folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Cemaat Evleri?(Nurcular)

Cemaat Evleri?(Nurcular)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Ben pek tavsiye etmiyorum, çünkü o tip evlerde abi sözü geçer. Bir kişi, evdeki diğerlerinin ne yapması gerektiğini söyler, ötekiler de kuzu kuzu dinler. Belki ilk başta sana misafirsin diye karışmazlar ama sakin sakin, sessiz sessiz girerler kafana. Bir de bakmışsın, onlardan biri oluvermişsin. Gitmeni tavsiye etmem, tek çalış daha iyi.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

hacı beynini yıkama olayı deilki, insan hangi ortamda bulunursa içgüdüsel olarak o ortama istesede istemesede uyum sağlar ve bir müddet sonra da onlar gibi olur. Hea sen bu adamların yaptıkları şeylere sıcak bakmıyorsan hiç gitme bence.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Beyin yıkama dedikleri şey beynini alıp çamaşır suyunda çitilemek değil... Belli etmeden gizliden gizliye bazı şeyleri kabul ettirmek ve seni bu değerleri savunur hale getirmektir. Seni birinci sınıf nurcu yapamasalar da Atatürk düşmanı yapmaya çalışırlar... Kaynağı saibeli kitaplar ile zırvalarını okutmalarından ibarettir... İlerde TSK'da sörev almak istiyorsan gitme derim ama amaç John Benjamin Toschak'sa senin bileceğin iş...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

Dini anlatsalar bir şey olmaz , zaten Müslümansın , dini anlatır gibi başka şeyler anlatıyolar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

EpheSuS bunu yazdı:
    -----------------------------

WooPeRHacK bunu yazdı:

EpheSuS bunu yazdı:

Benim aklımı yıkayamazlar diyosan git hocam dersler açısından yardımları iyi oluyormuş iyi hazırlıyorlar adamı.

Ama işte hadi beraber namaz kılalım derler hadi kuran okuyalım derler. Dini sohbetlere çağırırlar katıltırtlar. İkramlar yaparlar. Hatta kimisi Kur'an bile okumuyor Risale-i Nur muydu adı neydi onu okuyor Kur'an'ın açıklamalı haliymiş falan fişmekan. Bi yerden sonra nurcu hayranı yapıp çıkartıyolar adamları. nası yapıyolarsa anlamıyom bende.

Hocam Kuran okunulmuyor derken :) kimseye bok atmak gibi olmasın kimseye ben sürekli okunulduğunu gördüm bize de öğretmişlerdi ilk okulda

Edit:Ders  konusunda bütün derece yapan arkadaşlar o evlerden çıkmıştır 8)

1 kere gittim ben hocam arkadaşlarım çağırdı ondada Kur'an okuyacaz dediler sonra o dediğim kitabı çıkardılar bunu okuyacağız arkadaşlar bu Kur'an ın tasvir edilmiş haili bize en doğru bilgiyi veriyor gibisinden konuşmuştu ondan öyle bişey yazdım :|

açıkça söylemek gerekirse bende karşılaştım gittiğim evin birisinde bahsettiğin türden bir olayla :\  

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gumusservi
    gumusservi's avatar
    Dişi

çok güzel ders çalışıyorsun o kamplarda yıllar önce bende gittim o kampa dersanemin sayesinde..evde 1 ayda çalışamadığım dersi orda 1-2 hafta da çalışmıştımm..çünkü orda yapacak başka bir şey yok :))) faydalı olmuştu..beyin yıkama konusuna gelince herşey sana bağlı o ışığı sende görürlerse üstüne gidiyorlar biraz..ama tavrını belli edersen hiç bişeycikte olmuyor zorla kimseye bişey yaptırmıyorlar..onların yurdunda 2 yıl kaldım bişeycik yapamadılar bana :)) ha standart şeyleri vardır çay saati sohbetleri olsun falan filan bunlara takılma fazla , istemiyorsan zorla katıl demiyorlar..onların seni yönetmesine izin verme yeter..

Çok fotojenik bir "acı" çekiyorum. G ü l ü m s e . . .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

Arkadaş öyle büyütecek bir şey yok.İlk kez gidiyorsanız biraz dini sohbet ederler.Eğer namaz kılıyorsan beraberce kılarsın.Namaz farzdır sen kendin için kılıyorsun yanındakılar için değil.İlk kez öyle risale vermezler bence.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek

Hoca ben ankarada bahçelide bi kere gittim. Çoğu bildiğin beyinsiz ya. Konuşmayı bilmiyolar.

Beyin meyin yıkayamazlar. Sen ziklemezsen hiçbişey olmaz. Git dalgaya al hiçbişey olmaz.

Zaten orda seni çalıştırıyolar falan hikaye yani.

Ödevlerinde yardım ederler bikaç bişey anlatırlar senle aynı bölümde okuyolarsa.

Yoksa oraya gidersin bi odaya geçersin ders çalışırsın pek bi farkı yok dersaneden

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

aydında var boyle Abili Ablalı Falan KaanC arkadasımız anlatmıştı ogrenciler aksamları kahvede okey batak atiyorlar gündüzleri okulda Hiç boyle apartılan zorla kuran okutmalar namaz kıldırma gibi birsey yokmus sadece Evin icinde olan bir düzen e ayak uydurma gibi bir zorunluluk Varmiş .

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Bende aralarına katılmak istiyorum ama bir türlü giremedim...

Toplam Hit: 36913 Toplam Mesaj: 153