İnanılmaz Yaşam Mucizesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

https://www.facebook.com/photo.php?v=605899716135995&set=vb.100001479153996&type=2&theater

Bu yaşıma geldim adam akıllı böyle video bulamamıştım.

nasıl doğduğumuzu anlatan en iyi görsel video olduğunu düşünüyorum.

yani x-y kromozomlardan ne hale geliyoruz az izleyin derim.etkilenmemek elde değil.

tabi Allahın eşsiz yaratmasına hayran kalmamak elde değil

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Yani bence kelimelerle anlatilacak yada laf soz soylenip edebiyat yapilacak bi olay degil. Tek kelime ile muthis bi olay. Bi insanin icinde baska bi canli buyuyp gelisip dunyaya geliyo.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ne güzel evrimleşmişiz :D

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Yani bence kelimelerle anlatilacak yada laf soz soylenip edebiyat yapilacak bi olay degil. Tek kelime ile muthis bi olay. Bi insanin icinde baska bi canli buyuyp gelisip dunyaya geliyo.

doğadaki hayvanlarda bunu yapabiliyor ama akıl durumu farklı.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bir Ateist olarak benim görüşüm daima iddianın götürdüğü yere gitmekti. DNA araştırmaları benim için bir yön teşkil etti. DNA nın korkunç karmaşıklığı ve bunların birlikte çalışma şekillerinin korkunç inceliğinin şans eseri bir araya gelmiş olması çok düşük bir ihtimaldir. Bunlarının hepsi bana zekanın eseriymiş gibi görünüyor. Hayatımın uzun bir dönemini Ateist olarak yaşadıktan sonra artık Allah ın varlığına inanıyorum, 

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Ahaha sonuna da allah yaratmış yazmışlar =D Neyse ben bişi demiyorum video güzel o ayrı tabi, sorsan videodaki kuyruk ne iş desen hebele hübele diyerek gezerler, ha adamın allah anlayışı agnostizmden teizme geçişte duruyorsa ellerinden öperim o aynı mesele.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Allah ın en büyük mucizelerinden biri

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

Aksama bakicam :)

İmza YOK !!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

Subhan'Allah

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    glaurung bunu yazdı

Ahaha sonuna da allah yaratmış yazmışlar =D Neyse ben bişi demiyorum video güzel o ayrı tabi, sorsan videodaki kuyruk ne iş desen hebele hübele diyerek gezerler, ha adamın allah anlayışı agnostizmden teizme geçişte duruyorsa ellerinden öperim o aynı mesele.

-Biz, insanı özel bir balçıktan yarattık (MU'MİNÛN - 12)

-Sonra onu sağlam bir bekleme yerinde bir damlacık haline getirdik. (MU'MİNÛN - 13)

-Sonra, o damlacığı, embriyo olarak biçimlendirdik, sonra embriyoyu dölüt olarak biçimlendirdik, sonra dölütü kemik olarak biçimlendirdik, sonra kemiğe et giydirdik ve sonra onu yeni bir yaratık haline soktuk. Biçim verenlerin en güzeli ALLAH çok yücedir. (MU'MİNÛN - 14)

-Ey insanlar, diriliş konusunda kuşku besliyorsanız, (hatırlayın ki) sizi topraktan, sonra bir damlacıktan, sonra asılı duran bir madde (embriyo) dan, sonra biçimi belli ve belirsiz bir dölütten yarattık. Böylece size bildiriyoruz. Neyi dilemişsek belli bir süreye kadar onu rahimlerde tutarız. Sonra sizi bir bebek olarak çıkarırız, ve ardından olgunlaşıp erginleşirsiniz. Kiminizin hayatına son verilir, kiminiz de en kötü yaşa kadar ulaştırılır. Böylece bir bilgiye sahip olduktan sonra bir şey bilemez olsun. Toprağı kuru ve ölü görürsün, ancak üzerine su yağdırdığımız zaman titreşip kabarır ve çeşit çeşit güzel bitkiler bitirir. (hacc  5)

Kuran, senin dediğin hacı hocaları aynı surenin(HACC) 8.ayetinde tarif ediyor: (sahte hadislerle konuşup dini saptıranlardan bahsediliyor. Burayı her okuduğumda nedense aklıma Cübbeli Ahmet geliyor.)

-İnsanlardan kimi, bir bilgiye, bir yol göstericiye ve aydınlatıcı bir kitaba sahip olmadan ALLAH hakkında tartışır. (hacc 8)

-Yanını eğip bükerek uğraşır ki, Allah yolundan saptırıversin. Böyle kişiye dünyada bir yüz karası öngörülmüştür. Ve kıyamet günü biz ona, o kasıp kavuran yangının azabını tattıracağız.(hacc 9 - yüz karası? cübbeli fuhuştan içeri girmişti.)

-"Al, işte bu, iki elinin önden gönderdiğidir. Şu bir gerçek ki, Allah, kullara asla zulmedici değildir." (hacc 10)

-İnsanlardan öyleleri var ki ALLAH'a koşullu olarak kulluk eder. İşleri yolunda gidince sevinir; ancak başına bir bela gelince yüzünü çevirir. Böylece dünyayı da ahireti de kaybeder. Gerçek kayıp işte budur. (hacc 11)

-Allah'ın berisinden, kendisine zarar veremeyecek, yarar sağlamayacak şeylere dua/davet eder. Dönüşü olmayan sapıklığın ta kendisidir bu. (hacc 12)

-Zararı yararından daha yakın olan kişiye yalvarır/davet eder. Ne kötü bir destekçidir o, ne kötü bir efendidir! (hacc 13)

sakalı şeriflerle, kokmayan boklarla, hatta kainatın efendisi ilan ederek peygamberimizi pudlaştırdılar. hadislerlekonuşanları dinlemez(çoğu uydurma olduğu için) , "falanca alimler tartışmış ve karar kılmışlar" diyerek konuşanları dikkate almaz, dini yalnızca Allah'a özgüleyerek onun kitabıyla yaşarsanız hacı hocalar gibi olmazsınız.

Unutmayın! Kitabımıza göre dinimiz de imam bile yokken, hacılar hocalar alimler çıkartıp saçma sapan o haramdır bu haramdır diyen gerizekalıları yücelten biziz. Sanki Allah unutkandır ya da açıklanmaya ihtiyaç duyarmış gibi tefsirler, yasalar çıkartıyorlar.

-ALLAH'tan başka yasa koyucu mu arayayım? O ki size kitabı detaylı olarak indirmiştir. Kendilerine kitap vermiş olduklarımız onun Rabbin tarafından indirilmiş olduğunu bilirler. O halde kuşkulananlardan olma. (En'am 114)

-Rabbinin sözü hem doğruluk hem de adalet bakımından tamamlanmıştır. O'nun sözlerini değiştirecek hiçbir kuvvet yoktur. En iyi işiten, en iyi bilendir O. (En'am 115)

Kitabı okumadan "görüyoruz müslümanları" tarzında konuşan arkadaşlar için, "jilet kullanmak yasaktır" diyen cübbelinin dininin Allah'ın dini olduğunu mu düşünüyorsunuz? Öyleyse jiletin yasak olduğunu bana gösteren bir ayet gösterin.
    Ya da hakkında hiçbir şey bilmediğiniz Allah'ın dini hakkında yanlış bilgilerinizle konuşmayı bırakın lütfen...
    Kuran bilimin gelişmesine her zaman destek vermiş, hatta temel oluşturacak bilgilerin bir bölümünü içerisin de vermiştir. Aya gidecek mekiği yapabilecek güce eriştiğimiz gün, o mekiği yapıp aya gitmemizi söyleyen bir kitap için aksi düşünülemez.

attackatak tarafından 12/Nis/14 11:17 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Bedeninde kendi hücresinden on kat kadar fazla mikrop hücresi bulunan canlılarız, insanı yüceltmeye gerek yok.. (:

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 16895 Toplam Mesaj: 162