda cok buyuk bir gorevi vardir. 1- Kafayi ve beyni direk gunes isigindan korumak 2 - olasi hafif siddetdeki carpismalari beyne iletmeden emmek.

Ayrica konu harbiden tuhaf olmus.

Hasa Allah salakmiki ise yaramayan birsey yaratsin. Osurugun bile cok onemli fonksiyonu vardir. Sikiysa 1 hafta osurmadan durmayi dene bakalim. 8.gunde havaya ucarsin.

Diger bir ayrica, boyle salak islerle ugrasmak kimseye hicbirsey kazandirmaz.

Kimse saç demedi, kaşın gözü terden koruma, sakalların ve saçların seksüel seçilimde fonksiyonu olabilir. Ama kollardaki kılların ve ince kılların fonksiyonu nedir?

Kolu güneş ışığından koruma mı HAHAHA?

Peki kel adamların kafasına hafif vursak mesela ölürler mi? Saçları yok ya darbeleri ne emecek? Ya da az güneşte kalsalar bayılırlar mı? :D

Ya insana bok sürdürmüyrsunuz peki? Doğuştan kör olan balıkların neden gözleri var? Ya da balinaların neden bacak kemikleri var? Olurda yüzemezse yürüsün bari diye mi?

Bir insan bu kadar mı bilimden uzak yorum yapar :) Allaha isyan edeceksen de bilim yoluyla et hem bilimden uzaksın hem dinsel mevzulardan neye göre hangi teze göre

Vücudda var olan her bir organın elbette bir faydası vardır he bu konuyu Allaha bağlanıp bağlanmaması orası kişinin düşüncesine ve inancına bağlıdır  sen ne allaha bağlıyorsun ne de bilime mantıksız yorum yapmışsın hoca kusura bakma ayrıca konu dada provakatörlük yapıyorsun haberin olsun

ama her bir uzvun organın yararının bilimsel bir yararı açıklaması vardır.

kıl konusuna Gelince buyur oku

http://www.uslanmam.com/saglik-ve-yasam/250121-vucudumuzdaki-killarin-faydalari.html

Balina mevzusuna gelince suda yaşayan memelerin karada yaşayan memelilerden evrimleşerek geri suya döndüğü tezi vardır. bildiğiniz evrim teorisi arkla bacak kalıntısı ordan kalıyor olabilir bu evrimmin süreciyle alakalı mevzu olabilir  bulunduğu şekil ittibariyle canlınn bir faydası olabilir

http://img687.imageshack.us/img687/3526/whaleevolutionlarge.jpg

Senin Ağzından küfür çıkmaması senin konuyu saptırdığın başka insaların küfür etmesine sebebp olduğun kısacası provakatörlük yaptığın gerçeğini değiştirmez takdir yönetivlerin ben olsam konuda bu şekil prpvakatörlük yapanların banlanması gerektiğini düşünüyorum

Sayıyla mı yolluyor olm sizi? Kalıntı organ diye bas bas kaç kere bağırdım ben burada? Ya bir de entel dantel görünmek için bilimden uzak yorum yapıyor diyor, sanki kendisi 4 nobel ödülüyle geziyormuş gibi. Senin bilim anlayışın uslanmam.com'daki KaTLiaM isimli üyenin yazdığı yazı mı haha? Somut bir şeylerle gel hocam.

Ee balinanın kemiğinin evrimsel bir sürecin sonucu olduğunu biliyorum. Olabilir değil, söyle faydası neyse öğrenelim bizde. Buradaki zibilyon tane örneğin hepsinin faydasını (lütfen uslanmam.com'dan alıntı yapmadan) say. Hem ben de bilime yakın bir insan olayım.

Allah'a isyan falan ettiğim yok hocam. İnanmadığm şeye neden isyan edeyim? Her zamanki klasik müslüm alınganlığı gösteriyorsunuz işte. Sizinki kadar alıngan başka bir din yok dünyada.

Ulan sanki en büyük varlık olan Allah ben hakaret ettim diye köşesine çekinip ağlayacakmış gibi bir de korumaya çalışıyorsunuz :D

o site sadece örnek verdim. detaylı bir yazı diye komik olma

müslüm alınganlığı olduğu için evrimden örnek verdim değilmi sana sence bu mantıklımı öyle bir alınganlıkla cevap versem harun yahya yorumlarını onun kitabından yazılarla yapardım burada sana bir şey diyimmi bir boktan haberin yok senin çok boş konuşuyorsun  kendinin bunnu söyle bence neyse

öykle entel dantel biri zaten değilim ama sen bir takım gereksiz farkındalık yaratmak için propvakatörlk yapıyorsun başka bir şey yok senin gibilerlere cevap vermezdim ama sırf yaptığın provakatörlüğe uyuz olduğum için yazdım yarın öbürgün bu konuda silinecek senin gibi adamalrın ortaya attığı saçma hakaret vari sözler yüzünden işte

senin gibbi adamı banlasalar site akpli dindar site oldu diyecekler seni bamlamasalar bu sefer atesit tahribat diyecekler bu sitenin sen ve senin gibi adamlar içine sıçtınız el birliğiyle bir rahat durun yaa

kel adamın başına vursak ölürlemi gibi saçma yorum yapan adama neyi anlatacaksın ki zaten

bilimle uğraşmaya da gerek yok mantığının yürütsen akıllıca düşünsen zaten her şeyin yayarının bulursun

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 17671 Toplam Mesaj: 158