folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İsrail Yardım Gemilerine Saldırdı! 2 Ölü

İsrail Yardım Gemilerine Saldırdı! 2 Ölü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

fenerist07 bunu yazdı:
    -----------------------------

uzun yazmayın beyler özet geçin, ekşi gibi oldu mnkym

seninki de inci gibi oldu a.q :D

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Olay iyi analiz edilmeli beyler,israili fethetmeye gidiyoruz diyenler bile vardı.yardım twitleri uçuşuyordu.Yalnız özellikle Türkiye gemilerine karşı yapılmış birşey,uluslararası arenada öyle sözümüz falan geçmiyormuş.

"son derece dramatik bir şekilde attıkları tweetler ve sitelerindeki yardım butonları kafamı karıştırıyor."

"ihh filosunda ne bok yemeye,hangi akla hizmete 1.5 yaşında bebek bulunduruluyor?israil filoya taarruza geçse ve o bebek ölse bunun vebalini kim ödeyecek?hangi fonksiyon için orada o bebek?ölürse israil'e bebek katili demek için mi?eğer o yüzdense bizim zaten yıllardır dediklerimiz için böyle provokatörlüğe gerek yok"

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

MaviGozluDev bunu yazdı:

BRK35 bunu yazdı:

Gazzenin derdinde olmak ülkemizin şehitlerini önemsememek anlamına mı geliyor arkadaş? Ülkemin şehidi herşeyden önemlidir ama bunun yanında Gazze olayınada tepki gösteriyoruz ne var bunda?

hocam filistin olaylarına tepki göstermeyi savunurken hiç müslümanlıktan bahsetmedim, bahsetmemde çünkü benim açımdan olay müslümanlık, din kardeşliği vs değil..

kimse ülkemizin verdiği şehitlerde gavur felan demedi, garip triplere girmenin lüzumu yok..

Orada ölenlere şehit denmesine gelince, şehit diyenler islami kesim zaten.

65km olayına gelince adam kafasına göre sınrı koyabiliyor bu nası iş? o 65 zamanla olur 80-90-100 o zamanda o kurala mı uyulcak?

Desteklediğin tepkinin boyutlarını ileriki günlerde göreceğiz. Şimdilik fazla yorum yapmayacağım. Lafı duyu organlarınla algılamanı yeğlerdim ama ben kendimi ifade edememiş olarak kabul ediyorum. Şehitlere gevur demedim. Onlar müslüman değil mi neden duyarlı değiliz demek istedim. Aynı duyarlılığı gösterebiliyor muyuz mesele bu demek istedim. 

Yobaz kesim parmağını kesse gaziyim diyor zaten burada haklısın. 

65 km yi haberlerden takip ettiğim kadarıyla belirttim. Her ülkenin kıta sahanlığı vardır. Tabiki kafasına göre at koşturamaz. Şu an için kıta sahanlığı nedir, ihlal edildi mi bilmiyoruz. Ama şöyle bir durum da var. Gemilerin yardım taşıdığı konusunda hemfikiriz. Ama israil bundan tedirgin olmuş olabilir. Sonuçta adam 40 yıldır amansız bir şekilde savaşıyor ve biri çıkıp yardım getiriyor. Yardım adı altında mühimmat taşımadığın ne malum? diyebilir. Bugün herhangi bir ülke, Türkiye üzerinden sınır ötesindeki ıraklı vatandaşlarımıza yardım götürecez dese, senin aklına acaba pkkya yardım mı yapılıyor? sorusu gelmez mi? 

İsrailin yaptıkları yenilir yutulur cinsten değil. Fakat süreci bu noktaya taşıyan nedenleri göz önüne almak lazım.

Ek olarak tüm yazılanları neden şahsi olarak üzerine alındın anlamış değilim. Uslubümde kullandığım "bazı,kimileri, sen" tarzındaki zamirler hedef 3-5 kişiyi yada tbt deki herhangi bir grubu kastetme amaçlı değildir. Sorun bu ülkenin ve milletin sorunudur.

yok hocam üstüme alınmak değil bu, sening örüşlerinin karşısında benim görüşlermi belirttim sadece.. İsrail'in aklına illaki silah taşındığı vs gelmiştir ki her ülke düşünür bunui ama İsrail'in amacının sadece mühimmat taşınmasına engel olmadığı çok açık.. Madem sadece mühimmat taşınmasına engelsin, günlerdir sadece 1 tane "bize teslime dilsin biz filistine yollarız" açıklaması yapıp karşılığında birüsrü "gerekirse zor kullanırız" yapılacağına,
    "sadece arama yapmak istiyoruz, gemiye kesinlikle silahlı güç çıkarmayacağız güvenliğimiz için denetim yapacağız" tarzı açıklamaları yapsalardı" iyi niyetli olduklarını söyleyebilirdik..   Ama adamlar böyle birşey yapmadıkları gibi daha kendi karasualrına girmeden gemilere asker çıkarmıştır.
    Yani İsrail'in amacı bellidir, 4.yılına girmiş olan Gazze ambargosuna devam etmek, su-ilaç-yemek kıtlığını had safhaya çıkarmak..  o yardım girerse ambargonun manası kalmayacaktı  o yüzden gemilere böyle bir müdahalede bulundular.. yoksa benimde ülkeme gemi gelse bende ararım içini ne var bunda diye..

Hocam olay sadece filistine yapılan zulüm değil. Tüm bu olanlar senaryonun (BOP) bir parçası ve zamanı gelince oynanıyor. Yoksa Hybrisin de dediği gibi müslüman ülkelerin tepkisi hikaye. Madem zulme tepkilisin, Iraktaki müslümanların da Amerikaya karşı arkalarında dursaydın. O zaman neredeydin? Duramazdın çünkü o zamanlar tıpkı şimdi olduğu gibi abd yi yalamakla meşguldün. 

Yani kısacası bu olay bizlerin ötesinde. Sıkı dolap dönüyor bakalım altından ne çıkacak?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vandeta
    vandeta's avatar
    Erkek

nolursa olsun kaybedilen masum insanlarin cani oldu..israile birileri dur desin artik 

www.RebtelTurkiye.com - uluslararasi gorusmeleriniz icin guzel bir yol..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

İsrail'in bunu yapacağı açık ve net olarak belliydi insanları ölüme götürdüler şimdide türk gemisiyle bağlantı kesilmiş Allah bilir ne olacak sonları.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

BRK35 bunu yazdı:

Hocam olay sadece filistine yapılan zulüm değil. Tüm bu olanlar senaryonun (BOP) bir parçası ve zamanı gelince oynanıyor. Yoksa Hybrisin de dediği gibi müslüman ülkelerin tepkisi hikaye. Madem zulme tepkilisin, Iraktaki müslümanların da Amerikaya karşı arkalarında dursaydın. O zaman neredeydin? Duramazdın çünkü o zamanlar tıpkı şimdi olduğu gibi abd yi yalamakla meşguldün. 

Yani kısacası bu olay bizlerin ötesinde. Sıkı dolap dönüyor bakalım altından ne çıkacak?

bu yorumundaki "dusaydın,nerdeydin" gibi kelimelerinde 3. kişilere mi yoksa direk bana mı?

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

israil orospuçocuunun siyonist pisliğin önde gideni olabilir, insan düşmanı yahudi de olabilir. ancak o gemilerle insanları, "insani yardım" diye silahsız savunmasız bu iblisin önüne atan hiç mi suçlu değil ?  ya ne olacaadı diye sormazlarmı adama

abd nin 2.dünya savaşına dahil olması benzer bir hikaye sonucunda olmuştur , abd , almanya ile savaş halinde olan ingiltereye insani yardım maksadı ile gemiler ( ve mühimat ) göndermeye devam ediyor ancak almanya "arkadaşım yapma bak vururum , burda bir savaş var"  uyarısını yapıyor fakat abd tınmıyor ve almanya u-boot ları ile okyanustaki tüm abd yardım gemilerini batırıyor arada yolcu ve turist gemileride batıyor ve abd hoop savaşın içinde .

netice olarak bu olan bir savaş nedenidir , savaşa göt varmı yokmu sorusundan önce ben filistin için savaşırmıyım sorusunu sormak gerek kendi memleketimiz kendi insanımız için bu kadar cesur  bu kadar "insani yardım" meraklısı olamıyorsak biz zaten bi bok için savaşmayalım ztn kaybetmişiz.

herşeyin bir şeyi vardır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ulan şuan uyuyor olmam lazımdı ama gözüme uyku girmedi arkadaşlar yapılması gereken bellidir orası uluslar arası sular bölgeye derhal deniz ve hava kuvvetleri sevk edilmeli israilin vereceği tepkiyegöre savaş kararı alınmalı bundan daha aşşağı bir tepki korkaklıktır sivil vatandaşlara asker saldırdı araya kangirdi bunda dönüş olmaz

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

MaviGozluDev bunu yazdı:

BRK35 bunu yazdı:

bu yorumundaki "dusaydın,nerdeydin" gibi kelimelerinde 3. kişilere mi yoksa direk bana mı?

Hocam niye sana olsun sen devlet misin? Yok öle bişi...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

dead_march bunu yazdı:

ulan şuan uyuyor olmam lazımdı ama gözüme uyku girmedi arkadaşlar yapılması gereken bellidir orası uluslar arası sular bölgeye derhal deniz ve hava kuvvetleri sevk edilmeli israilin vereceği tepkiyegöre savaş kararı alınmalı bundan daha aşşağı bir tepki korkaklıktır sivil vatandaşlara asker saldırdı araya kangirdi bunda dönüş olmaz

Merak etme hacı bi one minute deriz olur biter zaten anca onu becerebiliyoruz.

.
Toplam Hit: 18806 Toplam Mesaj: 147