folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder "Tahribat Türkçe Konuş" Kampanyası

"Tahribat Türkçe Konuş" Kampanyası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    f1kr3t bunu yazdı:
    -----------------------------
    cold-m4 bunu yazdı:

f1kr3t bunu yazdı:
    abi çok saçma geldi bana :| tamam email demeyiz eposta deriz de egönderi nedir ya :| mesajda demicez sanırım gönderi,ileti filan dicez ? peki hepsine bişey bulduk diyelim. dilimize yabancı dilden geçmiş tonla kelime var. birini değiştirdik,ikisini değiştirdik,onunu değiştirdik. eee ? kaldırgaçlı götürgeç gibi mal mal şeyler çıkar sonra ortaya :S ben mesaj yazarken bi yandan icimden söleyerek yazıyorum :D doğal olarak mesaj yazarken "email yazdım dur silip egönderi yazim." gibi bişi diceimi sanmiyorum. uzatmaya gerek yok sanırım. ben yokum. var olana da mani olmam :|

fiko ben kalkıp da Atatürk ün yaptığı gibi devrim yapalım demiyorum ki, gücümüz yettikçe dilimize sahip çıkalım diyorum..

abi genel olarak yazarız tamam. "okay" demeyiz "tamam" deriz. "eet" demeyiz "evet" deriz ama senin dediğin gibi (özellikle takıldım cünkü garip geldi) egönderi ve türevleri olan kelimeleri ben yazarken kendime gülerim ak :|

ya o anlık aklıma o geldi söyledim, hem niye gülüyosun amk içinde o aşk olduktan sonra hiçbi şekilde gülmezsin..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    f1kr3t bunu yazdı:
    cold-m4 bunu yazdı:

f1kr3t bunu yazdı:
    abi çok saçma geldi bana :| tamam email demeyiz eposta deriz de egönderi nedir ya :| mesajda demicez sanırım gönderi,ileti filan dicez ? peki hepsine bişey bulduk diyelim. dilimize yabancı dilden geçmiş tonla kelime var. birini değiştirdik,ikisini değiştirdik,onunu değiştirdik. eee ? kaldırgaçlı götürgeç gibi mal mal şeyler çıkar sonra ortaya :S ben mesaj yazarken bi yandan icimden söleyerek yazıyorum :D doğal olarak mesaj yazarken "email yazdım dur silip egönderi yazim." gibi bişi diceimi sanmiyorum. uzatmaya gerek yok sanırım. ben yokum. var olana da mani olmam :|

fiko ben kalkıp da Atatürk ün yaptığı gibi devrim yapalım demiyorum ki, gücümüz yettikçe dilimize sahip çıkalım diyorum..

abi genel olarak yazarız tamam. "okay" demeyiz "tamam" deriz. "eet" demeyiz "evet" deriz ama senin dediğin gibi (özellikle takıldım cünkü garip geldi) egönderi ve türevleri olan kelimeleri ben yazarken kendime gülerim ak :|

ya o anlık aklıma o geldi söyledim, hem niye gülüyosun amk içinde o aşk olduktan sonra hiçbi şekilde gülmezsin..

:/ bekleyelim görelim :| inş. istediğin gibi sonuclanır ne diyim :D 

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

http://www.tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF4376734BED947CDE&Kelime=kampanya

bence dünyada tek bir dil vardır.oda sen ne konuşuyorsan o dildir.dilin milliyetçiliği yanlış.yoksa yalnış mıydı? yok lan sen yalnızla yanlızı yok yok yanlışla yanlızı yok ada değil yanlışla yalnızı mı? herneyse ne anlıyorsanız o işte :) 

Ayrıca çok şekersin :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

TÜRKÇE Düşün

TÜRKÇE Konuş

TÜRKÇE Sev

UMUDUN TÜRKÇE OLSUN...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    puskullu
    puskullu's avatar
    Dişi
    nu_metal bunu yazdı:

ben türkçenin iyi bir dil olduguna inanmıyorum
    içinde anlatım bozuklugu olan dil ne kadar iyi olabilir

sen bozarsan tabi anlatım bozukluğu olur.dilde kendi kendine anlatım bozkluğu ıoolmaz türkçe  çok ulvi bir dildir

Suskunluğum asaletimdir her lafa verecek bir cevabım var.Ama bir lafa bakarım,lafmı diye.Birde söyleyene adammı diye....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

nu_metal bunu yazdı:

benim dedigim turkce cok esnek hassas bir dil ,  bir virgül eksikliginde , kelimenin yerinden dolayı vs vs  cümle yapısı hemen deisio
    benim dedigim buydu

bunlar dilin zenginliğini gösterir zaten

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek
    nu_metal bunu yazdı:

ben türkçenin iyi bir dil olduguna inanmıyorum
    içinde anlatım bozuklugu olan dil ne kadar iyi olabilir

AHUHUZUHAUSDUHASD heralde dinlediin müzikler kafanı bulandırmış beyinfalan kalmamış:|

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek
    Yeterince düzgün türkçem var ve başkasının bozuk türkçesi beni rahatsız etmez anlaşırım mutlaka. Onun bozuk dili benim kaderimi değiştirmez yinede dili iyi kullanmaktan yanayım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hMhM
    hMhM's avatar
    Erkek
    bu kampanya iyi güzel hoş da, bazı noktalar var. şimdi 'orjinal' yerine 'özgün'ü ele alalım. orjinal yıllardır kullandığımız kelime ve özgünle çok çok yakın manalara gelselerde çok hafif bir anlam farklılığı var gibi. bir arkadaşımızın posta kelimesinde dediği gibi türkçenin içine girmiş (ve ya sıçmış) bu kelimeler. türkçe kullanımları daha rahat olsaydı insanlar onları kullanırdı; bilgisayar gibi. bu kampanyanın arkasındayım desteklerim ama bir bilişim- teknoloji demedim bak:)- sitesinde böyle bir olayın tutması çok zor.

kenarda köşede takılırım ben
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Lisede Turkce icin adanaki okullarda kampanya baslatmistim , basariyada ulasti kampanya ama sonuc := 0 ; 

nu_metal haci senin noktadan,virgulden,unlemde... haberin yoksa Turkce ne yapsin !

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 21004 Toplam Mesaj: 174