folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Rus-Gürcü Savaşı Başladı

Rus-Gürcü Savaşı Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBarky
    DjBarky's avatar
    Erkek
    Enis bunu yazdı:
    -----------------------------
    bang-bang bunu yazdı:
    keşke şöyle 8-9 milyon kişi ölse de nüfus biraz rahatlasa :)
    katılıyorum :|
    sen ve senın gibileri ne boş insanlarsınız ya. sana bişi sölimmi senden bi cacık olmaz adam olmayı ögren laf salatası yapacagına. sen sıcak yatagında yatarken pc 'nın basında tbt 'e msn 'e girip zart zurt yaparken icin rahat oluyorda insanlar ölünce cok güzel oluyor dimi. Senı ben askerde görürürm inş senın zamanına taşşaklı bi savaş cıkarda ozaman görürürm senı msn 'e girmeye tbt 'de laf salatası yapmaya benzıyormuymus görürsün ozaman.

Hayat, cinsel ilişkiyle bulaşan ölümcül bir hastalıktır. http://www.youtube.com/watch?v=qd4O2AtXYSo
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sorpix
    Sorpix's avatar
    Erkek

DjBarky bunu yazdı:
    Enis bunu yazdı:
    bang-bang bunu yazdı:
    keşke şöyle 8-9 milyon kişi ölse de nüfus biraz rahatlasa :)
    katılıyorum :|
    orada askerler siviller yani insanlar ölüyor sizin yaptıgınız yoruma bakın... ben iki tarafıda tutmuyorum savas yanlısı bi insan degilim...

ne haydi kızıl haydi kızıl diye şaklarım nede haydi gurcu diye...

sekiz dokuz milyon kişi olecegine siz ölün!!!

Falan Filan...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek
    DkN bunu yazdı:

Compu, Askeri eğitim işbirliği anlaşması sonucu eğitmeye başladık, bunun üzerine konuşacak bir durum yok. Dikkat edersen bölge devleti olarak özellikle belirtmişim, Pakistan ne zaman bölge devleti oldu hocam? Pakistan Orta Doğu ya taşındı da bizim haberimiz mi olmadı. Ruslar ile ilişkimi duygusala indirgemiyorum, benim Gürcistan üzerinde büyük çıkarlarım var. Çıkarlarımı savunmak zorundayım. Rusların Kafkasyada hakimiyet kurmasının Türkiye ye zerre faydası olmadığı gibi çıkarlarımızın tam tersinedir.

Amor, size anlatılan viyana hikayesi ne yazık ki gercegi yansıtmamaktadır. Yenilginin faturasını Kırım'a ve Hacı Giray'a kesmek arapçı yobazların safsatalarıdır. Hacı Giray 40.000 süvari ile geldiği viyana kuşatmasında Leh süvarilerinin saldıracağını akıncıları ile belirledikten sonra bu saldırıyı durdurmak için tahkimat kurdurulmasını söylemiş ancak Hacı Giray aşşağılanıp küçümsenmiş ve dinlenmemiştir. Kimse Hacı Giray'a Leh süvari saldırısını engellemesi için görev vermemiştir, Hacı Giray bu saldırıyı haber verip önlem alınmasını söylediği için bu saldırının önlenmemesinin suçu Hacı Giray'a atılmaktadır. Halbuki Hacı Giray bu saldırının geleceğini haber vermiş, tahkimat kurdurulmasını söylemiş ancak dinlenmeyerek aşşağılanarak geri yollanmış ve tahkimat kurdurulmamıştır. Sonrasında da Leh süvarileri Osmanlı ordusunu viyana önünde ezip geçmiştir. 

Sevgili kardeşim herhalde bi yanlış okuma sonucu bu hataya düştün. Hacı Giray Han Viyana kuşatmasında Sancak-ı Şerifi düşman eline geçmemesini sağlayarak büyük bi iş yapmıştır ve sonrada Kırım Hanlığına getirilmiştir. Murat Giray Han ise Viyana kuşatması esnasında Tatar süvarilerinin başında bulunmaktaydı ve Hacı Giray Han da onun emrindeydi. İskender köprüsünün güvenliğini sağlamakla yükümlüydü ve aşşağılandığı gerekçesiyle ders vermek istemişti.

Bu bana anlatılandan ziyade benim araştırdığım ve edindiğim bilgidir. İlkokulda öğretilen tarihle konuştuğumu sanmanı istemem.

Yenilginin faturası zaten Sadrazama kesilmişti ve Arapçı yobazlar dediğin kişilerin ( Silahdar Tarihi adlı eserde birebir anlatılmıştır ) verdiği bilgilerle Alman ve Avusturya tarihçilerininde verdiği bilgiler uyuşuyor. ( V. Renner, vs vs )

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpinozA
    SpinozA's avatar
    Erkek
    Türkiye Gürcistan'a elektrik veriyor
    Gürcistan'ın talebine olumlu yanıt verildi

08.08.2008 19:32

Güney Osetya'nın tek taraflı bağımsızlığını ilan etmesinin ardından, bugün bölgede yaşanan çatışmalarla beraber Gürcistan'ın Türkiye'den elektrik talep ettiği ve Türk tarafının da bu talebe olumlu yanıt verdiği öğrenildi.

A.A muhabirinin edindiği bilgiye göre, Türkiye ile elektrik alış-satışı konusunda bir anlaşması bulunan Gürcistan, bu sabah saatlerinde Türkiye'den ek elektrik talebinde bulundu. Talebi değerlendiren Türk tarafı öğle saatlerinden itibaren Gürcistan'a elektrik vermeye başladı.

HAk Bellediğin Yolda Yanlız Gideceksin.Kırında Olsa Kırıl Fakat Eğilme Sakın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

DkN bunu yazdı:
    Benim baba tarafım Oset, yani Alan. Biz kafkas halkları olarak aşşağılık moskoflarla yüzyıllardır savaşıyoruz. Bugüne kadar kafkas topraklarında alabildikleri tek şey cesetleri olmuştur, bugünden sonra da cesetleri olacaktır. Kafkasyada yaşayan tek bir insan kalmayana kadar Kafkasların şanlı mücadelesi devam edecektir. Rusya bize kurtuluş savaşında yardım etti diyen tarih fakirleri, kurtuluş savaşında Türk ordusuna kafkaslar 6 tane süvari alayı ile katılmadı mı. Osmanlı Rus savaşında 25.000 süvari ile osmanlı ordusuna yardıma gelen kafkas halkarı değilmiydi, Kırım hanlığı ile birlikte Osmanlının her savaşına katılan kafkas süvarilerine ne oldu, viyana önlerine Hacı Giray ile birlikte gelen kafkas süvarilerinden ne haber. Bizimle birlikte herdaim kanını omuz omuza döken kafkas halklarını bir kenara atıp, 2 kuruş para, 2 de silah verdiler diye ruslardan taraf mı olacağız. Yazıklar olsun. Kafkas halkları olarak kendi aramızda sorunlar çıkabilir, birbirimize girebiliriz, Ruslara ne oluyor? Ruslardan yardım isteyen kim. Biz kendi işimizi kendimiz hallederiz. Aşşağılık moskoflar kafkaslardan defolsun, sen kimsin de işime karışıyorsun. Ben Oset olarak kafkas halkı olan Gürcüleri Ruslarla mücadelesinde destekliyorum ve ruslara siktirip gitmelerini söylüyorum. Onları siktirettikten sonra biz kendi hesabımızı kendimiz görürüz. Siktirin gidin aşşağılık moskoflar, kafkasyadan ancak leşiniz çıkar. Bizden alacağınız şey gönderdiğiniz moskof piçlerinizin leşinden başka birşey olmayacak.

offff tarih bilgisine gel....

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?Sayfa=3&folderid=54802

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?Sayfa=4&folderid=61818

buralardan devam edelim 

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    valla şimdi aklıma şu geldi: günün birinde acaba bizde savaş görecekmiyiz. bence tarih yeniden yazılacak. torunlarımız bizi okuyacak. savaş çıkacak. dünyanın a.koyacaz. yedi cihana sahip olacaz. g. leri yese bize de savaş açarlar. ;)

///______________
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Arnavutluk, Hırvatistan, Makedonya,Çek Cumhuriyeti,Polonya bunlara füze kalkanı kuruluyor hadi kıpırdasın o Rusyanız,Rusların her yerde eline verdiler hala muhalefet olsun diye karşı çıkıyorsunuz,bitti bitti Çarlık rusyası yok artık.Hadi atsın Rusya abd ye nükleer füze görelim,nükleeri geçtim füze atsın bakalım.
    ABD savunma harcaması 620 milyar dolarken diğer ülkeler toplamda 500 milyar dolar harcıyor,fark mı?AL SANA FARK!
    G.Amerikadan,Avrupaya,Avrasyaya askeri üsleri olan amerika,fark mı?Al sana fark!
    Varşova Paktı ve NATO biri SİLİNDİ biri hala duruyor AL SANA FARK!
    Moskoflar Afganistan da perişan oldu,ABD sildi süpürdü AL SANA FARK!
    Irak düştü,Afganistan düştü AL SANA FARK!
    Rusyanın tüm sınırlarını NATO ülkeleri sardı AL SANA FARK!
    ABD gelişirken Ruslar iç hesaplarıyla uğraşıyordu Yeltsinle uğraştı sonra Putin geldi adam etti.
    Ruslar yıllarca mig geliştiriyoruz dediler 20 yılda amerika çok sayıda yeni uçak üretti.AL SANA FARK!
    Çin diyorsunuz Türkiye K.Iraka girdiğinde köpek gibi çıkın diyen kim?Çinin en çok ürün sattığı devlet ama aynı zamanda ÇİNDE EN ÇOK ÜRETİM YAPAN KİM?ABD!AL SANA FARK!HADİ ÇİN BAŞ KALDIRSIN ABDYE!
    ABD bir denizaltı projesine 11 milyar dolar harcıyor hadi HARCASIN RUSYA!

KİMSENİN ABD HAYRANI olduğu YOK!Bazı şeyleri kabullenin anlatmak istediğim BASİT TATMİNLERİ GEÇİN.ZÜÜRT MASTÜRBASYONLARIYLA BAŞARI GELMEZ,NE ABD NE İSRAİL BÖYLE YAPTI!Bu işler çalışmakla olur,internetten abd şöyle rusya böyle demekle değil,hadi sağlıcakla.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

Rusya artık komunist değil,karma sistemle yönetiliyor ileride de kapitalistlerin ağa babası bile olabilir,komunist diye onları savunmak aptallıktır. bunu okuyun!

---
    Şaakaşvili'nin Osetya'ya girdi. Rusya da Gürcistan'a... ABD'nin ilk beyanı 'elini çek' oldu. Peki ama bu lafları hangi tarafa söyledi?
    Mihail Saakaşvili bir kumar oynadı. Güney Osetya'ya girdi. Ardından Rus tankları da soluğu Gürcistan'da aldı. Şaakaşvili kendinden emindi; "ABD beni destekler" diye düşünüyordu ki yanılmadı. ABD, Güney Osetya'da patlak veren çatışmalarda hemen ateşkes ilan edilmesini isteyerek, Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü desteklediğini açıkladı. Ve Rusya'nın derhal Gürcistan'dan çıkmasını istedi...

Dışişleri Bakanlığı sözcülerinden Gonzalo Gallegos, "Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü destekliyoruz ve hemen ateşkes ilan edilmesi çağrısını yapıyoruz. Bütün tarafları, Gürcüleri, Güney Osetyalıları ve Rusları, gerginliği düşürerek, çatışmadan kaçınmaya çağırıyoruz" dedi.

Gallegos, çatışmanın taraflarıyla görüşmek üzere bölgeye bir özel temsilci göndermekte olduklarını da belirtti.

Öte yandan Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'in krize ilişkin çeşitli ülkelerin üst düzey yetkilileriyle görüşmeler yaptığı bildirildi.

Bu arada ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, çatışmalara ilişkin ilk açıklamasında, durumu yakından izlediğini ve Gürcistan'ın ABD'den yardım istemediğini duyurdu.

Pentagon sözcüsü Bryan Whitman gazetecilere açıklamasında, "Gelişmeleri çok yakından izliyoruz" dedi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, ''Güney Osetya bölgesini yüksek kesimdeki Cava kenti dışında tamamen denetim altına aldık'' dedi.
    ---------
    Masadaki sinek Gürcistan ha :D?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Abi yazacamda neye karsilik ne yazayim ona karar veremdim.Antioksidan haci sen ne konusuyorsun :D la rusya senin sozunlemi fuze atacak , abi cocuk isimi bu devlet yonetimi , dunyanin dengesini elinde tutuyorsun , putin surecini iyi suzmek gerek.Putinin icraatlarini iyi degerlendirmek gerek.Hangi hamlelere karsi putin neler yapti , putinni adimlari rusyaya ne kazandirdi...ne bilm abi savas stratejisi - siyasi strateji - devletler arasi ikili iliskiler bunlar baz alinarak tartisilir , karamuratiz biz mantigiyla tartisilmaz ki...zaten net kopup duruyor telekoma a sokayim...

antioksidan abd nin yaptigi o aciklama , haci abd gibi bir devlete inaniyorsun sen.gurcistanin toprak butunlugunden yanaymis , abd :D irakta nerede toprak butunlugu , turkiye ye yonelik bop planinda nede toprak butunlugu yok , bu isler nabiz yoklama isleri ...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 20617 Toplam Mesaj: 166