folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

kaygusuz bunu yazdı:
    -----------------------------

bu tahsilede bakıyor. okuyan insan buna karşıdır am cahil insan için bişey farketmiyor değil mi ?

tahsille ne ilgisi var hocam? aileden gelen şeyler etkiliyor muhakkak da adam isterse okuma yazma bilmesin kardeşi yine kardeşidir kuzeni yine kuzenidir.

sinusx de yazmış biz komşunun kızına bile kardeşimiz gözüyle bakardık. millet komşu kızı bi kere versene diye şarkılar yazar biz bu şarkıları ayıp diye nitelerdik.

hadi komşu kızı kültür işi de akraba yapma be hocam

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

kız mı kalmadı a.koim

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:

derecesine bağlı.

gidipte kız kardeşi ile evlenebilecek adamın mna korlar..

hea yok teyze kızı hala kızı amca kızı filan zor olmaz sanırım..

sakat çocuk falan filanda tıp çok gelişti tek tek genlerini ayıklıyorlar adamın.

sevdikten sonra her türlü gideri var..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek

sewmişlerse neden olmasın ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

YasamaK bunu yazdı:

Kardeşim Akraba Evliliği Taraftarıyım En Azından Dışardan Sevipde Evlendiğinden Benim Açımdan İyidir Ne si İyi Dersen Şöyle Hacı Diyelimki Kaza Geldi Başına Bişe Oldu Sana El Kızı Bakmaz Ama Akraba Kızı Bakar El Kızı Gibi Olmasada Nedenmi Enazından Aradaki Kan Bağını Düşünürse Bu Her Akraba İçin Değil Neyse Derinlemesini Konuşacağım Az İşim Var..

yapma hocam allasen.. insanın içinde insanlık olmadıktan sonra, kanından olsa nolur olmasa nolur.. bakmayacak insan gene bakmaz gene bakmaz.. bu mantıkla gidersek, yaşlandığı için evden atılan anne-baba olmaması gerekir. en azından kan bağlarının olması bunu gerektirmiyo mu?

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

sakıp sabancı'nın bi sözü vardı : insanlar oğluma araba alamıyorum diye üzülüyor, ben oğluma ayakkabı bile alamadım...

rahmetli sakıp sabancı akraba evliliği yapmıştır ve oğlu tekerlekli sandalyeye mahkum yaşıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

YasamaK bunu yazdı:

Kardeşim Akraba Evliliği Taraftarıyım En Azından Dışardan Sevipde Evlendiğinden Benim Açımdan İyidir Ne si İyi Dersen Şöyle Hacı Diyelimki Kaza Geldi Başına Bişe Oldu Sana El Kızı Bakmaz Ama Akraba Kızı Bakar El Kızı Gibi Olmasada Nedenmi Enazından Aradaki Kan Bağını Düşünürse Bu Her Akraba İçin Değil Neyse Derinlemesini Konuşacağım Az İşim Var..

benim ayağım kırıldığında kızarkadaşım gece gündüz bana baktı. git bir gün de kendi evinde kal diyorum gitmiyordu. o zaman henüz 1 ay falan olmuştu ilişkimiz.

demek ki senin dediğinde o kadar da doğruluk yok.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

kaygusuz bunu yazdı:

bu tahsilede bakıyor. okuyan insan buna karşıdır am cahil insan için bişey farketmiyor değil mi ?

tahsille ne ilgisi var hocam? aileden gelen şeyler etkiliyor muhakkak da adam isterse okuma yazma bilmesin kardeşi yine kardeşidir kuzeni yine kuzenidir.

sinusx de yazmış biz komşunun kızına bile kardeşimiz gözüyle bakardık. millet komşu kızı bi kere versene diye şarkılar yazar biz bu şarkıları ayıp diye nitelerdik.

hadi komşu kızı kültür işi de akraba yapma be hocam

burada bi hata var. biz kardeşimiz gözüyle bakıyoruz muhabbetleri geçilsin bence. alımlı bi komşu kızı olsa sırnaşmaya yer aranır. bi de veriyorum dediyse tamamdır onun kölesi olur erkekler. komşu kızı muhabbetleri olabilir evet normaldir. ama akraba evliliği çok tuhaf. sen kafanda onaylasan bile çevrendekiler, akrabaların bunu onaylamaz. "onların onayına mı bakıcam lan" dersin elbette seviyosun çünkü. ama Türkiyede bunun anketini yap %90'ı karşıyım diyecektir.

birinci sayfada ki mesajımda akraba evliliği hakkında bi ton şey var okuyun bi..

ne diyon?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

YasamaK bunu yazdı:

sacmalık.

bunun kan bagıyla hicbir ilgisi yok, insanlıkla, vicdanla alakalı.

öyle bi demissinki sanki Türkiye'deki tüm cocuklar anne-babalarına veya akrabalarına cok iyi bakıyor.

icinde insanlık yoksa yalan o is. biz ne insanlar tanıyoruz, öz oglundan görmedigini damadından görüyor, veya kızından degil de gelininden.

bak promet sana bi örnek vermis, ben de sahit oldum bu tip seylere. gercekten icinden geldigi icin yabancılara yardım eden insanlar var.

misal, dısarıda 3-5 kurus kazanmak icin tezgahtarlık yapan insanları gördügünde canın sıkılmıyor mu ? benim sıkılıyor sahsen, keske cok param olsa da sunlara yardım etsem diyorum, yemin ederim bunu icimden geldigi icin, o insanlara acıdıgım icin böyle düsünüyorum.

benimle hicbir kan bagı bulunmayan arkadaslarımın bir seye ihtiyacı olsa yanlarında olurum, aynı seyi onlar da benim icin yapar.

onu da gectim, bu sitede tanısıp abi dedigim ve gercekten sevdigim insanlar var.

yani kan bagı felan hikaye. akraba evliligine de karsıyım.

he mavigözlüdev'in de yazdıgı gibi, uzaktan akraba olursa ona bir sey demem ama kuzenlerin ya da farklı türlü evliliklerin olması bana göre dogru degil.

en basitinden, dogacak cocuk icin tehlikeli.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

akraba%20evliliği

..
Toplam Hit: 31362 Toplam Mesaj: 205