folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder ABD Türkiyeye Savaş Açar Mı ?ABD Türkiyeye Savaş Açar Mı ?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  untouchables
  untouchables's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek
  açsada açmasada gece gece küfür etmesi zevkli oluyor anasının vajinalarını görürler.!  abd nin tek canına okuycak olan biziz.geçmişte unutmayın abd uşakları hükümetleri..hele incirlik üssünü verenleri.habire imf den borç almak için yalakalık yapanları.şimdi en azından bunlar yok.kasımpaşalı bir kabadayımız ile karadayımız var hakkkından gelirler bunların.mavi berelilerimiz bile çok gelir bunlara.abd hangi savaşta başarılı oldu Allah aşkına.sadece zulüm yaptı.vietnamlılar analarını zikti.

  You set up her pickle which you loved
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  amele_2
  amele_2's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Eylül/2005
  Erkek
  alp bunu yazdı:
  -----------------------------
  mp5 yari otomatik tufegi turk silahidir.dunyada askeriyeler dahil en cok kullanilan silahtir

  --------

  Okuyun bunları, ABD teknolojik ülke buna lafımız yok ama Türkiye'de avucunu yalamıyor, zannediyor musun ABD'den aldığımız uçakları aldığımız gibi kullanıyoruz..

  Ayrıca bir ülkenin kara kuvvetleri güçsüzse hiç bi s*kim yiyemez, bunu istediğin askere sor.


  -----------------------------

  aha bu külliyen yalan.

  Heckler & Koch(Hekler Koh) yapımı makinalı tabanca. 1964'de yapımına başlanan, 1966 hizmete giren MP5'ler geniş kullanım olanakları, birçok ek donanıma ve farklı çeşitlemelere sahip olmasından ötürü askerler ve kanun görevlileri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

  ayrıca bu emin arı nın yazısı sanırım.

   


  Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  student
  student's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 04/Ocak/2006
  Erkek

   

  Zümsük ün yazdıklarını bir de aşağıdaki yazıyı okuduktan sonra değerlendirin  , malesef haklı olduğu konuda demediğiniz bırakmadınız

   

  ASELSAN daki üç intiharın sırrı çözüldü!!


  Siz hala uyumaya devam edin... Vatan evlatları gitti, gidiyor!!!!!!!  **ASELSAN'DAKİ SIR ÇÖZÜLDÜ ( 3 intiharın sırrı )**
  Bundan bir kaç yıl öncesine kadar F-16 üretim merkezi TAI de uçakların dost-düşman tanımlamasını yapan elektronik sistemi, bir tane dahi Türk mühendisin bile giremediği bir bölümde üretiliyordu. * *Bu sistem Türk F-16 sının bir uçak ile karşılaştığında karşıdakinin dost mu düşman mı olduğunu pilota iletiyordu. Yalnız burada bir sorun vardı.Bir Türk F-16 sı stratejik kadim dostlarımızdan (!) ABD, İngiliz veya Yunan uçaklarından biri ile karşılaştığında onları DOST görüyordu. Bu da bir savaş halinde Bu kadim dostlarımızın (!) bizi sinek avlar gibi avlayabilmesi anlamını taşıyordu. ASELSAN mühendisleri 6 ay gibi kısa bir sürede ABD tarafından bize güdülen bu uçak tanıma
  sisteminin hakimiyetini lehimize çevirmeyi başardı. ABD'nin yıllarca çalışarak kurduğu tezgah, dahi Türk mühendisleri tarafından kısa bir zamanda bertaraf edilmişti.

  **Peki dahi mühendislerimiz şimdi ne ile uğraşıyorlardı?**Kadim dostumuz (!)
  ABD, sadece uçak tanıma sistemini elinde tutma kozunu elinde bulundurmuyordu. Bundan daha vahim ve önemli bir kozu var:* *ABD, herhangi bir savaş veya askeri operasyon sırasında ABD tarafından satılmış veya modernize edilmiş elektronik sisteme sahip uçak,helikopter,tank, zırhlı birlikler, izleme sistemleri gibi hayati araçları **UYDUSUNDAN VERDİĞİ BİR EMİR İLE SAF DIŞI BIRAKABİLİYOR.* *Yani, kendi yaptığı bu elektronik sistemler istendiği anda uzaktan kumanda misali uydulardan kontrol
  edilebiliyor. Bu Türk Ordusunun savaş başlamadan yenilgisi anlamına geliyor. **İşte 3 dahi mühendisin katlinin nedeni :**ASELSAN mühendisleri, uçak tanıma sistemlerinin MİLLİLEŞTİRİLMESİ konusundaki başarısından sonra, benzer bir başarıyı bu ABD güdümlü elektronik sistemlerinin kontrol dışı bırakılması, uydu müdahalesini bertaraf edecek yeni elektronik sistemlerin geliştirilerek silahlı gücümüzün MİLLİLEŞTİRİLMESİ için çalışıyorlardı. Bunlardan 3 gencimiz kadim dostumuz (!) tarafından ŞEHİT edildi. **Dostumuz bu sistemi EŞREF BİTLİS PAŞA'NIN ŞEHİT EDİLMESİNDE DE içinde bulunduğu helikopterde kullanmıştı.
  **Uyumaya devam etmek isteyenler, UYUMAYA DEVAM EDİN!**  *Tarih: 7 Ağustos 2006*
  *Yer: Pursaklar-Ayancık Yolu(Ankara)* Aselsan'da çok önemli projolere imza atan 31 yaşındaki makine mühendisi Hüseyin Başbilen bir aracın içinde ölü bulunuyor. ODTÜ mezunu mühendisin sol el bileğinde ve boynunda kesik izleri var. Otopsi sonucu "intihar etmiştir"deniliyor.

  *Tarih: 16 Ocak 2007*
  *Yer: Gölbaşı(Ankara)* Aselsan'da çalışan ODTÜ mezunu elektrik mühendisi 30 yaşındaki Ali Ünsem Ünal aracının içinde tabancayla intihar ediyor.3 yıldır Aselsan'da çalışan mühendis ölüyor.

  *Tarih: 26 Ocak 2007*
  *Yer: Batıkent(Ankara)* 26 yaşındaki ODTÜ mezunu elektrik mühendisi Evrim Yançeken evinde intihar ediyor. 2 yıldır ASELSAN'da görev yapan 26 yaşındaki Evrim Yançeken, 7. kattaki evinin pencerisinden atlıyor. Genç mühendis ölüyor.

  Yüksek lisans yapan genç mühendisin, uzun süredir tez için çalıştığı ve bu nedenle psikolojisinin bozulduğu iddia edildi. Bir de intihar notu bırakmış: "Artık *dayanamıyorum. Psikolojim çok bozuldu. Yüksek lisans tezimle ilgili büyük sıkıntılar yaşıyorum. İntiharımdan kimse sorumlu değil. Ailemin üzülmesini istemiyorum.* ***7 Ağustos'taki ilk intiharda şüpheler vardı. Mühendis Hüseyin Başbilen'in vücudundaki kesikler için "kendi yaptı" dendi.

  ***Gölbaşı'ndaki 2. intihar da mühendis Ali Ünsem Ünal,aracının içinde başından vurulmuş bulundu. "İntihar etti" dendi.

  ***Batıkent'teki 3. intiharda ise Evrim Yançeken intihar notunu yazıp 7. kattan kendini attı.
  Dikkat ederseniz 3 ölüm de farklı biçimde gerçekleşiyor. 3 farklı intihar metodunu uyguluyor mühendisler. İntiharlar son 6 aya sıkışmış. İlginç. Aselsan, TSK'nın dışa bağımlılığını azaltmak için kurulmuş bir şirket. En önemli özelliği aviyonik bakımından bunu büyük ölçüde başarmış olması. Bu aviyonik meselesi çok önemli. 650 milyon dolara F-16'larımızı ABD modernize edecek ya, işte o uçaklarda bizimkilerin yapamadığı tek şey aviyonik sistemler. Dışa bağımlılık o yüzden. Türkiye'nin en parlak üniversitesinden mezun olmuş 3 parlak mühendis. Türkiye'nin en parlak kuruluşlarından birinde iş buluyorlar. Türkiye standartlarına göre hayli iyi maaş alıyorlar. Ve "yüksek lisans tezi sıkıntısı" onları intihara sürüklüyor. Yüksek lisans neden yapılır? Daha iyi maaş, daha iyi mevkii için. Adam zaten 26 yaşında bunu başarmış. Diğerleri de...

  Aselsan'ın internet sayfasına giriyorum,intiharlarla ilgili tek açıklama yok. Türkiye'nin en gözde kurumunun 3 mühendisi intihar ediyor, herkes "sus-pus". Ölenler Aselsan'ın çalışanı değil yalnızca, Bu ülkenin yetiştirdiği beyinler, Olay sadece "ruhsal sıkıntı" ise, ilk intiharın ardından çalışanlarına yönelik tedbir almayan Aselsan yönetimi yine kusurlu sayılır. Türkiye'nin en gözde mühendisleri bu ölümleri görünce Aselsan'da çalışmak ister mi? Kurum, adeta içine kapanarak kendi bacağına kurşun sıkmış olmuyor mu? Yanıtı gizlidir ama yine soralım: Bu mühendisler hangi proje üzeride çalışıyorlardı? Geleceklerini garanti altına almış 3 kişinin ard arda intihar etmesini "yüksek lisans" notu açıklamaya yetmiyor.

  --------------------
   Malesef hala  ABD ye bağımlıyız  , tabi ki bu bağımlılıktan kurtulacağız ama  F16 ları alıp  3 kat kuvvetlendirdik masalları ile olmayacak bu.
  abd  ile hava savaşını kazanamayız belki ama kara savaşı olmadanda ülkemizi ele geçiremezler.İşte bu kara savaşında karşılarında başındaki diktatörden bıkmış bir Irak halkı olmayacak.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  drexler
  drexler's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2007
  Erkek
  bok yıyor da acıyor bu oyle ırak ıle savas degıl o bıraz got ıster neyıne guvenıpte acacak ıraka gırdı halkı ısyan edıyor kac yıldır bır halt edebıldıgı yok bıze de savas acsalar ebelerı aglar

  İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  cnr437
  cnr437's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 03/Nisan/2007
  Erkek
  açmazsa şerefsiz. açsında görsün amuna goduklarım,..

  Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ayhun
  ayhun's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Temmuz/2005
  Erkek

  inanmak basarmanın yarısıdır bunu bilmiyosanız siz oyuna baslamadan kaybetmişsiniz yazık acıorum okadar canakkalede destan yazan insanlara kulaktan dolma bilgilerle kirletiosunuz orda kactane sizin yasınızda sehit verildi kactane oku 2-3 sene boyunca mezun veremedi onlarında ayaklarında bot yoktu ustlerinde yamalı kyafetlerle savastılar siz bi canakkaleye gidinde nasıl destanlar yazıldı zumsuk sana hiç yakıstıramadım korpe beyinleri kirletmeyi birlik olmak bu değil metal fırtınayı okudunmu ve su cılgın turkleri yada onları bosver ataturkun nutuk kitabındaki ey turk gencliğini benimseyerek okudunmu vea istiklal marsını bunları yap sonra konus teknolojiymiş falanmıs teknolojiyle hiç bişe olmuo kardes gotun varsa yaparssın bak japonya teknolojinin babası amerikanın a.q. gucu var ona gorede ekonomisi var abd yi yok edebilecek guce sahip ama got yok

   

   

  ha turkiyeye girse ne olur soluyum

   

  1-giremez

  2-3. dunya savası cıkar hiçkimse turkiyeyi birbirine yar etmez

  3-jeopolitik konumu

  4-bu dunyada bir musluman bir turk biz değiliz ortadoguda sözümüz gecio merak etme

  5-anasınıda alsın gelsin anasınıda sikecek teknolojiye sahibiz dahada olmadı yaparız

  6-giremez

  7-giremez

  8-hiç kimsenin götü yemez

  9-giremezzz

  10-ogrende okuda gel bizim o begenmediğiniz derin devlet a.q. ortalıgın mit dunyada sayılı istihbarat teskilatlarından biridir

  11-adamlar ulkemize savas acamazlaaaarrrr

  12-bunları kafana sok

  13-okumayı ogren askere vs git sonra konus zumsuk


  delimiyim ben?
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  silenceb
  silenceb's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Temmuz/2005
  Erkek
  yeşil'ler çanakkale'de bizim yanımızdaydı inancımızı yitirmeyelim... Ehli insan olalım

  Ne Mutlu Türküm Diyene...
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AzoPelo
  AzoPelo's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Mart/2007
  Erkek
  Yemez ..
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  necroshine
  necroshine's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Mart/2003
  Erkek
  Hala orduda M48A5T2 tanklari var. 1948 model Amerikan yapimi. ve binlerce. Anasi sikilmis durumda. M60 lar leopardlar trakya icin. Ya guneyde ne sik yiyecegiz ? Tanklari modernize edemiyoruz Usa izin vermiyor. Tank icinde bir tek telsiz iletisimini Turkler yapiyor geri kalan heryer dokuluyor. Kara cikartmasini herhalde yayan yapariz.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Lord-Cret
  Lord-Cret's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Nisan/2007
  Erkek

  Tabiki de hayır.. Abd'nin derdi Türk'ler değil ki arkadaşlar..Bunlar bi bakıma bizi müttefik yapmaya çalışıyorlar... Aslında Abd önceden pkk yı beslemiyodu... Şimdi besliyoo.. Neden?.. Çünkü bizi K.Irak'a sokmaya çalışıyo.. Biz K.Irak'a girince ne olacak?.. Bunlar ordunun yarısını toplayıp kaçıcaklar.. Ondan sonrada muhattapı biz olucaz... Bence Türkiye K.Irak'a hiç girmemeli... Türkiye tarihindeki en büyük yanlış olur bu..

   


  Selam.
Toplam Hit: 15963 Toplam Mesaj: 122