folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

hojucuk bunu yazdı:
    -----------------------------

Balyoz99 bunu yazdı:

@Hojucuk

Akraba evliliklerinde genetik hastalıklardan dolayı doğacak çocuğun kolu bacağı yamuk veya zihinsel özürlü olma ihtimali normal evliliklere göre daha fazla. 40 yılın başı sülaledeki kuzenler evlenir çocuğun özürlü olma ihtimali %2'den %5'e yükselir sorun bu değil. Ailedeki herkez akraba evliliği yapıp birkaç nesil boyunca birbirini hoplatınca mutlaka bir sakatlık ortaya çıkıyor. Fiziksel ve zihinsel bozukluklar kuşaktan kuşağa aktarılıyor.

balyoz, sulalesinde kadim akraba evliligi olanlar dusunsun onu diyip gecmek isterdim lakin gecemem.

bilim adamlari tarafindan yillarca uzerinde calisilmis bir konu, hayvanlar uzerinde 6 nesil oncesinden gunumuze kadar 1.dereceden akrabalar uzerinde ureme denendi , genetik yapisi saglam olan atalardan son nesle kadarda saglam ve saglikli yavrular uredi.

bilimin uzerinde caba sarfettigi mevzudur , zararlidir teshisi asla konulmamis , akraba bagi olmayan birlesmelere nazaran daha riskli bulunmustur.

senden baba olmaz ya.. akraba ewliliklerinin bilinen en büyük riski çocuklardır we sen kendi öz çocuğunun sağlığını riske atabilecek bi adamsan... saydıramıyorum ama tek kelime yazık..

dewdim dewrildim geldim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

sende nası bir mide war hocam böle zehir kusarak yazmak isterdim ama saygım bana engel oluyo sen dayının kızına yan gözle bakabiliyosan kusura bakma ama herkese bakarsın akraba ewliliğide sapkınlıktır 

yan gozle hic bakmadim irwa , eh verirlermiydi bilemiyorumda baksaydim ister alirdim. 

birbirinden cok uzak yetismis , hatta hayatinda sinirli gormus yahut gormemis kuzenlerde var. kardes iliskisi hic yasamamis akrabalar.. hani birbirlerine hep yabanci kalmis olanlar.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

senden baba olmaz ya.. akraba ewliliklerinin bilinen en büyük riski çocuklardır we sen kendi öz çocuğunun sağlığını riske atabilecek bi adamsan... saydıramıyorum ama tek kelime yazık..

konu basligi hangi sartlarda cocuk sahibi olunur, nasil iyi ana baba olunur degil zaten, mevzu akraba evliligine karsimiyiz degilmiyiz :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opter
    Opter's avatar
    Erkek

hojucuk bunu yazdı:

irwa bunu yazdı:

sende nası bir mide war hocam böle zehir kusarak yazmak isterdim ama saygım bana engel oluyo sen dayının kızına yan gözle bakabiliyosan kusura bakma ama herkese bakarsın akraba ewliliğide sapkınlıktır 

yan gozle hic bakmadim irwa , eh verirlermiydi bilemiyorumda baksaydim ister alirdim. 

birbirinden cok uzak yetismis , hatta hayatinda sinirli gormus yahut gormemis kuzenlerde var. kardes iliskisi hic yasamamis akrabalar.. hani birbirlerine hep yabanci kalmis olanlar.

İsterse başka gezegende yaşamış olsun. Allah bana nasip etmesin öyle bir şeyi. Akraba evliliğinin bilimselliği falan yok aga geçeceksin o işleri. Yok türleri çiftleştirdiler işte sağlam geldi çocukları falan filan. Yan gözle bakmadım ama isteseydim alırdım, evlenmemiş olsaydım dayımın kızıyla evlenirdim falan. Profilinde yazdığına göre 29 yaşında adamsın ama 

Adalet dolu dünya, merhamet dolu dünyadan daha büyüktür. | Kuşandık sarı laciyi, Saraçoğlu yokuşlarında...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:

Ben evliliğe komple karşıyım. Manyak gibi ürüyoruz. Ne gerek var?

adam haklı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

Opter bunu yazdı:

İsterse başka gezegende yaşamış olsun. Allah bana nasip etmesin öyle bir şeyi. Akraba evliliğinin bilimselliği falan yok aga geçeceksin o işleri. Yok türleri çiftleştirdiler işte sağlam geldi çocukları falan filan. Yan gözle bakmadım ama isteseydim alırdım, evlenmemiş olsaydım dayımın kızıyla evlenirdim falan. Profilinde yazdığına göre 29 yaşında adamsın ama 

bak hojucuk sunu bunu yazmis,

hojucuk bunu yazdı:

konu basligi hangi sartlarda cocuk sahibi olunur, nasil iyi ana baba olunur degil zaten, mevzu akraba evliligine karsimiyiz degilmiyiz :)

hojucuk sunu yazdı:

ornegin yukarida evlilik konusuna ana, baci katan mektepli cahiller gibi turkiye cumhuriyeti evlenme ehliyetinde 1.derece akraba evliliginin kabul gormedigini (kardesler,ana,baba arasi) bilmiyor olabilirsin,

sorunun akraba evliligine bakis acisi nedir olup , tip yahut cocuk yapmak uzerine olmadigini idrak edemiyor olabilirsin,

akraba evliligi yapacak olan suc isliyormus gibi dusunecegine, demokrasi cumhuriyetinde yasadiginin farkina varip insanlarin secimlerine saygisizlik etmeden sindirebilirsin.

konunun temasi disina tasiyorsunuz,
    soru: Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?
    cevap: bak benim tercihim boyle.
    seninkide oyle..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opter
    Opter's avatar
    Erkek

Bol şans o zaman sana. Bazen herkesin istediğini seçebilme hakkı olmasından nefret ediyorum 

Adalet dolu dünya, merhamet dolu dünyadan daha büyüktür. | Kuşandık sarı laciyi, Saraçoğlu yokuşlarında...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

arkadaşlar malum kişiye bilimden bahsetmeyin, adan genetik profesörü. aşmış yani.

neyse konuya dönersek aklıma bişey geldi. evrimsel süreçte genel olarak ihtiyaçlara ilişkin bir yönelme vardır. şöyle mesela mikro düseyde bir örnek; çocuklar çikolatayı her zaman sever, isteyip durur. ama yetişkinler istemez. çünkü çocuğun daha fazla enerji verici besine, karbonhidrada ihtiyacı vardır.

makro düzeyde de şu güzel bir örnek olabilir; her zaman farklı ülkelerin karşı cinslerine bi sempati besleriz. rus rus diye yanıp tutuşan erkeklerimiz, italyan diye ağzının suyu akan kızlarımız gibi. edindiğim izlenime göre diğer ülkelerin vatandaşları da böyle. bir tek bize has değil o açıdan sevinebiliriz =P

konumuza dönersek; ne alakası var derseniz ne kadar uzak gen, o kadar çeşitli gen karmasına imkan tanır. bu da daha güçlü genetik yapıyı hazırlar. yakın genler fazla değişiklik olmaması demektir. bunun da ilerlemeye faydası yok. hatta bildiğimiz üzere akraba evliliklerinde problemlerin riski katlanıyor.

böylece sosyolojik bir olayı da biyolojiyle açıklamış oldum =) inanın etrafımızda çok fazla böyle örnek var

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

arkadaşlar malum kişiye bilimden bahsetmeyin, adan genetik profesörü. aşmış yani.

neyse konuya dönersek aklıma bişey geldi. evrimsel süreçte genel olarak ihtiyaçlara ilişkin bir yönelme vardır. şöyle mesela mikro düseyde bir örnek; çocuklar çikolatayı her zaman sever, isteyip durur. ama yetişkinler istemez. çünkü çocuğun daha fazla enerji verici besine, karbonhidrada ihtiyacı vardır.

makro düzeyde de şu güzel bir örnek olabilir; her zaman farklı ülkelerin karşı cinslerine bi sempati besleriz. rus rus diye yanıp tutuşan erkeklerimiz, italyan diye ağzının suyu akan kızlarımız gibi. edindiğim izlenime göre diğer ülkelerin vatandaşları da böyle. bir tek bize has değil o açıdan sevinebiliriz =P

konumuza dönersek; ne alakası var derseniz ne kadar uzak gen, o kadar çeşitli gen karmasına imkan tanır. bu da daha güçlü genetik yapıyı hazırlar. yakın genler fazla değişiklik olmaması demektir. bunun da ilerlemeye faydası yok. hatta bildiğimiz üzere akraba evliliklerinde problemlerin riski katlanıyor.

böylece sosyolojik bir olayı da biyolojiyle açıklamış oldum =) inanın etrafımızda çok fazla böyle örnek var

la keloglan bunu mu dusundun saatlerce ?? :) superman olunmaz dogulur.. havasi yaramamis birak kriptonuda in dunyaya, dusun dusun sac kalmamis kafanda

ne kadar farkli gen o kadar guclu iyi genetiktide ondan Adolf Hitler elit alman irki yaratmak icin sakat, hasta, ozurlu insan soykirimi yapti, almanlari almanlardan baskasiyla ciftlestirmedi. 

saglam saglam , curuk curuktur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

hojucuk bunu yazdı:

irwa bunu yazdı:

ben zaten konuya deil cümlendendolayı direk sana yüklendim çünkü yazdıklarının bile akla mantığa girer yeri yok ensest ilişki en çok müslüman ülkelerde dediklerinde bi daha acaba mı demicem..

dewdim dewrildim geldim
Toplam Hit: 31359 Toplam Mesaj: 205