folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tarsus'taki Gizemli Kazı

Tarsus'taki Gizemli Kazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

bende bu haberi paylaşmak için gelmiştim. 

kafamdaki soru işaretlerinin çoğu gitti. şehit polis eşinin anlattıkları , ve daha öncesinde vatikanın kaçak kazı ekibi yollaması benim için kafi.

tabi lan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Bence de yapilan kazi uluslararasi boyutta. Dikkat edin büyük bir alanda yer altinda devam ediliyo. Cogu ev zarar görmüs durumda. Baya baya yollarda catlamalar var artik. Tahminim önceden zaten yer altinin defineciler tarafindan kazildigi. Cünkü öldürülen polis lahit bulduklarindan bahsetmis. Okudugum kadariyla yer altinda odalar varmis hep. Ayrica hic molozda cikmiyor alandan. Sanirim betonla güclendirildigi söyleniyordu. Birde su var. O bölgede galiba gecekondular hakim. Bu sey epey derinde olmali ki bu gecekondular yapilirken hic farkedilmemis yer altindaki varligi. ki rahat bi 15 mt yerin altina inildigi söyleniyor.

Florenzi tarafından 01/Kas/17 11:36 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

hala birşeylerin bulunamamış olması ne kadar garip 

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Mynet teki videoyu dinlerseniz sondaj boruları vs diyorlar bu baya bi derine bakılıyor . 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Tarsus dan kazıp Pensilvanya dan Fettullah hocalarını alacaklarmış diyorlor :)

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

alacaklarını aldıktan sonra bakanın biri çıkıp o kadar kazdık bişey yokmuş yeaea deyip olayı kapatacak 

adeleks tarafından 01/Kas/17 12:15 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

E hiç bişey demiyorki . Okudum okudum sadece kızı demiş . Araştırma demiş .

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Facebook'taki Arkeoloji Dünyasi isimli sayfanin aciklamasi:

Tarsus'da yapılan kazıya dair,

Deniyor ki dinler tarihini kökten etkileyebilecek bulgular olabilir. En azından hristiyanlık tarihini sarsabilir. Son dönemde St. Paulus (Aziz Pavlus) incili'nin bulunduğu veya arandığı iddiası. Aziz Paulus yazdığı incilin son şeklini bir dönem Roma'da mahkumiyet altında vermiştir. Kaldı ki Aziz Pavlus incili aranıyorsa bunun yeri Tarsus değil Roma olmalı. Dahası Pavlus'un hayatta olduğu zamanlar Anadolu Roma İmparatorluğunun hakimiyeti altındaydı. Aziz Pavlus o dönemde dini tebliğ etmek için birçok şehri gezmiştir. Tabi bunlardan biri de Tarsus'du. Burada elbette Yeni Ahit'i tebliğ etti ama kitabı mukaddes'e son şeklini burada verdiğini söyleyemeyiz. Burada yazılı incil bulunsa bile bunun hristiyan din tarihi açısından bir şey ifade edeceğini zannetmiyorum.

Benim burası ile ilgili düşündüğüm,
    Tarsus şehrinin altı zengin bir birikime sahip. Ve 1. derece sit alanı olması gereken mahalleye zemin araştırması yapılmadan imar izni verilmiş ve heryere gecekondu koyulmuş.
    Özetle benim inandığım. "Kazı yerindeki buluntuların çok değerli bulgular olduğu yönünde. Yani altın veya en az onun kadar değerli buluntular." Ama aklımın almadığı konu şu: Ülkemizin yeraltı ve yerüstü tüm mirasları bu ülkenin yurttaşlarınındır. Yani bizlerin. Aylarca süren bir kazının silahlı güçler tarafından korunması ve konuyla alakalı tek bir açıklamanın yapılmaması gerçekten can sıkıcı ve mide bulandırıcı.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

eminim ki bu kazı sarayda oturan birinin yakın takibinde ve millet ayaklanmadan bu konuya herhangi bir açıklık gelmeyecek ama bu olursa da açıklamaların bi inandırıcılığı kalmayacak en iyisi polisi aşıp bi bakmak lazım

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 48050 Toplam Mesaj: 232
mystery