folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Genki bunu yazdı

Beyler boy kilo oranınıza dikkat edin, almıyorlarmış. Parayı yatırıp giderseniz birde paranızı geri almak için uğraşırsınız.

Muayene olmadan kesinlikle para yatırmayın, boy kilo oranı ise boyunuzun son iki hanesine +27 , -27 yapacaksınız

Örnek :

180 boyunuz var ise 80+27 = 107 kilo sınır veya 80-27=53 kilo sınır

107 üstü iseniz 1 yıl erteleme alma ihtimaliniz çok yüksek. 

Şimdi kayınço aradı, parayı yatırmadan mutlaka muayene olmak lazım, burada 2 tane çocuk var kilosu fazla diye almıyorlar ( bedelliyede almadılar çocukları ),parayıda yatırmışlar geri almak için uğraşacaklar dedi.

Hastane : taksim gümüşsuyu

hocam muaf tutulanlar bile bedelli yapabiliyor, yanlış yönlendirmeyelim.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/08/20180803-20.htm

madde 2:

... Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce sağlık sebebiyle haklarında verilen askerliğe elverişli olmadıklarına dair kararlardan dolayı askerlik hizmetinden muaf tutulanlar da istekleri hâlinde yaş şartı aranmaksızın ve temel askerlik eğitimine tabi olmaksızın birinci fıkra hükümlerinden yararlanırlar. ...

hocam direk  hastaneden aldığımız bilgiyi akatarıyorum, bende öyle biliyordum ama adamları almamışlar 1 yıl erteleme vermişler hastanede

Erteleme aldığı doğrudur tam bir yıl sonra tekrar bedell görevi için şubeye gidecek. Zayıfsa gidecek değilse bi yıl daha alacak. Üçüncü de hala kiloluysa parayı geri alır. Değilse gider 21 gün yapar gelir.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Ben Muhabbeti Anlamadım şimdi. Şu 2. maddede geçen şey döviz alırsam askerliğim muaf mı olacak ? Ben 1996 Ocak doğumluyum . Bu yurt dışındakiler mi bir tek başvuru yapabliyor?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Ben Muhabbeti Anlamadım şimdi. Şu 2. maddede geçen şey döviz alırsam askerliğim muaf mı olacak ? Ben 1996 Ocak doğumluyum . Bu yurt dışındakiler mi bir tek başvuru yapabliyor?

senin iş olmuyor hocam.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

beyler ben parayı 10-15 gün önce yatırdım ama hala gitmedim şubeye. bir sorun olmuyo sanırım, kağıtta 3 kasıma kadar dekontu teslim edin diyor da. süpriz yaşamak istemiyorum aq :D 

ne diyon?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı

beyler ben parayı 10-15 gün önce yatırdım ama hala gitmedim şubeye. bir sorun olmuyo sanırım, kağıtta 3 kasıma kadar dekontu teslim edin diyor da. süpriz yaşamak istemiyorum aq :D 

Dekontu teslim etmezsen faydalanamazsın hocam

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı

Bi hafta icinde gelin diye bilgi vermisler subeden ama sanmiyorum sorun olacagini ama aradan cikar bi baktin basvurulari kapadilar paran arafta kaldi :D

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    El_Sharaby bunu yazdı

Parayı bende ya Eylül sonu ya da Ekim başı yatircam. Ne kadar geç yatarsa o kadar geç mi aliyorlar acaba?

hayır. parayı ne zaman yatırdığın değil, dekontu ne zaman teslim ettiğine göre.. 

Daniel-Koo tarafından 17/Eyl/18 09:52 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı

Bi hafta icinde gelin diye bilgi vermisler subeden ama sanmiyorum sorun olacagini ama aradan cikar bi baktin basvurulari kapadilar paran arafta kaldi :D

03 Kasım, 2018'e kadar süre var hacı nasıl kapatacaklar? :D dekont ben de, onu 16'sında gidip vericem. 

yani, şu gün yatırmışsın üzerinden 1 ay geçmiş yeni mi getiriyorsun olmaz filan diyemezler yığarım orda :D 

LynXMaSTeR ; tamam işte 16 Ekim günü randevu aldım o gün götürüp teslim edicem. 

Daniel-Koo tarafından 17/Eyl/18 09:52 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Aile hekimine gittigi halde, e devlette gitmemis görünüyorum. Ama tum islemleri tamamladim. Bilgisi olan var mi bu konu hakkinda?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

arkadaşlar bugün parayı yatırdım askerlik şubesine e-devlet çıktısı ile birlikte gittim işlemler onaylandı.

Veznede bulunan bayan 15 gün içinde yoklamanı yaptırmalısın dedi başka bişey yapmana gerek yok askerlik şubesine gelmene gerek yok dedi e-devlet üzerinden yapılıyormuş.

Ama bi kağıt verdiler a4 arkada şunlar yazıyor ? 

yani ne yapmam gerek ?

Ignorance is bliss.
Toplam Hit: 391917 Toplam Mesaj: 761
bedelli askerlik