folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Akepe'nin Son Çırpınışları ( 2. Peygamber Syn. R.T. Erdoğan )

Akepe'nin Son Çırpınışları ( 2. Peygamber Syn. R.T. Erdoğan )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

66albay bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam yazdıklarından şöyle anladım yanlışsa düzeltebilirsin; şehirdeki okumuş kültürlü insanla cahil ilkokul mezunu birinin oy değeri bir değildir diyosun. ama o cahil adam da vergi veriyo okumuşta. o cahil de vatan için ölüyo okumuş kişide. bu böyle uzar gider.

ANKET konusu: ben o üniversite mezunları arasındaki anketin gerçekliğine inanmıyorum. üniversitelerde bi ton kapalı kız var,bi ton cemaatçi vesaireci eleman var.kendi okuduğum üni den biliyorum. %13 olması çok çok zor.

anketlerin fake olmasına mesela bi örnek vereyim

bu en son yerel seçimlerde bursada halka mikrofon uzatıyolar;birton kişiye sordular bi kişi de akp ye verecem demedi. yanlız kapalı bi kız kararsızım dedi diğerleri mhp chp hatta haydar baş diyen bile çıktı.

SONUÇ: akp %40 küsur bi oyla tekrar belediyeyi aldı.  o anketler bence fason.

vallahi benim şu anda aklıma gelen tek profesör, hakim yada avukat , doktor vs.. akpye oy vermedi.Konuşmalarda da tiksiniyorlar.Ya yalan atıyorlar, yada eskişehirde olduğumdan olabilir.

Anketler dediğin gibi yalanda olabilir.Kültürlü cahil değilde , siyasetin içinde ve dışında diyebiliriz.Kaldı ki köylüler bile siyasetle uğraşmamasına ramen kızgın.

Sonuçta şehirde az çok siyasetle uğraşıyoruz takip ediyoruz.ADamların geçmişlerini araştırıyrouz, düşüncelrini araştırıyoruz.Daha derin bir bilgimiz var.Bizden gelen oy ile onlardan gelen oy arasında fark var bana göre.TYabi vergilerini ödüyorlar, onlarda insan.Fakat demek istediğim onların hakkını elinden alalım değil.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cattivo23
    cattivo23's avatar
    Erkek

valla mhp kendi kendine etti bence tanıdığım bir çok mhp li arkadaş osman durmuş sayesinden mhp ye oy vermeyeceğine yemin etti.. düşünün ki bu sadece çevremde olan bir durum bunun türkiye egenlinde yansıması da olacaktır

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

Halk eskiden oy verir elindekini avucundakinide kaybederdi ..

şimdi en azından birkaç torba kömür birkaç makarna birkaç kilo soğan sarımsak alıyorlar oyları karşılığında..

makarnayı verenmi utanmalı yoksa halkı geçmiş dönemlerde bu duruma düşürenlermi utanmalı..

burada eskiyi boşver diyemezsin çünkü eski abiler hala koltuk peşinde...onlar gelince yine aynı şey olmayacakmı,e çünkü aynı kişiler hep.

yok ülke satılıyor yok filistin gibi olacağız kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz ?

özelleştirilmiş satılmış vs vs ..ne olduki satılan fabrikalarda silahmı üretmeye başladılar? kendi ülkelerindenmi adam getirip çalıştırmaya başladılar? askermi getirdiler ?

siz zannediyorsunuzki başka biri gelince özelleştirmeler kalkacak açılım yapılmayacak ?çok isterdim baykal ve bahçeli koalisyon kursun hep birlikte izleyelim ve görelim açılımda devam eder özelleştirmede hatta türban yasağı bile kalkar.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

elevator bunu yazdı:

Halk eskiden oy verir elindekini avucundakinide kaybederdi ..

şimdi en azından birkaç torba kömür birkaç makarna birkaç kilo soğan sarımsak alıyorlar oyları karşılığında..

makarnayı verenmi utanmalı yoksa halkı geçmiş dönemlerde bu duruma düşürenlermi utanmalı..

burada eskiyi boşver diyemezsin çünkü eski abiler hala koltuk peşinde...onlar gelince yine aynı şey olmayacakmı,e çünkü aynı kişiler hep.

yok ülke satılıyor yok filistin gibi olacağız kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz ?

özelleştirilmiş satılmış vs vs ..ne olduki satılan fabrikalarda silahmı üretmeye başladılar? kendi ülkelerindenmi adam getirip çalıştırmaya başladılar? askermi getirdiler ?

siz zannediyorsunuzki başka biri gelince < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> özelleştirmeler kalkacak açılım yapılmayacak ?çok isterdim baykal ve bahçeli koalisyon kursun hep birlikte izleyelim ve görelim açılımda devam eder özelleştirmede hatta türban yasağı bile kalkar.

peki Türkiye nin kaybettiği gelir getiren onca kurum kuruluş ? Türkiye nin kaybettiği mi ? Dış borç vs.. ??

70 milyar dolar olan dış borcu o kadar özelleştirmeye ramen 400 milyar dolar üstüne getirebilmek ve bunu 7 sende yapabilmek oldukça büyük bi yetenek.

Sevindiğim tek nokta şu ki, bundan sonrakilere birazda olsa çalışma konusunda yardımcı olacak.Bunldan sonrakiler de büyük ihtimalle asfalt yapacak, yardım yapacak.Tek sevindiğim nokta bu.

Keşke makarna, kömür almasaydınız da, dış borç 100 milyar dolar üstüne çıkmasaydı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Meclistede birbirlerine girmişler zaten.yalnız akepe'nin son çırpınışları falan değil malesef.Oyları hala çok yüksek.Kim veriyorsa amk...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:

Meclistede birbirlerine girmişler zaten.yalnız akepe'nin son çırpınışları falan değil malesef.Oyları hala çok yüksek.Kim veriyorsa amk...

daha bir sezon gider..

Ne zaman ki istanbul akpnin elinden düşer, işte o zaman akpnin işi biter.Çünkü tarikatlerin en büyük beslenme kaynağı istanbul.Sonrasında bocalayacklar.

Nasıl bir grupta, grup liderini saf dışı bırakırsan grup psikolojisine etki eder, şahsi fikrim istanbul ve ankaranın düşmesi durumunda akp bayağı hasar alacaktır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

peki Türkiye nin kaybettiği gelir getiren onca kurum kuruluş ? Türkiye nin kaybettiği mi ? Dış borç vs.. ??

70 milyar dolar olan dış borcu o kadar özelleştirmeye ramen 400 milyar dolar üstüne getirebilmek ve bunu 7 sende yapabilmek oldukça büyük bi yetenek.

Sevindiğim tek nokta şu ki, bundan sonrakilere birazda olsa çalışma konusunda yardımcı olacak.Bunldan sonrakiler de büyük ihtimalle asfalt yapacak, yardım yapacak.Tek sevindiğim nokta bu.

Keşke makarna, kömür almasaydınız da, dış borç 100 milyar dolar üstüne çıkmasaydı.

gelir getiren? o gelir getiren dediklerinden bazıları

TELEKOM. telekom'un 10 sene önceki dolar bazlı değeri ile bugünkü arasında dağlar var.10 sene evvel daha değerli idi. evet gelir getiriyordu ama yatırım yapacak bütçe yok. hantal devlet zihniyeti ile yönetilmesi bi yanda. bi 10 sene sonra üzerine para verecek duruma gelecektik. diğer gelişmiş ülkeler telekomlarını ne zaman ve kimlere satmış. hiç merak edip araştıran varmı!!!!!!!!!!!!!!!

PETKİM: dünya ile rekabet edebilmemiz için milyar dolarlık yatırım ve dinamik bi yönetim gerektiren kurum. particilikle kadro belirleyen devletin idaresinde kalması facialara sebebiyet verir.

SÜMER holding: tekstil teknolojisini 50 yıl geriden takip etti. hantal yönetim ve kadrolaşmalar sonucu millet için zarar haline geldi

örnekler uzaaaar gider. liberal ekonomiler nasıl bi yol izlemiş, inceleyip analiz etmek lazım.

atatürkten her konuda örnek verenler bu konuda da onu örnek alsın. atatürk önce özel sektörü teşvik etmiş ama gerek türk müteşebbis azlığı gerekse müteşebbisin zayıf ve tecrübesiz olması nedeni ile devletin yatırımlara öncülük etmesi taraftarı olmuştur. kaldıki zaman da ekonomi de değişti.

70 milyar dolar borç varken 150 milyar dolarlık ekonomi idik. şimdi 800 milyar doları zorluyoruz. o zaman 30 milyar dolar ihracata hayal deniyo; acaba cumhuriyetin 100. yılında 100 milyar olurmu olmazmı diye hararetli tartışmalar sürüyodu.

o zaman yüzde kaç faizlerle borçlanıyoduk. uzun vadeli iç borçlanma yapamıyoduk.

zümsük borçsuz iş yapılmaz. mühim olan makul ve çevrilebilir olmasıdır. o zaman ekonominin yüzde kaçı faize gidiyodu şimdi yüzde kaçı gidiyo.

hani kelime oyunu diye bi tabir varya bu borç batağındayız lafları da RAKAM OYUNU.

google amcayı kullanarak BORÇ/GSMH bağıntısında ülkemizin dünya ekonomileri arasındaki halini görebilirsin. mesela inglterenin ekonomisinin 2 katı borcu var.

amerika dünyanın en borçlu ülkesi. 

TEKRAR TEKRAR YAZAYIM OYAK BANK TA KAR EDEN Bİ KURULUŞTU VE emekli generallerin de bulunduğu yönetim kurulu tarafından satıldı. hemde iyi kar ediyodu. 

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

BİRDE 400 MİLYAR DOLAR BORÇTAN NE KADARI DEVLETE NE KADARI ÖZEL SEKTÖRE AİT. BÜYÜK KISMI ÖZEL SEKTÖRÜN.

HABERLERDE GÖRMÜŞSÜNDÜR MESELA İŞTE "zart bankası 2 milyar dolar sendikasyon kredisi aldı ve büyük başarı elde etti" veya "falanca holding 5 milyar dolar borçlanarak piyasadaki itibarını ortaya koydu" gibi. 

YANİ O BORÇ ÖZEL SEKTÖRÜN. KİMSEYİ BORÇ ALMA DİYE BAĞLAYAMAZSIN. adam iş yapıyo borçlanacak tabi ki.

batakta filan olmadığımızı bu veriler bana ispatlar. ama herkes illa ikna olcak diye bişey yok.

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

http://video.mynet.com/mr_sr/AKP-GERCEKLERI-Turhan-comez-Balikesir-eski-AKP-li/57144/

cari açıklar şunlar bunlar var.Sümerbank vs.. gibi kurumları geliştirebilirlerdi.Kapatmak özelleştirmek ?? videoyu izle anlayacksın.

edit: kibrite, diş fırçasına bakılarak enflasyon alan devlet.Benzin var, ekmek var ... Bu tarz oyunlar hep yapılıyor.Sümerbank şöyle, türktelekom böyle..

Türkiye akpden sonra daha kötü bir döneme girdi.Alım gücü bitti.Tarım bitti.Türkiye de.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

http://video.mynet.com/mr_sr/AKP-GERCEKLERI-Turhan-comez-Balikesir-eski-AKP-li/57144/

turhan çömezin kim olduğunu çooook iyi bilirim. mesela ahmet hakanın askerlik mevzuunda üçkağıt yapmasına yardım ve yataklık eden doktordur kendisi. 

hem onu bunu bırak benim ortaya koyduğum veriler uluslarası ekonomi otoritelerince onaylanan veriler. hadi burdakiler yandaş medya. yandaş ekonomist. dünyadaki bütün saygın ekonomi otorileri de akp ci olsa gerek. borç ortada  ekonomi ortada. diğer ülke ekonomileri ortada. ha akp den iğreniyorum diyen proflar, avukatlar,öğretmenler akp nin kendisinden iğreniyo. yani icraatlar ne olursa olsun farketmez.  akp ağzıyla kuş tutsa yine nafile onlar için.

Toplam Hit: 23435 Toplam Mesaj: 225