folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Allahın Yaratılma Sebebi.?

Allahın Yaratılma Sebebi.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

madem allah kusursuz neden onca din değişikliği oluyor ?

bana onlarca sayfa yazı yazıp uğraşmayın kısa bi cümleyle özetleyebilirseniz söyleyin yoksa boşverin

( ateist değilim )

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Madcrazy bunu yazdı:
    -----------------------------

bana onlarca sayfa yazı yazıp uğraşmayın kısa bi cümleyle özetleyebilirseniz söyleyin yoksa boşverin

( ateist değilim )

Din değişikliğimi. Nasıl??

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UploaDeR
    UploaDeR's avatar
    Erkek

BilimAdami bunu yazdı:

UploaDeR bunu yazdı:

BilimAdami bunu yazdı:
    ok

senin nickle avatar süper uymuş senin gibi bilim adamları ne icat eder acaba?  

mesela dünyanın kullandığı sıfırı?  yada şu anda ismi matematik olan cebiri?

şuan da intihar bombacılar için nasil iyi c4 patlatılır mesela ?

bi yere kadar gelmiş sora gerisini koyvermiş yada iran daki bilim adamları nasil daha iyi adam taşlanır ?

nasil daha iyi idam yapılır ?

nasil kadınlara daha iyi zulm edilir ?

Bizim yaptığımız paylaşımlar , o kadar emeğe bir gün de başkalarının yaptığı (Ç)ALINTI lar kadar değer verseniz ne olur ?ölmessiniz...,, ATEİZM ! ATeist Üye
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    ağlamak istiyorum akoim yaa

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek
    Madcrazy bunu yazdı:

( ateist değilim )

Hocam insanlara din gidiyor fakat peygamberi dinlemezlerse felakete uğruyorlar, dini sapıttırmaya çalışıyorlar yani Tanrıya suç atmak saçma olur bence Son din Ve hak olan din geldi istediğini yapmakta özgürsün dinde zorlama yok zaten gerçek hristiyanlarda yargılanmayacak ama bir düşün ortaçağda adamlar klisede para alıyolardı buna protesto olarak protestanlık çıktı biraz tarihi incelersen anlarsın hocam takılırsan sor olmadı PM at bekliyorum.. 

!!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TEINER
    TEINER's avatar
    Erkek
    Tanrı olgusu için çok geriye gitmek gerek.Çünkü adı konmamıs bir çok alısıla gelmemişin ortak adı sonradan çok sonradan Tanrı olmustur.İlk insanların doganın degişen kosullarından etkilenmesi ile baslayan korkuları düzenleyici görevi görmüştür.Yagmur şimsek fırtına gök gürültüsü ay ve güneş adı konmamıs bu olgular önceleri tek catı altında insan bedenine korku seklinde zuhur edince klanların iç dayanışması öncesinden daha fazla insanı rahat ettirme becerisini beraberinden getirmiştir.Bununla paralel gelişen ilk toplumları arada tutan yegane faktör korku olmustur.Tarih ise bunu sürekli tekrarlamıs.Sümerliler vb bir çok gelişmiş milletler ise bunu sistemleştirmiştir.Yüzyıllar boyunca bu parametler altında yasayan insan dogal getiri sonucu bir kültür insaa etmiştir.Adı Tanrı olan.İşte bugun tartıştıgımız olgunun kavramın yaratılıs sebebi insanın degişmez alıskanlıgı ve beraberinde ki düzenleyici faktör.Sürüye dahil olmaya yarayan kaval sesidir Tanrı.

Zayıflar,kazanmak için bizleri kendi gücümüzden utadırmaya mahkumdurlar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek
    Biraz araştırma yapın yav.Kendi düşünceniz ile de milyarlarca insanın düşüncesini yok saymaya kalkmayın.ihlas Suresi diyorum.Okuyun anlayın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BilimAdami
    BilimAdami's avatar
    Erkek

UploaDeR bunu yazdı:

şuan da intihar bombacılar için nasil iyi c4 patlatılır mesela ?

bi yere kadar gelmiş sora gerisini koyvermiş yada iran daki bilim adamları nasil daha iyi adam taşlanır ?

nasil daha iyi idam yapılır ?

nasil kadınlara daha iyi zulm edilir ?

yada nasıl senin gibi cahil hala müslümanları bombardımancı sanan koyunla4rı insanlığa geri çevirebiliriz diye uğraşan bilimadamları falan? insan ol insan ;) 

ben seni ölesiye sevmiştim, sen beni öldürüpte terkettin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

UploaDeR bunu yazdı:

var olmayan şeyler yoktan var edilemiosa onu da bişi yaratmış olması gerekio ki böyle bişi olamıyacağına göre öyle bişi yok...

basan basana

hocam sen ateist misin ? asıl kuranı okuyan okuduktan sonra inceleyen insanlar müslüman oluyor. neyden bahsediyorsun.

kur'an mucizeleri denen birşey var bu havadan gelmiyor. olmayan bir allah bunları yüzyıllar once kafasından atıpta yazdırmadığına göre bizi yöneten bir gücün olmadığını kabul etmek ahmaklık olur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nihat
    nihat's avatar
    Erkek

XpertVision bunu yazdı:

ben inanan bir insanım ama şu sorunun cevabını merak ediyorum

bu evren, dünya , ağaçlar ,böcekler kendiliğinden olmaz bunları allah yarattı o zaman allah kavramı nasıl oluştu o nasıl oldu nasıl yaratıldı ?

hoca allah için zaman denen bir kavram yoktur zamansızlık vardır..bundan dolayı ne zaman sorusunu soramıyorsun ben çok düşündüm çok araştırdım bunu hani ne zaman dersin Allah ne zaman? ancak allah için bir zaman kavramı yok ve onu yaratanda yok zamansızlık hakkında düşünürsen azda olsa mantığın alıyor ancak mantık aramakta çok saçma sonuçta doğa üstü bir olay.

Toplam Hit: 25170 Toplam Mesaj: 183