folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder ABD Türkiyeye Savaş Açar Mı ?

ABD Türkiyeye Savaş Açar Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

amele

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bordo_Bereliler

http://www.thewallpapers.us/k-bordo-bereli-550.htm

http://turkishsoldierboy.blogcu.com/

wikipediaya bakarsan şunu yazıyor "ABD'de yapılan Eagle Forces yarışmasında Spetsnaz, Yeşil Bereliler, GSG, SAT, Desert Force gibi ekipleri 4 yıl boyunca geride bırakarak birinci olması sonucu yarışma sonlandırılmış ve tekrarı olmamıştır."

Ben bunları zaten bilyiordum.Savunduğum olay kara harekatında amerikanın bizi yenmesi değil.Hala neyi savunuyorsunuz anlamıyorum.Sadece şuna cevap verir misin Türkiye aya bırak insanı araç yollaya biliyor mu?Buna cvp istiyorum senden

Bunu ne senle nede senin gibi bütün düşmanları basit aşşağı görenlerle tartışırım.Zaten bu tarz adamlarla tartışmanında manası yok.O zaman çıkıp sorsam madem Türk ordusu çok sağlam iyi neden terorü engelleyemiyor o kadar şehit veriyoruz?

Sen ne konuşuyorsun şurda ırakla amerikayı konuşuyorsun Türk ordusu neden teroru engelleyemedi?Arkasında yardım edenler mi var?Evet var yardım edenler kim amerika falna filan.Peki madem amerikadan falandan filandan üstünüz hepsinin amına bile koyarız ne oldu?Yapa biliyor muyuz

Bazen düşünüyorum ben mi çok saçmalıyorum sizmi?Sonra aklıma gleiyor madem dünyada kralız bütün terore destek veren ülkelerle savaşıp pkkyı bitire biliriz değil mi?Yapmıyorsak yada yapamıyorsak o zaman oturup birkez daha düşünün aşşağıladığınız, yeneriz dediğiniz düşmanalra karşı neden elimiz kolumuz bağlı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

amele

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bordo_Bereliler

http://www.thewallpapers.us/k-bordo-bereli-550.htm

http://turkishsoldierboy.blogcu.com/

wikipediaya bakarsan şunu yazıyor "ABD'de yapılan Eagle Forces yarışmasında Spetsnaz, Yeşil Bereliler, GSG, SAT, Desert Force gibi ekipleri 4 yıl boyunca geride bırakarak birinci olması sonucu yarışma sonlandırılmış ve tekrarı olmamıştır."

Ben bunları zaten bilyiordum.Savunduğum olay kara harekatında amerikanın bizi yenmesi değil.Hala neyi savunuyorsunuz anlamıyorum.Sadece şuna cevap verir misin Türkiye aya bırak insanı araç yollaya biliyor mu?Buna cvp istiyorum senden

Bunu ne senle nede senin gibi bütün düşmanları basit aşşağı görenlerle tartışırım.Zaten bu tarz adamlarla tartışmanında manası yok.O zaman çıkıp sorsam madem Türk ordusu çok sağlam iyi neden terorü engelleyemiyor o kadar şehit veriyoruz?

Sen ne konuşuyorsun şurda ırakla amerikayı konuşuyorsun Türk ordusu neden teroru engelleyemedi?Arkasında yardım edenler mi var?Evet var yardım edenler kim amerika falna filan.Peki madem amerikadan falandan filandan üstünüz hepsinin amına bile koyarız ne oldu?Yapa biliyor muyuz

Bazen düşünüyorum ben mi çok saçmalıyorum sizmi?Sonra aklıma gleiyor madem dünyada kralız bütün terore destek veren ülkelerle savaşıp pkkyı bitire biliriz değil mi?Yapmıyorsak yada yapamıyorsak o zaman oturup birkez daha düşünün aşşağıladığınız, yeneriz dediğiniz düşmanalra karşı neden elimiz kolumuz bağlı.

-----------------------------

Bazı Koşullar Kendi İnsiyatifimiz Dışında Gelişir.

Terörün önü kesilememsindeki endenler sadece amerikan fln yardımıyla açıklanamaz.

sen götünü yaydığın yerden ne biliyorsun da amerikanın gücünden bahsediyorsun

adamlar aya uydu göndermişler götümde mi aydaki yoprağın bana faydası ne?.

sen zannediyomusun yarın biz göndermeyeceğiz.

biz neden göndermedik onların yerine onlar uydu gönderecek teknolojiyi geliştirirken biz ayağımızda çarık oladan savaşıyorduk güzel kardeşim.

ne olsa bordo bereli kıl tüy diyosun

aferim adamlar en iyi gerçekten de

ordu sadece özel timlerden oluşmaz.

yeri gelir özel timi alamadığı yeri piyade alır.ama 10 şehit verir ama 100.

o itlerin arkasında amerikasıda var ingiliteresi de var

ermenistanıda var.

yeri gelir rusyasıda olur.

gücün nasıl yönlendiği önemli.

hem o itler olmasa asker nasıl gerçek savaş şartlarında eğitilecek?

dünya ne yazıkki senin gördüğün! bildiğin! gibi bir yer değil

bilmediğimiz ne dolaplar dönüyor.

oturduğumuz yerden atıp sıkılaması kolaydır.

o şartların içinde olanlar bilir bunu sadece. 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RiseOfTheAnarchy
    RiseOfTheAnarchy's avatar
    Erkek

aslında doru bi dusunce ama sence bizim gotumuzu skicekler desek herkese nası bi toplum bekliosun ki

tabiki kapısırız alırız denmeli

hayır ben de biliyorum boku yiyebiliriz ama tarihten hatırla.hangi komutan(adam gibilerinden bahsediorum:) askerlerim bu ulke ebemizi sker bosuna savasmayın gidin koyunuze der...

devrimci genclik olarak bikere biz milleti uyandırmalıyız bence...cunku savas alanında uyduyla aya cıkan adamla işimiz olmicak bence

ama haklı olduun kesin adamların bizi skebilicei doru...tabi ki de kaybedebiliriz ama kazanabiliriz de ve konunun baslıı olan abd-turkiye savası bahsedilen kuzey ırak operasyonuyla olucak bi olay diil...ne de olsa terörden aazları yandı pustların aynı sekilde teröre hizmet etmelerini en azından butun dunyaya baırarak gostermelerini bekleyemezsin.

dusuncelerine saygım ve onayım sonsuz ama kurtulus karamsarlıkla olmaz...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Benim götümü yaydığım yerden girip baktığımda şuy haberler gözüme çarpuıyor;

Rusya-amerika aya adam yollaya bilir.Teknolojisi sağlamdır.Kendi ürettiği mallarla yapar.Almanya boş araç yollayacak ne zaman tam bilmiyorum ama almanya bile daha yeni yeni bşaladı.

Kendi teknolojimizi üretmek iyidir.NEdne mi çünkü askeiryeye nerdeyse yarı fiatına verilir teknoloji.Askeriyede imkanlar daha rahat olur.Yabancılardan aprça almaktansa güvenilir Türk mühendisleri ile birşeyler yapılabilir.

Amerikada teknoloji iyi.Güzel imkanlar var.Türkiyede özele kaçıyor bütün sağlam admalar.Yada sen Türklerin enden yurt dışında sğalam olduğunu sanıyorsun?İmkan olsa Türkiye de istedikleri olabilse Türkiyede bir ton araştırma yapa bilirler.

Askeriye hangi işe koşsun?Teknolojiyimi geliştirsin, iç ve dışta politikamı takip etsin terorle mi mücadele etsin ne yapsın?

Hani diyordunuz ya Türkiye ye kimse giremez o zaman rusya-amerika-çin bile pkknın arkasında olsa kuzey ırağa girip terorle mücadelmizi ederdik.

Yapmıyoruz nedeni ne sence?Bu tür devletlerle savaşa girdiğinde ne olacağını bile biliyor musun?

Savaş farklı iştir çanakkalede her iki tarafta oldukça direnmiştir.Gerek anzaklılar gerek Türkler.Fakat bizim stratejilerimiz 1 Türk ün bir çok düşman askerine eşit olmasını sağlamıştır.

Savaşın kazanılan yada kaybedilen taraf olmasını belirleyen nokta kırılma noktasıdır.Herkez hastaydı sefildi, açtı, susuzdu sonuçta çekilen buna dayanamayan taraf anzaklılar oldu.Türkler ağır kayıp verdi.

Savaş öyle böyle birşey değildir.Ne yani amerikayla savaşacağımızı buna karşı herkez şu gününde olacağını mı sanıyorsunuz?aynı şekilde amerikada böyle mi sanıyor?

Ekonomi, pisikoloji, insan hayatları, ölümler, teknoloji, askeri sanayi(mermi top tüfek gerek) bütün bunlar göz önüne alınıyor.

Ameirka dünyanın en güçlü ülkesi deniyor kime göre neye göre?Tabi ki teknolojiye göre.Hava gücünde insanlar çok önemli dğeildir çünkü 1 ucağı pilot yonetir.ADamlarda radarlara yakalanmayan ucaklar varken siz neden bahsediyorsunuz?

Bizim pilotlarda allah vergisi bir yetenekle radara görünmeyen ucakları mı görebiliyor?NEdir durum bunu söyler misin vbana?

HAva savaşı tamamen teknolojik bir olaydır.Bu yüzden diyorum.

Fakat kara savaşına gelindiği taktirde bu teknolojik bir olay değildir.Strateji, pisikoloji, askerlerin yeteneği, eğitimleri bir çok şey işin içine girer.Bizim disiplinli askerimize karşı ağzında sakız, klunda dövme olan disiplinsiz amerikan askerleri pekte başarılı olamaz.

Anlata bildim umarım?İŞte yukardaki nedenlerden dolayı diyorum ki hava gücümüz ameirkadan güçlü değildir.Fakat kara gücümüze tek bşaına karşı koyacak devlet şu an varmı dünyada bilmiyorum.

Bilinen gerçekler için götümü büyüttüğüm yerdne konuşmaya gerke yok.Birazcık kafayı çalıştırıp gerçeklere bakmayla zaten olaylar çözülür.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

ya zumsuk konuyu bastan sona okudum yazdıgın 1 tane mantıklı bişey yok ya bak herkes sana karsı bi sus allahını seversen.

teknolojiymiş vırtmıs zırtmıs ıraktaki direnişciler götünden kan aldı bu adamların yakın gecmişte vietnamdan cıkamadılar düşün bunları

iman nedir bilirmsin?bizi öle bi anlatmıssınki sapanla cıkıoz sanki adamların karsısına Türk ordusu donanım olarakta secme bir ordudur unutma bunu.Sokaktaki abd li savas halinde eli sikinde yov yov die gezerken bu ülkenin insanı gece yatagında rahat uyuyamaz bunu unutma!

teknoloji diosun kurtulus savasında müttefik kuvvatlerin ucak,helikopter vs hava aracları varken bizde bi sikim yoktu.makinelitüfekleri varken bizde süngü vardı.noldu sonuc?

öle bi konusuosunki sanki ordunun içindesinicok sey biliosun.Birde karsı düşüncelere o kadar zıtsınki basta ne diosan haklı/haksız sonuna kadar onun pesinden gidiosun.Biraz mantıklı yorum yap. 

Amphetamine Logic.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aspirin
    aspirin's avatar
    Dişi

zumsuk
    bizim bilmedıgımız kımbılır ne çıkar amaclar var ...

bazı seylerın onune gecılemıyo gıbı gosterılmesı ! yada :D gecılmıyo olması bızım o mevzuyu halledemedıgımızden degıl eger konuya el atacak olursak fena kan cıkacak bir grup pacavra içim bır türkün olumunu goze alamam hele ki abd gibi ulkenın buna seyırcı olmasıda cok gururuma dokunur demezler mı kendı ıclerınde bıle ınsan gıbı yasyamıyolar hayvan bunların hepsı hala kucuk cocuk gıbı yok benım topragım senınkını döver hayır senı babama solerım benım babam senın babanı dover tarzıvari tartısmalar bizi küçültücü

onune gecmeye gerek yok haşere gibiler yerlerı yurtları bellı cok gerekırse ezerız cıkarırız bagırsaklarını dısarı

mimi " yim ben ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

zumsuk hacı yazdıkların gerçeği yansıtmıyor

abd güçlü bir ülkeyse türkiye ye karşı saldırı yapamaz türkiyeye saldırırsa abd biter

ve ayrıca türkiye irandan destek alıp abdye saldırabilir bunun içinde rusya da var putin ne diyo o füzeleri yerleştirirseniz bütün füzelerimi avrupaya çeviririm diye tehdit ediyor rusyayıda kattıkmı bunun içine zaten bu görüşte iranda abd ye karşı görüşte

türk milletine saldırı olursa her yerden karşılık gelecektir bunu unutma ırak gibi korkak bir millet değiliz aziz bir milletin torunlarıyız 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

edit mesaj fenerist07 ye yazmarken 2 mesaj daha gelmiş.

----------

yorum mantıklı sadece gerçeği görenler için.Siz çok şey biliyorsunuz dimi amerikayı sikeriz rusyayı sikeriz.Daha şurda terore karşı zayıf bir görüntü çizmeye başladık.Allahtan sağlam bir komutan şu anda operasyon yapıyor.

Kusura bakma sne ne biliyorsun ne kadar şey biliyorsun.Milliyetçilik ayağı yapmaktan başka ne biliyoresunuz.Gönül isterki imkan olsun amerikayla savaş oluyor gibi bir olay olsun.Hava saldırsında ne olacağını görelim.

Şunu söylemekten neden vazgeçemiyorsunu çanakklaede ıttırı bilmemne, ırakta şu bu??Size bahsettiğim kara mı?KArada ne olduğunu yazıdm üstte bi zahmet okuyu ver.

HAva saldırısından bahsediyorum ırkataki direnişçilerle ucaklar ne alaka senin mantığın bu tebrik ederim çok akıllı çok zeki çok mantıklısın ki ucaklarla ırak direnişçilerini bana göstere biliyorsun tebrik ederim çok akıllı, mantıklı bir gösterge bu.

Size söylediğim hava gücüne karşılık ısrarla kara gücünü göstermek zaten saüper mantık ya.Böyle bir mantığa karşı ne dene bilir.Afferim böyle gidin.

Bıktım bu konudanda yazmak istediğim başka birşey yok.Ama şunu söyliyim tabi ucaklara karşı ıraklı direnişçiler var böyle zeki insanlar kim bilir savaşta neler yapar değil m?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek

ulan yinemi hortladi bu konu:S

mimar arkadasim emin arının yazısı dısında o atom bombalarından baska kaynaklardan bilgim var,ayrica amasradan,kırıkkaleden,kayseriden de bildiklerim var,bu demek diilki kendimi cok sey bilio yada gizem katayim diye bi cabam yok bildiklerime ve gorduklerime guveenerek yaziyorum herseyi,burdaki tartismada zaten iiliin gostergesi lehte ve aleyhteki yazilarin hepsi bir umit ve serzeniş dogrultusunda aleyhte gibi gorunup yazan arkadasların satırlarındada turkiyeyei layik gordukleri guzel ve etkili bir seviye var bu yuzden yaziolar bu da anlasilio zaten,kimse farkli yonde tercume yapmaya calisarak caba sarfetmesine gerek yok.

vatanımız sınır boylarında bir tane akıllı adam gosteririmisiniz?kimin komsularıyla bu kadar derdi var?butun bu hala sorun olarak gorunen noktalar bizim beceriksiz yoneticilerimizin eseri,ve bizde bunlari kendimie laik gormediimiz icin bazi seylerin daha ii olmasini istediimiz icin konusuyoruz burda ,bu yuzden kimse kişisel sorunlara ve hitbet problemlerine girmesin.

hız emniyettir...!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek

arkadailar bu konu burda kapanır herhalde aklında soru işareti olanlar baksınlar uçak konusunda çok fikir ayrılıkları var buraya koyacağım şey eski bir komutanın kendi dilinden söyledği şeylerdir.

irakta isler sarpa sarmis durumda.amerika afganistani hala toparlayamadi.ve toparlayamiyacak.askeri giderleri firlamis durumda.ekonomisinde daraltilar var.ve bu halde iraka girdi.irakta toparlanamiycak.kendilerini hazirlikli zannettikleri zaman bu operasyonlar basladi.ama amerikanin hazirliksiz oldugunu genel kurmay baskanimiz franksi ara***** soylemisti.(hatirlarsaniz hurriyet gazetesinde cikmisti bu telefon konusmasi.franksle bizim genel kurmay baskaninin konusmasi.)komutanda ondan bahsediyor.

amerikanin umr kasr i alamamasi ve digerlerinden bahsediyor.

1:  Amerika bize f 16 lari ilk gonderdiginde muhendisler hemen ise koyuldular.planlari yapiyorduk ama hatali cikiyordu.aksaminda sorunlar vardi.yapip yapip bozduk.onlarca defa denedik.amerikayi aradik ellerinden birsey gelemeyecegi gibi laflar zirvaladilar.bu ise o zamanin hava kuvvetleri komutani o kadar kizmistiki muhendisleri bu is icin ayri olarak gorevlendirdi.
    2aylik bir ugrasla amerikanin gonderdigi f 16 larin uzerinde oyle bir oynandiki.su anda amerika dahil diger ulkelerin ellerinde bulunan f16 larin 3 kati daha teknolojik ve guclu.

2:amerikanin unlu stratejik kesifcisi (kusura bakmayin ismi aklima gelmedi buraya yazamiyorum)hurriyete bir aciklamada bulunmustu.turkiyenin butun gizli ustlerini biliyoruz diye.bende dahil butun askeriye zamaninda buna gulup gecmistik..yillar once bosalttigimiz yerleri bize bunlar sizin gizli yerleriniz diye onumuze koyuyorlardi.sadece elle tutulur bolu da yeriniz var diyorlardi.musade istediler ve hic bir zaman o musadeyi alamadilar.yillar boyunca yalan olaylarla orayi bulabilmek icin arastima ekibi gonderdiler.her seferinde asker ordan onlari geri gonderiyordu.bir gun boluda vatandaslarimiz kayboldu dediler.valilikten izin aldilar.ve orayi arastirdilar.2 hafta sonra (burayi gulerek soyluyor) arkalarina bakabaka geldiler.ve mizmizlandilar.biz sizin muttefiginiziz niye bize aciklamiyorsunuz diye.(bu kismi anlatirken o cok guldum

3:turkiyede,cogunlukla gencler ve yeni nesil TSK yi gucsuz buluyor.arastirma yapilmadigini,amerikanin susu busu var bizim niye yok diyor.ama hic yazilanlara ve duyduklarina inanmiyorlar.askeriye bir sey kesfettiginde yada icad ettiginde bunu direk aciklamaz.insanlar dedikodu dedikleri seyler bazen gercek olabilir.kim demiski amerikada varda bize yok diye.(burda bende sordum nelerimiz var diye.cok net anlatmadan bazi silahlarimizi bazi gurur verici icadlarimizi soyledi)

makine kimyada cok yonlu arasitrmalar yapiliyor.israil teknolojik olarak gucludur.ama demekki turkiyede gucluki kose denen mermi ve silahlari bizle birlikte uretmek gelistirmek istiyor.(burda sinsice goz kirpiyor bana

dunyanin ilk en uzun menzilli topunu yaptik.(35 KM!!!)
    dunyanin ilk en guclu top atarini (arnoldun terminator 2 nin sonunda kullandigi siz bombasi atan versiyonlu silahi) yaptik.diger ulkelerinki 40 metre de etkisini yitiriyor.bizimki 105 metrede hala etkili.
    mp5 yari otomatik tufegi turk silahidir.dunyada askeriyeler dahil en cok kullanilan silahtir

bunun uzerine atom ve nucleerleri soruyorum bana verdigi cevap.bende dahil cogu yetkili bu silahlarin bizde olup olmadigini bilmez.bunlar en ust yetkililerin bilecegi cok gizli konulardir.ama savunma bakanimizin aciklamasini hatirla'dunyanin bir yerinde aciklanamayan fuze denemeleri yapiliyorsa,kimse diyemez bunu turkler yapmiyor diye'(hurriyet gazetesi gene)

sana kisaca turk askerinin basarilarini,gercek dis ulkelerde konusulanlari ve olasi bir savasta turklerin napicagini soyliyeyim.

A:turk askeri dunyanin en iyi ve ciddi ordusudur.(dunya geneli ulkelerin ortak yaptigi arastirma.burda turkiyenin odulu var ve hala bunu almayi basarabilen baska bir ordu yok!)

B:turk hava kuvvetleri dunyanin en iyi pilotlarina sahiptir.nato ve bir cok ulkenin pilotlarini egitiriz.
    amerikada duzenlenen gercek savas simulasyonunda(bu bir bilgisayar oyunu ama tam tamina savastir.ve en ust derece dunya ulkeleri tarafindan onaylidir.)
    burda dunyanin her ulkesinin en iyi pilotlari savasirlar.bu stratejik simulasyon o kadar zordurki 1 dusman ucagi indirmek bile cok zordur.ama biz naptik.bizim bir tane pilotumuz tek basina iken 8 dusman ucagini indirmistir.bu basarisi pentagonda olay oldu.baskan bush o askerimizi american ordusuna alabilmek icin neler neler yapti.

C:deniz kuvvetlerine yatirimimiz cok yoktur.deniz kuvvetlerimiz cok guclu degildir.ama buda bir stratejidir.3 yani denizlerle kapli bir ulkede soruyorsun kendine dimi nasil bu ulkenin deniz kuvvetleri yoktur diye.(burda guluyor)
    onunda bir caresi genel kurmaylikta bulunmustur.ve sana ruslarin gemilerle bogaza girmek istendiginde karsilarina aniden cikan o denizalti olayini hatirlamani istiyorum.(bu olay ruslarin karadenizden bogazlara gecmek istediklerinde karsilarina bir dagin altindan aniden cikan denizaltiyla kacmalari olayi.dagin altinda magaranin oldugu soyleniyor)

D: profesyonel ve gerilla askerligini en iyi bilen ordu bizdedir.hala israil dahil bir cok ulkeye dersler veriyoruz bu alanda.

turkiyenin cogunun genelde bildigi saddamla annesi olayini sordum kendisine ve dogru oldugunu soyledi.ve bana burdan bile bazi seyleri anlayabilecegimi soyledi.ve kisaca ozetle su zamanda turkiyeye bir ulkenin saldirma olasiliginin nerdeyse 0 oldugunu ve TSK nin gucunun tum dunyada bilindigini soyledi.ve su ornekle konusmasina devam etti.

İhtilal halinde su anda bile turkiye dunyada en cok askeri cikarabilen ulke.ne amerika ne 1.5 milyarlik cin nede baska ulkeler.

19.5 MİLYON!!!!

TSK NİN GURURU BORDO BERELİLER

Bordo berelilerin gorevi ozel harekat ve savunmadir.yillarca ppk dahil bir cok yasadisi örgüte kan kusturmuslardir.farkli araliklarla yapilan dunya ozel kuvvetler taarruz,savunma yarismalarinda 2 defa disinda hep birincilikle donmektedirler.ne amon'u ne delta force'u bordo berelilerin onunde ayakta kalamadi.almanya,fransa dahil bir cok avrupa ulkesi ozel kuvvet egitimi aldirmak icin siradalar.ama bordo berelilere verilen egitimin %30 u o ulkelere gosteriliyor.
    ozel operasyonlarda sessizlik ve hiz en onemli degerdir.

K.lock dedikleri kilitleri delta force dahil diger ulkeler 10,13 saniye arasi acarken bordo bereliler maksimum 7 saniyede aciyorlar.

200 metrede hala nokta atisi yapabiliyorlar.

uzun ama okuyunca fikirlerinizin değişecektir

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
Toplam Hit: 17056 Toplam Mesaj: 122