folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

Merhabalar,

Bugün bende ücreti yatırdım, ne zaman giderim konusunda hiç kimse birşey söyleyemiyor. kimisi 450,000 kişi önünde sen seneye gidersin diyor, kimisi diyor ki birdahaki aya gidersin onlar para yatıran değil edevletten başvuran diyor.

Bu konu hakkında bilgisi olan yazabilir mi beyler? ona göre hayatımızı planlayalım.

Şu anda parasını yatıran 60-70 bin kişi varmış belki 100 bin olmuştur. Bunlardan 12 bin tanesinin yeri belli oldu, kalanlar için 3 kasım sonrası planlanacak. Bu süre zarfında da 450 bin kişinin parasını yatırmış olması gerekiyor. Ve bunlar hangi sıra ile gönderilecek belli değil. O yüzden ilk gruplarda gitmediyseniz sonrası hiç belli olmaz. 2 ay sonra da çıkabilir 2 yıl sonra da

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    El_Sharaby
    El_Sharaby's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    DarkFall bunu yazdı

Merhabalar,

Bugün bende ücreti yatırdım, ne zaman giderim konusunda hiç kimse birşey söyleyemiyor. kimisi 450,000 kişi önünde sen seneye gidersin diyor, kimisi diyor ki birdahaki aya gidersin onlar para yatıran değil edevletten başvuran diyor.

Bu konu hakkında bilgisi olan yazabilir mi beyler? ona göre hayatımızı planlayalım.

Şu anda parasını yatıran 60-70 bin kişi varmış belki 100 bin olmuştur. Bunlardan 12 bin tanesinin yeri belli oldu, kalanlar için 3 kasım sonrası planlanacak. Bu süre zarfında da 450 bin kişinin parasını yatırmış olması gerekiyor. Ve bunlar hangi sıra ile gönderilecek belli değil. O yüzden ilk gruplarda gitmediyseniz sonrası hiç belli olmaz. 2 ay sonra da çıkabilir 2 yıl sonra da

Büyük belirsizlik büyük sorun adam belki evlenicek belki yurtdışında kendine hayat kurucak belki hızlıca eritmek için farklı yollar deneyebilirler

Söz uçar yazı kalır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

edevletten başvuranların çoğu parayı en son yatırıp en son gitmek derdinde hatta yaz dönemine denk getirip yıllık izinle birlikte daha kolay kullanmayı düşünüyorlar. ben dahil

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

edevletten başvuranların çoğu parayı en son yatırıp en son gitmek derdinde hatta yaz dönemine denk getirip yıllık izinle birlikte daha kolay kullanmayı düşünüyorlar. ben dahil

yıllık izinle olmuyor hocam. ya ücretsiz izin ya da idari izin.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kasmayın şu kadar , para yatırmayla değil para yatırıp başvurup saglık kontroündende geçenler gidiyor sırayla. 

bu kadar acele etmeyin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

Yaz döneminde sporcular ve öğrenciler denk gelecek memur ve özel sektör çalışanları yaz dönemine den gelmeyecekmiş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    DarkFall bunu yazdı

Merhabalar,

yani mesela ben parayı eylül-ekimde yatırsam benide mi 3 kasım sonrasına atacaklar?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek

beyler ben şimdi e-devletten başvuırdum 15bini yatırdım direkt şubeye gitsem sıra bekleyip işlemi tamamlasam oluyor mu ?

sağlık belgesi ya da ne bileyim 60tl falan ödemem gerekiyor mu başka bir yere?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Daha önce yoklama ekranında bende yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. hatası veriyordu bugün baktım ekran açılmış yoksa 2.celp dönemi banada mı çıktı acep :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. 12 bin kişide böyle sorun oluyor 450-500 bin kişiyi nasıl eritecekler merak ediyorum.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 391929 Toplam Mesaj: 761
bedelli askerlik