folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Olası ABD-İran Savaşı Üzerine Benden Bir Yazı Dizisi :)[Antioksidan]

Olası ABD-İran Savaşı Üzerine Benden Bir Yazı Dizisi :)[Antioksidan]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

Bunlar,bu şaklabanlar  da asker:

Bunlar da ;)

Umarım anlatmak istediklerimi amerikancı pezevenk işte başka taraflardan yorulamazsınız,tamamen askeri açıdan değerlendiriyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

Bu nasıl bi saçmalaktır böyle :) Zumsuk da parmak basmış, Türk zaferlerinin çoğu az askere rağmen kazanılmıştır, Yakın tarihe, Çanakkale'ye bakarsak da Düşmanımızın sayısı ve silah yapısı hakkında bir şey söylememize gerek yok sanırım..

Antioksidan bir mesajında Çanakkale Zaferi'nin vatan sevgilisiyle kazanıldığını söylemişti. İranlıların vatan sevgisini nasıl bilebiliriz? Nasıl ölçebiliriz? Bu sevgi bu şevk bu azim ölçülebilseydi zamanında düşmanlar Çanakkale'de karşımıza çıkabilirler miydi??

Ben iran kazanır falan demiyecem, abd kazanır da demem.. Umrumda da değil ama böyle iki üç silah makalesiyle anlaşılabilecek bir şey değil bu.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    -----------------------------

zumsuk bunu yazdı:

türkiye de çanakkalede 5 mermi ile destan yazdı!!Düşmanlarımızın nice silahları vardı!!

o zamanın savaş doktriniyle bugünün ki farklıydı hocam,mesaj atarken zaman-mekan ilişkisini göz önünde bulundurun ;)
    ayrıca bir mücadele savaşı kazandırmaz,çanakkaleyi kazandık ama 1.dünya savaşında kaybedne taraftaydık diğer cephelerde de hep kaybettik örnek verirken doğru seçim yapmak lazım

ırak!!İrandan güçsüz bir devletti kendisi.Amerika girdi ekonomisindeki gelişmeleri gördük.Şimdi irana tek başına girmeye kalkarsa amerikanın dengesi alt üst olur!Amerika şurda güçsüz ırakla baş edemiyor.ORda bu kadar etkili olmasının tek sebebi milletinin baştakinden bıkmasıydı.

Ya iranda ??İranda bütün millet ahmedi necatı seviyor.Bende helal olsun diyorum adama.İran öyle kolay lokma değil.Savaş zaten çıkaak hep birlikte göreceğiz.Fakat benim dediğim şu ameirka oraya zar zor girecek fakat iran 5-6 ay sonra toparlanacak amerikayı iranda yamultacak.Böylelikle amerikan ekonomisi göt olcak.

edit:

Vatan sevgisi bize tarihimizden gelmiştir.İRanlılarda perslerden beri 4 bin senedir kımıldatılamamış devlettir.Onlarda da vatan sevgisi vardır.

Ya şehitlik??Anlatmama gerek varmı?Şeriatla yönetiliyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

Yok hacı boşuna yazmışsın diyeceğim de , hevesin kırılacak , zaten boş değil , dolu adama göre son derece güzel bir yazı .

O kadar cahile bir şey öğretmek için bu kadar didinmişsin , helâl olsun ama , "İran'ın nükleer silahları var , boş değil , adamlar uçak üretiyor , sanayileri var." (:

Eline sağlık hocam ;)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

iranlılara allah yardım eder silaha gerek yokk :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

alp bunu yazdı:

Bu nasıl bi saçmalaktır böyle :) Zumsuk da parmak basmış, Türk zaferlerinin çoğu az askere rağmen kazanılmıştır, Yakın tarihe, Çanakkale'ye bakarsak da Düşmanımızın sayısı ve silah yapısı hakkında bir şey söylememize gerek yok sanırım..

Antioksidan bir mesajında Çanakkale Zaferi'nin vatan sevgilisiyle kazanıldığını söylemişti. İranlıların vatan sevgisini nasıl bilebiliriz? Nasıl ölçebiliriz? Bu sevgi bu şevk bu azim ölçülebilseydi zamanında düşmanlar Çanakkale'de karşımıza çıkabilirler miydi??

Ben iran kazanır falan demiyecem, abd kazanır da demem.. Umrumda da değil ama böyle iki üç silah makalesiyle anlaşılabilecek bir şey değil bu.

hoca bak Türkler kazandı vs vs evet durum o ama dediğimi oku lütfen,yüzyıllar öncesinde kalmayın artık dönemin savaş taktikleri çok değişti,tepende atak helikopteri varken piyadeleri süremezsin ortaya ,lütfen bunu anlayın :)
    ayrıca değerlendirmelerimiz piyade + silah gücüyle alakalı yaparsak daha iyi olur

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

SiyanojeN bunu yazdı:

iranlılara allah yardım eder silaha gerek yokk :)

ıraklılara allah yardım etti ve her gün kadınlar kocaları önünde tecavüze uğruyorlar,vay be ne güzel...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

AntiOksidan bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

türkiye de çanakkalede 5 mermi ile destan yazdı!!Düşmanlarımızın nice silahları vardı!!

o zamanın savaş doktriniyle bugünün ki farklıydı hocam,mesaj atarken zaman-mekan ilişkisini göz önünde bulundurun ;)
    ayrıca bir mücadele savaşı kazandırmaz,çanakkaleyi kazandık ama 1.dünya savaşında kaybedne taraftaydık diğer cephelerde de hep kaybettik örnek verirken doğru seçim yapmak lazım

ırak!!İrandan güçsüz bir devletti kendisi.Amerika girdi ekonomisindeki gelişmeleri gördük.Şimdi irana tek başına girmeye kalkarsa amerikanın dengesi alt üst olur!Amerika şurda güçsüz ırakla baş edemiyor.ORda bu kadar etkili olmasının tek sebebi milletinin baştakinden bıkmasıydı.

Ya iranda ??İranda bütün millet ahmedi necatı seviyor.Bende helal olsun diyorum adama.İran öyle kolay lokma değil.Savaş zaten çıkaak hep birlikte göreceğiz.Fakat benim dediğim şu ameirka oraya zar zor girecek fakat iran 5-6 ay sonra toparlanacak amerikayı iranda yamultacak.Böylelikle amerikan ekonomisi göt olcak.

edit:

Vatan sevgisi bize tarihimizden gelmiştir.İRanlılarda perslerden beri 4 bin senedir kımıldatılamamış devlettir.Onlarda da vatan sevgisi vardır.

Ya şehitlik??Anlatmama gerek varmı?Şeriatla yönetiliyor

hoca herkes ahmedinejatı sevmiyor ;) nedenleri uzun girmek gereksiz. ne toparlanması 5-6 ay sakatlık mı bu_bir hava saldırısında yok edilecek barajları hastaneleri tesisleri kur 5-6 aya sonra gel beni bul,vericem sana :=)
    iran işgale uğramamışmış,ikinci dünya savaşında bak bakalım ne olmuş irana ;)
    ya da iranın adı neden iran,nazi korkusundan olmasın :)
    5-6 ay sonra toparlanıcakmış,hocam olaya gönlünüzle değil gözünüzle bakın lütfen.amerikan ekonomisini göt edicek diyorsun,General electrics yıllık 17o milyar dolar kar eden bir firma ve savaş çıktığında bu karı artıyor aynı şekilde diğer firmalar.gözlerinizi açmanız dileğiyle

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:

hoca herkes ahmedinejatı sevmiyor ;) nedenleri uzun girmek gereksiz. ne toparlanması 5-6 ay sakatlık mı bu_bir hava saldırısında yok edilecek barajları hastaneleri tesisleri kur 5-6 aya sonra gel beni bul,vericem sana :=)
    iran işgale uğramamışmış,ikinci dünya savaşında bak bakalım ne olmuş irana ;)
    ya da iranın adı neden iran,nazi korkusundan olmasın :)
    5-6 ay sonra toparlanıcakmış,hocam olaya gönlünüzle değil gözünüzle bakın lütfen.amerikan ekonomisini göt edicek diyorsun,General electrics yıllık 17o milyar dolar kar eden bir firma ve savaş çıktığında bu karı artıyor aynı şekilde diğer firmalar.gözlerinizi açmanız dileğiyle

sabaha kadar tartışsakta bir sonuç alamayacağız.Fakat amerika girerse yamulacağı kesin!!!Savaş yakında bu konuyu yeniden cortlatırız..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

iyide hacı bize ne bırak vursun iranı usa. bizim kanımız dökülmesin başka birşey istemeyiz.yani savaş olduğunda TBMM de tezkere çıkarmasın tayyip. askeri savaşa göndermesin. sınırlarımızı koruyalım yeter. incirlikten uçak kalkışına izin vermesin ibne tayyo.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
Toplam Hit: 28471 Toplam Mesaj: 163