folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı
    darkroques61 bunu yazdı

Yarın parayı yatırıp başvuru yapacağım ben de parayı ödemeye giderken edevletteki belge gerekli mi yoksa bedelli ücreti yatıracağım demek yetiyor mu kimlik ile ?

hocam asal başvuru formu (bedelli yapacağım aga ben formu e devletten aldığın) ve kimlikle git zaten elinde parayı görünce görevli bedelli diye anlıyor

gerçi adamlar işini biliyor ama her aldığın dekontta (3 tane olacak) kesinlikle ıslak kaşe imza olması gerekiyor

sonra yoklama, muayene başvurusu yap internetten (bu postu görürsen hemen şimdi gir yap o işlemi)

seni aile hekimliğine gönderecek

*** 55. sayfadaydı sanırım bi arkadaş yazmış allah ondan razı olsun. benim izmir buca da gözülüyordu aile hekimim kara kara düşünüyordum napacam diye. ilçe sağlık birimini aradım kuruma çağırdı hemen esenyurta aldım***

hepsini halledince

3 tane asal başvuru formu + 3 tane kaşe imzalı dekont + doktordan aldığın sağlık belgesi ile askerliğe gidiyorsun

bende burada kaldım işte sabah 6da işten çıkıp eve uğrayıp halıcıoğlu askerlik şubesine gidicem en seri orada yapılıyor çok fazla gişe var dediler

çünkü sistemde pazartesiden beri hiç bi yerde randevu alamadım umarım randevu yok diye sorun çıkarmazlar 

Eyvallah hocam askerlik tecilli yüksek lisanstan yoklamaya gitmiştim. Daha önce gidenler gitmiyormuş diye okudum..

Yoklama varsa doktora gitmeye gerek yok. Çıktıyı alıp bankaya parayı yatırın, makbuzları şubeye teslim edin, işlem tamamdır.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    darkroques61 bunu yazdı

Yarın parayı yatırıp başvuru yapacağım ben de parayı ödemeye giderken edevletteki belge gerekli mi yoksa bedelli ücreti yatıracağım demek yetiyor mu kimlik ile ?

hocam asal başvuru formu (bedelli yapacağım aga ben formu e devletten aldığın) ve kimlikle git zaten elinde parayı görünce görevli bedelli diye anlıyor

gerçi adamlar işini biliyor ama her aldığın dekontta (3 tane olacak) kesinlikle ıslak kaşe imza olması gerekiyor

sonra yoklama, muayene başvurusu yap internetten (bu postu görürsen hemen şimdi gir yap o işlemi)

*** 55. sayfadaydı sanırım bi arkadaş yazmış allah ondan razı olsun. benim izmir buca da gözülüyordu aile hekimim kara kara düşünüyordum napacam diye. ilçe sağlık birimini aradım kuruma çağırdı hemen esenyurta aldım***

hepsini halledince

3 tane asal başvuru formu + 3 tane kaşe imzalı dekont + doktordan aldığın sağlık belgesi ile askerliğe gidiyorsun

bende burada kaldım işte sabah 6da işten çıkıp eve uğrayıp halıcıoğlu askerlik şubesine gidicem en seri orada yapılıyor çok fazla gişe var dediler

çünkü sistemde pazartesiden beri hiç bi yerde randevu alamadım umarım randevu yok diye sorun çıkarmazlar 

- Randevu almayi kaldirdilar.  3 kasima kadar(3 kasim dahil) subeler 7/24 acik ve randevusuz gidiliyor.

- Tecil icin artik bekletmiyorlar. Herhangi bir islem yapmiyorlarmis. Ben siradayken kimse icin faks vs cekmediler, 10dk lik is. Benim sube k.cekmece ama ben sisli subeye gittim, tecil vs demediler. Zaten onlarla da ugrasirlarsa yetistiremezler.

Yoklamasi olana islem tamam, git celp takip et diyorlar. Eger yoklama yoksa, edevletten basvurunu yap, sorulari cevapla, fotografini yukle, aile hekimine muayene ol diyorlar. Daha sonra celp bekliyorsun.

herlocksholmes tarafından 31/Eki/18 23:13 tarihinde düzenlenmiştir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    herlocksholmes bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı
    darkroques61 bunu yazdı

hepsini halledince

- Randevu almayi kaldirdilar.  3 kasima kadar(3 kasim dahil) subeler 7/24 acik ve randevusuz gidiliyor.

- Tecil icin artik bekletmiyorlar. Herhangi bir islem yapmiyorlarmis. Ben siradayken kimse icin faks vs cekmediler, 10dk lik is. Benim sube k.cekmece ama ben sisli subeye gittim, tecil vs demediler. Zaten onlarla da ugrasirlarsa yetistiremezler.

Yoklamasi olana islem tamam, git celp takip et diyorlar. Eger yoklama yoksa, edevletten basvurunu yap, sorulari cevapla, fotografini yukle, aile hekimine muayene ol diyorlar. Daha sonra celp bekliyorsun.

hocam 7/24ten emin misin? 

böyle bişey olursa süper olur 3 gündür 6 saat uykuyla duruyorum işlemler için 

işten çıkar çıkmaz sabah eve gidip belgeleri alıp tamamlayım artık

edit büdüt: hocam sağolasın ya bende halıcıoğlu vs gidicektim büyükçekmece şubeyi aradım 7/24 açığız gelin dediler 

DaSpOnGe tarafından 31/Eki/18 23:30 tarihinde düzenlenmiştir

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bir saat önce takım elbiselerimi giydim, şubeye gittim. 

Randevulu taklidi yaptım, kadın son anda çaktı. Yardımcı olmanızı rica ediyorum dedim. Güvenlik nasıl aldı sizi dedi, yine yardımcı olun lütfen dedim. 

Halloldu. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Randevu alarak gittim, 11 de olan randevuma 10:15 de askeriye ulaştığım için, girmeye kalktım. Randevu saatini beklettiler ve bomboştu. Şimdi alsanızda 11 de takılsanız dedim, ilk askeri cezamı verip en sona attılar :F

işlem 5 dk sürdü beklemem 2 saati buldu gereksiz yere. Aile hekimim izinde olduğu için yerine bakan doktorda işlem yapmadı. Zaten yapsa bile sistemde yoğunluk varmış giriş bile yapamıyormuş.

askeriyede ki memurda işlemler bitti muayeni olup bekliceksin dedi, muayane içinde 3 kasım son gün mü diye sorduğumda hayır dedi, acele etmene gerek yok istediğin zaman muayene olabilirsin dedi 

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Banka işlemleri dahil 1 saatte tüm işlemleri hallettik yoklama olduğu için uğraşmadık şimdi şu yeşil yandı yanmadı denen yeri bulamadım e devlette hangisi oluyor o ?

Kendine İyi Bak ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

Kasım celpleri açıklandı mı ? ne zaman açıklanacak ? 

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    bychaos bunu yazdı

Kasım celpleri açıklandı mı ? ne zaman açıklanacak ? 

3 kasımdan sonra açıklanacak

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı

Banka işlemleri dahil 1 saatte tüm işlemleri hallettik yoklama olduğu için uğraşmadık şimdi şu yeşil yandı yanmadı denen yeri bulamadım e devlette hangisi oluyor o ?

https://www.turkiye.gov.tr/mill-savunma-askerlik-yoklamasi-surec-takibi

ben randevu almadım sabah 5:30 da büyükçekmece şubedeydim kimse yoktu 5 dk da işlemlerimi halletim

yumurta göte gelince yaptık işlemleri ama yaptık :W

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

denizlide askerlik şubeye gittim ben de. sıra yok dediler harbiden sıra yoktu öğlen gittiğimde. 5 dakika sürmedi işlemler. sonra aile hekimine gittim, doktorum baaşka şehirde görünüyormuş. nakil falan yaptım birşeyler edevletten. 6sında gider muayene olur işlemlerimi tamamlarım hayırlısı ile. umarım en son ya da en sona yakın giden gruplardan olurum.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 391377 Toplam Mesaj: 761
bedelli askerlik