folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder "Tahribat Türkçe Konuş" Kampanyası

"Tahribat Türkçe Konuş" Kampanyası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Armigerovs
    Armigerovs's avatar
    Erkek
    KESİNLİKLE destekliyorum sonuna kadar ,unutulmuş yitmiş ve bezmiş türk değerlerini kutsallarımızı destekleyecek herşeye varım bu da onlardan birisi topluma örnek olması gerekn bi hareket.tabiki bi kaç paçoz ne geregi var diyebilir ama UMRUMUZDA olmucaklar kendi kaybolmuşlulkarıyla baş başa kalacaklar :)

Lay lay lay lay lay OOOOOOOOOOOO Türkiiiiiiiiyeeeeeee/CELEBRATE ORGINALITY
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cepni
    cepni's avatar
    Erkek
    Dilin ne denli önemli olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım. Dil olmadan millet olmaz, tabiki Türkçe konuçacağız diye dilimize yerleşmiş olan kelimeleri atmaya çalışmakta olmaz. Misal, cd nin yerine neyi teklif ederseniz edin değiştirmeniz mümkün değildir çünkü bu kelime dilimize bu şekilde girmiş ve kabul görmüş. Yapılacak iş özellikle teknolojik yeniliklerde halka sunmadan önce yabancı kelimeye Türkçe karşılık bulmak ve onu sunmaktır. Ben şahsen yaşayan Türkçeciyim, tbt de Türkçemizi yaşatmak için uygulanacak böyle bir kampanyaya bende varım.

Bizim oralarda VATAN SATSA BİR KİŞİ ANINDA BİTER İŞİ! / "Türkçe"m, ana dilim, ata sesim, ses bayrağım, Bu koskoca dünyada beni sen Türk edensin." / Benim bozkurt yurdumda çakalların işi ne!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Armigerovs
    Armigerovs's avatar
    Erkek

Hatta avatarımın altındaki beni temsilen yazan 'MUSİC SHARER' kısmını şuan değiştirip MÜZİK PAYLAŞIMCISI yapıyorum.devrimler CHE AVEGURE ile başlarmış dimi :D

EDİT : profilimde son 2 gündür değişiklik yapamıyorum sebebini bilen varmı bu işin ?

Lay lay lay lay lay OOOOOOOOOOOO Türkiiiiiiiiyeeeeeee/CELEBRATE ORGINALITY
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hokkabaz
    hokkabaz's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hM bunu yazdı:
    -----------------------------
    bu kampanya iyi güzel hoş da, bazı noktalar var. şimdi 'orjinal' yerine 'özgün'ü ele alalım. orjinal yıllardır kullandığımız kelime ve özgünle çok çok yakın manalara gelselerde çok hafif bir anlam farklılığı var gibi. bir arkadaşımızın posta kelimesinde dediği gibi türkçenin içine girmiş (ve ya sıçmış) bu kelimeler. türkçe kullanımları daha rahat olsaydı insanlar onları kullanırdı; bilgisayar gibi. bu kampanyanın arkasındayım desteklerim ama bir bilişim- teknoloji demedim bak:)- sitesinde böyle bir olayın tutması çok zor.

Sence bu bilişim sitesinde sadece bilişim ile şeyler mi var ?

Sabrımla yazı tura oynama.. Damarıma basanın.. Kan dolaşımını durdururum !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hMhM
    hMhM's avatar
    Erkek
    under_king bunu yazdı:

hM bunu yazdı:
    bu kampanya iyi güzel hoş da, bazı noktalar var. şimdi 'orjinal' yerine 'özgün'ü ele alalım. orjinal yıllardır kullandığımız kelime ve özgünle çok çok yakın manalara gelselerde çok hafif bir anlam farklılığı var gibi. bir arkadaşımızın posta kelimesinde dediği gibi türkçenin içine girmiş (ve ya sıçmış) bu kelimeler. türkçe kullanımları daha rahat olsaydı insanlar onları kullanırdı; bilgisayar gibi. bu kampanyanın arkasındayım desteklerim ama bir bilişim- teknoloji demedim bak:)- sitesinde böyle bir olayın tutması çok zor.

Sence bu bilişim sitesinde sadece bilişim ile şeyler mi var ?

bu konuyu konuştuğumuza göre yok. ama bilişim ile ilgili konularda konuşurken konsol gibi hack gibi crack gibi kelimlerin türkçe'sini bulmak çok zor(aklıma hemen gelen kelimeler bunlar). evet belki yoğunluk bilişimden genel konulara kayıyor ama yine de burası bilişimle alakalı bir site.

kenarda köşede takılırım ben
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    tamam yerine okey k yerine  q  v yerine w kullanmayın yeterli
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maganda
    maganda's avatar
    Erkek
    baştan kaybettik bu kampanyayı 10 tane üyenin takma isimlerine (nıcklerıne) bakın kaç tanesi türkçe ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Cold ağzın bal yesin cok güzel bir fikir bu
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PriesTBT
    PriesTBT's avatar
    Erkek
    Çok iyi olur.

selam gençlik!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

bu siteye giren herkesin ana dili Turkce olmak zorundami ?

ilk once bunu bir dusunun...

anca gidersin...
Toplam Hit: 21002 Toplam Mesaj: 174