folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder ABD Türkiyeye Savaş Açar Mı ?

ABD Türkiyeye Savaş Açar Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    Lord-Cret bunu yazdı:
    -----------------------------

Tabiki de hayır.. Abd'nin derdi Türk'ler değil ki arkadaşlar..Bunlar bi bakıma bizi müttefik yapmaya çalışıyorlar... Aslında Abd önceden pkk yı beslemiyodu... Şimdi besliyoo.. Neden?.. Çünkü bizi K.Irak'a sokmaya çalışıyo.. Biz K.Irak'a girince ne olacak?.. Bunlar ordunun yarısını toplayıp kaçıcaklar.. Ondan sonrada muhattapı biz olucaz... Bence Türkiye K.Irak'a hiç girmemeli... Türkiye tarihindeki en büyük yanlış olur bu..

-----------------------------
    Bizim zamanımızda sadece pkk ya karşı savaşıyorduk,barzani piçi ve talabanide bize mecburi yardım yapıyordu onlarda pkk ile savaşıyordu.pkk lılar sadece iran a girebiliyorlardı şimdi ise durum çok farklı.eger k.ırak a girecek olursak sadece pkk ile çatışmayacagız barzaninin adamları ve talabaninin adamları ilede çatışacagız yani,şu anda 3 e karşı 1 görünüyor.o dağlara askeri göndermek çok büyük bir hata olur artık onlardada son tip silahlar var .kişisel tercihim k.ırak a girmemek ama illede girilecekse ordaki türkmenleri silahla donatıp 15 20 şer grup halinde timler oluşturmak ve onlardan destek almak bölgeyi iyi biliyorlar.işin başka boyutlarıda var ama millet salak salak girelim diyor ..hadi diyince olmuyor bu işler mesela girersek öfkelerini kerkükteki türklerden çıkaracaklar katliam yapacaklar(onun için önce onları silahlandırmak lazım) g.doguda isyan çıkartacaklar.zaten bizde d.bakır a karışırız demelerinden kastı budur.bunları askerliğini.p.komando olarak yapmış biri olarak yazdım  allah yar ve yardımcımız olsun .

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
Toplam Hit: 17095 Toplam Mesaj: 122