folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Rus-Gürcü Savaşı Başladı

Rus-Gürcü Savaşı Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

dkn hicbirsey demiyorum hoca ,sen gurcustan askerlerini hangi anlasma sonrasi egitmeye basladin onu arastir sonra gel tartismaya devam edelim.

hala ruslarla olan ilskilerini duygusal degerlendiriyorsun hoca.

savas nedir

yeni bir devlet nedir bunu bilmek gerekir.

misir demissin birde pakistan i tarihsel surecte bizle iliskilerini arastir.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Mısır'ın Ekonomisi Ha? Mısır'ın Ekonomisi?

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ülkede yaşanan ciddi ekmek sıkıntısı ve sonrasında doğan şiddet olayları karşısında orduya ekmek üretimi ve dağıtımını artırma talimatını verdi.

BBC - Ekmek fiyatlarındaki artış ve usulsüzlük yapıldığı yolundaki çeşitli iddialar, yoksul semtlerdeki ekmek fırınlarında çeşitli kavga ve çatışmalara neden oldu, bazı olaylar ölümle dahi sonuçlandı.

Cumhurbaşkanı Mübarek, ülkede uzun ekmek kuyruklarının oluşmaya başlaması karşısında, bu durumun derhal sona erdirilmesi gerektiğini belirtti.

Mısır Ordusu ve İçişleri Bakanlığı, çok sayıda fırında üretimi kontrol altında tutuyor.

Bu fırınlar normalde asker ve polis güçlerinin ihtiyacı olan ekmeği karşılamakta kullanılıyor.

Yaşananlar karşısında Mısır ordusunun ekmek satmak üzere 500 büfe kurduğu belirtiliyor.

Devletin resmi yayın organlarında çıkan haberlere göre, Mısır'da yaşanan ekmek krizi, dünya pazarlarındaki buğday fiyatlarındaki ciddi artışın ve enflasyondaki yükselmenin sonucu.

Mısır'da ekmek üretimi büyük ölçüde devlet teşvikleriyle yürütülse de son bir yılda teşviksiz ekmek fiyatlarında yüzde 26'yı aşan bir artış görüldü.

AFP'ye açıklama yapan bir güvenlik yetkilisinin verdiği bilgiye göre son haftalarda oluşan ekmek kuyruklarında çıkan kavgalarda en az dört kişi hayatını kaybetti.

Mısır'ın 78 milyonluk nüfusunun yüzde 20'si, günde 2 doların altında bir kazanca sahip olmakla tanımlanan yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

Yüzde 20'lik bir kesim de bu sınırın ancak üzerinde bir gelire sahip.

Dünya Bankası verilerine göre Mısır halkının yüzde 4'ü de aşırı yoksulluk içinde.

1977 yılında Mısır hükümetinin ekmek üretimine teşvikleri azaltmaya çalışması üzerine çıkan şiddet olaylarında en az 70 kişi hayatını kaybetmişti.

________

Hangi Ekonomiden bahsediyorsun hoca? 

Çekil,Önümden Çekil...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

DkN bunu yazdı:
    -----------------------------
    Benim baba tarafım Oset, yani Alan. Biz kafkas halkları olarak aşşağılık moskoflarla yüzyıllardır savaşıyoruz. Bugüne kadar kafkas topraklarında alabildikleri tek şey cesetleri olmuştur, bugünden sonra da cesetleri olacaktır. Kafkasyada yaşayan tek bir insan kalmayana kadar Kafkasların şanlı mücadelesi devam edecektir. Rusya bize kurtuluş savaşında yardım etti diyen tarih fakirleri, kurtuluş savaşında Türk ordusuna kafkaslar 6 tane süvari alayı ile katılmadı mı. Osmanlı Rus savaşında 25.000 süvari ile osmanlı ordusuna yardıma gelen kafkas halkarı değilmiydi, Kırım hanlığı ile birlikte Osmanlının her savaşına katılan kafkas süvarilerine ne oldu, viyana önlerine Hacı Giray ile birlikte gelen kafkas süvarilerinden ne haber. Bizimle birlikte herdaim kanını omuz omuza döken kafkas halklarını bir kenara atıp, 2 kuruş para, 2 de silah verdiler diye ruslardan taraf mı olacağız. Yazıklar olsun. Kafkas halkları olarak kendi aramızda sorunlar çıkabilir, birbirimize girebiliriz, Ruslara ne oluyor? Ruslardan yardım isteyen kim. Biz kendi işimizi kendimiz hallederiz. Aşşağılık moskoflar kafkaslardan defolsun, sen kimsin de işime karışıyorsun. Ben Oset olarak kafkas halkı olan Gürcüleri Ruslarla mücadelesinde destekliyorum ve ruslara siktirip gitmelerini söylüyorum. Onları siktirettikten sonra biz kendi hesabımızı kendimiz görürüz. Siktirin gidin aşşağılık moskoflar, kafkasyadan ancak leşiniz çıkar. Bizden alacağınız şey gönderdiğiniz moskof piçlerinizin leşinden başka birşey olmayacak.

Ruslarla Kafkas halklarının tarihten gelen bi düşmanlığı ve hala devam eden husumeti doğrudur. Fakat Viyana kuşatmasında köprüyü bırakıp kuşatmanın sona ermesine ve Osmanlının yenilemesine, Binlerce Müslümanın şehit edilmesine sebep olan, Duraklama dönemine geçişte en önemli rolü oynayan da Murat Giray Han dı.. 

Biz burda ne kadar Rusların yardımına ihtiyaç olmadığını söylesekte ordaki yetkili bu açıklamayı yapmış. Bölgedeki Abhazların ve Alanların G. Osetyaya destek vericeği açık ki kayıtsız şartsız veriyorda fakat Gürcistan 93teki Gürcistan değil ve bunları provakatif olarak kullanıyor. Yani bize karşı duruşunun arkasındaki sebepler başka..

Adam akıllı savaşmak istese amenna ama Gürcistan Osetlere, Rusyayı kışkırtmak için saldırıyor ve Rusyada cevabını G.Osetya üzerinden veriyor.

Bence bu Çerkezlerin istemiyeceği Namert bi savaş.O yüzden Ruslar işin içinde zaten.

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek

Compu, Askeri eğitim işbirliği anlaşması sonucu eğitmeye başladık, bunun üzerine konuşacak bir durum yok. Dikkat edersen bölge devleti olarak özellikle belirtmişim, Pakistan ne zaman bölge devleti oldu hocam? Pakistan Orta Doğu ya taşındı da bizim haberimiz mi olmadı. Ruslar ile ilişkimi duygusala indirgemiyorum, benim Gürcistan üzerinde büyük çıkarlarım var. Çıkarlarımı savunmak zorundayım. Rusların Kafkasyada hakimiyet kurmasının Türkiye ye zerre faydası olmadığı gibi çıkarlarımızın tam tersinedir.

Amor, size anlatılan viyana hikayesi ne yazık ki gercegi yansıtmamaktadır. Yenilginin faturasını Kırım'a ve Hacı Giray'a kesmek arapçı yobazların safsatalarıdır. Hacı Giray 40.000 süvari ile geldiği viyana kuşatmasında Leh süvarilerinin saldıracağını akıncıları ile belirledikten sonra bu saldırıyı durdurmak için tahkimat kurdurulmasını söylemiş ancak Hacı Giray aşşağılanıp küçümsenmiş ve dinlenmemiştir. Kimse Hacı Giray'a Leh süvari saldırısını engellemesi için görev vermemiştir, Hacı Giray bu saldırıyı haber verip önlem alınmasını söylediği için bu saldırının önlenmemesinin suçu Hacı Giray'a atılmaktadır. Halbuki Hacı Giray bu saldırının geleceğini haber vermiş, tahkimat kurdurulmasını söylemiş ancak dinlenmeyerek aşşağılanarak geri yollanmış ve tahkimat kurdurulmamıştır. Sonrasında da Leh süvarileri Osmanlı ordusunu viyana önünde ezip geçmiştir. 

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Birde hacilar bizde bu Cerkez,Gurcu,Arnavut,Pomak ... hayranligi niye anlamam.

Cecenler , memlekete gelip gemi kaciran bunlar , ucak kaciran bunlar , rusyada , turki devletlerdeki Turk is adamlarini haraca baglayan cete kuran bunlar ,biz de hala bunlara hayraniz...

*haritadan pakistan'in yerine bakarsan bolge icindemi disindami anlasilir haci , yada amerikanin yonetimi gecirmeye calistigi ulkelere bakarsan da pakistanin konumunu gorebilirsin.

*hoca senin gurculerle senin ne gibi bir cikarin olabilir ki , bolgede soz soyleyen devletler arasinda gurcistan yok ki , yoksa bizim oradan cikarimiz yilda 2.7 milyon dolar mi ?

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı:

Cecenler , memlekete gelip gemi kaciran bunlar , ucak kaciran bunlar , rusyada , turki devletlerdeki Turk is adamlarini haraca baglayan cete kuran bunlar ,biz de hala bunlara hayraniz...

Hoca şu saydığın işlerden hiçbirine bulaşmamış bi millet var mı bildiğin ? 

Bu bikaç kişinin yaptığı birşeyden dolayı duyulan kin yerine, Halkının güzelliği ve ezilmişliğinden dolayı oluşan sevgi olamaz mı ?

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    yarın bi gün karşılıklı savaş olacak gibi.. rusya birlikleri göndermiş. gürcistanda genç çocuklar askerliğe alınıyormuş. sonu hiç iyi değil.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı:

*haritadan pakistan'in yerine bakarsan bolge icindemi disindami anlasilir haci , yada amerikanin yonetimi gecirmeye calistigi ulkelere bakarsan da pakistanin konumunu gorebilirsin.

*hoca senin gurculerle senin ne gibi bir cikarin olabilir ki , bolgede soz soyleyen devletler arasinda gurcistan yok ki , yoksa bizim oradan cikarimiz yilda 2.7 milyon dolar mi ?

Al hacı, kırmızı ile işaretlediğim yerlerden malumun olan Türkiye, öteki ise Pakistan. Bölge devleti dediğin Pakistan yani. Global müttefiklik desen tamam da, bölge devleti diyorsun hocam, yanlış kelime kullanıyorsun.

Ben gürcistan ile olan çıkarlarımızı zaten sıraladım, sen bana Rusya ile olan çıkarlarımızı sıralasana, balkanlarda, kafkaslarda tek bir ortak çıkarımız var mı? yoksa çıkarlarımız tamamn birbirine zıt mı?

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Boş yere ortalık karıştı. Başka hiçbirşey değil. Gürcistanın başındaki dangalağın Allah cezasını versin.

λ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    decameron bunu yazdı:

AntiOksidan bunu yazdı:
    decameron bunu yazdı:
    Ruslar dünyaya öyle bir ders verecekki nutku tutulup izleyecek herkes :] Emperyalist abd uşakları rusyayı kötüleyedursun, kabullenemesin.... Tıssss....Rusya öyle bir uluski , uzaya ilk uyduyu yollayan onlar. 1950lerde Atom bombası üretimi teknolojisine sahip olabilmiş , envanterine düyayı yerle bir edecek kadar doldurmuş bir ülke.. Soğuk savaşın bitmesi sonrası sahip olduğu tank top tüfek bataryalar sillahlar 87 den fazla ülkenin 1. sınıf askeri envanteri olmuştur. Sırf depolarından satılan fazla silahlardır... 5 tane ülke bayrağına rus yapımı Keleşı resmetmiştir... Gürcistan dediğiniz , rusya için masasına konan sinekten farklı değildir. Burada abd tarafı konuşmayın allahınızı severseniz.... Nesini savunuyorsunuz abd nin..... Rezil haysiyetsiz herifler dünyaya sahip edaları içindeler , uzatsın elini rusyayada görsünler ebelerinin çoraplarını.... Arkandayız Rusya ggogogogoog Putin gogo!
    komik.Birşeyleri ilk yapmak şu anki durumlarını değiştirmez.Gürcistan madem masasına konan sinekten farksız hadi girdikleri gibi alsınlar osetyayı?5 uçak neden düştü ayıptır sorması gürcü topraklarında?
    Neyse dışarı çıkıyorum geldiğimde cevap yazarım,uzunca ;)

Allahını seversen rusyaya bok atıyırsan , türkiyeyi tuvalet kağıdı olarak dahi kullanmazsın sen. Rusya dediğin ülke kaç yıl önce nükleer güce kavuşmuş uzay teknolojisine sahip , topraklarında sahip olduğu doğalgaz petrol rezervleri , nüfusu her yönüyle kıyaslanamayacak bir ülke. Uçakları vsvsvsvsv kendi yapımı. Elin abdsine domalıpda satın almıyor bizimkiler gibi... 2 uçak düşmüş çok mu bizim dağdaki teröristlerle savaşımızda kaç milyar dolar kaybettiğimizi , kaç tank helikopter kaybettiğimizi unuttun heralde?

Deca konuştun ama boş konuştun.Sondan geliyorum,pkk bir gayri nizami harp yürüten terör örgütüdür,gayri niazmi harp siperlerle,mevzilerle olmaz,pusularla olur.TSK dünyanın gayri niazmi harpte en başarılı ülkesidir,bu genel olarak kabul görmüş G.N.H. kurallarına göre de böyledir.Biz teröristlerle yıllarca çatıştık kaç tank düşmüş yazsana?Kaç uçak düşmüş yazsana?ABD ırakı vururken kaç uçağı düşmüş yazsana bi zahmet!
    İki düzenli ordu arasındaki savaşı bir mi tutuyorsun bir gerilla taktiği uygulayan(GERİLLA DEĞİLDİRLER,GERİLLA TAKTİĞİ UYGULAYAN TERÖR ÖRGÜTÜDÜRLER) terörist örgütle?Bunun bana mantığını açıklasana sen?

Diğer konu AMERİKA DEVLETİ VE ORDUSU F-16 ÜRETMİYOR!UÇAĞI LOCKHEED MARTIN URETIYOR!KIMSEYE GÖT VERİLDİĞİ YOK!
    Diğer konu kimse Rusya kötü rusya böyle demiyor,Rusya dünyanın en güçlü 2.devleti ama geç bu işleri devlet su işleri,
    Kafkaslarda Turuncu devrim oldu nerdeydi Rusya?
    Bak etrafındaki tüm ülkelere füze kalkanı kuruyor Rusya nerdeydi ayıptır sorması?Rusya o füze kalkanı kurulduktan sonra füze değil leblebi atamayacak Amerikaya,hala basit yalanlarla kendinizi avutun.
    Irakta ABD varken,Afganistanda ABD varken Rusya nerdeydi?ABD G.Korenin yanında direk savaşa girdi,Rusya ne sik yaptı?Ben sana olanları söylüyorum sen bana Rusya bu teknolojide böyle bunda böyle diyorsun böyle olmaz bu işler.
Toplam Hit: 20619 Toplam Mesaj: 166