folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Akepe'nin Son Çırpınışları ( 2. Peygamber Syn. R.T. Erdoğan )

Akepe'nin Son Çırpınışları ( 2. Peygamber Syn. R.T. Erdoğan )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

66albay bunu yazdı:
    -----------------------------

akp dahil bi partinin fanatiği değilim.

-ama faiz oranları ile ilgili

-borç/gsmh oranı ile ilgili

-borcun ne kadarının devlete ait olduğu ile ilgili

-özelleştirmenin diğer ekonomilerde nasıl olduğuyla ilgili (çin hariç)

-geçmiş hükümet-şu anki hükümet kıyaslarıyla ilgili

-en temelde ekonomi ile ilgili

hiçbir yorumuma net ,mantıklı,iddiamı çürütecek bi cevap veren yok.

herkes ulusacı reflekslerle yok battık yok satıldık, yok şöyle yok böyle diyo ama ortaya bi objektif değerlendirme koyan yok.

bi alternatif koyan yok. sanki deniz baykal var karşımda. herşeye hayır ama bi çözümde yok.

----------------------

madem öyle çürütelim hemen yumurta veren tavuğunu başkasına verirsen ne olur ?

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Earcome bunu yazdı:

1.Dokunulmazlık diyorsun akp hadi kaldıralım dedi ama temelli kalsın ne başbakanın nede cumhur başkanının nede vekillerin sonuç? chp ve mhp biz yokuz yada İSTEMEZÜK!!!

hocam bunun linkini videosunu versene, ben bulamadım da, ayrıca şoktayım böyle bir şey sunuldu da kabul mü edilmedi? :|

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Earcome bunu yazdı:

1.Dokunulmazlık diyorsun akp hadi kaldıralım dedi ama temelli kalsın ne başbakanın nede cumhur başkanının nede vekillerin sonuç? chp ve mhp biz yokuz yada İSTEMEZÜK!!!

Hacı yalan söyleyen TOP olsun mu ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cattivo23
    cattivo23's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

elevator bunu yazdı:

Halk eskiden oy verir elindekini avucundakinide kaybederdi ..

şimdi en azından birkaç torba kömür birkaç makarna birkaç kilo soğan sarımsak alıyorlar oyları karşılığında..

makarnayı verenmi utanmalı yoksa halkı geçmiş dönemlerde bu duruma düşürenlermi utanmalı..

burada eskiyi boşver diyemezsin çünkü eski abiler hala koltuk peşinde...onlar gelince yine aynı şey olmayacakmı,e çünkü aynı kişiler hep.

yok ülke satılıyor yok filistin gibi olacağız kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz ?

özelleştirilmiş satılmış vs vs ..ne olduki satılan fabrikalarda silahmı üretmeye başladılar? kendi ülkelerindenmi adam getirip çalıştırmaya başladılar? askermi getirdiler ?

siz zannediyorsunuzki başka biri gelince < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> özelleştirmeler kalkacak açılım yapılmayacak ?çok isterdim baykal ve bahçeli koalisyon kursun hep birlikte izleyelim ve görelim açılımda devam eder özelleştirmede hatta türban yasağı bile kalkar.

peki Türkiye nin kaybettiği gelir getiren onca kurum kuruluş ? Türkiye nin kaybettiği mi ? Dış borç vs.. ??

70 milyar dolar olan dış borcu o kadar özelleştirmeye ramen 400 milyar dolar üstüne getirebilmek ve bunu 7 sende yapabilmek oldukça büyük bi yetenek.

Sevindiğim tek nokta şu ki, bundan sonrakilere birazda olsa çalışma konusunda yardımcı olacak.Bunldan sonrakiler de büyük ihtimalle asfalt yapacak, yardım yapacak.Tek sevindiğim nokta bu.

Keşke makarna, kömür almasaydınız da, dış borç 100 milyar dolar üstüne çıkmasaydı.

arkadaşım 2001 yılında dış borç 280 milyar dolardı %67 faiz ile ayrıca imf den sadece borç para alınmadı imf nin kölesi olundu.. ileç sektörünün %92i imf mnin isteğiyle imf nin verdiği listedeki şirketlere satıldı.şimdi dış borç 242 milyar dolar bunun çoğu da özel sektörün yani devletim kamu kuruluşlarının değil.. bilip bilmeden götünden sallamak kolaydır.. eğer akp yi kötülemek istiyorsan kötülersin ama doğrularla kötülersin götünden sallamakla olmuyor bu işler

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Earcome bunu yazdı:

2.duble yolları bizzat kendim gördüm bana hikaye anlatma çift gidiş çift geliş ve hiçbir sıkıntı yok ki ben rizede o yolun alt geçitini gördüm sel fln diyorsunuzya öyle olsa komple subasar hiçbirşey yok.

3.Son memur alımlarına baktınmı sen? bakmamışsın belli 2010 için 51bin memur alınacak ve kriz deyip felaket getirmeye çalışanlar a da 20 bin kişilik memur alımı ve dahası da yapıldı hee memur ne alıyor yanlış hatırlamıyorsam 1.480tl

4.kişi başı 8bin civarı olduğunu biliyorum ve istenilen seviyo 10.000tl

5.Kim vergileri buzamana kadar düzgün vermiş? eskiden yaılan hortumları unutma devlete kimin nekadar borcu olduğunu biliyoruz..

Kürt meselesi kendi oy kaybı uğruna bile yapılmış bir adım sen buna kötü diyorsan belliki malum örgütün istedini yapıyorsun o olayların hemsinin düzmece olduğunu cümle alem biliyordu hani varmı bir olay? yok hep bir adım atıldığında birileri bu olaylardan yararlanıyor ve butür oolayları çıkartıyor sen inanmaya devam et aferim.

Azınlıklar gündemde ve çalışmalar devam ediyor!!!

Artık millet herşeyi iyi biliyor parası yok demi? hee olmadıda ondan %47 ile geldi ve tek başına iktidar oldu siz bu kafayla devam edin ki AKP tekrardan gelebilsin durmak yok yola devam!!!

1- elinde akp nin dokunulmazligi kaldirmaya yonelik bi tane girisimini bana gosterebilirmisin ? chp mhp istemiyoruz dedigi bi tane dokuman evrak goruntu haber gosterebilirmisin ? (ufuruyorsun)

2- karadeniz yoluna hangi yoldan gittin ? haberlerde televizyonlarda bangir bangir bagiriyorlardi buraya yol olmayacagini soyledik diye sonuc sel de yol uctu gitti yama yapa yapa yol yaptilar ve sen ustunden gittiysen buyuk ihtimalle gormemissindir.

3- evet memur alimlarini gorduk, thy nin yeni alinan butun teknik kadrosu imam hatipli Allaha emanet ucuyoruz. madem o kadar isci alindi niye bu kadar cokissiz var ve niye issizlik siralamasinda dunya liderligine oynuyoruz ?

4- yanlis hatirliyorsun. hatirladiklarini yazma arastirdiklarini yaz

teror orgutu orda bir devlet kurmak icin dagda yillarca askerimizi halkimizi katletti. gelinen nokta ismi bile gecmeyen kurdistan bugun akp iktidar olduktan sonra dillenmeye haritalar boy boy gosterilmeye baslandi.

%47 yi olusturmak icin canla basla seferber olan devlet bu kis nerde ? hani komur yardimi yiyecek icecek sohben camasir makinesi yardimi ? hani sosyal devlet anlayisdi ?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Earcome bunu yazdı:

Para yok millet aç diyen ylan söyler arabalarda ötv indirimi oldu bir anda o arabalar tükendi nasıl oluyorda kriz zamanı bu olay oluyor? para yok ama alışveriş merkezlinde adım atılcak yeryok para yok ama araba alımında artış var para yok ama arkadaşın dediği gibi inşaat hızla ilerliyor para yok ama ev alımlarında hız var

alış veriş merkezindekileirn kaçı alıcı ? adam bin ytl alıyor aile geçindiriyor.Kalkıp sıfır alamaz.Ancak öncedne birikimi olanlar alır.Zaten o adamlarda temel ihtiyaçları alıyor.Eğer onlarda öyle yapmasa hepten gümledik.

Kaldı ki bankalar falan var.Araba alanların hepsi peşin vermedi.Bir adamın 30-40 milyarının olması mı Türkiye de açlığın , yoksulluğun olmadığını gösterir ?

Adamlarda birikimi var.Bir şekilde elde ediyorlar.Herkesde para varda boşu boşuna mı herkes ağlanıyor.

- YAKLAŞIK 10,9 MİLYON KİŞİDEN OLUŞAN 2,6 MİLYONA YAKIN AİLE TÜRK-İŞ'İN HESAPLADIĞI YILLIK ORTALAMA AÇLIK SINIRININ ALTINDA BİR GELİRE SAHİP BULUNUYOR.  70,6 MİLYON KİŞİNİN YAŞADIĞI 12,9 MİLYON AİLENİN GELİRİ İSE YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA BULUNUYOR.

- YAPILAN HESAPLAMALARA GÖRE, TÜRKİYE NÜFUSUNUN ANCAK YÜZDE 25,9'U YOKSULLUK SINIRININ ÜZERİNDE GELİR ELDE EDEBİLİYOR.

- ATO BAŞKANI AYGÜN: "AÇLIK DA YOKSULLUK DA İSTATİSTİKLERLE GİZLENEMEYECEK KADAR ORTADA"

-ato başkanını biliyoz. ergenekoncuların kankası.

-o birikimi birşekilde elde ediyolarmış ya ne şekil olduğunu öğrenebilirsen haber ver bizde bi şekilde elde edelim.

-bankaya taksitleri nasıl ödüyo bu insanlar. öpücük mü veriyo taksit yerine.

-senin avm dükkan kiralarından haberin varmı. babasının hayrına mı duruyo o adam o dükkanda. millet gezsin gezsin bişey almasın. maksat insanlığa hizmet. hocam daha mantıklı cevaplara......

-şimdi bi başka zart sendikasına göre türkiyede bütün herşey yolunda, bundan daha iyi olamaz, herkes zengin dese ona nasıl inanmıyorsam senin bu yanlı istatistiğinin de güvenirliği yok.

-araba kredisi çekenler bilir faizler baya düştü. neden düşüyo bi fikir sahibi misin.

2001 DE AYNI MİKTAR KREDİYE NE KADAR FAİZ ÖDENDİĞİ HAKKINDA Bİ FİKRİN VARMI. YOKSA GOOGLE AMCA SANA YARDIM EDER.

BANKALAR BABASINI HAYRINA, AKP HATIRINA FAİZ DÜŞÜRMEZ. TAMAMEN EKONOMİ İLE İLGİLİ Bİ DURUMDUR BU.

NOKTA 

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

taekwondo bunu yazdı:

66albay bunu yazdı:
    ---------------------------- < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> -

madem öyle çürütelim hemen yumurta veren tavuğunu başkasına verirsen ne olur ?

verdiğin akıl dolu cevaba hayran kaldım.

tavuk ölüyo bu şartlarda. yararı bırak zarara geçiyo artık. sana uzun bi cevaba gerek yok zaten

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Earcome bunu yazdı:

Para yok millet aç diyen ylan söyler arabalarda ötv indirimi oldu bir anda o arabalar tükendi nasıl oluyorda kriz zamanı bu olay oluyor? para yok ama alışveriş merkezlinde adım atılcak yeryok para yok ama araba alımında artış var para yok ama arkadaşın dediği gibi inşaat hızla ilerliyor para yok ama ev alımlarında hız var

hojam çok paran varsa 8000 lira borç versene, bankalar krediyi kesti, bizim şirket zor durumda benim iki şirket vardı birisini kapatmak zorunda kaldım moda eviydi 4 kişiyi işten çıkarmak zorunda kaldım, şimdiki işimde 3 aydır ödenmeyen açık faturalar var müşteriler durumumuz kötü diyor senin üstte yazdıkların doğruysa namussuzlar hepsi birden yalan söylüyor, satışlar da düşük vergi borçları birikti, nakit akışı yok, üç aylık kira duruyor, kredi kartları kabardı gel bir el at biz bu işi bilmiyorsak öğret bakalım nasıl yürütülüyormuş işler yoksa boş beleş konuşuyorsun derim. ayrıca başbakana saygılar sevgiler, manen arkasındayız, zaten ben şahsen kendim de kapalı bir insanım içe dönük bir yapım var hanım da çok sever emine hanımı.

saygılar.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Earcome bunu yazdı:

Eğer bir insan 2bin tl lik indirimle araba alıyoorsa taksit olsun olmasın ben ona fakir demem diyememde

İstatistikler açık ama şu da açık doğuda insanların nasıl yaşadığını ne şartlar altında çalıştıklarını biliyormusun boşunamı oralara devlet el uzatıyor? bu istatistiklere oraları da ekle he dicenki tek orasımı değil tabikide her ülkede fakir olur ama bu olay şimdi oluşşmadı bunların sorumlusu olarak tek bir kişiyi de gösteremezsinde cumhuriyetin kuruluşundan buyana herkes sorumludur yapılan darbeler yapılan soygunlar hortumlamalar ve IMF ile yapılmış anlaşmalardan kalan borçlar hepsi bu konuda toplanır bu iş 5-6 yılda düzelecek bir olay değil

doğuyla alakası yok hoca.İndirim sadece insnaların önüne sunulan psikolojik birşey.Tıpkı kreiz gibi.Kriz var kriz var diye diye, iyice büyüttüler.Doğu olaytıda karışıkttır, gittim gördümO taraf başlı başına bir kürt sorunu.Erdoğandan öncede olan, hala da devam eden bir sorun.

cattive23: 

http://tr.wikipedia.org/wiki/Dış_borç#H.C3.BCk.C3.BCmetlere_g.C3.B6re_toplam_bor.C3.A7lar.C4.B1n_de.C4.9Fi.C5.9Fimi.28Milyon_.24.29

247 miş.Bir kaç sene öncesinin ne kadar ? 2001 : 112 ARadaki fark ne kadar ? 2 katından fazla..Türkiyenin borç batağına çekişilik öyküsü..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Earcome
    Earcome's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:

Earcome bunu yazdı:

2.duble yolları bizzat kendim gördüm bana hikaye anlatma çift gidiş çift geliş ve hiçbir sıkıntı yok ki ben rizede o yolun alt geçitini gördüm sel fln diyorsunuzya öyle olsa komple subasar hiçbirşey yok.

3.Son memur alımlarına baktınmı sen? bakmamışsın belli 2010 için 51bin memur alınacak ve kriz deyip felaket getirmeye çalışanlar a da 20 bin kişilik memur alımı ve dahası da yapıldı hee memur ne alıyor yanlış hatırlamıyorsam 1.480tl

4.kişi başı 8bin civarı olduğunu biliyorum ve istenilen seviyo 10.000tl

5.Kim vergileri buzamana kadar düzgün vermiş? eskiden yaılan hortumları unutma devlete kimin nekadar borcu olduğunu biliyoruz..

Kürt meselesi kendi oy kaybı uğruna bile yapılmış bir adım sen buna kötü diyorsan belliki malum örgütün istedini yapıyorsun o olayların hemsinin düzmece olduğunu cümle alem biliyordu hani varmı bir olay? yok hep bir adım atıldığında birileri bu olaylardan yararlanıyor ve butür oolayları çıkartıyor sen inanmaya devam et aferim.

Azınlıklar gündemde ve çalışmalar devam ediyor!!!

Artık millet herşeyi iyi biliyor parası yok demi? hee olmadıda ondan %47 ile geldi ve tek başına iktidar oldu siz bu kafayla devam edin ki AKP tekrardan gelebilsin durmak yok yola devam!!!

1- elinde akp nin dokunulmazligi kaldirmaya yonelik bi tane girisimini bana gosterebilirmisin ? chp mhp istemiyoruz dedigi bi tane dokuman evrak goruntu haber gosterebilirmisin ? (ufuruyorsun)

2- karadeniz yoluna hangi yoldan gittin ? haberlerde televizyonlarda bangir bangir bagiriyorlardi buraya yol olmayacagini soyledik diye sonuc sel de yol uctu gitti yama yapa yapa yol yaptilar ve sen ustunden gittiysen buyuk ihtimalle gormemissindir.

3- evet memur alimlarini gorduk, thy nin yeni alinan butun teknik kadrosu imam hatipli Allaha emanet ucuyoruz. madem o kadar isci alindi niye bu kadar cokissiz var ve niye issizlik siralamasinda dunya liderligine oynuyoruz ?

4- yanlis hatirliyorsun. hatirladiklarini yazma arastirdiklarini yaz

teror orgutu orda bir devlet kurmak icin dagda yillarca askerimizi halkimizi katletti. gelinen nokta ismi bile gecmeyen kurdistan bugun akp iktidar olduktan sonra dillenmeye haritalar boy boy gosterilmeye baslandi.

%47 yi olusturmak icin canla basla seferber olan devlet bu kis nerde ? hani komur yardimi yiyecek icecek sohben camasir makinesi yardimi ? hani sosyal devlet anlayisdi ?

1.Dokunulmazlık diyordun dimi arkadaşım bu olay chpnin önerisinden çok daha evvel sunulmuştu ama chp gibi sadece millet vekillerine uyarlanmıyacaktı herkes için geçerli olacaktı fakat buna hiçbir muhalefet gelmedi buda link: http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=10075820&yazarid=131

2.Tv de kılıçdar oğlunun şantiyede geçip aaa burda çamurvar demesini de gördük belliki sen gitmedin boş boş konuşma ben her 2 senede 1 gittim ama orada bir kaza göremedim tv de böle bir görüntü oluşmadı acaba neden?  alt geçitin hem üstü hem altından geçtim sen raht ol

3.O senin kuruntun ben öyle bişi göremedim git thy bak kim kimin torpillisi gör ve herkes türbanlı olurdu bunada cevap ver işsizlik yok demiyoruz ama önlem alınıyor bunu niye söylemiyorsun tüm dünyada işsizlik var izlanda battı ingiltere son 100 yılın enbüyük borcunda bak nette araştır bana burda hava atma.

4.Sana burada onları yazsan günler sürer imarbank neydi git araştır ve devlet kimin borcunu ödedi?

Örgüt dağdan indi birilerinin zoruna gitti vay bunlar halaylarla karşılandı bunları işte bilerek sizi provake ediyorlar siz farkında değilsiniz yada körsünüz o haritalar 1dünya savaşından beri vardı git biz tarih bilgisi al ve bunların hiçbirini türkiye uygulamayacağını biliyoruz o yüzden boş boş konuşma

Sana hadis le özetliyim

Andolsun ki biz, cinlerin ve insanların çoğunu cehennem için yarattık; onların kalpleri vardır; düşünmezler onunla; gözleri vardır, görmezler o gözlerle; kulakları vardır,duymazlar o kulaklarla.

Toplam Hit: 23448 Toplam Mesaj: 225