folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İnsan Vücudunda İşe Yaramayan Organlar Neler

İnsan Vücudunda İşe Yaramayan Organlar Neler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bi kavgam yok sonuçta işe yaraayan bir organ yok diyemeyiz bunu demek istiyorum

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Bonibon bunu yazdı
    bu sorunun cevabını burda değil adam gibi medikal bir meslek sahibi kişilere sormalisin. Beklediğim gibi yarak kürek cevaplar gelmiş bilip bilmeden atıp tutanlar olmuş. Bu arada vücut killarının hareketi amaçsız veya atalardan kalma gereksiz bir refleks değil. zamanında tubitak kitaplığındaki bir kitaptan okuduğum kadarıyla bu refleks sayesinde kilların pozisyonunun değişmesinin isi regulasyonunda rol aldığı söyleniyordu.

Ya yarak kürek cevap diyor, medikal meslek sahibi diyor. Şu an bu konuya yazan evrimsel biyoloji alanında tecrübe sahibi üç tane adam biliyorum. Tübitak kitaplığından okumuşmuş. Yaz madem adam gibi kaynağını görelim.

Madem termoregülasyonda rol oynuyor. Gevur amı gibi sıcak bir odada ya da buz gibi bir odada olmam farketmeden bu refleksi nasıl gösteriyorum ben? Peki neden vücudum sadece belirli stres hallerinde böyle bir termoregülatif etkiye ihtiyaç duyuyor ki? Bu refleks ile kılların pozisyonları değişmiyor, dikleşiyorlar. Yani toplamda belki bir milimetre kare etmeycek bir cilt alanın açığa çıkması benim termoregülasyonumda bu kadar büyük bir etki nasıl yaratıyormuş?

Asıl sen yarak kürek konuşma hocam.

krypt tarafından 09/Oca/13 02:30 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Tırnağın ne amaçla uzadığını, ne işe yaradığını bulamadım nette

http://v020o.popscreen.com/eGp5cHZlMTI=_o_closer-look-at-life-with-very-long-nails.jpg

DE5TROY3R tarafından 09/Oca/13 02:34 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Valla öyle böyle dolaşır evrime gelir bu çünkü başka açıklayacak bişey yok bunları. 20 yaş dişleri en bariz örnek zarardan başka bi işlevi yok.

Aynı zamanda insanlarda bazı insanlarda 100 lu yaslara dogru yeniden diş üretiminin başladığı vakalar sıkça görülmüştür.

Ne yazıkki adam ömrünü dişsiz geçirdikten sonra 110 yaşında bunları görmek nasip olmuyor=) Sanırım bunda evrimsel bir fayda da yok sadece yanlış çalışıyor ve zararını görecek kadar yaşamıyoruz.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

Hocam bana atasal formdaki fonksiyonunu söylüyorsun. Ben sana bu konuda bir laf mı söyledim? Hayır, aksine çok haklısın atasal fonksiyon hakkında. Ama ben mesela bugün bir işlevi olmayan 20'lik dişi sorsam ne diyeceksin. Şu an diyorum bak, günümüzde. Şu an görevi olmadığını bilmemiz falan dersen orada dur derim. Çünkü tam tersi de mümkün. Biz vaktinde kolayı ağrı kesici diye eczanelerde satmadık mı hocam?

while (1<2)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

Sünnet derisi amk. Er geç kestiriceksin onu. madem kesiliyor niye doğuştan var??

xxx
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Sırf taşak yapmışınız :)

Hiç olur mu işe yaramayan organ diye bişey? Vücutta varolan her bir unsurun mutlaka bi işlevi vardır.

Götün neden 2 parçaya ayrıldığını ben de bilmiyorum. Ama lopezin her parçası ayrı güzel allah için. :D

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Sırf taşak yapmışınız :)

Hiç olur mu işe yaramayan organ diye bişey? Vücutta varolan her bir unsurun mutlaka bi işlevi vardır.

Götün neden 2 parçaya ayrıldığını ben de bilmiyorum. Ama lopezin her parçası ayrı güzel allah için. :D

Ne taşak yapmışız hocam? Kulaklarınla domates falan mı doğruyorsun sen? Söyle madem biz de öğrenelim.

krypt tarafından 09/Oca/13 02:42 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Apandis ve ayaklarda bulunan serçe parmaklar.

matr0x tarafından 09/Oca/13 02:54 tarihinde düzenlenmiştir

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KrypT bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

Hocam bana atasal formdaki fonksiyonunu söylüyorsun. Ben sana bu konuda bir laf mı söyledim? Hayır, aksine çok haklısın atasal fonksiyon hakkında. Ama ben mesela bugün bir işlevi olmayan 20'lik dişi sorsam ne diyeceksin. Şu an diyorum bak, günümüzde. Şu an görevi olmadığını bilmemiz falan dersen orada dur derim. Çünkü tam tersi de mümkün. Biz vaktinde kolayı ağrı kesici diye eczanelerde satmadık mı hocam?

Açıkcası 20lik diş hakkında çok bilgim yok henüz çektirmedim çektirince bi bilgim olur sanırım :D Hocam bi işlevin olup olmamasından bahsedeceksek bence zaman diye bi kavram olmamalı oluştuğundan itibaren ne olduğu ne işe yaradığını önemlidir. Dediğine bakılırsa ffenotipik ve fizyolojik olarak işe yaramayan (!) bi çok şey var hele bi de gen düzeyine inersen kullanılmayan hatta çöp gen olan tekrar eden diziler vs bi çok şey var ama bunların tabiki evrimsel aşamada bi çok yerde rol aldığı kesindir.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
Toplam Hit: 17684 Toplam Mesaj: 158