folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Rus-Gürcü Savaşı Başladı

Rus-Gürcü Savaşı Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    kroo bunu yazdı:
    -----------------------------
    FireX bunu yazdı:
    kroo bunu yazdı:

lan afganistanı da bir girişte mikiyordu ne oldu savaş bu ne olacağı belli olmaz

amk rusları sırbistanı kışkırtıp türklere neler yaptığını bilmiyormuşunuz gibi rus partizanlığı yapmayın şurda

Gürcistan'ın sivilleri ve evleri hedef almasını mı savunalım? Bir sürü masum insanı katlettiler. Ruslar sadece askeri hedefleri vuruyorlar. Ayrıca Rusların(Birinci Dünya savaşı sonrası rejim değişiminden sonra) şu anki Türkiye'nin kurulmasındaki katkılarınıda unutamayız.

firex sen de mi orda gürcü partizanlığım var mı gürcülerden yana bişiy yazmış mıyım? 

Konunun ana teması Rusya - Gürcistan ya Rusyayı tutuyorsundur ya Gürcistanı ben nötr bir düşünce belirtisi göremedim.

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    decameron bunu yazdı:
    Ruslar dünyaya öyle bir ders verecekki nutku tutulup izleyecek herkes :] Emperyalist abd uşakları rusyayı kötüleyedursun, kabullenemesin.... Tıssss....Rusya öyle bir uluski , uzaya ilk uyduyu yollayan onlar. 1950lerde Atom bombası üretimi teknolojisine sahip olabilmiş , envanterine düyayı yerle bir edecek kadar doldurmuş bir ülke.. Soğuk savaşın bitmesi sonrası sahip olduğu tank top tüfek bataryalar sillahlar 87 den fazla ülkenin 1. sınıf askeri envanteri olmuştur. Sırf depolarından satılan fazla silahlardır... 5 tane ülke bayrağına rus yapımı Keleşı resmetmiştir... Gürcistan dediğiniz , rusya için masasına konan sinekten farklı değildir. Burada abd tarafı konuşmayın allahınızı severseniz.... Nesini savunuyorsunuz abd nin..... Rezil haysiyetsiz herifler dünyaya sahip edaları içindeler , uzatsın elini rusyayada görsünler ebelerinin çoraplarını.... Arkandayız Rusya ggogogogoog Putin gogo!
    komik.Birşeyleri ilk yapmak şu anki durumlarını değiştirmez.Gürcistan madem masasına konan sinekten farksız hadi girdikleri gibi alsınlar osetyayı?5 uçak neden düştü ayıptır sorması gürcü topraklarında?
    Neyse dışarı çıkıyorum geldiğimde cevap yazarım,uzunca ;)

Allahını seversen rusyaya bok atıyırsan , türkiyeyi tuvalet kağıdı olarak dahi kullanmazsın sen. Rusya dediğin ülke kaç yıl önce nükleer güce kavuşmuş uzay teknolojisine sahip , topraklarında sahip olduğu doğalgaz petrol rezervleri , nüfusu her yönüyle kıyaslanamayacak bir ülke. Uçakları vsvsvsvsv kendi yapımı. Elin abdsine domalıpda satın almıyor bizimkiler gibi... 2 uçak düşmüş çok mu bizim dağdaki teröristlerle savaşımızda kaç milyar dolar kaybettiğimizi , kaç tank helikopter kaybettiğimizi unuttun heralde?

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackplus
    Blackplus's avatar
    Erkek
    decameron bunu yazdı:

AntiOksidan bunu yazdı:
    decameron bunu yazdı:
    Ruslar dünyaya öyle bir ders verecekki nutku tutulup izleyecek herkes :] Emperyalist abd uşakları rusyayı kötüleyedursun, kabullenemesin.... Tıssss....Rusya öyle bir uluski , uzaya ilk uyduyu yollayan onlar. 1950lerde Atom bombası üretimi teknolojisine sahip olabilmiş , envanterine düyayı yerle bir edecek kadar doldurmuş bir ülke.. Soğuk savaşın bitmesi sonrası sahip olduğu tank top tüfek bataryalar sillahlar 87 den fazla ülkenin 1. sınıf askeri envanteri olmuştur. Sırf depolarından satılan fazla silahlardır... 5 tane ülke bayrağına rus yapımı Keleşı resmetmiştir... Gürcistan dediğiniz , rusya için masasına konan sinekten farklı değildir. Burada abd tarafı konuşmayın allahınızı severseniz.... Nesini savunuyorsunuz abd nin..... Rezil haysiyetsiz herifler dünyaya sahip edaları içindeler , uzatsın elini rusyayada görsünler ebelerinin çoraplarını.... Arkandayız Rusya ggogogogoog Putin gogo!
    komik.Birşeyleri ilk yapmak şu anki durumlarını değiştirmez.Gürcistan madem masasına konan sinekten farksız hadi girdikleri gibi alsınlar osetyayı?5 uçak neden düştü ayıptır sorması gürcü topraklarında?
    Neyse dışarı çıkıyorum geldiğimde cevap yazarım,uzunca ;)

Allahını seversen rusyaya bok atıyırsan , türkiyeyi tuvalet kağıdı olarak dahi kullanmazsın sen. Rusya dediğin ülke kaç yıl önce nükleer güce kavuşmuş uzay teknolojisine sahip , topraklarında sahip olduğu doğalgaz petrol rezervleri , nüfusu her yönüyle kıyaslanamayacak bir ülke. Uçakları vsvsvsvsv kendi yapımı. Elin abdsine domalıpda satın almıyor bizimkiler gibi... 2 uçak düşmüş çok mu bizim dağdaki teröristlerle savaşımızda kaç milyar dolar kaybettiğimizi , kaç tank helikopter kaybettiğimizi unuttun heralde?

decameronun yazılarına katılıyorum ve bir ilave:

Dünya iki kutuplu olmak zorundadaır olmassa ne olur  amerika istediği yere girer bombalar öldürür ve çıkar.Eskiden SSCB varken amerika her istediği yeri vurabiliyormuydu ?Mejbur bir dengeleyici kutup olmalı gürcistanada iyi oluyor abd ye dödlerini teslim edince bi bok var zannettiler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    Benim baba tarafım Oset, yani Alan. Biz kafkas halkları olarak aşşağılık moskoflarla yüzyıllardır savaşıyoruz. Bugüne kadar kafkas topraklarında alabildikleri tek şey cesetleri olmuştur, bugünden sonra da cesetleri olacaktır. Kafkasyada yaşayan tek bir insan kalmayana kadar Kafkasların şanlı mücadelesi devam edecektir. Rusya bize kurtuluş savaşında yardım etti diyen tarih fakirleri, kurtuluş savaşında Türk ordusuna kafkaslar 6 tane süvari alayı ile katılmadı mı. Osmanlı Rus savaşında 25.000 süvari ile osmanlı ordusuna yardıma gelen kafkas halkarı değilmiydi, Kırım hanlığı ile birlikte Osmanlının her savaşına katılan kafkas süvarilerine ne oldu, viyana önlerine Hacı Giray ile birlikte gelen kafkas süvarilerinden ne haber. Bizimle birlikte herdaim kanını omuz omuza döken kafkas halklarını bir kenara atıp, 2 kuruş para, 2 de silah verdiler diye ruslardan taraf mı olacağız. Yazıklar olsun. Kafkas halkları olarak kendi aramızda sorunlar çıkabilir, birbirimize girebiliriz, Ruslara ne oluyor? Ruslardan yardım isteyen kim. Biz kendi işimizi kendimiz hallederiz. Aşşağılık moskoflar kafkaslardan defolsun, sen kimsin de işime karışıyorsun. Ben Oset olarak kafkas halkı olan Gürcüleri Ruslarla mücadelesinde destekliyorum ve ruslara siktirip gitmelerini söylüyorum. Onları siktirettikten sonra biz kendi hesabımızı kendimiz görürüz. Siktirin gidin aşşağılık moskoflar, kafkasyadan ancak leşiniz çıkar. Bizden alacağınız şey gönderdiğiniz moskof piçlerinizin leşinden başka birşey olmayacak.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

DkN bunu yazdı:
    Benim baba tarafım Oset, yani Alan. Biz kafkas halkları olarak aşşağılık moskoflarla yüzyıllardır savaşıyoruz. Bugüne kadar kafkas topraklarında alabildikleri tek şey cesetleri olmuştur, bugünden sonra da cesetleri olacaktır. Kafkasyada yaşayan tek bir insan kalmayana kadar Kafkasların şanlı mücadelesi devam edecektir. Rusya bize kurtuluş savaşında yardım etti diyen tarih fakirleri, kurtuluş savaşında Türk ordusuna kafkaslar 6 tane süvari alayı ile katılmadı mı. Osmanlı Rus savaşında 25.000 süvari ile osmanlı ordusuna yardıma gelen kafkas halkarı değilmiydi, Kırım hanlığı ile birlikte Osmanlının her savaşına katılan kafkas süvarilerine ne oldu, viyana önlerine Hacı Giray ile birlikte gelen kafkas süvarilerinden ne haber. Bizimle birlikte herdaim kanını omuz omuza döken kafkas halklarını bir kenara atıp, 2 kuruş para, 2 de silah verdiler diye ruslardan taraf mı olacağız. Yazıklar olsun. Kafkas halkları olarak kendi aramızda sorunlar çıkabilir, birbirimize girebiliriz, Ruslara ne oluyor? Ruslardan yardım isteyen kim. Biz kendi işimizi kendimiz hallederiz. Aşşağılık moskoflar kafkaslardan defolsun, sen kimsin de işime karışıyorsun. Ben Oset olarak kafkas halkı olan Gürcüleri Ruslarla mücadelesinde destekliyorum ve ruslara siktirip gitmelerini söylüyorum. Onları siktirettikten sonra biz kendi hesabımızı kendimiz görürüz. Siktirin gidin aşşağılık moskoflar, kafkasyadan ancak leşiniz çıkar. Bizden alacağınız şey gönderdiğiniz moskof piçlerinizin leşinden başka birşey olmayacak.

Dkn yorumuna çok şaşırdım. Orada Osetlere kıyım yapılırken sen gidip Gürcüleri savunuyorsun. Hiçbir anlam veremedim. Binlerce sivil vatandaş öldürüldü. Evleri özellikle bombalandı. Sen diyorsunki Rusya yardım etmesin. Rusya'dan yardım talebi bir kere ülkenin kendisinden geldi.

1 SAAT DAYANIRIZ: Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlık ilan eden Güney Osetya'nın, Rusya'dan bir saat içinde acil yardım göndermesini istediği bildirildi.  Güney Osetya Güvenlik Konseyi Başkanı Anatoliy Barankeviç yaptığı açıklamada, ''Rusya'dan yardımı bir saat içinde göndermesini istiyoruz. Aksi takdirde çok sayıda kayıp olacak'' ifadesini kullandı.

Bu kadar zayıf bir ülkenin nasıl Gürcistan'a karşı savunmasını bekliyorsun? Gürciler hakkında yeterince şey bildiğinden emin değilim. Al şu linki bir oku

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=72238

λ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yemekten sonra geliyorum.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anisiz59
    anisiz59's avatar
    Erkek

yorumlara   baktım da takım tutar gibi rusları tutuyorum gürcüleri tutuyorum   diye yorum yapılıyor ya şaka değil bu, savaş insanlar ölüyor  lütfen biraz ciddiyet, hemen yanıbaşımızdaki savaşın bize yararı değil zararı olur,,

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yorumlara bak ya ...Osetyada kimlerin yasadigi , kimlerin ezildiginden , Gurcustan hukumetinni kimlere zulmettiginden bir haber adamlar yorum yazmis.Sirf rus oldugu icin karalanmislar.Devletler arasi ikili iliskiler degerlendirilirken gecmis savaslara bakilmaz.Gurcustan denilen devlet bugun nereye hizmet ediyor belli.Bugun abd usleriyle dolu , abd nin turuncu devremiyle basa gelenlerin ulkesi olmus.Osetya - Gurcistan iliskilerinide hic bilmiyorsaniz googledan bile arastirarak ogrenebilirsiniz...

Dkn , sovyetlerin kurtulus savasina yardimina yaptigin yorumda zerre mantik varmi hoca ? Git arsivleri arastir bari , ne yardim yapilmis neler olmus.Kimse kafkaslarin destek vermedigini soylemedi ama sovyet yardimina bok atma nedenin ne ? Ali Fuat Cebesoy kimdir arastirmani ve sovyet iliskileri ile ilgil iyazdigi 3-4 ciltlik eseri alip okumani tavsiye ederim...

Antioksidan Cecenler'i savunursan birileride kalkar Kurtleri savunur bagimsizlik icin.Sen bir devletin ic islerine karisamazsin , cecenler bagimsizlik istemis , arkadasim savaslar olmus sinirlar cizilmis mi cizilmis , rusya diye bir devlet dogmus mu dogmus , sen bu devlet topark butunlugune saygi duyacaksin , duymazsan isyan edecek savasacaksin.Cecenleri desteklersen , rusta kalkar derki , sen yillarca milli goruscu orgutler araciligiyla cecenlere para silah adam yardimi yaptin mi yaptin.o zaman bende pkk ya burada kamp kurar sana karsi guclenmesini saglarim.Devlet iliskilerinden baba hayri goz onune alinmaz.Kaldi ki senin cecenlere verdigin destegin binde birini ruslar pkk ya verdi...cizgilerdeki rollri degistirirsen adam der sana osmanli doneminde kurtlere ait bir bolge gorunuyor haritada da o zaman sen kurtlere devlet kuracaksin orada der.Onun icin savas nedir ? Savas sonucunda olusan sinirlar ve kurluan devletin uniter yapisi nedir ev bu yapinin uluslararasi arenada kabul edilebilirligi nedir bunlari bilmek gerekir.Duygusal yorum yapmakla devlet yonetimi , devletler arasi ikili iliskiler kurulmaz.

Ek olarak ben kendi ulkemin cikarlarina bakacaksam , bugun kendi sinir komsularimdan rusya,iran ve suriye ile iyi gecinir ayni cizgide siyaset guderim abd ye karsi , yalakalik olsun diye gurcistane 2dk da elektrik vermem...deniz asiri emperyalist gotlerin asya ayagini olusturmam , cakalligini yapmam.

Gurculerin 5-6 ucak dusurme olayi , 5-6 ucak dusurmeyle savas kazanilmaz.Kibris cikarmasinda biz kactane parasutlu asker kaybetmisiz arastirmak gerekir.3-4 ucak dusurmeyle guc gosterilmez , iraklilar kalesnikofla helikopter dusurdede ne oldu ?

Son olarak osetya olayinin patlak vermesi bence bir nabiz yoklama isidir.Amerika BOP'un 3.ayagi olan iran mudahelesinde rusya nin bolge ulkeleri ustundeki gucunu ve tavrini iran-rus iliskilerini gormek istemis olabilir.Iran'in bu osetya olayinda yaptigi aciklamalar neler , rusyaya karsi nasil bir tutum icerisinde bunlari takip etmek gerekir...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı:

DkN bunu yazdı:

Dkn yorumuna çok şaşırdım. Orada Osetlere kıyım yapılırken sen gidip Gürcüleri savunuyorsun. Hiçbir anlam veremedim. Binlerce sivil vatandaş öldürüldü. Evleri özellikle bombalandı. Sen diyorsunki Rusya yardım etmesin. Rusya'dan yardım talebi bir kere ülkenin kendisinden geldi.

1 SAAT DAYANIRIZ: Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlık ilan eden Güney Osetya'nın, Rusya'dan bir saat içinde acil yardım göndermesini istediği bildirildi. Güney Osetya Güvenlik Konseyi Başkanı Anatoliy Barankeviç yaptığı açıklamada, ''Rusya'dan yardımı bir saat içinde göndermesini istiyoruz. Aksi takdirde çok sayıda kayıp olacak'' ifadesini kullandı.

Bu kadar zayıf bir ülkenin nasıl Gürcistan'a karşı savunmasını bekliyorsun? Gürciler hakkında yeterince şey bildiğinden emin değilim. Al şu linki bir oku

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=72238

Kuzey ve Güney Osetler biraz farklı. Güneyliler ortadoks olup "Alan" kimliklerinden uzaklaşmış bir halktır, Ruslarla yakınlıkları bundan kaynaklanmaktadır. Kuzeyliler ise çoğunluğu müslüman olup kültür muhafazasını en üst seviyede tutmayı başarabilmiş katı "Alan"lardır. Gürcistan Güneye karşı operasyon başlattığı anda Abhazya ve Kuzey Osetya dan binlerce gönüllü Güney ile birlikte savaşmak için harekete geçti zaten, kimsenin Ruslara ihtiyacı yok. Kafkasyada en ufak bir Rus varlığı dahi istemiyoruz. İlerleyen saatlerde Adıgelerde gönüllü olarak Güneye gelmeye başladılar. Aslında Kafkas halkları Gürcüleri adamdan saymıyor, pek çok kez de Gürcülerle savaştık. Ancak söz konusu olan Rusya ve Kafkaslar ise ozaman Gürcüler ilede ortak paydada buluşuruz. Bu Kafkasların kendi sorunudur, aşşağılık moskofların Kafkasya da yeri yoktur. 93 yılında Gürcüler Abhazya'ya saldırdığında olduğu gibi biz birleşip ortak mücadele ile Gürcüleri atmasını biliriz. Gürcüler 93 yılında Abhazyada aldıkları ağır yenilgiyi hatırlarlar, biz kendi sorunumuzu kendimiz hallederiz, Kafkas halkları birleşir ve yine Gürcüleri cehennemin dibine yollarız.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı:

Yorumlara bak ya ...Osetyada kimlerin yasadigi , kimlerin ezildiginden , Gurcustan hukumetinni kimlere zulmettiginden bir haber adamlar yorum yazmis.Sirf rus oldugu icin karalanmislar.Devletler arasi ikili iliskiler degerlendirilirken gecmis savaslara bakilmaz.Gurcustan denilen devlet bugun nereye hizmet ediyor belli.Bugun abd usleriyle dolu , abd nin turuncu devremiyle basa gelenlerin ulkesi olmus.Osetya - Gurcistan iliskilerinide hic bilmiyorsaniz googledan bile arastirarak ogrenebilirsiniz...

Dkn , sovyetlerin kurtulus savasina yardimina yaptigin yorumda zerre mantik varmi hoca ? Git arsivleri arastir bari , ne yardim yapilmis neler olmus.Kimse kafkaslarin destek vermedigini soylemedi ama sovyet yardimina bok atma nedenin ne ? Ali Fuat Cebesoy kimdir arastirmani ve sovyet iliskileri ile ilgil iyazdigi 3-4 ciltlik eseri alip okumani tavsiye ederim...

Antioksidan Cecenler'i savunursan birileride kalkar Kurtleri savunur bagimsizlik icin.Sen bir devletin ic islerine karisamazsin , cecenler bagimsizlik istemis , arkadasim savaslar olmus sinirlar cizilmis mi cizilmis , rusya diye bir devlet dogmus mu dogmus , sen bu devlet topark butunlugune saygi duyacaksin , duymazsan isyan edecek savasacaksin.Cecenleri desteklersen , rusta kalkar derki , sen yillarca milli goruscu orgutler araciligiyla cecenlere para silah adam yardimi yaptin mi yaptin.o zaman bende pkk ya burada kamp kurar sana karsi guclenmesini saglarim.Devlet iliskilerinden baba hayri goz onune alinmaz.Kaldi ki senin cecenlere verdigin destegin binde birini ruslar pkk ya verdi...cizgilerdeki rollri degistirirsen adam der sana osmanli doneminde kurtlere ait bir bolge gorunuyor haritada da o zaman sen kurtlere devlet kuracaksin orada der.Onun icin savas nedir ? Savas sonucunda olusan sinirlar ve kurluan devletin uniter yapisi nedir ev bu yapinin uluslararasi arenada kabul edilebilirligi nedir bunlari bilmek gerekir.Duygusal yorum yapmakla devlet yonetimi , devletler arasi ikili iliskiler kurulmaz.

Ek olarak ben kendi ulkemin cikarlarina bakacaksam , bugun kendi sinir komsularimdan rusya,iran ve suriye ile iyi gecinir ayni cizgide siyaset guderim abd ye karsi , yalakalik olsun diye gurcistane 2dk da elektrik vermem...deniz asiri emperyalist gotlerin asya ayagini olusturmam , cakalligini yapmam.

Gurculerin 5-6 ucak dusurme olayi , 5-6 ucak dusurmeyle savas kazanilmaz.Kibris cikarmasinda biz kactane parasutlu asker kaybetmisiz arastirmak gerekir.3-4 ucak dusurmeyle guc gosterilmez , iraklilar kalesnikofla helikopter dusurdede ne oldu ?

Son olarak osetya olayinin patlak vermesi bence bir nabiz yoklama isidir.Amerika BOP'un 3.ayagi olan iran mudahelesinde rusya nin bolge ulkeleri ustundeki gucunu ve tavrini iran-rus iliskilerini gormek istemis olabilir.Iran'in bu osetya olayinda yaptigi aciklamalar neler , rusyaya karsi nasil bir tutum icerisinde bunlari takip etmek gerekir...

Sovyetlerin yardımını bir karşılaştırma olarak verdim, bir yanda yüzyıllardır onbinlerce şehit ile bize destek olan Kafkaslar, bir yanda çıkarı için 1 sefer destek vermiş olan ebedi düşman moskoflar. Burada Kafkaslara karşı moskofları destekleyecekseniz siz haramzadesiniz. Yani anlayacağın ben moskof yardımına bok atmadım, Kafkas halklarının yüzyıllar boyunca yaptığı yardımlarla moskofların yardımının karşılaştırılamayacağını söyledim.

Çeçenleri elbette ki savunurum, Çeçenler ile pkk nın hiçbir benzerliği yoktur. Ruslar Çeçen topraklarını işgal etmişler ve Çeçenlerde işgale karşı savaşmışlardır. Bu savaş hala sürmektedir, Çeçenler hala işgal edilen topraklarının bağımsızlığı için savaşmaktadır. Çeçenlere terörist demenin Kurtuluş savaşında bağımsızlık mücadelesi veren Türk ordusuna da terörist demekten hiçbir farkı yoktur. Kafkaslar Rusların değildir ve olmayacaktır. Biz toprağımızı kimseye vermeyiz, kimse toprağını kimseye vermez.

Ek olarak sen ülkenin çıkarlarına bakacaksan, bizim çıkarlarımız Gürcistan dan yanadır. Biraz birşeylerden haberdar olmak lazım. Biz 1997 yılından beri Gürcü ordusunu eğitiyoruz. Eğitim karşılıyında 2.7 milyon dolar para alıyoruz. Biz başarılı Gürcüleri buraya getirip Harp Okulunda eğitiyoruz. Gürcistanda ki Harp akademilerini biz kurduk. Biz Gürcistan'a ciddi envanter satışı yapıyoruz ve ciddi para kazanıyoruz. Biz bugüne kadar Gürcistan'a helikopterinden tankına kadar mühimmat hiğbe ettik, kimse çıkarı olmayan ülkeye askeri envanter hiğbe etmez. Bizim Gürcistan'da hava üssümüz ve dolayısı ile Gürcü hava sahasını kullanma yetkimiz var. Ortada bu denli derin bir militar durum varken hangi çıkarlardan bahsediyorsun hoca? suriye iran gibi fakir beş para etmez devletlerle niye ilişki kurayım, savaş durumunda onların topraklarını da savunmak zorunda kalacağım, bize tek getirileri ek cephe olacak. Ben 1. dünya savaşında olduğu gibi bir daha arap toprakları için ölmem. İran'ın da Suriye'nin de canı cehenneme, pkk nın bir numaralı destekçileri, Türkiye'nin bir numaralı düşmanları, savaşın eşiğine geldiğimiz ultimatomu yiyince it gibi tırsan şerefsizler. Ben bu coğrafyada birtek Mısır ile müttefik olurum, gerek ordusu gerek siyaseti gerekse ekonomi ile bölgenin en büyük ülkesi. Onlar dışında bölgede kimse benden değil, bende onlardan değilim.

Toplam Hit: 20603 Toplam Mesaj: 166