folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hojucuk bunu yazdı:
    -----------------------------

Adolf Hitler elit alman irki yaratmak icin sakat, hasta, ozurlu insan soykirimi yapti, almanlari almanlardan baskasiyla ciftlestirmedi. 

saglam saglam , curuk curuktur.

birincisi seninle muhatap olmadığındam bana laf yetiştirmeyi kes lütfen.

ikincisi hitlerin yaptığı insancıl birşey değildi, bunun bir daha asla olmamasını temenni ediyorum. ancak başarıya ulaşmadığını da söyleyemeyiz. yarım yamalak ve başarısız bir çalışma olmasına rağmen şu an almanlar arasında tipsiz, sakat kişiler diğer ırklara göre az orandadır.

bu arada cevabım sana değil foruma. o yüzden ilk cümlemi esas al.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

ben zaten konuya deil cümlendendolayı direk sana yüklendim çünkü yazdıklarının bile akla mantığa girer yeri yok ensest ilişki en çok müslüman ülkelerde dediklerinde bi daha acaba mı demicem..

he bi sen dersin iste irma , bir de burada teyzeli , yegenli , kuzenli ensest hikayeleri okuyarak buyumus mektepli cahiller der. :)

hindistandan , amerika birlesik devletlerine kadar arastir, 1. dereceden akrabaliklar harici enseste girmez. kanunende evlilige sakincasi yoktur.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

2 gönül bir olursa, kimse sizin görüşlerinizi siklemez. boşuna tartışmayın.

kişisel fikrim de bu düzeyde. seviyorlarsa bana bok yemek düşer.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

hojucuk bunu yazdı:

irwa bunu yazdı:

ben zaten konuya deil cümlendendolayı direk sana yüklendim çünkü yazdıklarının bile akla mantığa girer yeri yok ensest ilişki en çok müslüman ülkelerde dediklerinde bi daha acaba mı demicem..

he bi sen dersin iste irma , bir de burada teyzeli , yegenli , kuzenli ensest hikayeleri okuyarak buyumus mektepli cahiller der. :)

hindistandan , amerika birlesik devletlerine kadar arastir, 1. dereceden akrabaliklar harici enseste girmez. kanunende evlilige sakincasi yoktur.

benim akrabam yok ben bile karşıyım duruma bu gece maşallah ahlak bekçisi oldun genetikçi oldun baş mualif oldun oldun da oldun neyse yazmıcam artık çünkü daha fzla sabrımı tutamıycağımın farkına warıyorum 

bakış açınıda al git demek istiorum sadece..

dewdim dewrildim geldim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

bagnaz veya dar goruslu oldugumdan degil eksta genis ve acik goruslu oldugumdan kaynaklaniyor olmasin?

sabit fikirlisiniz, kendinizce tabulariniz var baskalarininda o tabular dahilinde dusunmesini , yasamasini bekliyorsunuz.. almissiniz bir tavir gidiyor iste.. benlik bisey yok.

yoksa neyi beceremiyoruz.. insan insani becerebilirken..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

eger annesin baldızının kızının torunuyla evlenceksen sorun yok

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

Allah ve din inanci olupta akraba evliligine ahlaki acidan karsi cikanlar icin soyle: 

kan akrabalari mi , evlilikle kurulan sihri akrabaliklar mi , sut akrabalari mi bakilir.  

Allah kuran-i kerim'de buyurmustur ki 1.dereceden akrabaliklar: anne , kizlar , kiz kardesler , kiz ve erkek kardes kizlari , halalar , teyzeler arasindaki oz veya uvey cinsel iliski , evlilik haramdir. bunun haricinde evleneceginiz nikahsiz her kadin helaldir.

hani burada mideniz almiyor , ensest diye (1. dereceden akrabalar arasi cinsel iliski) ne oldugunu dahi bilmeden yargilayip, cahillikle sucluyorsunuz ya.. bu bakis aciniz ve dusunce yapinizi gozonunde bulundurarak orneklendirelim:

yarin hukumet referanduma gitti, gerekli oyu aldi.. kalkip amca, dayi , hala , teyze cocuklariyla evlenmeyi yasakladi bunun adi yeni bir din olusturmaktir ve sen dahil bu yasagi kabul etmis herkeste o dine girmis , onu ilah edinmis olur. nerde kaldi simdi o Allah , din irfanin inancin ?

Allah ve din inanci belli belirsiz yahut hic olmayipta akraba evliligine karsi cikan modeller icin boyle:

akraba evliligi yapacak olan suc isliyormus gibi dusunecegine, demokrasi cumhuriyetinde yasadiginin farkina varip insanlarin secimlerine saygisizlik etmeden sindirebilirsin.

muz cumhuriyetinden, amerika birlesik devletlerine kadar 1. dereceden akrabaliklar harici ensest iliskiye girmez. kanunende evlilige sakincasi yoktur.

en guzide universiteleri bitirmis , doktorasini yapmis terorist baslari , seri katiller , mezhep liderleri , fasistler , seriatcilar hatta *r*spu cocuklari gibi egriyi dogruyu , guzeli cirkini ayirt edebilen insanlar; fikirleri , inanclari ve dusunceleri ugruna baskalarinin haklarina tecavuz edebilirken , toplumlari kirletebilirken dava adami..mazeretli..

lakin  sulasinde irsi hastaligin olmadigi , genlerinin 3 kusak oncesine kadar her mensubu adina temiz , genetik bozukluk olmayan, gelenekci , kanina , soyuna sahip cikmak isteyen (adolf hitler, katolikler, zamanin en ileri medeniyetleri hellenik yunan, roma) , sulale disina acilmak istemeyip akraba evliligi yapmak isteyenler otomatikman cahil, insanlik disi :)

bu nasil adalettir ?? mektep okunur , bilgi depolanir lazim olani kullanilir fazlasi unutulur. akli , uslu istikbal icin kullanin.  

madem Allah ve dini yetersiz ve gereksiz bulacak kadar genissin , en az senin kadar hur iradeye ve dogru yanlis hakkina sahip insanlarin kararlarinada tahammul et.

Genel olarak

nitekim akraba evlilikleri diger evliliklerde gorulebilecek dogum ve dogum sonrasi; cocukta genlerin yapisina ,ana babanin tasidigi irsi hastalik veya megilli olabilecegi cesitli olumsuz saglik vakalarina istinaden biraz daha fazla risk tasimaktadir, bu riskler arasindaki farkin %'si iki elin parmaklarini gecmez. her evlenen cift cocuk yapacak diyede bir kaide olmadigini hatirlamakta fayda var.

akraba evlilikleriyle de elbette saglikli , kusursuz yeni jenerasyon sahibi olunabilinir. 3 kusak oncesine kadar her bir akraba genetik olarak incelenir , saglik karnelerine bakilir,  gecmiste gecirdigi hastaliklar , saglik durumu vesayre analiz edilir.. ailenin gen haritasi saglamsada tevekkulleri ile cocuk sahibi olabilirler.

-----

bizde akraba evliligi yok , akraba evliliginede karsi degilim , sevip aldigim baska biri olmasa akrabalarim icinden en uygun kizida alirdim.

evlilik saygin kutsal bir muessese ise buna herkes saygi gosterecek. haklariniz kadar yasayin, kendi kuyrugunu kistirip yok oyle baskasinin kuyruguna basmak. 

kaygusuz olaki gerceklesir lanet yagdiracak kadar sig degilim, kardesinede mutluluklar diler baska mesajda atmam konuna.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

Fikrinide al git nedir yaa ? Nerden kimi kovuyorsun kızım sen hepten bekçi kesildin başımıza :S Haktan hukuktan özgürlükten bahseder sindiremediği fikre hoşt der,kızım herşeyinle yapmacıksın yaa her yerinden yapmacıklık akıyo senin :S

kontra bisiklet
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Ha birileri kuzenleriyle kardeşi gibi büyümüştür iğrenç gelebilir ama birileri kuzenlerini sadece bayramdan bayrama görüyor olabilir yabancı gelebilir. Araya süt girmediği sürece bir mahsuru yok. Birileri "Ulan ne iğrençsin!" deyip milleti de külliyen gerizekalı görmesin. Dediğim gibi yaşam koşullarıyla alakalı birşey. Ama benim tercihim evlenecek olsam yabancı olmasından yanadır. Yakın akraba, uzak akraba... Akraba bana ters zaten. :D

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bazılarının aklı kıt olabiliyor, son kez anlatayım.

gidip ananızla bacınızla kuzeninizle veya dnası bile olmayan şişme kadınla seks yapabilirsiniz. "ulan neler var amk" der geçerim küfür bile etmem. sonuçta akraban da bunu istiyorsa beni ilgilendirmez. en başından beri bunun aksi bişey söylemedim.

benim kafanıza sokamadığım mevzu, ömrü boyunca sakat yaşamak zorunda kalacak çocuğun hesabını insanlığa vermek zorundasınız. kimse size dayıkızını niye ziktin diye hesap soramaz, miden kaldırıyorsa o da verdiyse götürürsün. (benim aklıma getirmek bile midemi bulandırır o başka)

peki doğacak çocuk?

aramızdaki çalışmaları uluslararası bilim dergilerinde yayılanmış bilimadamları!!! problem yok diyor çünkü bilmem nerde 3-5 maymunu sikiştirmişler ve onların çocukları ÖSSde derece yapmış!!! (bahsettiği şey kaynaklı olsa bilimsel açıdan tartışılabilecekken kaynağı bile yok o da ayrı konu)

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 31444 Toplam Mesaj: 205