folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    Nautilus bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Çalıştığım şirket 21 gün için maaş ödeyeceğini ama kıdem tazminatı vermeyeceğini beyan etti. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.

21 gün maaş ödediği personeline nasıl tazminat ödeyecek anlamadım zaten : ) 

Hocam kıdem tazminatı verilse daha iyi olabilirdi teknik olarak. Şimdi diyebilirsin ki hiç birini de vermeyebilirdi daha ne istiyorsun???. Küçük ölçekli şirketlerde böyle bir risk olsa da orta büyük ölçekli şirketler çalışanını kaybetmemek için farklı imkanlar sunuyor. Bir örneğini yukarıda paylaşmıştım. Tabiki buna da çok çok şükür.

hocam kanunen fiili askerlik hizmeti gerçekleştirdiğin için kıdem tazminatı vermek zorunda. bizim şirkette muhasebe ile görüştük. istifa edip tazminatını alabilirsin dediler. eğer şirkete kılsan konuyu uzatabilir ve tazminatını alabilirsin. ama döndüğünde işe alırlarmı orası muamma.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    Nautilus bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Çalıştığım şirket 21 gün için maaş ödeyeceğini ama kıdem tazminatı vermeyeceğini beyan etti. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.

Hocam kıdem tazminatı verilse daha iyi olabilirdi teknik olarak. Şimdi diyebilirsin ki hiç birini de vermeyebilirdi daha ne istiyorsun???. Küçük ölçekli şirketlerde böyle bir risk olsa da orta büyük ölçekli şirketler çalışanını kaybetmemek için farklı imkanlar sunuyor. Bir örneğini yukarıda paylaşmıştım. Tabiki buna da çok çok şükür.

hocam kanunen fiili askerlik hizmeti gerçekleştirdiğin için kıdem tazminatı vermek zorunda. bizim şirkette muhasebe ile görüştük. istifa edip tazminatını alabilirsin dediler. eğer şirkete kılsan konuyu uzatabilir ve tazminatını alabilirsin. ama döndüğünde işe alırlarmı orası muamma.

Başkan sanırım hukuk ekibi buna karar veriyor... muhtemelen yasal zorunluk değil öyle olsa uygulamama şansı yok diye düşünüyorum.. iş akdi devam ediyor ücretsiz izin verdiği için bu nedenle de taminat veremiyor son haliyle.. 

zeybekustasi tarafından 15/Ağu/18 11:56 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    Nautilus bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Başkan sanırım hukuk ekibi buna karar veriyor... muhtemelen yasal zorunluk değil öyle olsa uygulamama şansı yok diye düşünüyorum.. iş akdi devam ediyor ücretsiz izin verdiği için bu nedenle de taminat veremiyor son haliyle.. 

21 gün maaş ödeyeceklerini söylediler ise size idari izin vermişler demektir.

Çıkan kanunda da idari izinli veya ücretsiz izinli sayılacaktır diyor. 

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

YÖK'ten bedelli askerlik kararı

Bedelli yaparken idari izinli sayılacak olan öğrenciler, sınavları olması durumunda 'mazeret sınavı' hakkına sahip olacaklar.

Milli Savunma Bakanlığı'nın, Bedelli Askerlik Uygulaması konulu yazısı Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında görüşülerek, geçici 55'inci madde kapsamında "21 günlük temel askerlik eğitimi" maksadıyla silahaltına alınacak yükseköğretim öğrencilerinin temel eğitimi aldıkları süre içinde idari izinli sayılmalarına, aldıkları temel askerlik eğitiminin ara sınav, vize veya yıl sonu final sınavlarına rastlaması durumunda mazeret sınav hakkı verilmesine, mağduriyet yaşanmaması için üniversitelerce gerekli tedbirlerin alınmasına karar verildi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Buna göre, söz konusu bilgiler birinci dönemde (15 Eylül 2018) silah altına alınacaklar için 28 Ağustos 2018, ikinci dönemde (6 Ekim 2018) silah altına alınacaklar için 6 Eylül 2018, üçüncü dönemde (27 Ekim 2018) silah altına alınacaklar için 27 Eylül 2018'de e-Devlet'te ilan edilecek.

http://www.ensonhaber.com/bedellide-ilk-3-donemin-detaylari-belirlendi.html

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Arefe günü açık mı acaba askerlik şubesi hemen başvuru yapalım erken gidip gelelim 😂

Ignorance is bliss.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

hocalar hiçbiskim anlamıyorum bu açıklamalardan a.q

parayı ne zamana kadar yatırırsak hangi dönemde gideceğiz belli mi? Ben şimdi parayı hatırsam 15 eylülde kesin gidecek miyim vs, a.q yerinde 10kere aradım askeriye de istediğin zaman yatır diyorlar,burada 28inde belli olacak diyor vs.

şu işi net bilen biri parayı ne zaman yatırırsam ne zaman giderim açıklayabilir mi_?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Ben son gün yatirayim o zaman

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

İlk celpte 12k kişi alcaklarmış.

400k ya yakın başvuru var.

Her hafta celp etseler 6 aydan fazla sürüyor. Celpler rastgele sanırım. Sona kalanlar 2 sene sonra anca gidecek galiba.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Bedelli Askerlik Hizmeti kapsamında, 17 Ağustos 2018 itibarı ile 357.350 kişi müracaatta bulunmuş; bunlardan 61.843 kişi paralarını yatırarak müracaat sürecini tamamlamıştır.

Müracaat sürecini tamamlamış Bedelli Askerlik Hizmetine tabi yükümlülerden yaklaşık 12.000 kişi, planlı üç celp döneminden ilki olan 15 Eylül 2018 tarihinde birliklerine sevk edilecektir. 

Eğitimlerin; Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı birliklerinin konuşlu olduğu belli merkezlerde yapılması planlanmıştır.

http://www.msb.gov.tr/Duyuru/bedelli-askerlik-muracaatlari-1882018

engin01288 tarafından 18/Ağu/18 20:40 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 391346 Toplam Mesaj: 761
bedelli askerlik