folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek

isteyen istediğinle evlenmede özgürdür sorumlulugu alıyordur bu kimseyi ilgilendirmez 

cnc prog. ugs nx solid autocad [IMG]http://img66.imageshack.us/img66/3489/adslnahalirsin5ry6in5ci4md.gif[/IMG]
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

uz-i bunu yazdı:
    -----------------------------

isteyen istediğinle evlenmede özgürdür sorumlulugu alıyordur bu kimseyi ilgilendirmez 

doğacak çocuğun hayatı kimi ilgilendiriyo? sen şimdi tekerlekli sandalyeye mahkum, konuşamayan bir genç olsaydın, annen baban akraba olsaydı, bunları diyebilir miydin?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ExpirE bunu yazdı:

Evlilik ve çocuk sahibi olmakiçin KPSSye girmek gerekkalsa.. Birde ebebeyinliğe atama atama yapılmadan çocuk yapılamasa bu sorunlar ortadan kalkar. kadroya giren çocuk yapsa :D

liberal naziler partisini kursana hocam sen :D valla oy vercem :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Karşıyım,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

uz-i bunu yazdı:

doğacak çocuğun hayatı kimi ilgilendiriyo? sen şimdi tekerlekli sandalyeye mahkum, konuşamayan bir genç olsaydın, annen baban akraba olsaydı, bunları diyebilir miydin?

o cocugu yapan aile ilgilendiriyor 

cnc prog. ugs nx solid autocad [IMG]http://img66.imageshack.us/img66/3489/adslnahalirsin5ry6in5ci4md.gif[/IMG]
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Bide bu forumun %90 ından fazlası mürekkep yalamış yarısından çoğu ünide öğrenci yada mezun..

Benim cahil annannem babannem bile olum olmaz derken okuyan genç dediğimiz geleceğimiz dediğimiz insanların haline bak..

yazık..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

akraba evliliği yaparsan bu olur:

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/254083_173173862742764_100001504540933_435139_818091_n.jpg

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

ulquiorra bunu yazdı:

akraba evliliği yaparsan bu olur:

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/254083_173173862742764_100001504540933_435139_818091_n.jpg

bozuk toplum!

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

hojucuk bunu yazdı:

ne genetigi genetik nerden cikti, genetikle , genetik bozukluklarla isimiz yok.

kan uyusmazligi dogum komplikasyonlari yahut sakat cocuklar meydana getirebilir , ciftlerin kanlari arasinda olasi bir uyusmazlik durumu varsada iliski oncesinde doktor kontrolu ile cocuk yapmaya musait olup olmadigini ogrenebilirler akraba olsun olmasin..

sen okudugunu idrak edememissin, imzani bir daha oku..

konuyu baska tarafa cekmeyin.

ana temamiz : Akraba evliligi iyidir muritler, gozunun onundeki varken heleki saglikli ve nazarinizda es olabilecek kadar yeterli ise mutlulugu uzaktaki el oglunda kizinda aramaniza gerek yok, toplumun temel cekirdeginin aile oldugunu unutmayin. medeniyetleri yozlastiranda disardan gelip icine karisanlardir.

sabah yazdığım mesaj herhalde bi sistem hatasından silindi. tekrar yazarız.

ben sana kan uyuşmazlığıyla akraba evliliğinin alakası yoktur diyorum ve kan uyuşmazlığı da tedavi edilebilir birşeydir diyorum. sen hala bana kan testi yaptırırsan akraba evliliği problem olmaz diyosun, genetikle işimiz yok diyosun.

cahilliğinin tespiti için liseyi geçtim ilkokul fen bilgisi yeterli. ama neyin kafasıyla yaşıyosun da cahilliğini ısrarla savunuyosun onu bilmiyorum.

bak ben bilmediime bilmiyorum diyebiliyorum. sana da tavsiye ederim.

2 mesajla sana kibar kibar açıkladım neyin ne olduğunu. diğer arkadaşlar da açıkladılar defalarca. hem cahilliğinde ısrar ediyosun bir de kalkmış bana kendi sözümle nasihat veriyosun sanki kendi sözümü benden daha iyi anlayacakmışsın gibi.

şimdiye kadar yazılan mesajları okusaydın genetik hakkında bişeyler öğrenirdin. bak okusaydın diyorum, adam gibi okusaydın bile demiyorum. çünkü belli okumamışsın.

bari cahilliğinde ısrar etme, bilmiyorsan sus. susmuyorsan cahilliğini belli etmeyecek şekilde konuş.

ben genetik yahut degil akraba evliligi ne gibi dogum veya dogum sonrasi hastaliklara, arizalara yol acara deginmedim, kan uyusmazligi ile akraba evliliginin alakasi varda demedim :), onceki postlarda kan uyusmazligina dair yazilmis, cekimser postlara istinaden kan uyusmazligi ayagi got ayagidir dedim, cocuk yapmadan once tahlil ve tedavi ile onlem alinabilinecek bir durum oldugunu belirttim.

konuya direkt negatif bakip , akraba evliligi karsiti dusuncelerini serit halinde aklindan gecirmekten okugunu anlayip , yorumlayamayacak kadar kor olmus beynin. sen kendi cahilligini kendin ifsa edebildigine bana ne hacet.

basindan beri nedir bilmeyen sendin simdi ogrenmis oldun.

Sunuda memnuniyetle yineleyim,

ana temamiz : Akraba evliligi iyidir muritler, gozunun onundeki varken heleki saglikli ve nazarinizda es olabilecek kadar yeterli ise mutlulugu uzaktaki el oglunda kizinda aramaniza gerek yok, toplumun temel cekirdeginin aile oldugunu unutmayin. medeniyetleri yozlastiranda disardan gelip icine karisanlardir.

sulalede kanser irsi degilse , genler temizse , genetik bozukluk yoksa, kiz oglan guzel ve musaitse , gelenekcilik , kanina , soyuna sahip cikmak varsa akraba evliligi yapilabilinir.

akraba evliligi risklidir diyebilirler bu riskler akraba olmayanlarin evliliklerinde de vardir lakin asla zararli degildir.

+ ona buna cahil deyip, bagnazin dibi olan trakyalilarin ne dedigine bakmayin - cekinen cocuk yapmaz olur biter.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hâlâ birşey bildiğini zannediyo amk malı

Toplam Hit: 31437 Toplam Mesaj: 205