folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

https://www.mynet.com/bedelli-askerlikte-yeni-gelisme-hangi-meslek-grubu-hangi-tarihte-askere-sevk-edilecek-110104390646

Hayırlı olsun gençler.

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

beyler baya post gelmiş mutlaka cevabı vardır da bakamadım mazur görün.

ben parayı yatırdım ama şubeye gitmedim henüz. sanırım bir problem olmuyor. 

ve şubeye giderken ne götürmeliyiz? dekont dışında

ne diyon?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı

beyler baya post gelmiş mutlaka cevabı vardır da bakamadım mazur görün.

ben parayı yatırdım ama şubeye gitmedim henüz. sanırım bir problem olmuyor. 

ve şubeye giderken ne götürmeliyiz? dekont dışında

hocam e devletten başvuru yaptığında sana çıktı alabilceğin bi belge veriyor orada part part ne yapcağın neyle nereye gideceğin yazıyor ona bir göz at

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

çalışanlar için yaz dönemi dışında olması iyi olmuş, yaz tatili yalan olmayacak :)

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Beyler boy kilo oranınıza dikkat edin, almıyorlarmış. Parayı yatırıp giderseniz birde paranızı geri almak için uğraşırsınız.

Muayene olmadan kesinlikle para yatırmayın, boy kilo oranı ise boyunuzun son iki hanesine +27 , -27 yapacaksınız

Örnek :

180 boyunuz var ise 80+27 = 107 kilo sınır veya 80-27=53 kilo sınır

107 üstü iseniz 1 yıl erteleme alma ihtimaliniz çok yüksek. 

Şimdi kayınço aradı, parayı yatırmadan mutlaka muayene olmak lazım, burada 2 tane çocuk var kilosu fazla diye almıyorlar ( bedelliyede almadılar çocukları ),parayıda yatırmışlar geri almak için uğraşacaklar dedi.

Hastane : taksim gümüşsuyu

Genki tarafından 13/Eyl/18 18:07 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

Beyler boy kilo oranınıza dikkat edin, almıyorlarmış. Parayı yatırıp giderseniz birde paranızı geri almak için uğraşırsınız.

Muayene olmadan kesinlikle para yatırmayın, boy kilo oranı ise boyunuzun son iki hanesine +27 , -27 yapacaksınız

Örnek :

Şimdi kayınço aradı, parayı yatırmadan mutlaka muayene olmak lazım, burada 2 tane çocuk var kilosu fazla diye almıyorlar ( bedelliyede almadılar çocukları ),parayıda yatırmışlar geri almak için uğraşacaklar dedi.

Olayın aslı şu doğrudur 1 yıl erteleme alır ama bir yıl sonra yeniden bedelli için şubeye gitmek zorunda. 

Diyelim bedelliyi yatırmadı muayanede bi yıl erteleme aldı peki sonra ne olacak kilo verdi 6 ay gidecek bu sefer.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    Genki bunu yazdı

Örnek :

Olayın aslı şu doğrudur 1 yıl erteleme alır ama bir yıl sonra yeniden bedelli için şubeye gitmek zorunda. 

Diyelim bedelliyi yatırmadı muayanede bi yıl erteleme aldı peki sonra ne olacak kilo verdi 6 ay gidecek bu sefer.

Vermesin kilo o zaman :D

Ben sadece bedelli yapmak isteyen arkadaşlara uyarıda bulundum, parayı yatırır muaneye gidersiniz almıyoruz derler parayı geri almak için uğraşırsınız.

1 yıl erteleme sonrası kilo verirsen bedelli olarak alırlar mı sizi bilemiyorum, hiç gitmemek istiyorsanızda kilonuzu korumanız gerekiyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

Örnek :

hocam muaf tutulanlar bile bedelli yapabiliyor, yanlış yönlendirmeyelim.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/08/20180803-20.htm

madde 2:

... Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce sağlık sebebiyle haklarında verilen askerliğe elverişli olmadıklarına dair kararlardan dolayı askerlik hizmetinden muaf tutulanlar da istekleri hâlinde yaş şartı aranmaksızın ve temel askerlik eğitimine tabi olmaksızın birinci fıkra hükümlerinden yararlanırlar. ...

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Bakayalar hala e-devletten başvuru açılmadı

3 arkadaşa baktık hepsi aynı durumda

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Genki bunu yazdı

Örnek :

hocam muaf tutulanlar bile bedelli yapabiliyor, yanlış yönlendirmeyelim.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/08/20180803-20.htm

madde 2:

... Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce sağlık sebebiyle haklarında verilen askerliğe elverişli olmadıklarına dair kararlardan dolayı askerlik hizmetinden muaf tutulanlar da istekleri hâlinde yaş şartı aranmaksızın ve temel askerlik eğitimine tabi olmaksızın birinci fıkra hükümlerinden yararlanırlar. ...

hocam direk  hastaneden aldığımız bilgiyi akatarıyorum, bende öyle biliyordum ama adamları almamışlar 1 yıl erteleme vermişler hastanede

Toplam Hit: 392164 Toplam Mesaj: 761
bedelli askerlik