folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

şimdi ölücü zamanı sahibindenitavaf edelim

Iste aradigim ticari zeka :)))

All I need is a possibility.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SweeneyTodd bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

İnsallah askere gitmek istemeyen herkes gitmek zorunda kalir

Bu faşizan tutumu neye borçluyuz?

Tunceliye

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alkolikkarga
    alkolikkarga's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

+

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

+100

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

Kudur :p Şaka bir yana niye böyle düşünüyorsun yahu :O

"İstikbal göklerdedir..."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

1 sene için 20 bin ideal ama 6 ay askerlik için fazla bana göre iyiki askerlik yaptım diyorum :) kyk + askerlik 35 eder.bana  bu baya fazla gelirdi  kaldıramazdım :) 

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    enzo bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

Kudur :p Şaka bir yana niye böyle düşünüyorsun yahu :O

Ne kudurucam dostum. ben götünü siktirip aynı gün pembe teskere alanlar gördüm alayda. bedelli yapamayanlar yapabilir hatta kendini siktirirken bir kişi daha onları görürse oda hava değişimi alıyor.  Yani en yakın kankalarınada bir kıyak yapıp 3 ay hava değişimi aldırabilirler filmlerini seyrettirerek. Bu durumuda yazsınlar paralarının ceplerinde kalmasını isterserlerse.  Pek umrumda değil gidip gitmek istemeyen sadece bu benim temennimdir. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Advanced bunu yazdı

1 sene için 20 bin ideal ama 6 ay askerlik için fazla bana göre iyiki askerlik yaptım diyorum :) kyk + askerlik 35 eder.bana  bu baya fazla gelirdi  kaldıramazdım :) 

çalışanlar için (örnek ben) iyi seçenek hocam. gidip 6 ay yaptım askerliği 6 ay maaş alamadım ve orada yediğim para 25k filan tutuyordu. üstüne 6 ay vasıfsız olarak orada dolanıyorsun. beleşe 3 öğün yemek, elektrik, su, kıyafet vs. masrafa mal oluyosun. 20k için bişey diyemem ama yaş 25 olsa güzel olurdu bekleyen çok.

ayrıca yine klasik olarak askerlik konusuna gelip "gitmek istemeyen götünü versin beleş, nasıl askere gitmiyorsun püüü vatan haini" gibi komik yorumlar eksik kalmamış. eğer bir şey hakkında sana tercih sunuluyorsa hangisini seçtiğin kimseyi ilgilendirmez inş. anlaşılır birgün.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Geçen yazdım buraya da yazayım Türkiye'deki askerlik sistemi yanlış yoksa yapmak istemediğimizden değil.

30 gün yada 60 gün silah kullanmayı eğilmeyi ateş etmeyi bomba atmayı öğretirsin , sonra milleti evine gönderirsin askerlik zorla yaptırılacak iş değil 

ayrıca terörist ile yada başka bir ordu ile askere yeni başlamış çömezi gönderirsen ölür zaten , 2014 yılına kadar terörde zaafiyatın yüksek olma sebebi çömez askerlerin dağa sürülmesi idi.

Şimdi sınırdışı operasyonlarına bak hepsinde profesyonel askerler çatışıyor , adamın işi o isteyerek yapıyor. 

şimdi seni gönderecekler askere etrafta boş boş dolaşacan yada iş yoksa yoktan iş yaratacaklar yaptıracaklar sana.

Bedellinin komple kalkıp her eğitim durumu için 30-60 günlük askerlik koyacaksın lise öncesine 60 gün lise sonrasına 30 gün olarak herkes herşeyi öğrenecek bu sayede asker fazlası da olmayacak ülkede o da külfet çünkü.

fakat böyle bir sistem yaparlarsa bedelliden para kazanamazlar.

HAZİNEYE KATKISI REKORA GİDİYOR Bedelli askerlik uygulaması 12 bin 966 kişiyle hazineye 2 milyar 3 milyon lira kaynak sağladı. 2011'deki bedelli askerlik uygulaması 66 bin kişiyle 1 milyar 900 milyon lira hazineye gelir sağlamıştı.

anca 200k kişi gider demiş biri , zaten rekor 110 bin kişi 200k giderse ohh rahatlarlar. fakat bence bedelliden herkesden para topladıktan 3 yıl içinde zıke zıke askerlik modeli değişecek ülkede.

Çünkü askerlik aynı zamanda o kişinin ekonomide üretim yapmasını engellemek demek 

aldığı maaştan vergi alamamak demek

kumanya eğitim vs masrafları demek 

yani askerlik aynı zamanda devlete külfet. amerikan sistemi gibi olursa hem asker kalitesi artar hemde diyelim ki üniversitede istediği bölümü okuyacak  puanı olmayan fakat bunu kafaya takan kişiler 4 yıl sözleşmeli erlik yaptıktan sonra istediği özel üniversitede istediği bölümü okuyabilir. 

ABD de bu kadar asker olmasının sebebi devlet üniversitesinin az olması ve özel okullara para yettiremeyen gençlerin hayatlarının 3-4-5 yılını askerlik yaparak hem vatana hizmet hemde bittiğinde istediği bölümü okuyup istediği işi yapbilmek.

kazan kazan olayı yani , şuan tam tarsi türkiyede kaybet kaybet var.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    Advanced bunu yazdı

çalışanlar için (örnek ben) iyi seçenek hocam. gidip 6 ay yaptım askerliği 6 ay maaş alamadım ve orada yediğim para 25k filan tutuyordu. üstüne 6 ay vasıfsız olarak orada dolanıyorsun. beleşe 3 öğün yemek, elektrik, su, kıyafet vs. masrafa mal oluyosun. 20k için bişey diyemem ama yaş 25 olsa güzel olurdu bekleyen çok.

ayrıca yine klasik olarak askerlik konusuna gelip "gitmek istemeyen götünü versin beleş, nasıl askere gitmiyorsun püüü vatan haini" gibi komik yorumlar eksik kalmamış. eğer bir şey hakkında sana tercih sunuluyorsa hangisini seçtiğin kimseyi ilgilendirmez inş. anlaşılır birgün.

Haklısın tabiki ben kendim açımdan düşündüm :) Aynen devlet kişiye göre belirlemiyor ki herkese gore aynı ve  kimseyi ilgilendirmez. 

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
Toplam Hit: 392172 Toplam Mesaj: 761
bedelli askerlik