folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Oruç İle İlgili Herşey - Güncelledim

Oruç İle İlgili Herşey - Güncelledim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. herşeyi çok güzel tek tek açıklamışlar. birilerinin işine yarar diye paylaşayım, link;

https://sorularlaislamiyet.com/ramazan-oruc-konusunda-en-cok-merak-edilenler

güzel bişey daha paylaşmışlar.

https://sorularlaislamiyet.com/oruc-vucudu-nasil-temizler

ajan1111 tarafından 02/May/20 11:51 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

güncelledim (;

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

yoğun ilgi var konuya kaçıncı sayfadayım şuan şaşırdım

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    Bosluk bunu yazdı

yoğun ilgi var konuya kaçıncı sayfadayım şuan şaşırdım

(((: ben üzerime düşeni yapayımda nasibi olan görür konumu (;

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Günâh günâh burada paylaşma. Millet'i günâh'a sokuyon. 

bi'de İntermittent Fastting miydi yada Festting miydi neydi birşey dâhâ vardı.

Aklıma @sRcN ile @TiThousand  geldi ^^/)

RitmFarbRacourci tarafından 02/May/20 16:34 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Aklıma @sRcN ile @TiTHausend geldi ^^/)

:D günaha girmemeleri derdindeyim işte (;

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Aklıma @sRcN ile @TiTHausend geldi ^^/)

:D günaha girmemeleri derdindeyim işte (;

Ya zorla da günâh'a sokuyon sen ama olmaz ki böyle. Günâha girmek istiyorsa da girebilir insanlar. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

biz memleket olarak okuduğunu anlamada sondan birinci olduğu için bizi Hatipoğlu paklar anca

bu arada ajan fark etmedim sanma özellikle bi kaç aydır yoğun şekilde milleti dinden imandan çıkartıyor

ateist ve hıristiyanları müslümanlığa sevk ediyor inançları ile oynuyor 

özümüzü kaybetmeye başladık nerde bizim şamanlar bi el atsın bu adamı doğru yola sevk etsin :) 

PanxeR tarafından 02/May/20 15:57 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben de bir düzeltme yapayim hocam müsadenle.. "bilim orucun faydali oldugunu söylüyor" gibi cok haberlere denk geliyoruz.. Buna zaten kimsenin itiraz ettigi olamaz ancak kasitli ya da kasitsiz olarak bir sey gizleniyor. Bilimin oructan kast ettigi sivi alimi olmayan bir oruc degil, sadece yeme ile ilgili. Yani 17 saat boyunca sivi alinmayan oruc faydalidir demiyorar. O zaman onlarin oructan kasti sadece yeme kismiyla ilgili, sivi alimi ile ilgili degil.

Ben günde 3 litre civari (belki az belki fazla) sivi aliyorum, oruc zamani da bu degeri yakalamaya calisiyorum.. Soru su; 17 saat, vücudun günlük ihtiyaci olan siviyi almamasi ama bu ihtiyaci 7 saat icinde almasinin(yani güne yaymak yerine daha kisitli sürede almak) etkileri nelerdir.. ? 

unbalanced tarafından 02/May/20 15:53 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

ben de bir düzeltme yapayim hocam müsadenle.. "bilim orucun faydali oldugunu söylüyor" gibi cok haberlere denk geliyoruz.. Buna zaten kimsenin itiraz ettigi olamaz ancak kasitli ya da kasitsiz olarak bir sey gizleniyor. Bilimin oructan kast ettigi sivi alimi olmayan bir oruc degil, sadece yeme ile ilgili. Yani 17 saat boyunca sivi alinmayan oruc faydalidir demiyorar. O zaman onlarin oructan kasti sadece yeme kismiyla ilgili, sivi alimi ile ilgili degil.

Ben günde 3 litre civari (belki az belki fazla) sivi aliyorum, oruc zamani da bu degeri yakalamaya calisiyorum.. Soru su; 17 saat, vücudun günlük ihtiyaci olan siviyi almamasi ama bu ihtiyaci 7 saat icinde almasinin(yani güne yaymak yerine daha kisitli sürede almak) etkileri nelerdir.. ? 

fasting konusunu araştırırsan bu ve buna benzer çok fazla bilgi barındırıyor içerisinde suyla ilgili. benim genel okuduklarımdan öğrendiğim susuz fasting riskli ve yıkıcı etki yaratıyor bünyede. 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Aynı sayfada mesajın var ama, ama alıntılamak hoşuma gitti. ben buna dikkat etmemiştim.

Toplam Hit: 8345 Toplam Mesaj: 92
oruç ile ilgili herşey