folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

tartışmayın. evlenebilir diyende evlenilmesi doğru diyende kendine göre haklı yanı var.

ama şu çağda bu nası bağnazlık diyesi geliyor içinden...öyle gönülün ta mkoyim diyesi geliyor.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

kaygusuz bunu yazdı:
    -----------------------------

tartışmayın. evlenebilir diyende evlenilmesi doğru diyende kendine göre haklı yanı var.

ama şu çağda bu nası bağnazlık diyesi geliyor içinden...öyle gönülün ta mkoyim diyesi geliyor.

Seninki de bağnazlık olmuş hacı. Olmaz diyene taviz göstermemişsin heaheah.

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

RunAway bunu yazdı:

Peygamber Efendimizin Kızı Hz. Aişe özyigeni Hz. Aliyle evliydi. Dolasıyıla nikah düsmeme olayı yok.

Herkes kuzeniyle bir arada büyümüyor. Farklı şehirlerde büyüyenleride mevcut. Tanıdık bildik namuslu diye evlenenler var. Ki aynı durumun başıma gelme ihtimali var.

Tıp artık geliştigi için evlilik öncesi bazı testler mevcutmus. Ona görede karar verilebilir.

7. yüztılda yaşayan bi araba göre değil de bilime göre düşünmeye başladığınız zaman insanlığın anlamınayetişeceksiniz

karaktersiz insanların çokluğu insanlığı olduğundan daha aşşağı çekebiliyor mesela.

bknz 21.yy

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLaNGuVa
    aLaNGuVa's avatar
    Dişi

Meraclitus bunu yazdı:

Koca memlekette kız mı yok? İnsan akrabasına farklı göze bakabilir mi? Onunla çocuk yapabilir mi? Kafamdan böyle bi düşünce bile geçemez . Çocuk yapıcan sakat doğucak , o çocuğun günahı ne hocam? Tamam Allah'ın bilceği iş illa akraba evliliğinde sakat doğucak diye bir şey yok ama , sonuçta bu iş ihtimali arttırıyor.

Mutlu olmak için büyük nedenlere gerek yok. Cebimde 75 kuruşum var, havada bahar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

YasamaK bunu yazdı:

VBDream bunu yazdı:

YasamaK bunu yazdı:

VBDream bunu yazdı:

YasamaK bunu yazdı:

xzxz bunu yazdı:

ben karşı değilim arkadaşlar , neden diye soran olursa kendi kuzeniyle çiftleşecek kadar mal olanların nesli tükensin kurusun gebersin, gerzeklikten ölsünler de dünyada bir yer açılsın arkadaşım , hatta gitsin anasıyla bacısıyla evlensin hepten telef olsun gerizekalılar .

akraba evliliğinin genelde kimler arasında yaygın olduğuna bakılırsa ztn neden tükenmelerinin hayırlara vesile olacağı rahatlıkla görünür. 

lan mal annasıyla bacısıyla evlensin mevlensin cümlesi kulanma hakı kim veriyor sana aptalmısın ergen cocuk?? senin düşüncene ters olabilir bunlar kimine göre değildir saygısızlık yapma demeki senin içinde böyle şeyler varki milete bu lafı atıyorsun ne alaka kuranda bu geciyorsa dini olarak bir sakınca yoksa sen kendini ne pok sanıyorsun ?? düşünce özgürlüğü varsa senin bu düşünce özgürlüğün türk örfüne yakışmayan cümle oke terbiyesizleşme istersen benimde terbiyemi bozma oke

git Allah'ına dua et o zaman o çocuğun acısını ben yaşayayım diye, ben rizeleyim adamlar nesillerdir akraba evliliği yapıyorlar bir sik olmadı ama risk almaya değmez. Zaten iğrenç bir olay arkadaş akraba nedir ya, uzaktan marstan da olsa akraba yaftası varsa olmaz kardeşim.

ben allah'a dua ederim rahat ol dengesizlik yapma bana salça olarakda kendini tatmin etmeye çalışma oke ayrıca bak senin memleketinde de yapanlar varmış sen razı değilsin başkası razıdır. sen kendi yaşam bicimine bak banada fazla laf atıp durma

laf atma bunun neresinde amk, bi söyle?

git allah'a dua et demenden anlıyorum =)) neyse beybi uğraşamıyacam senle biliyorsun seni hiç sevmiyorum

gir Allah'ına dua et demek benim Allah'ım değil demek = müslüman değilim demek.

peki sen müslüman olmaya bilirsin benim hata allaha da inanmıyabilirsin ama ben inanıyorum bana bir cizgi verilmişse ben onu işlemeliyim hayat biçimi olarak kulanmalıyım her nekadar yapamasamda uymaya bilsemde yaşantıma azda olsa birşeyler katarak ben bu lafları etim kapiş ve bu konuyla bunun ne alakası var_? birde sana ters olabilir bana olmaz anladınmı?? sana doğru olan bana olmaz belkide doğrusu odur ama belkide benim dedğim doğrudur sana göre =)) kapiş 

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

kacımız annesi babası akraba degil ve kacımız özürlüsünüz kacınız aptalsınız ?

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Foxxxxxx bunu yazdı:

kacımız annesi babası akraba degil ve kacımız özürlüsünüz kacınız aptalsınız ?

süpersin...

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Türkiye'de 8 milyon özürlü var...Şimdi karşı mısınız tekrar düşünün

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Türkiye'de 8 milyon özürlü var...Şimdi karşı mısınız tekrar düşünün

10 kişiden biri özürlü ? saçma hocam.

Edit: düşündüm de mantıklı geldi sonradan . bkz: Akp %50 :D

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

YasamaK bunu yazdı:

VBDream bunu yazdı:

YasamaK bunu yazdı:

VBDream bunu yazdı:

YasamaK bunu yazdı:

VBDream bunu yazdı:

YasamaK bunu yazdı:

xzxz bunu yazdı:

ben karşı değilim arkadaşlar , neden diye soran olursa kendi kuzeniyle çiftleşecek kadar mal olanların nesli tükensin kurusun gebersin, gerzeklikten ölsünler de dünyada bir yer açılsın arkadaşım , hatta gitsin anasıyla bacısıyla evlensin hepten telef olsun gerizekalılar .

akraba evliliğinin genelde kimler arasında yaygın olduğuna bakılırsa ztn neden tükenmelerinin hayırlara vesile olacağı rahatlıkla görünür. 

lan mal annasıyla bacısıyla evlensin mevlensin cümlesi kulanma hakı kim veriyor sana aptalmısın ergen cocuk?? senin düşüncene ters olabilir bunlar kimine göre değildir saygısızlık yapma demeki senin içinde böyle şeyler varki milete bu lafı atıyorsun ne alaka kuranda bu geciyorsa dini olarak bir sakınca yoksa sen kendini ne pok sanıyorsun ?? düşünce özgürlüğü varsa senin bu düşünce özgürlüğün türk örfüne yakışmayan cümle oke terbiyesizleşme istersen benimde terbiyemi bozma oke

git Allah'ına dua et o zaman o çocuğun acısını ben yaşayayım diye, ben rizeleyim adamlar nesillerdir akraba evliliği yapıyorlar bir sik olmadı ama risk almaya değmez. Zaten iğrenç bir olay arkadaş akraba nedir ya, uzaktan marstan da olsa akraba yaftası varsa olmaz kardeşim.

ben allah'a dua ederim rahat ol dengesizlik yapma bana salça olarakda kendini tatmin etmeye çalışma oke ayrıca bak senin memleketinde de yapanlar varmış sen razı değilsin başkası razıdır. sen kendi yaşam bicimine bak banada fazla laf atıp durma

laf atma bunun neresinde amk, bi söyle?

git allah'a dua et demenden anlıyorum =)) neyse beybi uğraşamıyacam senle biliyorsun seni hiç sevmiyorum

gir Allah'ına dua et demek benim Allah'ım değil demek = müslüman değilim demek.

peki sen müslüman olmaya bilirsin benim hata allaha da inanmıyabilirsin ama ben inanıyorum bana bir cizgi verilmişse ben onu işlemeliyim hayat biçimi olarak kulanmalıyım her nekadar yapamasamda uymaya bilsemde yaşantıma azda olsa birşeyler katarak ben bu lafları etim kapiş ve bu konuyla bunun ne alakası var_? birde sana ters olabilir bana olmaz anladınmı?? sana doğru olan bana olmaz belkide doğrusu odur ama belkide benim dedğim doğrudur sana göre =)) kapiş 

kapmayiş

Toplam Hit: 31443 Toplam Mesaj: 205