folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder ABD Türkiyeye Savaş Açar Mı ?

ABD Türkiyeye Savaş Açar Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    hocalar savas oyle battlefield oynamak gibi degildir. bir savasa giriyorsan kazandıgını varsaydıgında o ulkeden elde edebilecegin karın savasta verdigin kayıbın kat ve kat uzerinde olması gerekir. bu savasın acılmasına bas sebeptir. sonra savasın baslangıc ve bitis sureleri arasındaki harcamalar ve elindekiler onemlidir. misal TSK gibi dunyanın en buyuk 2.hava filosuna ve dunyanın en buyuk kara kuvvetlerinden birine sahip bir orduya kendi memleketinde savas acarsan oradan cıkamazsın. oyle bir orduyu yenmeye ne lojistik nede ekonomik nede insan gucun yetmez. savas acmak oyle kolay olsaydı butun dunya ulkeleri birbirine girerdi. yolla piyadeyi alsın donemleri kılıcla birlikte kapandı. her ulke butcesi ve imkanı dahilinde cıkarına gore ordu kurar. türkiyenin imkanları dahilinde bu ordu savunma uzerine kurulmustur. TSK abd gibi deniz asırı gidemez dogrudur, ancak abd gibi 10tane gelse anadoluya ayak basamaz. aya adam yollamak uydular atmak bilmemne bunlar savaslarda işe yaramıyor. gunumuzde uydu sistemlerini savaslarda işe yarar olarak kullanmak imkansız. uydu dan aldıgı bilgilerle hedefe giden fuze gordunuzmu bugune kadar? ben daha hedefi tutan gormedim. sozun ozu suanda dunya uzerindeki hicbir ulke Türkiye de kaybedicegi savas zararını telafi edecek gucte degildir. bu nedenle Türkiye ye suanda savas acabilecek bir ulke yoktur.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

zumsuk bey kimse hava gücümüz abdden üstün demiyor ama senin salladığın gibi 2.günden de iflas olmaz hava savunması.tüm f-16 uçaklarındaki çipler Türk mühendisler tarafından editleniyor.Türkiye aciz bir ülke değil.kendi ürettiği muharebe araçları,roket rampaları,tank,obüsleri var.çok sayıda silahta üretiliyor Türkiyede.Yabncı ihalelere de giriyor Türk firmaları ve kazanıyorlarda.diğer bir konu yunanistana roket koycak bizi ordan vurcak. çok kolaydı di mi o  : ) red alert oynamıyosun arkadaşım : ) .Türkiyenin de hava savunma sistemleri var.En son Ruslar kazandı bundan hariç NATOnun olması lazım güneydoğu da patriotları var.adamlar neyi indiriyo.uçakları mı : ) .kolay mı öyle uçak indirmek canım benim?nasıl indiiriyo?ne kadar indirirse indirsn kendi de ağır kayıp vericek bunu da kafana sok.kara savaşı önemlidir.kara savaşı olmadan hava saldırısı bi ske yaramaz işgal konusunda.mersedes ve bmw örneği ndeyse iyice saçmalamışsın.eski model chevroletler yeni model frerrarilerden daha iyi performans gösterebiliyo kaldı ki bu svaaş araba yarışı değil.dkn jana da katılıyorum.kolay değil öyle abd gelcek Türkiyeyi vurcak.öyle bir imkanı olsa şimdiye kadar çoktan vururdu.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AgiL3
    AgiL3's avatar
    Erkek
    dorudan savaş açıp giremez falam ama işte çeşitli şekillerde savaşmaktan beter edebilir. neticede türkiye tek başınayken grip ilacı bile üreteyen bi ülke :)

"bir gün öldürmediğim her bir yahudi için bana sitem edeceksiniz." GosteResim.Net kullanın hocalar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hitbaytar
    hitbaytar's avatar
    Erkek
    toplu tüfekli savas mı ? hiç sanmıyorum , bi ambargo cakar alsana bomba :) ama yinede onun ben a.g
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    AgiL3 bunu yazdı:
    -----------------------------
    dorudan savaş açıp giremez falam ama işte çeşitli şekillerde savaşmaktan beter edebilir. neticede türkiye tek başınayken grip ilacı bile üreteyen bi ülke :)
    abartmayın hoca çok ileri olmasa da Türkiyede de üretim var.ayriyetten ambargo koysun skmde değil.ki koyamz .aöerikanın kaç tane şirketi var Türkiyede .koysa da skmde değil aç yaşarız onurlu ölürüz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    Amerika ile zaten savaşmıyormuyuz : ) , Tabi savaş demek sadece top tüfek demek değilse , ekonomik olarak tamamen onlara bağlıyız , milyonlarca Türk genci asimile olmuş amerikalılar gibi olmaya çalışıyor , Amerika işi biliyor bizimle askeri değilde , dolaylı yoldan belkide eski Çin'in Böl,Parçala,Yut siyasetini uygulamaya çalışıyor kendiside müttefikleride çok iyi biliyorki Türkiye'yi Askeri yollarla kesinlikle yok edemez... Zaten bunun aksini düşünseydi gözünü çok öncelerden diktiği bu coğrafyayı yerle bir eder , Orta doğu'da Anadolu merkezli bi eyalet sistemi kurardı...

dont think twice its all right
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi
    AntiOksidan bunu yazdı:
    açık açık savaşmaz,savaşamaz.bu ülkede ne kadar amerikan malı satılıyo onu hesap edersen bulursun zaten cevabı.ama tabi ki gizli gizli pkk ve kürt liderleri destekleyecektir şu an yaptığı gibi.ama merak etmeyin başımızda akp var onlar herşeyi bilir : P
              gizlisimi kaldı sokaktaki çocuk biliyo destekledini ş.......sizler hem destekliyo hem yüzümüze gülüyolar bizim hükümette kıçını kaldırıyo bu abd nin

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

ha ha ne akdar komik yazılar yazıyorsun.

Türkiye daha uydu kullanamazken adamlar uydudan sana kilitlenip konuşmalarındna herşeyine kadar 1 gün içinde yaptıklarını biliyorlar.

Türkiye daha ucakları şunlaır bunları amerikadan almaya devam etsin.Amerika çok aptal değil.Şimdiki gibi girmez girdiği an bitik ıraktaki direnişin 100 katı karşı koyuş başlar burda bizi bitirir.

Adamlar önce bizi kürtlerle kavga ettirir, piyasayı bitirir, borcumuz olduğundan dolayı ağzımıza zıçar sonra yavaş yavaş doğudan kürdistana ısındırır, tanıdır.

Sen ne konuşuyorsun göreceği var?NE görecek?Adamlar fuzeyi Türkiyede birinin kıcına bile sokacak şekilde kordinatı girer.

Hangi devlet şu an gidip amerikaya girebilir?Hangisinde bu kadar sağlam bir göt var?HAngisi bu kadar kendine güveniyor?Bak adamlar hava sahasını ihlal ediyor kimse birşey demiyor.Diyenelrde göstermelik, adamlar ırağa giriyor ona buna kada tutuyor.Kim amerikaya kafa tuta biliyor irandan başka?

Sevmediğini ,beğenmediğini , küçük gördüğünüz bilmem kimler üstünden geçti dediğiniz iran ingiliz askerlerini esir aldı.İngiltere ağzını açmaya kalktı hemen tıkadı birşey diyemediler.

Amerika ırak 'a yaptığı gibi sizin nukleer santralleriniz var cart curt dedi kapatın dedi, iran kapatmıyoruz diye resti çekti.Amerika sustu.

Türkiyenin nesi var?OSmanlıyla övünüyorsunuz.Övünün devam edin geçmişle övünün fakat geleceğiniz tehlike altında fark edemiyorsunuz.İRan şu an isterse bütün avrupayı dondurur.KEsi verir doal gazı.İSterse nukleer de var kim ne diyor.

Türkiyede güç nedir?Bor yaptı bütün arabalar borla çalışıyor evler borla ısınıyor keserim lan boru mu diye biliyor?Hayır diş macunu tabak çömlek yapmaya devam etsin, Türktelekomu 2 yıllık gerine özelleştirsin.Bir çok yeri özelleştirsin kendi kendini döndüremesin Türkiye.

Pkkya göz yumsun, kuzey ırağa giremesin korksun, bilmem ne yapsın.Türk-kürt, sol-sağ, laik-müslüman gibi apğtal ayrımlarla kendini bitirsin.

Tabi ya Türkiye çaktırmadan işini yapıyor dimi.Çok saçma konuşuyorsunuz.İstediklerinizle gereçkleri karıştırıyorsunuz.Bende istiyorum Türkiye bir numara olsun teknoloji, silah olsun bütün dünya bora bağlansın.Türkler aralarında bölünmez olsun.Sonuç böyle mi?

Amerika, rusya gibi büyük devletlere Türkiyenin yapacağı fazla birşey yok.KArada zindan ederiz.Fakat artık savaşlar sadece aradan olmuyor.İçten bölme, havadan saldırı vs...Kısacası savaşta ön sırada gideriz yada osmanlı dünyanın aqoymuş gibi kelimelerden daha çoğuna ihtiyacımız var.

Bu ülkeyi seviyorsanız, milliyetçilik varsa (ırkçılık değil Atatürk ilkelerindeki milliyetçilik) bu ülkeyi bölecek her türlü ayrımdan uzaklaşın.Bu ülkeyi yıpratacak her türlü şeyden uzaklaşın bunun için ilk şart birlik olmak.Birlik olalım.

Çok doğru tespitler kutluyorum Türkiyenin pkk yı bitirmesi için rusya iran çin gibi devletlerle işbirliğine girmesi gerek yoksa amerika daha çok ensemize vurup ekmeğimizi alır işte halimiz bi ıraka bile girecek göt yok. 

işte öyle
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek
    CodeMaster bunu yazdı:

aq bizde şehitlik denen bişe var, ben ve eminim burdaki herkes gözünü kırpmadan elinden geleni yapar bi savaş durumu olsa (ve orduya alınsak vs..) onlar napcak??!! got korkusuyla bişelerin arkasından tetige bassarlar aq. abd bize savas acmaya cesaret edemez!!!

ben her zaman he durumda milletimin gucune inanırım. inanlar canakkalede ve diger gerekli yerlerde dusmana herseyi gostermiştir. bu guven ve millet sevgisi sayesinde!!!

bide savaş zamanı orduya herkesi almıolar !!!

eli silah tutan die orduya adam alınırsa yarardan cok zararı olur o adamın

askerligini yapmıs adamları cagırırlar tekrar

askerlik yapmamıslar bi savaş anında bosuna heveslenmesin

otursun annesine bacısına sahip cıksın evinde

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek

RhiFaT bunu yazdı:
    Çok doğru tespitler kutluyorum Türkiyenin pkk yı bitirmesi için rusya iran çin gibi devletlerle işbirliğine girmesi gerek yoksa amerika daha çok ensemize vurup ekmeğimizi alır işte halimiz bi ıraka bile girecek göt yok.

iranmı? yıllarca pkk yı besleyen irandanmı bahsediyoruz? kazık gote donunce pkkyı vurmaya basladılar soysuzlar. ama babayı alsınlar onlar besledi biz cektik ceremeyi cekme sırası onlarada geldi. rusyamı? pkk hangi ulkenin silahını kullanıyor rusyanın. çin desen ne alaka. dam ustunde saksagan vur beline kazmayı. cin ebesinin nikahında pkk ile ne alakası olabilir adamların. çin in pkk uzerinde hicbir politik cıkarı olamaz. adamların suanki devlet duzeni tamamen ekonomiyi tavan yaptırmak uzerine kurulu ve ortadogu ile uzaktan yakından alakaları yok ne cografi ne politik nede askeri. pkk sorununu cozmek istiyorsan kendin yapacaksın tıpkı asalaya yaptıgın gibi.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
Toplam Hit: 17150 Toplam Mesaj: 122