folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Şu Almanların Terbiyesizliğine Bakın...

Şu Almanların Terbiyesizliğine Bakın...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek

Alman düşmanlığınızı anlayabilmiş değilim. Her medaya hata yapar olayı süsler büyütür abartır birşeyler olur.Ticari açıdan bakıldığında türkiye ile en çok ticaret yapan ülkelerin başında gelir Almanya. Türk eğitiminede destek vermektedir alman hükümeti.Başarılı öğrencilere almanyada eğitim imkanı sunar.

Almanlar nasıl insanlardır? Almanlar gayet makul ve iş insanlarıdırlar.İşlerinde gayet ciddi, dakik ve titizlerdir.Boş zamanlarında ise sizden bizden sapkın olabilirler.Tabi her milletin eğitimsiz,cahil kesmi mevcuttur.Ama bir milleti bu bilinçsiz kişilerle yargılamak saçmadır.

Alman medyası olayı abartmıştır.Ama unutmayınki şu şehrazat olayıda 2 hafta kadar anahaberlerde diğer haberlerden daha çok dikkat çekmiştir.

Almanları tanıyıp tanımadığımı sorabilirsiniz.Eğitim hayatımın (8-9 aylık bir dönem) her gününün yarısı onlarla geçiyor.

Konunun geneline bakınca anlayamadığım nokta nedendir bu düşmanlık? Sadece almanlara değil genel olarak tüm konularda dışarıya bir düşmanlık söz konusu. Biz dışarıya bağımlı bir devletiz bunu unutmayınız.Vatanı milleti satın demiyorm size bunuda yanlış anlamayın.Sadece biraz insancıl olmak , olaylara objektif yaklaşıp tüm taraflar açısından değerlendirmek gerekli tüm olayları.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    ya abi nerden nereye geldiniz yaws:) kisaca sunu söylemek yeterli sanirim. almanlar genelde su cografya tarihinde türkler ile beraber savaslara girmistir. amma cikari vardir amma yoktur. ama sunuda söylemeliyim ki. almanlarin bizi 1. dünya savasina cekmesi ile bizede bircok vaatler verilmisti. eski kaybettiginiz topraklari almak vs. turancilik ülküsünü gerceklestirmek icin kafkasya cephesi gibi ortaasya türkleriyle birleserek yeni bir güc olusturma cabasiyla enver pasaninda ordunun basinda bulunmasi kendisininde bir alman hayrani olmasi gibi kücük seylerinde sözkonusu oldugu durumlar itibari ile savasa girerek belkide yüzyilin hatasi yapilmisti. oysaki bazi gercekler vardi kasi konulamazdi mesele ingiliz fransiz italyanlarin 1. dünya savasindan önce zaten topraklari paylasmayi planladiklari ülkeyi sömürge haline getirmelerinden belli idi. dikkat ederseniz 1. dünya savasinin sona ermesinin arkasinda yine amerika vardi. savasa girdigini ilan etti. ilan ettigi gibi 1. dünya savasinin kazanan taraflarida belli oldu. sonuc olarak almanya bu savas sonunda cok fazla birsey kaybetmedi diyebilirim. bir kac toprak ve savas tazminati disinda almanyanin osmanli ile baglari koparildi. zaten maksat osmanliyi paylasmakti. almanya cok büyük degildi ki. cografi olarak almanyaya uzak kalinmasi ve savas sonucunda yetersiz diplomasi ile baglar koparilmisti. almanlar türk subaylarina egitim vermesi makinelerin kullanimizi techizatlarin ve donanmanin tamirati, yapilisi ve kullanilisi gibi bir cok konuda savas zamaninda yardimi oldugu kesinkes dogrudur. ammavelakin almanyanin osmanli cikarlarindan dünyaya kafa tutma ekonomiyi elinde tutma, avrupa nin en güclü ülkesi konumuna gelme gibi büyük hevesleri osmanli cepheleri sayesinde olacagini düsünmüslerdi. ne kadar cok cephe ne kadar cok savasi daha büyük alana yayarsak bizim icin daha iyi olur düsüncesini gütmüslerdir. nitekim kafkasya cephesinin kaybedilmesi ile hem turancilik ülküsünün gerceklestirilemiyecegi anlasilmis hemde diger cephelere yardim götürmekte zorlandiklarinin farkına vararak savasin kaybedilecegi önceden belirlenmistir. tabi is istende gecmistir. enver pasa söylemlerine göre almanlar su ana her zaman türklerin yaninda oldugunu ve olacagi söylemlerinide bulmak zor degil. ama dedigim gibi bir kac kisinin kendi cikarlari yüzünden ne büyük gafletlere düstügümüzü görüyoruz.. sonuc itibari ile almanya ne bizim dostumuz nede bizim düsmanimizdir. Hitlerin türkleri öven sözleri olmasina ragmen bazi kitaplarda türk bölgesinide isgal etmeyi düsündükleri fakat önceki konumlarinda beraber olmalari ve türklerin kurtulus savasindaki inanilmaz savas basarisinida düsünerekten türkiyeye satasma bile olmamistir. hatta belcikanin bazi bölgelerinde bazi uyaniklarin türk bayragi dalgalandirilmasi sebebi ile orada türkler yasiyor diye nazi ordularinin kasabaya zarar vermeden gecip gitmeleri gibi gecmis olaylari duymaktayiz. türkler ile almanlar hic bir zaman savasmaz. en azindan basindaki adamlar izin vermez. turist olaylarina gelecek olursak; türk esnafindada hata var enayiyerine koymalari gibi. ammavelakin turistlerde az bucuk serefsizler hani. amelelerin onlari tecavüz etmelerinden cok onlarinda kendilerinin tecavüz etitmeleri gerceginide gözardi etmemek gerek. tamam abi türk milleti abaza kabul ediyorum. ama onlarinda hic mis sucu yok birader.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dikdatoraa
    dikdatoraa's avatar
    Erkek
    fmk bunu yazdı:
    -----------------------------
    dikdatoraa bunu yazdı:
    fmk bunu yazdı:
    senin ülkenede almanlar gelse yerleşse alman mahalleri kursalar her yere kilise dikseler senin örf ve adetlerine ters düşseler piyasayı öldürseler onların yüzünden işsiz kalsan anarşi yapsalar toplu olarak türkleri türkiyede dövseler sende kendi ülkende alman düşmanı olurdun olaya objektif bakın bence adamlar haklı dağdan gelip bağdakini kovmayalım bu arada bakın tarihe almanlar asla bize düşman olmamıştır en kötü günümüzde dahi yanımızda olmuşlardır böyle bır dostu 2. dünya savasında biz sattık asıl hayınlıgı bız onlara yaptık buna ragmen hala bıze dostlardır.
    arkadaşım onlar almanyanın işçi göçü isteğiyle gitmiş insanlardır yani almanya bir zamanlar işçi gücüne ihtiyaç duydu ve anlaşmayla gittiler yani zorla gidip yerleşmedik ve eğer işçi istiyorsa gelen işçilerin din örf ahlak kurallarını yaşatmak ve saygı duymak zorundadıralmanya oraya giden işçileri kendisi toplu bir yere oturtmuştur ve türklerin almanları dövdüğü filan yok bi halt bilmiyon sıkıyon işte sence alman polisi böyle bir şeye izin verir mi? ayrıca almanya bizi sevdiği için değil sadece kendi çıkarlarına uygun olduğu için bizim müüttefiğimiz olmuştur 2 dünya savaşında da satma diye bir şey  yok canım o savaşa girecek durumda değildik ve girmeedik durum bundan ibarettir ama sonradan giden türklerle oradaki türk sayısı biraz daha fazlalaşmıştır bu insanların oraya gitmesi de önceki işçi göçünün bi getirisidir
    bi bok bilmeden sıkıyorsun demişsin o almanları döven türkler arasında bende vardım geçmiş senelerde .... işci gücü demişsin piyasada olmadığın ve iş dünyasının neler getirdiğini bilmeden sen atıp tutyorsun örneğim türkiyede türk gençleri işsiz gezerken işverenler vasıf gerektirmeyen yerlerde azeri , romen,tatar felan çalıştırırlar neden çünkü daha ucuz onların yüzünden seninde ekmeğin elden gitseydi sende onlara düşman olurdun . neyse bu konu uzar ama biraz karşımda dengeli dursanız sağlam bir fikir alış verişi tarzında tartışma olur ama nerde...
    arkadaşım ben hiç görmedim azeri romen işçi niyeyse görünmez mi oluor bunlar ama tatar var çünkü onlardan bu ülke vatandaşı olan çok kişi var ve tanıyorum ben ayrıca zevk için hiç bir türk adam dövmez (sen dövüyosan ayrı bir şey) anlaşmazlıklardan çıkan kavgalar da her yerde olabilecek bir şeydir türkler adam dövüyor diye lanse etttirmeyelim lütfen kendin sağlam bir fikirle çıkmışmısın bak bi bakalım allahımın ruhsuz almanlarını dost filan diye övüyon ona kalırsa 1. dünya savaşında da biz savaşa girmeseydik almanya nın işi çok daha önce bitmişti bile onların bize minnettar olması lazım ama onlar olmadığı gibi kötülüyor bi de senin gibiler kendi içinde almanları övüyor sen almanya ya gitmişsin orda kaldın baya herhalde de senin beynini iyi yıkamışlar (ayrıca almanları dövüp dövüp de burda onları övmek nasıl bir mantıktır bilemiyorum)

yenilmenin acısını yaşamadan kazanmanın zevkine hiç bir zaman varamazsınız... mağlubiyet son derece motive edicidir dibe vurduğunuzda en tepeden başka gidecek yeriniz kalmaz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

almanlari yerine gore benzerlerinden daha cok severizde,

su antalya derhal temizlenmeli, turizmin merkezinde nufusun yarisi cingene , kurdo. insanin gidesi gelmiyor, bu kadar dejenere edilmez bir sehir. kalite ve kalifeye adami gectikte biraz daha medeni gorunuslu ve efendi olsunlar, bu medeniyetsizlere kaldiysa isler turizm eriyor arkadaslar.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mimar
    mimar's avatar
    Erkek
    hayal bunu yazdı:

Türkiye’ye gidenler, İslami ülkenin geleneklerine uysunlar ve çatışmadan kaçınsınlar. Kıyafetler kapalı olsun. Mümkün mertebe teniniz çok az görünsün. Turistik tesislerin dışında üstsüz güneşlenmeyin.

Kadınlar birahanelere ve kahvelere gitmesinler. Orada erkek egemenliği var. Akşamları tek başınıza sokağa çıkmayın. Otobüslerde sadece kadınların yanına oturun.

bu kısım doğru...
    bizim burada bi laf vardır, "vereni it de s*ker" diye... karının biri plajda çırılçıplak yatacak bende sadece bakıp geçecem...
    yok yaaa....

uçmayı bilmiyorsan ibnelik yapmayacaksın...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı:

almanlari yerine gore benzerlerinden daha cok severizde,

su antalya derhal temizlenmeli, turizmin merkezinde nufusun yarisi cingene , kurdo. insanin gidesi gelmiyor, bu kadar dejenere edilmez bir sehir. kalite ve kalifeye adami gectikte biraz daha medeni gorunuslu ve efendi olsunlar, bu medeniyetsizlere kaldiysa isler turizm eriyor arkadaslar.

abi o biraz zor yaws:) temizleyemezler. 3 sene önce marmaris girisine jandarmalar alikoymus:) tüm dogudan gelen otobüsleri geri ceviriyorlardi. bende aydindan gitmistim. aydindan izmirden ankaradan istanbuldan gelenleri kimlik kontrölü yapip iceri sokuyorlardi diger yerlerden yani dogudan güneydogudan gelenleri geri cevirip sehire sokmuyorlardi a.q:) simdi öyle bi uygulama yok artik sanirsam. ama yapamazlar abi. olmaz artik alt kesim is gücünü insaat vs gibi potansiyelleri hem dogudan gelen elemanlara havale ettileri gibi. artik otellere barlara lokantalarada havale ediyorlar:) örnegin Didim altinkum u görmenizi tavsiye ederim. her tarafi dogulu vatandaslar isletiyor. ingilizlerde kayniyo simdi orda. cok seviyorlar onlari:) görsen evlenen evlenene. kalan kalana..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    fmk bunu yazdı:
    senin ülkenede almanlar gelse yerleşse alman mahalleri kursalar her yere kilise dikseler senin örf ve adetlerine ters düşseler piyasayı öldürseler onların yüzünden işsiz kalsan anarşi yapsalar toplu olarak türkleri türkiyede dövseler sende kendi ülkende alman düşmanı olurdun olaya objektif bakın bence adamlar haklı dağdan gelip bağdakini kovmayalım bu arada bakın tarihe almanlar asla bize düşman olmamıştır en kötü günümüzde dahi yanımızda olmuşlardır böyle bır dostu 2. dünya savasında biz sattık asıl hayınlıgı bız onlara yaptık buna ragmen hala bıze dostlardır.
    baştan sona saçmalık.
    osmanlı döneminde almanların bize yaptığı hainliği ingilizler bile yapmadı.osmanlı'nın en buhranlı, en kara günlerinde iki tane gemilerine Türk isimleri vererek rus köylerini bombalayıp bizi zorla savaşa çekmeleri, asker gücümüzü kullanmak istemeleri yüzbinlerce şehidimizin kanına mâl oldu.
    Mustafa Kemal Paşa, ALman General Limon'un tüm kararlarını uygulasa şimdiye doğu bölgemiz çoktan gitmişti.bumu almanların dostluğu kardeşliği ?
    2.dünya savaşından sora osmanlı toprakları paylaşılırken almanya'nın bi karış toprağı alındımı ?
    ayrıca piyasanın öldüğü flan yok Almanya'da çok yüksek yerlere gelen Türkler var.kendilerinin işciye ihtiyacı vardı Türklerde gitti iş sahibi oldu bazısı yükseldi bazısı yükselemedi bu kadar basit.
    zaten orda senin dediğin gibi onların örf ve adetlerine Türklerin ters düşme durumu yok.Almancı gençlere flan baktığında bi almandan bile daha fazla alman olduklarını görürsün.bunlarıda geçtim onların arasında örf ve adetlerimizi hala korusaydık zaten bu bi gurur kaynağı olurdu bizler için.
    Türk milleti hainlik yapmaz bunu kafana koy.avatarında nazi işaretinin duygusallığıyla konuşuyosun sanırım ama aç biraz Tarih oku gerçekleri gör.Asla ve asla Türk milleti hainlik, satıcılık yapmamıştır.Her zaman Türk milletine yapılmıştır bu dediklerin.

... sorcerer & musket ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hayal
    hayal's avatar
    Dişi
    yasin_55 bunu yazdı:
    hayal bunu yazdı:

çanakkale savaşında bizim dostumuz ona bakarsan yeni zelandalılar...

bak burda sonuna Hayal yazmamışsın .. Hayal

işin gücün yok onu mu takip ediyorsun yazık boş işlerle ilgilenme:)

görünüşte herkes insandır...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hayal
    hayal's avatar
    Dişi

kokainman bunu yazdı:
    fmk bunu yazdı:
    baştan sona saçmalık.
    osmanlı döneminde almanların bize yaptığı hainliği ingilizler bile yapmadı.osmanlı'nın en buhranlı, en kara günlerinde iki tane gemilerine Türk isimleri vererek rus köylerini bombalayıp bizi zorla savaşa çekmeleri, asker gücümüzü kullanmak istemeleri yüzbinlerce şehidimizin kanına mâl oldu.
    Mustafa Kemal Paşa, ALman General Limon'un tüm kararlarını uygulasa şimdiye doğu bölgemiz çoktan gitmişti.bumu almanların dostluğu kardeşliği ?
    2.dünya savaşından sora osmanlı toprakları paylaşılırken almanya'nın bi karış toprağı alındımı ?
    ayrıca piyasanın öldüğü flan yok Almanya'da çok yüksek yerlere gelen Türkler var.kendilerinin işciye ihtiyacı vardı Türklerde gitti iş sahibi oldu bazısı yükseldi bazısı yükselemedi bu kadar basit.
    zaten orda senin dediğin gibi onların örf ve adetlerine Türklerin ters düşme durumu yok.Almancı gençlere flan baktığında bi almandan bile daha fazla alman olduklarını görürsün.bunlarıda geçtim onların arasında örf ve adetlerimizi hala korusaydık zaten bu bi gurur kaynağı olurdu bizler için.
    Türk milleti hainlik yapmaz bunu kafana koy.avatarında nazi işaretinin duygusallığıyla konuşuyosun sanırım ama aç biraz Tarih oku gerçekleri gör.Asla ve asla Türk milleti hainlik, satıcılık yapmamıştır.Her zaman Türk milletine yapılmıştır bu dediklerin.

kokainman okumak bilmek araştırmak lazım biz çok cahiliz aslında tarihimizi bir bilsek

laf söyletmeyiz kimseye ağzına sağlık beee HaYaL..

görünüşte herkes insandır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fmk
    fmk's avatar
    Erkek

kokiaman tarih bilgine hayran kaldım yazdıklarını okudumda 2.dünya savaşından sonra osmanlı toprakları paylaşılmış felan ben bşr yerde okumamıştım bak bunu öğrendiğim iyi oldu ....

şu ilkokul kitaplarında okuduğumuz tarihden ne zaman vaz geçeceksiniz  bilmiyorum yok osmanlı bayraklarıyla başka bir devleti almanya bombalamış sonra bize sığınmış felan filan ..sadece gülüyorum .. almanyada asimile olmuş türk gençleri var doğrudur bazıları almandan dahada alman ama çoğunluk islamcı ve ülkücü gençliktir .. diğer arkadaşın cevabına cevap olarakta almanları dövemessin alman polisi izin vermez deöişti biz çok kavga ettik almanlara ama polis taraflı değildi almanyada ama meseleler ırkcılık felan değildi neyse.. konu uzar size tavsiyem hitlerin KAVGAM kitabını okuyun  senın yazdıklarının biraz üstünde başka bir arkdaş uzunca bir şey yazmış onları okumadın sanırım 2. dünya savaşı ile alakalı ..birde avatarımdaki kamalı haç meselisene gelince beni bilen bilir evet nazi taraftarıyımdır ama alman nazisi değil konuyla ilgilenenler ne demek istediğimi anlarlar fakat şiddetle söylüyorumki almanlar ve türkler dostur

hayal sana hiç değinmiyorum bile yazdıklarının tutulur bir tarafı yok

Eğer İnsanlar benimle aynı şeyleri düşünüyorsa bir yerlerde yanlış yaptım demektir
Toplam Hit: 14124 Toplam Mesaj: 133