folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder "Tahribat Türkçe Konuş" Kampanyası

"Tahribat Türkçe Konuş" Kampanyası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:
    -----------------------------
    Tabi bu önermeni bizim gibi bir avuç insan dışında ciddi alınmıyacak olması üzücü.Bunlar için guruplaşma olması gerek ve o gruplar bunun öncüsü olucak yoksa sitenin tamamının buna katılacağını sanmıyorum.Daha içimizde ki pkklıları temizleyememişken.Sık kulanılan kelimelerin bir listesini ve Türkçe karşılıklarını yazarak bir döküman oluşturmak gerek.Bu dökümanıda sitenin döküman bölümene koyarak bu fikri gerçekleştirmek için bir adım atmış olursunuz.

hocam biz Türkler her seferinde bir avuç insanla başardık onca şeyi, bir avuç da olsak başarıya ulaşacağımıza inancım var, eğer yardımcı olmak istersen birkaç arkadaşı da alıp güzel bir doküman yazabiliriz, hatta ilk olarak dokümanın Türkçedeki tam karşılığının ne olduğunu bularak da başlayabiliriz :)

biz başlayalım, inanıyorum ki zamanla artacak Türkçe konuşanların sayısı.. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    postta anlatılmak istenen önemlidir, nasıl anlatıldığı değil
    eğer bu uygulama hayata geçerse postta anlatılmak istenenden çok nasıl anlatıldığına bakılacak
    giriş-gelişme-sonuç izlenmiş mi? gizli özne yeterince gizli mi?
    gibi gereksiz sorulara araştırmalara mahal verilmiş olunacaktır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

cold-m4 bunu yazdı:

BAAL bunu yazdı:
    Tabi bu önermeni bizim gibi bir avuç insan dışında ciddi alınmıyacak olması üzücü.Bunlar için guruplaşma olması gerek ve o gruplar bunun öncüsü olucak yoksa sitenin tamamının buna katılacağını sanmıyorum.Daha içimizde ki pkklıları temizleyememişken.Sık kulanılan kelimelerin bir listesini ve Türkçe karşılıklarını yazarak bir döküman oluşturmak gerek.Bu dökümanıda sitenin döküman bölümene koyarak bu fikri gerçekleştirmek için bir adım atmış olursunuz.

hocam biz Türkler her seferinde bir avuç insanla başardık onca şeyi, bir avuç da olsak başarıya ulaşacağımıza inancım var, eğer yardımcı olmak istersen birkaç arkadaşı da alıp güzel bir doküman yazabiliriz, hatta ilk olarak dokümanın Türkçedeki tam karşılığının ne olduğunu bularak da başlayabiliriz :)

biz başlayalım, inanıyorum ki zamanla artacak Türkçe konuşanların sayısı.. 

Yardımcı olurum tabi ki.Öncelikle şu kaynak ilk adım olarak işimize yarıyacaktır.

http://www.turkceciler.com/forum/forum_posts.asp?TID=55

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Destekliyorum cold.

λ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek
    bazı arkadaşlar muhalefet olmak yerine.. katkı sağlamaya çalışsa madem aklına yatmadı o zaman boş mesajlar atmasın.. çünkü burda olmasını istdiğimiz. uğraşırsak yapabileceğimiz bir konudan bahsediyoruz.. :|

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    WebCrow bunu yazdı:
    postta anlatılmak istenen önemlidir, nasıl anlatıldığı değil
    eğer bu uygulama hayata geçerse postta anlatılmak istenenden çok nasıl anlatıldığına bakılacak
    giriş-gelişme-sonuç izlenmiş mi? gizli özne yeterince gizli mi?
    gibi gereksiz sorulara araştırmalara mahal verilmiş olunacaktır.

hacı ben sana gel burda kompozisyon yaz demiyorum, orjinal yerine özgün yaz diyorum ki, bugün burda yaygınlaşır,yarın öbürgün kahvede söylersin birinin bilinçaltına yerleşir, adam başka yerde de duyar vs vs maksat halkı Türkçeden koparmamak için birşeyler yapabilmek, çok mu zor ingilizcesi veya arapçası bilmemnesi yerine Türkçesini yazmak?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    madem türkçe konuşma kampanyası yapıyorsunuz.Size muhalefet olan elemanlarda çıkıp sizde imlâ kurallarına uygun yazın diyebilir.Kaba tasnif konuya bakıyorum 20'nin üzerinde imlâ hatası var.Üstelik başlığın adı da 'türkçe konuş kampanyası' so ironic
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı:
    madem türkçe konuşma kampanyası yapıyorsunuz.Size muhalefet olan elemanlarda çıkıp sizde imlâ kurallarına uygun yazın diyebilir.Kaba tasnif konuya bakıyorum 20'nin üzerinde imlâ hatası var.
    Konuşurken "kemal de geliyor" diyoruz "kemal de ayrı de geliyor" demiyoruz.farklı iki olay.alakasız.
    ama konuşurken tamam yerine bol bol okey diyor insanlar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    İmla kuralları bazen aksayabilirde fakat triumpun düzgün yazım hakkında söylediklerene katılıyorum.

λ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

Triumph bunu yazdı:
    madem türkçe konuşma kampanyası yapıyorsunuz.Size muhalefet olan elemanlarda çıkıp sizde imlâ kurallarına uygun yazın diyebilir.Kaba tasnif konuya bakıyorum 20'nin üzerinde imlâ hatası var.Üstelik başlığın adı da 'türkçe konuş kampanyası' so ironic

arkadaşım konu imla değil.. kelimeler şuanlık.. imla 2. planda.. ne denilmek istenildiğini bilyorsunuz.. ilk başta kelimelere önem veriyoruz..  yani ok yerine tamam

ya da bye bye yerine güle güle hoşçakal gibi anlatabildim mi? 

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
Toplam Hit: 20923 Toplam Mesaj: 174