folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeLLB0y
    HeLLB0y's avatar
    Erkek
    SENAR1ST bunu yazdı

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/uzun-donem-askerlerden-bedellilere-tehdit-2532824/ 

O videodaki arkadaşlar bi 365 gün daha yapacak gibi.

Bir videodakiler askerlik yaptı sanki bizde Sivas'ın soğuğunda temeltepede aralık ocak ayında titreye titreye yaptık oradan Ardahan'a gittik bilen bilir nasil bir soğukla yüz yüze kalındığını gece az 3 5 nöbeti kitlemediler ama olsun paşa paşa yaptık sizlanmadik zevk icin su bastılar ne iskenceler yaşadık iyi ki yapmışım ama bedelli çıktıysa  gücü olan yapmasın işi gücü vardır onun için mecburi bedelli yapar devlet çıkardıysa bu hakkı kullanabilir yararlanabilenler kim karışabilir ki buna.

Sonuç olarak bende her Türk gencinin yapmasından yanayım neden derseniz farklı bir ortam belki bir senen daha farklı şekilde değerlendirilerek yaşanabilir ama bu günlerin de insana bir şeyler katacagina inanıyorum. lakin bedelli isteyen de dilediği gibi parasini verir 25 gün mü yapar gelir en azından silah eğitimini bazı temel unsurları öğrenir savaş halinde bilinmesi gereken bir şey çünkü..

The End
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Keşke o kısa sürede bize gerçekten askeri eğitim verseler ve bi gün savaş olduğunda en azından silah tutmayı bilecek kapasitede olsak. Ama, piç baba misali "gitsin 21 gün dünya kaç kucak öğrensin pezevenk" demeye benziyo bunların yaptığı.

SENAR1ST tarafından 23/Tem/18 21:22 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Ya seve seve; ya sike sike :=)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Bedelliden çok zorunlu askerliğin kalkması lazım ülkede acilen. İnanın gelenler zaten parası olmayanlar, onların da yarısı hayattan bezmiş, psikolojik sıkıntısı olan ve madde bağımlısı tipler. Aileleri resmen evden uzaklaşsın nereye giderse gitsin mantığıyla yollamışlar askere.

qoqo tarafından 23/Tem/18 21:43 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

15 ay askerlik yaptım 3 yada 5 gün dışında hep yattım acemi birliği de dahil ama cidden hayata bakışı değiştiriyor askerlik 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Askerlik eşttir sabır 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Şimdi ben bedelli yaparsam saçlarımı kestirecek miyim? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

1 gün olsa bile el mecbur hocam. komple iptal olmadıgı sürece. gerçi benim 4 numara hazırım suan :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

askerde erbas ve erlerde meslegi olanlar onemlidir. geriye kalanlarinda pek bir ise yaradigi soylenemez. ozellikle bazi siniflarin baris zamaninda cok bir faydasi olmaz. gunluk yapilacak  rutun isler.bu kadar gereksiz askere bakmak mantıklı degil tabiki.

elbisesi yemegi icmesi banyosu isinmasi yatmasi binasi vs vs. tum her seyi masraf .profesyonel orduya zaten geciş yapılmış durumda. akp hukmeti guzel bir karar aldi.21 gunde sillahli kuvvetleri tanimak icin yeterli bir zaman.ilerde bu para vermeninde kalkacagina inaniyorum. askere gideceklerede kolay gelsin diyorum.Devletin ayakta kalmasi icin askerimizin güclu olmasi lazim.Allah sehit ailelerine sabir,gazilerimizde saglik sihhat versin.

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

+1 aynı dert bendede mevcut son 7 senedir uzun saçlıyım aynada kendimi tanıyamam herhalde

Toplam Hit: 391324 Toplam Mesaj: 761
bedelli askerlik