folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Cemaat Evleri?(Nurcular)

Cemaat Evleri?(Nurcular)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

bigwave bunu yazdı:
    -----------------------------

şu namaz olayı sanki başka dinin bir şartı gibi algılanıyor garip oluyorum ..

islam dininin 5 şartı var 5.şartı da "namaz"  bu dini kabul etmişsen zaten bunun sorumluluğu senin üzerindedir , ahirette yalnız sorgulanıcak herkes ..

Hocam başka bir dinin şartı gibi algılanmıyor. Sadece herkesin kendi tercihi olduğunu belirtiyorum. Bunun kararını ne sen ne ben veriyoruz. Adam namaz kılmak istemiyorsa zorla kıldırmak sevap değildir. Sen kılarsın ben kılmam ben namaz kılmıyorum diye cehennemlik olacak olan sen değilsen benim namaz kılıp kılmamam ne seni ne başkasını ilgilendirir. Arkadaşındır çok seviyorsundur bir defa söylersin uymazsa üsteyemezsin. Psikolojik baskı yapamazsın. Olay bundan ibaret.

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

KarakartaL
    bunu yazdı:

öncelikle merhaba,

gittiğim dersanenin hocaları aracılığıyla bu evlerden sorumlu olan bi abiyle tanıştım, beni cemaat evlerine gelip kamp yapmaya davet etti

duyduklarıma göre bu evlere giden insanların beynini yıkıyorlarmış.  dinle ilgili kitaplar okutuyorlarmış acaba gitsemmi gitmessemmi diye düşünüyorum lütfen yardımcı olabilirmisiniz??? içimizde bu evlerde kalan kişiler varsa yardımcı olabilirmi?

sallamışlar imkanın varsa git kuzenm gidiyodu bi kaç kez bende gittim adamlar ellerinden geleni yapıolar hiç bişede talep etmiolar kuzen namaz falan kılmaz gider orda dersini çalışır sigarasını içer yatar uyur ben git derim

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

arkadaşlar bu abi dedğiniz adamların malı var mantıklısı var yobazı var. o yüzden cemaat evlerini genelleyemezsiniz çünkü olay ordaki tiplere bakıyor. kimisi zorla kaldırmaya çalışır kimisi o kadar sallamaz. kimisi ideoloji aşılamaya çalışır kimisi sana bırakır. boşverin yani kıyaslamaya çalışmayı

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

twilight_flame bunu yazdı:

Hocam başka bir dinin şartı gibi algılanmıyor. Sadece herkesin kendi tercihi olduğunu belirtiyorum. Bunun kararını ne sen ne ben veriyoruz. Adam namaz kılmak istemiyorsa zorla kıldırmak sevap değildir. Sen kılarsın ben kılmam ben namaz kılmıyorum diye cehennemlik olacak olan sen değilsen benim namaz kılıp kılmamam ne seni ne başkasını ilgilendirir. Arkadaşındır çok seviyorsundur bir defa söylersin uymazsa üsteyemezsin. Psikolojik baskı yapamazsın. Olay bundan ibaret.

yanlış anlamayasın, ben senin yorumlarını hedef almadım ama genel olarak sanki böyle algılanıyor ..

baskı kurma konusunda biraz hakılısın Allah insanoğluna akıl -irade vermiş kullansın diye . bir şekilde yolunu bulmak kişinin kendi elinde ..

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

YOKSA SENDEMİ FİŞLİYORSUN LA :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

hoca zorla demek kimse senin kafana silah dayamıyor sadece namaza gel yior yok diyorsan 10sn geçiyor hadi gel 10 sn geçiyor hadi gel sürekli gel gel gel yapıyor kafana silah dayıcak değil ya ne bekliyorsun istemem dersin 15 dk başında durur baktın gitmiyorsun sana tavır yapar ama zorla gene götüremez nabıcak yemek yerken az koyar felan :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

XpertVision bunu yazdı:

hoca zorla demek kimse senin kafana silah dayamıyor sadece namaza gel yior yok diyorsan 10sn geçiyor hadi gel 10 sn geçiyor hadi gel sürekli gel gel gel yapıyor kafana silah dayıcak değil ya ne bekliyorsun istemem dersin 15 dk başında durur baktın gitmiyorsun sana tavır yapar ama zorla gene götüremez nabıcak yemek yerken az koyar felan :D

yok ya yemegi az koymaz çorbasına şapı dayar :D:D

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

uzak dur . . herşeyi iLk baştan tozpembe yaparLar sonra bi bakmışın . . hayatın onLara müpteLa . .

bizim arkadaş acayip bi şekiLde onLarın deLisiydi 3 yıL kaLdı istanbuLda onLarLa çocuk en sonunda isyan etti aiLesinin yanında van da şimdi . .

girerken eve giderken cebinden beş kuruş para çıkmaz okursun . . sonra sende abi oLursun

sonra okuL bittiğinde seni kendi işLerine sokarLar

sonrada biz sana baktık senden 5 kuruş para aLmadık hadi evLerimize yardım . . ömür boyu onLara çaLışırsın

asLında tmm dini bakımdan güzeL bi yer muhafazakarsan ama bunLar çok abartmış . . artık çete oLmuşLar heryer bunLarın . . hayatını onLara bağLama

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HiGHVoLTaGe
    HiGHVoLTaGe's avatar
    Erkek

Kardes bak bu ibne nurcular iyi kafa yıkıyolar bi şekilde alttan girip üstten çıkıp gerekirse duygu sömürüsüyle seni alamasalarda bi şekilde bişi koparmaya çalışıyolar,he koparamadılar bi şekilde ayağını kaydırmaya çalışıyolar, kendi adamlarını kayırıyo ibneler ben bi sene feme gittim yakın diye f1 dekileri geçiyodk bizi almıyodu fatih kolejindekileri alıyodu ibne ben gidiyorum dedim işte karı kız karışık dersaneye gidersen ahirette iki elim yakanda filan dedi dedm sınıfa almıyon hoca ben niye kalim filan ertesi gün f1 deydim ibne gidicem diyince aldı ben dedim götünü parmakla ben gidiyom gittim ... Giderkende 10 arkadaş gittik siktik ibneleri şimdi her yerde ibneliklerini anlatıyorum şu ana kadar 25 kişinin kaydını sildirttim femden daha neleri varda yeter bu kadar gerisini insan görünce sinirleniyo ...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalrap
    kalrap's avatar
    Erkek

HiGHVoLTaGe bunu yazdı:

Kardes bak bu ibne nurcular iyi kafa yıkıyolar bi şekilde alttan girip üstten çıkıp gerekirse duygu sömürüsüyle seni alamasalarda bi şekilde bişi koparmaya çalışıyolar,he koparamadılar bi şekilde ayağını kaydırmaya çalışıyolar, kendi adamlarını kayırıyo ibneler ben bi sene feme gittim yakın diye f1 dekileri geçiyodk bizi almıyodu fatih kolejindekileri alıyodu ibne ben gidiyorum dedim işte karı kız karışık dersaneye gidersen ahirette iki elim yakanda filan dedi dedm sınıfa almıyon hoca ben niye kalim filan ertesi gün f1 deydim ibne gidicem diyince aldı ben dedim götünü parmakla ben gidiyom gittim ... Giderkende 10 arkadaş gittik siktik ibneleri şimdi her yerde ibneliklerini anlatıyorum şu ana kadar 25 kişinin kaydını sildirttim femden daha neleri varda yeter bu kadar gerisini insan görünce sinirleniyo ...

istersen 100 kişinin kaydını sildir o dersane yine dolar taşar çünkü adamlar cemaat kaynaklı cemaatten alıyorlar desteği yaptıkları iş sadece ticaret olsa yaptığının bi etkisi olur.

Toplam Hit: 36911 Toplam Mesaj: 153