folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İnsan Vücudunda İşe Yaramayan Organlar Neler

İnsan Vücudunda İşe Yaramayan Organlar Neler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

GÖT !

biri bana amacını söylesin ? 

Neden iki yarım küre ? Neden sağ lob sol lob  ?

Dümdüz olsaydık ne farkederdi kim kardashian ınki gibi olsa ne farkediyor ? 

http://www.leyladansonra.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    MatrixNeo bunu yazdı

Var tabi hocam mesela bademcikler ne işe yarıyor ?

Organ değil ama mesela vücüdümuzdaki kıllar ne işe yarıyor ?

bademciklerde savunma hücreleri depolanıyor bir enfeksiyon halinde çoğalmaları orda daha hızlı oluyor

I am Jack's inflamed sense of rejection
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MatrixNeo bunu yazdı

Bademcikler vücuda giren bakterileri ve mikropları yakalayıp, onlarla savaşmak için vücudun bağışıklık sistemine yardımcı olan antikorları üretirler. Ancak bademciklerin bağışıklık sistemindeki rolleri, önemli oranda değildir ve çoğu zaman fonksiyonel değildirler.

Vücudumuzdaki Saçlarımızın ve kılların çok önemli görevleri vardır. Saçlarımız başımızı yazın güneşten, kışın soğuktan urlar. Kaşlarımız terimizin, kirpiklerimiz küçük parçaların gözümüze girmelerine engel olurlar. Burun ve kulaklarımızdaki kıllar tozların girmesini önler. Vücudumuzdaki diğer kıllar ise derimizi serin tutar, ısı kaybım önler. 

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

beyin aga

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    MatrixNeo bunu yazdı

a) "bademcikler de bağışıklık sisteminin bir bölümünü oluştururlar ve enfeksiyona karşı vücudu koruma görevinde rol alırlar."

b) "Hayvanlarda beden sıcaklığını koruyan kıllar, kış geldiği zaman uzar ve sıklaşır; güvenliklerini renkleri sayesinde sağlayan kutup tavşanı gibi canlılar da, kıllarını dökerek renk değiştirirler." ek: bakımlı bir sakal felaket karizma yaratır. dişiler üzerinde çekici bir etkisi vardır.

:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    BarisYigit bunu yazdı

GÖT !

biri bana amacını söylesin ? 

Neden iki yarım küre ? Neden sağ lob sol lob  ?

Dümdüz olsaydık ne farkederdi kim kardashian ınki gibi olsa ne farkediyor ? 

gülmekten altıma sıçıyordum sindirim kanalımız 2 açıklıktır yani ağızdan yeriz sonra götten atarız artıkları bunun içinde sağ ve sol lob oluşur dogal olarak ayrıca götün büyüklüğü falan tamamen yağ doku ile alakalı orda daha fazla birikiyor

I am Jack's inflamed sense of rejection
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı

Erkeğin meme ucu. Ne lüzumsuz lan. En lüzumsuzu o. Benim neden meme ucum var olm? 

homo sapiensin meme ucu var hacı yani kalıp olarak insan olarak mem ucu şart yani insan olmanın gereği bu parmakta 3 boğumu olması gibi bişi buna neden 4 değil demek neden meme ucum var demek gibi birşey uzatmiyayim insan olarak meme ucu var ama kullanmak için dişi olmak gerekiyor insanda

İnsan olmanın gereği mi bu :D Doğuştan meme ucum olmasa insan saymayacak mısın beni hocam? Fonksiyonu olmayan, vestigial bir özellik. Gerek yok. Peki neden var? Ya da neden benim uterusum yok madem? Herkeste olsun ama kullanmak için dişi olmak gereksin?

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Hocam 90 küsür tane olması lazım yanlışım yoksa.

20'lik dişten tut, hiç bir zike yaramayan kulak kasları, kızlık zarı, kuyruk kemiği falan diye gidiyor. Sadece işe yaramayan organ değil, işe yaramayan davranışlar, genler vs. falan da var.

Hocam evrimsel sürecte bizde kalan şeyleri şuan bi boka yaramıyo demek biraz saçma oluyor açıkcası. Ayrıca kızlık zarı ilk adet görme zamanına kadar koruma görevinde bulunuyor. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Erkeğin meme ucu. Ne lüzumsuz lan. En lüzumsuzu o. Benim neden meme ucum var olm? 

hiç sevgilin olmadımı hacı?

"bea"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tosun bunu yazdı

Dalak abi bi boka yaramıyor

Dalağın dört önemli görevi vardır. Bunlar kan hücrelerinin yapımı, fagositoz, alyuvar depolama ve bağışıklık yanıtına katkıda bulunmaktır. Hücre yapımı: Ana rahmindeki çocuk 4 aylığa geldiğinde dalağın kırmızı pulpasında granülosit hücrelerin, trombositlerin ve alyuvarların yapımı, beyaz pulpada da lenfositlerin yapımı başlar. Ne var ki, doğumdan sonra dalak yalnızca lenfosit yapımını sürdürür. Alyuvarlar, trombo-sitler ve granülositler doğum sonrasında kemik iliğinde yapılırlar. 

Toplam Hit: 17683 Toplam Mesaj: 158