folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

28 gün sıkıntı değil peki şirketler tazminatı verir mi arkadaşlar bilgisi olan var mı? 15 olmuyor malesef bir ay da içe giriyor.. 15+ 1 ay

zeybekustasi tarafından 17/Tem/18 22:42 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

25 gün askerlik çok sikindirik olmuş.

çünkü zaten askerliğin en berbat kısmı o ilk bi aydır. zaten bir ay sonra usta asker oluyosn. düzenini kurup yatıyosn paso.

ilk girişte hatırlasana amk binlerce insan sırayla koyun gibi sağlık taramasından geç aşı ol kıyafet al dene filan daha ilk günden kaçmaya çalışmıştım amk.

sonra koğuşun en boktan yatağını sana itelemeye kalksınlar. kogusu yıkatmaya çalışsınlar filan. daha ilk günden koğuştaki bütün uyanıklara devrecilere sopa çekcen filan. bunlar hep stres.

yemin töreni için haftalarca yürüyüş taliminde ayaklarının altını şişsin.

hele bi de 15 bin lira verip bedelli askerlik yapanlar varya bu anlattıklarımın 10 katını yaşarlar. bütün işleri onlara kitlerler.

kısa dönemlere bile her fırsatta poşet diyen zihniyetten bahsediyorum. hele bide pısırıklarsa varya öttürürler bedellileri.

ha ama zenginleri koruyan ve parası olana tüm kapıları açan yüce devletimiz başvuran yüzbinlerce genci kendi aralarında askerlik oynatabilir. diğer fakirlerden uzak tutabilir. orasını bilemem.

ama sonuç olarak gerekli birşeydi.  umarım kalıcı olur bu bedelli askerlik

hıc bır skım yapamazlar abı sana soyleyım :) 1 yıldır kımse kımseye dayatamıyor . bır de yasın buyukse oyle bır olay olmuyor . dayak mı atacaklar kıme vuruyor aq  . daha yemın etmemıssın 1 ay sonunda yemın edıyorsun er degılsın . kısa doneme yasa bılıyor dıye komutanlar bıle bırsey yapmaya cesaret edemıyor pek. 

28 gun saclamalık tamamen baska bırsey degıl 

etrafta cok arkadasım var sıkerım aq dıyor 28 gun gıdecegıme yurtdısına cıkarım dıyor .

ben sıke sıke gıdecegım kardesımı de goturecegım ama yıne normal olarak baktıgında 5 yılda erıtebıleceklerı rakamı 2 senede fılan erıtecekler yaş olayına meclıste ıtıraz gelecektır bunukurul degıstırıp 0 a cekebılır kaldı kı cekmelıdır. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

Herkes kısa dönemleri düşünüyor ama 12 ay askerlik yapan adam amuda kalkarak verir o parayı.

Ayrıca askerlik yapmayan bilmez, kısa dönemde o kalan 5 ay için 15 bin TL hiç birşey!!!!

Usta birliğinde 3 saat soğukta ayazda, üstümde tam teçhizat, çelik yelek, g3, kompozit başlık, 4 tane yedek dolu şarjör ile 133 gün nöbet tuttum amk. Hasta oldum gene nöbet tutturdular göt komutanlar. Bel fıtığı başlangıcı ile döndüm askerden. Hele o sessizlikte gerek gece 2-4 nöbeti, gerek sabah 6-9 nöbetinde o eziyetin üstüne kendi kendine konuşmaya başladığın an anlıyorsun özgürlüğün kıymetini.

Tuvalet temizlediğinde, 5 para etmez sivilde adam yerine koymadığın adamların sana emir verdiğinde anlıyorsun salaklıkları.

Acemilik ne lan. 2 silah sıkıp iki yürüyüş yapacaksınız amk. 28 gün tatile gidercesine gidin gelin işte.

En fazla yapacağınız "ÇÖK" deyip sizi 45 dk sıçma pozisyonunda bekletirler ki çoğu zaman yaşıyorduk bunu.

Geri kalanı "pim çek bomba at" diye kendinizi gaza getirmekten ibaret.

Askerlik yapmayan bu 15k ile bedellinin önemini anlayamaz.

Başka imkanı olan ya da Salak olan olan 15k ödemesin kısa ve net.

Usta birliğinde sikici bir bölük komutanıyla askerlik yapmış bir kişinin tavsiyeleridir bunlar.

Ulan Siirt...

abi sıkıntı süre yada askerliğin vasfı değil ki, hayatımı yaşamımı kurmuşum, güç bela iş bulmuşum çalışıyorum paramı kazanıyorum tak askerlik geliyor, işten çıkarılıyorum. 5 ay öyle para kazanamıyorum + geliyorum işsiz geziyorum? sikmişim yoksa nöbetini tuvaletini yıkamadığımız yapmadığımız şey mi? devlet versin kazandığım parayı ben askere gidince 3 yıl yine yaparım amk, yan gelip yatmaktan başka ne yapıyorlar?

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

25 günü bozarlar. İzni olmayan adam tazminata hak kazanıyor askere gittiği için, bedelli de olsa. O kadar adamın kıdemini yoktan yere ödeyecek şirketler. Zaten ekonomi kötü. Bozmaları lazım. 15.000 tl az olmuş bence. 40.000 filan bekliyordum ben.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bir sonraki bedelli ne zaman çıkar sizce? buna para yetmiyo.

kredi puanıda sıfır. anca ekime kadar kazı kazan alıp 20 bin çıkmasını beklerim, kazı kazan da 2 lira olmuş ake

ne şanslı insanlar var, anası babası iş miş kuruyo, bedellisini falan ödüyo ne bilim greencard çıkıyo adama.

keşke mirket falan doğsaydım, en azından devlet bana "şimdi bize 20 bin lira ver yoksa seni 6/12 ay bi yere kapatıp ağzını yüzünü sikicez" demezdi

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Uzun dönem askerlik çıkması için ne yapabilirim bilgisi olan var mı?

Bedelli için verecek param yok, kredi de çekemem. Zaten sonuna kadar borca gömülüyüm istesem de vermezler.

Mustafa
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

-Teklif toplamda 18 maddeden oluşuyor.

-Teklifte 28 gün askerlik yapılması koşulu var.

-Torba yasa ile TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

-31 Aralık 1993 öncesi doğanlar yararlanacak.

-Engelli vatandaşlar da yararlanabilecek.

-28 günlük temel askerlik eğitiminden kesinlikle dönüş yok.

-Temel askerlik eğitimi alacaklar ücretsiz izinli sayılacak.

-Zorunlu eğitimin nerede yapılacağını Savunma Bakanlığı belirleyecek.

-Yurtdışında bulunan vatandaşlarımız için 2 bin euroluk bir bedel söz konusu. 

-En kısa sürede kanunlaşacak.

-Temel askerlik eğitimi alacaklar ücretsiz izinli sayılacak. Bu maddeye bakarak tazminat alamayacak mıyız anlamına geliyor?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı

-Teklif toplamda 18 maddeden oluşuyor.

-Teklifte 28 gün askerlik yapılması koşulu var.

-Torba yasa ile TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

-31 Aralık 1993 öncesi doğanlar yararlanacak.

-Engelli vatandaşlar da yararlanabilecek.

-28 günlük temel askerlik eğitiminden kesinlikle dönüş yok.

-Temel askerlik eğitimi alacaklar ücretsiz izinli sayılacak.

-Zorunlu eğitimin nerede yapılacağını Savunma Bakanlığı belirleyecek.

-Yurtdışında bulunan vatandaşlarımız için 2 bin euroluk bir bedel söz konusu. 

-En kısa sürede kanunlaşacak.

-Temel askerlik eğitimi alacaklar ücretsiz izinli sayılacak. Bu maddeye bakarak tazminat alamayacak mıyız anlamına geliyor?

kamu personeli zaten izinli sayılır bir şekilde ama özel sektörede bu olacaksa eğer tazminat almana gerektircek durum olmaz ki askerden döndüğün an işine devam edebilirsin demek.

sigorta çıkışın yapılmayacak tabi.

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

E o zaman iş yaş :\

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

tazminat alamayacaksam sikerim böyle işi, acemliği yaparım 5 ayda izmarit toplar yatarım amk.

Toplam Hit: 391921 Toplam Mesaj: 761
bedelli askerlik